Trucovitosť 3,5 ročnej dcérky

radlucka
2. feb 2013

ahojte, moja 3,5 ročná dcérka nám dáva až príliš najavo svoju "osobnosť", čím ďalej, tým je trucovitejšia a mne už z toho stavajú vlasy dupkom... skúšam všetko možné, ale nič nepomáha... začalo sa to tým, že k nám pribudlo bábo... mám pocit, že už niekedy ani nevie normálne rozprávať, len "pišťať"... dá mi niekto nejakú radu? prijmem všetko, lebo som už naozaj zúfalá ☹ ☹ ☹

didi44
2. feb 2013

...skús zapojiť výchovu ocinka...a dieťa sa od pišťania odučí....

radlucka
autor
2. feb 2013

ocinko je aktivny minimalne v takej miere ako aj ja..

sakulecek
2. feb 2013

:D , dávajte jej najavo ako velmi ju lúbite a budte zásadoví , musí mať presné hranice , áno bude sa hnevať ale snad vás poteším častokrát sú takéto deti velmi múdre atoto obdobie vzdoru pominie u niekoho v 5 a u niekoho v 4 rokoch . Naša Júlia nervačí ked sa nudí alebo má pocit že ju prehliadame , darí sa ked veci obrátime na žart , mala obdobie ked sa tak vynervovala až ju napínalo na vracanie , vtedy som ju pekne dala na postel , pobozkala som ju a aj ked vrešťala tk som jej povedala "lúbim ťa až sa upokojíš príď za mnou , teraz sa s tebou nebudem prekrikovať . Neznáša zákazy a príkazy vždy to musí byť povedané v klude vlastne ju presvedčím že ona sama to tak chce . Boli sme aj u psychologičky , nedalo sa ju dostať ani do školky a jediné čo sa zistilo že je nadpriemerne inteligentná . Možno má vaša dcérka pocit že je ohrozená bábom . Skúste si vyhradiť čas , ktorý strávite len s ňou , ale obávam sa že budete musieť počkať až prejde toto "ukričané" obdobie , ale to neznamená že jej dovolíte s vami mávať . Vela šťastia snad sa skoro upokojí . U nás to trvalo od 2,5 do 4 rokov . A ešte aj teraz je Júlia velmi panovačné dieťa , ale to je povaha 🙂