Tvrdohlavá 3,5 ročná dcérka

binka79
18. jan 2012

Ahojte, babenky, prosim vas poradte mi, bo som uz zufala ☹ . Dcera ma 3,5 roka co chvilka, ale uz doooost dlhu chvilku sa snazi dosahovat svoje ... nepocuva vobec, aj ked jej dohovaram, ze to nesmie a jednoducho to jej nedovolim, zacne plakat a niekedy aj hysacit ked nedosiahne co chce. Place potom celu hodinu alebo celu cestu do skolky a nahodou ked jej da ocino pusu, tak zase vrieska, ze ona nechcela pusu a vrieska dlllllho dllllho dlllho a nervaci sa. S obliekanim mam problem uz od jej dvoch rokov, hento si nechce obliect, to sa jej nehodi a ked sme cez vikend doma, len by sa prezliekala. Uz sa snazim jej stale dohovarat, ale neda si povedat, nic nezabera a ja uz neviem co mam robit ... v urcitych veciach robim ustupky, ale aj ona preto musi nieco urobit - zo zaciatku to fungovalo ale teraz je to zase v haji. Mam pocit, ze si neviem rady s vlastnym dietatom. Aj ju zavriem do izby (rada od kamosky), ze ked sa ukludni nech pride, ale zase musim prist za nou ja, aby odtial vobec vysla, ked uz je ticho. Poradte mi, prosim, dakujem za kazdu radu, bo si asi najblizsie budem zajednavat izbu na psychiatrii 😖

akika722
18. jan 2012

@binka79 ahoj,to je normálne,je to obdobie vzdoru,musí si tym prejsť 😒 myslím že to neovplivniš,možno sa to da zmierniť,isť nato inač,ale samo to časom prejde..
Aj my sme to mali,občas ho to ešte chyti.. /bude mať 4r./

jania023
18. jan 2012

@binka79 ahoj viem co prezivas aj ja to ma doma 😀 ja to riesim tak ze ju zavriem do izby a ona tam reve jak besna 😀 potom sa utisi a vijde von ale samozrejme ze neurobi co chcem.druha alternativa je ze ju dam za trest spat tam tiez potom vyrevuje,zaspi asi od unavy ako place tak po cca 10min a ked sa zobudi tak je zabudnute co sa povedalo.

bodka13
18. jan 2012

@binka79 napadlo ma iba jedno : proste to chce pevné nervy a trvať na svojich pevne stanovených pravidlách 😉 ste v období vzdoru,skúša čo všetko si môže dovoliť a čo všetko jej prejde ...prešli si tým všetky deti a všetci rodičia 🙂
....skús vyjednávať: ak prestaneš plakať,tak sa budeme spolu hrať....vždy jej treba ponúknuť niečo pozitívne,nie že bude nasledovať trest
...treba veľa vysvetľovať....že aj ty chceš všeličo a nevrieskaš preto
chodí už do škôlky? ak áno,spýtaj sa aká je tam a učiteľka by ti tiež mohla poradiť nejaké finty 😉

bodka13
18. jan 2012

@jania023 ☹ spať sa nechodí za trest ...aby si nedopadla ako kamoška,boli sme spolu na dovolenke a jej dcérka mala necelých 5 rokov,poobede ju poslala spať aby si oddýchla a malá začala nariekať,že však bola dobrá ☹

binka79
autor
18. jan 2012

@bodka13 fuuuha, toho bolo co som jej naslubovala a nic sa jej nepacilo .... presne to jej hovorim, ale to je taaaaak tvrdohlave dieta, ze ani ja som taka hadam nebola, ci ano? 😀 .... v skolke je praveze vzorove dieta, hra sa, vsetko spapa, s ucitelkou upratuje - pomaha jej

mummy01
18. jan 2012

Ja to tiez s dcerkou riesim dost dlho 😉 ,tiez nervaci,odmieta spolupracovat a pod...Ja som sa na to pytala aj psychologicky a ona vravela ze je to uplne normalne.Ze ked sa skonci to prve obdobie vzdoru tak nastava toto obdobie akehosi odputavania od rodicov a trva to zhruba do 5rokov.Vraj je to patri k normalnenu zdravemu vyvoju osobnosti.Moja uz mala 5,je to uz trocha lepsie ...chce to fakt pevne nervy... 😀

sympa1
18. jan 2012

@binka79 no to ako by si pisala o mojej skolkarke!!!presne to isteee!! kazde rano mame doma cirkus kvoli obleceniu do skolky prosim pekne,...toto tricko mala vcera ona ho uz nechce! tieto teplaky sa jej nepacia!! tuto ciapku uz mala 3x! no hroza..otras..ja sa ponahlam na autobus aj so starsou do skoly..ta ma 7 rokov a je jej este ukradnute co bude mat oblecene..hlvane ze jej to nachystam...mladsia sa dokaze cez den aj 3x prezliekat..neviem preco...len tak... 😠 vsetko musi byt po jej.., ked sa ucim so starsou, mala si pusti CD s pesnickamy...uz to davno ovlada 😀 ...a na plne gule to zapne lebo ona to potichu nepocuje!!!!! samozrejme ja si nedam skakt po hlave, len mala vie urobit neskutocny histericky zachvat ked nieje po jej 😖 ...tiez mame metodu, zaviret do izby a ked sa ukludni pride za namy...no mne samej hrdlo zviera ked ju tam pocujem zavijat..len nechcem povolit..lebo proste ..neda sa svieit pri nej...je to baran ako vysity!! inak v skolke ako med ...ako prejde prah dverí zacne mrncat 😅 no co uz nimi narobime..treba len vydrzat...a neustale usmernovat...nasa starsia si chuda pri malej vytrpi..ale uz sme svetci zyvknuti 😀

nela82
18. jan 2012

vela trpezlivosti a to s tou izbou je dobre riesenie 🙂 Je v takom obdobi,kedy skusa co moze a co nie...Ona si zrejme velmi dobre uvedomuje,ze placom dosiahne to co chce 😉 Vsetky deti si tym presli-neboj.. 😉

jania023
18. jan 2012

@bodka13 mne mala nespi poobede len vecer uz je velka..v skoleke nema problem tam je dobra ako medik len doma cez vykend alebo ked je s nami tak je ako cert,vcera napr som jej kazala uprata izbu pretoze ju rozbombardovala...bolo uz viac ako 22h a este stale nespala tak som jej povedala ze me na vyber bud uprata izbu alebo pojde spat hned..tak si vybrala nic ani jedno ani druhe 😀 ako vzdy tak som ju dala spat za trest,myslim si ze kazdy ma ine maniere vychovy a ako ma ist na svoje deti aby im co nejmenej ublizil ale zase aby vedeli co je to respekt...nakoniec mi bolo luto ze som ju tam tak supla lebo som myslela ze ona z tamad vylezie a pojdeme nakoniec tu izbu spolu uprataa,no ale nakoniec zaspala 😅 Tak som si ku nej lahla a spala som s nou do rana a rano ked sa zobudila mi hovori--jeeej mamak ty si spinkala somnou?lubit ta mamina 😅 take to bolo hrejive na srdiecku 😝

bodka13
18. jan 2012

@binka79 ale ty jej nesmieš sľubovať všetko možné....iba jednu vec=to čo robí najradšej,z čoho sa najviac teší 😉 trebárs aj babskú jazdu do cukrárne 🙂
...ak na to nereaguje...tak "tvrdá"ignorácia ☹ ...alebo skús isť na to tak,že aby ti ukázala ako to robí v škôlke,a že pani učiteľka by ani neverila na akého čertíka sa mení doma,že by z toho bola smutná... musíš skúúúúšať 😉

binka79
autor
18. jan 2012

@sympa1 😵 fuuu hrozna doba cil, co? .... ja si ale niekedy pripadam ako psychopatka, bo ked uz prekroci moje medze tak aj zvresknem po nej a je mi to pak luto, alebo jej dam par na zadok a ona prosi, maminka uz nie, ale pritom neprestane si presadzovat svoje .. uff Hehe, to obliekanie si presne vystihla, skoda len, ze niekedy fakt neviem kam z konopi, uff .... ako to zvladas? bo ja som si uz aj stresvit kupila (vitaminy) - bo som si myslela, ze som na nu hrozne zla a ja si vycitam sama sebe ze ani s vlastnym dietatom si neviem poradit ... a to uvazujem o druhom, uff 😵

binka79
autor
18. jan 2012

@bodka13 diky za radu, pokusim sa ... neslubujem vela, len ze pojdeme sa hrat alebo ci nechce ist von, ci na caj k susede (to je muzova krstna, ta ma 13 rocnu dceru, s ktorou sa obcas hraju)

bodka13
18. jan 2012

@jania023 to ano,ty vieš ako na ňu 😉 ....mňa to len tak napadlo,že napíšem čo som zažila leboo niekedy sa aj dobre mienené výchovné postupy otočia proti nám 😒
...no a k tým rozhádzaným hračkám : naši by boli išli spať a ráno by upratovali 😀 ,ak nie hračky by "zmizli" 😉

sympa1
18. jan 2012

@binka79 no ja mam tiez sveje medze...a hlavne moj muz...ten ich ma este kratsie 😅 ..boli sme zvyknuti pri starsej bezporblemove dieta...vecer povieme umyt zuby spat ..ona bez slova ide a azlahne do postele a do 5 minut spi..a mladisa este po hodine beha naha nejdeme ju dostat do pyzama v kupelke je schopna stravit dalsiu pol hodinu 🙄 ..a to sa jej nesmieme ani dotknut!!!! ona sa sama vycika ona sa sama utre , sama umyje ruky, sama umyje zuby...vsetko sama...trva to straaaaaaaaaaaaaaaaaaasne dlho...mne pukaju nervy...na druhej strane je viac samostatnejsia ako bola starsia v jeje veku.zatial malu len nejak prehovorime na nieco...trebars nieco rada robi...tak poviem ked hned nepojdes spat tak bude zakaz sankovania u starkej...to ona miluje...alebo proste jezisko vezme vsetky hracky co ti dal po stromcek 😀 to uz posluchne potom....este kym nechape niektore suvislosti tak sa da uchlacholit ..uvidime dokedy

binka79
autor
18. jan 2012

co sa tyka upratovania, musim s nou, ale aspon mi podava a ja davam na miesto ... dufam, ze neskor uz aj sama bude upratovat 😎

jania023
18. jan 2012

@bodka13 no ved u nas ta taktika nefunguje ze hracky zmiznu...ona mi nato povie ...ved kupis nove a mna ide rozhodit 😀

montinka
18. jan 2012

@jania023 spat sa nema posielat za trest.
@binka79 hmmm tak toto poznam aj my to mame doma a nepomaha nic,ani vyjednavanie,ani vysvetlovanie. hmmm doteraz taka nebola mozno to je to obdobie vzdoru a mozno ma u nas na to vplyv aj skolka,lebo odkedy je tam furt len odvrava,papuluje parkrat sa uz aj na mna zahnala, ale to skusat nemala lebo potom bol cirkus ako nic. sama sa cudovala ze co to mama krici.😀 hmmm takze asi nam ostava fakt len vydrzat. 🙄

bodka13
18. jan 2012

@jania023 no tak jej pri najbližšom sviatku dokáž,že nekúpiš 😉 ..teda ak nekupujete hračky aj "len-tak" 🙂

montinka
18. jan 2012

@mummy01 tak to si ma potesila ze do 5 rokov. 😀 dovtedy budem asi na psychiatrii. 😀

ibamy2
18. jan 2012

@bodka13 suhlas s tym, ze spat dieta nema chodit za trest. na druhej strane by som asi zvazila to vyjednavanie, teda nieco za nieco. ja osobne by som sa potom obavala, ze v buducnosti by moje dieta za splnenie svojich povinnosti nieco ziadalo, v zmysle "co dostanem za to, ked to urobim?"

binka79
autor
18. jan 2012

@montinka Aj my to mame od skolky, a zahnat sa nezahnala este na mna, ale rukou mi chce akoby capnut po prste ked ju hresim .... na dalsi den, ked je dobre, tak mala povie, maminka ty uz na mna nekricis, vsak, lebo som dobra, ze ... a neustale sa vychvaluje, ze je pekna - ako ju to oducit? niekedy sa mi zda ze az samoluba moc, uff 😅

binka79
autor
18. jan 2012

@montinka hehe to budeme asi viacere na tej psychiatrii ... tak babeny, pak dohodneme jednu izbietku 😀

jania023
18. jan 2012

@montinka prepac ale co clovek to nazor 😉

jania023
18. jan 2012

@bodka13 my ani nie ale vsteci ostatny ano ma ich miliony a myslim si ze si ich ani nevazi asi peto je jej jedno co s nim bude 😢

bodka13
18. jan 2012

@ibamy2 no ale však to niečo za niečo ,sú splniteľné veci-nič čo by ma stálo nejaké €čka 😉 ...napr, čím skôr prestaneš trucovať,tým skôr pôjdeme do parku,budeme si kresliť ,ku kamoške, a podobne ...je to na nás,aby sme to ustrážili - hoci minule som ostala v šoku,lebo známa spomínala,že ak jej 15 ročná dcéra umyje riad dostane 2€ 😲 😲 😲 ....uvažujem,že aj ja vystavím cenník za práce,ktoré doma vykonávam 😀 😀 😀

bodka13
18. jan 2012

@binka79 budete mať koníkové stretko na uzavretom oddelení 😀 😀 😀

montinka
18. jan 2012

@jania023 ved v pohode dufam ze ani ty si to nezobrala v zlom to bolo myslene iba ako poznamka. 😉

cora73
18. jan 2012

U nas presne toto zacalo pred dvoma tyzdnami,no nieco hrozneeee,priletela nejaka prisera,ktora zmenila moje krasne dieta na uvrestane monstrum,ktoremu sa zmenil slovnik na : nechcem,nedam,nie,nebudem,nejdem,ja sam,nebavim sa s tebou,nemam ta rad,atd..Kladne je len : chcem,daj,prosim-prosim...Vresk,az mam zalahnute v usiach..U nas sa "chodi do kuta" a to ma este stastie,ze nemusi klacat,iba sa tam vyreve.. 😀 Niekedy odidem z miestnosti,kde vresti,inokedy ho vynesiem ja,ale vzdy si stojim za svojim a nepopustim..Ked poviem,nie,je to nie. Tiez som sa vyhrazala,ze pojde spat,ale ked mi zacal hovorit,ze nejde,ved poslucha-alebo bude posluchat,som si uvedomila,ze robim chybu.. 😉 Co sa tyka hraciek,u nas berie sacok a s muzom zacneme zbierat hracky s tym,ze idu na ulicu detom,ktore si ich budu vazit a to su ine "fukoty" ako zacne upratovat..Ale parkrat som ich aj pozbierala a odlozila a nevidel ich veeelmi dlho a zapamatal si to...Ale nech to rychlo prejde,lebo uz ma slak triafa,nedajboze sa pomylim a zabudnem,ze ON sa obuva SAM a podobne a predlzi sa to na dalsiu polhodinu vresku... ☹ 😠 No a u nas zabera najviac vyjednavanie,napr. neobujes si papuce,vypnem rozpravku a podobne..Bohuzial,pekne slovo a vysvetlovanie jednym uchom dnu a druhym von..

montinka
18. jan 2012

@binka79 aj moja vcera maminka dnes som bola dobra,posluchala som vsak?
a najviac milujem vetu ked ju vyhresim a ona na mna spusti: uz nie si moja kamajatka, nehovor na mna. vtedy neviem ci sa smiat ci na nu kricat.🙂

montinka
18. jan 2012

@cora73 hmmm aj ja robim ze neurobi tak vypnem telku,lenze ona potvora si ju vie znova zapnut a tak som skoncila aj s tymto. 😒