Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Trucovitosť 3,5 ročnej dcérky

radlucka
2. feb 2013

ahojte, moja 3,5 ročná dcérka nám dáva až príliš najavo svoju "osobnosť", čím ďalej, tým je trucovitejšia a mne už z toho stavajú vlasy dupkom... skúšam všetko možné, ale nič nepomáha... začalo sa to tým, že k nám pribudlo bábo... mám pocit, že už niekedy ani nevie normálne rozprávať, len "pišťať"... dá mi niekto nejakú radu? prijmem všetko, lebo som už naozaj zúfalá ☹ ☹ ☹

didi44
2. feb 2013

...skús zapojiť výchovu ocinka...a dieťa sa od pišťania odučí....

radlucka
autor
2. feb 2013

ocinko je aktivny minimalne v takej miere ako aj ja..

sakulecek
2. feb 2013

:D , dávajte jej najavo ako velmi ju lúbite a budte zásadoví , musí mať presné hranice , áno bude sa hnevať ale snad vás poteším častokrát sú takéto deti velmi múdre atoto obdobie vzdoru pominie u niekoho v 5 a u niekoho v 4 rokoch . Naša Júlia nervačí ked sa nudí alebo má pocit že ju prehliadame , darí sa ked veci obrátime na žart , mala obdobie ked sa tak vynervovala až ju napínalo na vracanie , vtedy som ju pekne dala na postel , pobozkala som ju a aj ked vrešťala tk som jej povedala "lúbim ťa až sa upokojíš príď za mnou , teraz sa s tebou nebudem prekrikovať . Neznáša zákazy a príkazy vždy to musí byť povedané v klude vlastne ju presvedčím že ona sama to tak chce . Boli sme aj u psychologičky , nedalo sa ju dostať ani do školky a jediné čo sa zistilo že je nadpriemerne inteligentná . Možno má vaša dcérka pocit že je ohrozená bábom . Skúste si vyhradiť čas , ktorý strávite len s ňou , ale obávam sa že budete musieť počkať až prejde toto "ukričané" obdobie , ale to neznamená že jej dovolíte s vami mávať . Vela šťastia snad sa skoro upokojí . U nás to trvalo od 2,5 do 4 rokov . A ešte aj teraz je Júlia velmi panovačné dieťa , ale to je povaha 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli