Učiteľka v škôlke zbila moje dieťa

janickacrazy
31. mar 2014

Ahojte mamičky, som z toho ešte stále v šoku, malý mi dnes po príchode zo školky povedal, že pani učitelka ho zbila v školke. Najskor som si myslela, že si vymýšla, ale ked som sa ho pýtala dalej, zdalo sa mi, že to všetko znie dost presvečivo a malé deti v takýchto veciach asi ešte nezvyknú klamat si myslím. Má 3 roky. Vobec neviem čo s tým, či mám íst len za učitelkou alebo rovno sa sťažovat riaditelke na tú učitelku, ako by ste to riešili vy? Dakujem.

zuzkat1
31. mar 2014

@janickacrazy inak moja klame a vymysla akoby citala a nemysli tym nic zle... A osobne poznam pripad ked dieta tvrdilo ze ucitelka ho zbila a este mu to dosvedcilo ine dievca a pri patrani sa zistilo ze chlapec bol vtedy s inou ucitelkou a ta mala svedkyna ani nebola v ten den v skolke. Boli to 3rocne deti. Tym chcem povedat ze Samozrejme ver malemu ale zato si tie fakty over.

marcah
31. mar 2014

@zuzkat1
@janickacrazy aha, no ak to bolo ozaj iba capnutie po ruke tak ja by som to asi az tak neriesila, ucitelky by som sa asi spytala o co slo, ci bol ozaj taky neposlusny aby som vedela posudit ci si to fakt zasluzil, ale v pripade nasho maleho si viem dost realne predstavit ze on by si to aj zasluzil 🙂.... po ruke sem tam dostane capnutie aj odo mna
neviem ako to mate doma, ale mozno tvoj maly na to zvyknuty nie je a preto reaguje takto ze do skolky uz nechce... alebo je zaskoceny z toho ze dostal po ruke od niekoho cudzieho....

bladymary321
31. mar 2014

mamicka,myslim,ze z kazdeho trosku,isla by som s manzelom...najskor za ucitelkou,potom za riaditelkou a s tym,ze to posuniem dalej pokial sa to nezmeni(mas pravo stanovene zakonom,poslat na nich kontrolu atd) ale ziadne sci-fi co tu niekto pisal,ze nahravat...ja som pocas zivota vzdy vsetko vyriesila s usmevom alebo minimalne s uctou,potom uz je to na dlhsom odsledovani, my sme mali opatrovatelku, s ktorou som nebola uplne ok,odporucila ju kamoska ktorej obcas strazila malu...no a posledna situacia,ktora nam ulahcila rozhodovanie,manzel bral od nej syna a v parku vypil flasu mlieka a dve caju,plne! nebila ho ani nic zle mu nerobila,no srala na taketo nieco,na druhy den tam nesiel...je pravda ,ze teraz ma takmer 4 roky, chodil do sukromnej,kde boli uzasni,potom statna a tam som si skor zvykala ja a tiez mal problem ,ze su tam zli a neviem co a hrozne si zacal vymyslat,kedze on je vsade vtierka oblubena tak som po tyzdni videla ako si robil zo mna srandu,no keby mi zo strachom povedal ze ho zbila tak moj manzel by bol ten milsi 🙂) ale najskor by som dala sancu na obhajobu,vela stastia a pevne nervy!

janickacrazy
autor
31. mar 2014

@zuzkat1
@sirinka Ja si myslím, že učitelky nato študovali, aby vedeli deti aj inak vychovávat ako capnutím. Mne je hlavne lúto, že malý chodil velmi rád do školky, má tam kamarátov a teraz tam nechce íst a povedal, že radšej bude doma. A tie smutné očká, bolo mi ho lúto.

zuzkat1
31. mar 2014

@marcah presne... Suhlasim... Capnutie po ruke ci zadku beru deti ako vystrahu ani ich to neboli len ich to ma upozornit ze uz prekracuju hranice. Ako som vravela moja uz neraz dostala a zasluzene.

simca06022011
31. mar 2014

@janickacrazy netreba eobit dramu, normalne treba ist s malym a aj s nim sa ba to opytat a uvidis... ja mam 3 rocnu a ta kludne povie aj hororove scenare (ale napr na starkych, na ocka, na mna... co sa hej hodi). Capla mu po ruke? no drama hrozna, podla mna sa krpec urazil.. to hebuse vobec strach z ucitelky;) ale takto bez reakcie druhej strany nemozes vediet co sa dialo. U nas v sukromnych, deti sedia na trestnej stolicke, eokonca ucitelky vyhresia tie deti... neviem si predstavit ako inak by sa mali spravat ked nepocuvaju a nechcu si dat nieco vysvetlit...bco ked robil nieco pri com si mohol ublizit napr? a nedal si povedat? a dostal po ruke capku? Nemoze to byt tak? Uciteljam len-tak. nicoho nerupnu nervy a toto ani nevyzera na "nervov" zachvat ucitelky, inak by ho prehla cez koleno. v kazdom pripade sa na to kludne opytaj ty.

lulka12
31. mar 2014

@elanor To nemyslíš vážne "Oprávnene"... trojročné dieťa a aj poďakovať.... Ak máš deti , tak ich úprimne ľutujem.... Tvoj príspevok je troška z cesty nemyslíš....
Ak pokladáš výchovu trojročného dieťaťa bitkou za riešenie a v škôlke .... Ja som toho názoru ,že učiteľka v škôlke nemá žiadne právo položiť ruku na dieťa... Má vzdelanie a mala by aj psychologicky vedieť zvládať deti rôzneho rangu a ak má s dieťaťom problém, riešiť to s rodičom....
Ak deti nezvláda a práca ju nebaví , nech ide pásť kravy....
U nás by to neprešlo a tvrdo by som to riešila. Manžel detto.

zuzkat1
31. mar 2014

@janickacrazy tak ty ho poznas...moja taketo vobec neriesi... Este povie aj zaco to bolo s usmevom... Ale zas ja sa k tomu tiez inak staviam a ma za to vynadane aj odo mna. Aj ja som inak ucitelka a tiez sa stalo ze dostal po zadku a aj som to povedala matke a ta mu hned vynadala a uznala ze pravom... Proste su situacie ked pekne slovo nestaci..

maslenka47
31. mar 2014

@janickacrazy ze tvoj maly nieco nerobil pred mesiacom neznamena, ze to neskusil teraz. Toto tvoje "zbitie" zrejme nebolo az take horuce, ako tu prezentujes. Je velmi pekne mozne, ze si to tvoj syn si nieco zle vysvetlil alebo si to zasluzil (ohrozoval ine deti).

Pripomenulo mi to jednu historku.. zamyslite sa nad nou....
Tramvaj v Praze, jede tam nějaká matka s harantem, který dělal děsný bordel a otravoval pána před sebou. Pán se otočí a slušně požádal paní, aby si dítě uklidnila, že ho obtěžuje a pořád mu kope do sedačky. Paní na pána začne řvát, že mu do toho nic není a že ona vychovává své dítě moderní volnou výchovou. Všemu přihlíží cca dvacetiletý mladý muž s dredy a piercingem. Po chvíli tento mladík vytáhne z úst žvýkačku a nalepí ji dítěti na hlavu a naprosto šokované matce oznámí: Já měl taky volnou výchovu!

luba28
31. mar 2014

@lulka12 suhlasim,...3 rocne dieta aby cudzi bili???ved to moze mat traumu este veeeelmi dlho,....

janickacrazy
autor
31. mar 2014

@simca06022011 Ved ja nerobím drámu, len ma to naštvalo, no nič, zajtra zájdem za učitelkou a opýtam sa, čo sa vlastne stalo a uvidíme aká bude reakcia. Ja som proti telesným trestom a ani žiadne capnutie neuznávam, najma nie od cudzej osoby. Ked už tak od mamy alebo otca ale nie od učitelky. Ale tak každá máme na to svoj názor. Každopádne dakujem za vaše reakcie.

simca06022011
31. mar 2014

@janickacrazy tu "dramu" som myslela viac obrazne🙂 a na delu temu... lebo niektore maminy tu z toho robia horor, ze rovno kuklacov do skolky by to chcelo 🙂

elanor
31. mar 2014

@lulka12 opakujem - zalezi natom co znamena slovo "zbit". pretoze nie je !zbit" ako "zbit"...

lulka12
31. mar 2014

@elanor Položiť ruku na dieťa nemá právo žiadny pedagóg.... Niet čo rozlišovať....

terezka1947
31. mar 2014

@zuzkat1 max s tebou suhlasim...moja mama bola dlhe roky ucitelkou v skolke...a asi aj dobrou,lebo vela ziakov si ju aj teraz pamata a zboznovalo ju,az mi bolo niekdy smiesne,ked sme niekde sli spolu a pristavil sa pri nas niekto pre mna cudzi a hned...paaaani ucitelka,ako sa mate...atd....a to boli starsi ako ja 😀
vedela s detmi,aj s ludmi.....no a jej slova boli,ze niektore deti pocuvaju iba cez zadok....nemyslim tym,zbit do nemoty...ale jedno capnutie je niekedy lepsie ako hodinove vrieskanie uciteliek a same zakazy,rozkazy a prikazy....vediet treba pofukat bolave kolienka,obleist,ucesat,nakrmit.....a aj nieco naucit a vyformavat osobnost noveho cloviecika a dalsia vec....ucitelka ma na starosti=vychovat(casto aj za rodicov) a bez porusenia kazdy den odovzdat zo 20-25 deti do ruk rodicov....no ja neviem,ale reci typu...neamli to robit,ked to nevedia je trosku minimalne "smutne"tvrdenie.....byt ucitelom v dnesnej dobe je o laske k detom,uz dlllho nie o peniazoch a ucte.....a rodicia by sa mali tiez (niektori) pozastavit nad tym,ci je vzdy na vine IBA ucitel....

je potrebne vzdy poriadne pozistovat,co sa naozaj stalo a az potom to nejako radikalne riesit.....

michelle22
31. mar 2014

Ani capnutie po zadku ani nic ine fyzicke! Nepripustne! Ako moze ucitelke vyletiet ruka? Na to je ucitelka aby taketo veci zvladala. Ak si dieta zasluzi trest, existuju ine moznosti. Robim v skolke.

mimla
31. mar 2014

Nie som zásadne proti telesným trestom, ale je to rozhodnutie, ktoré leží výlučne na rodičoch. Takisto aj samotné trestanie je vecou rodiča. Hoci aj capnutie od vychovávateľky je neprípustné. Druhá vec je, že v tomto veku deti začínajú fabulovať. Poviem príklad. Peťko a Šimonko si kreslia. Zrazu Šimonka napadne myšlienka, že tá ceruzka by sa dala akurát napasovať do Peťkovho ucha. Vychovávateľka mu v poslednej chvíli zachytí ruku v ktorej drží zastrúhanú ceruzku a mieri priamo do Peťkovho zvukovodu. Neskôr Šimonko doma rozpráva, že vychovávateľka mu vykrútila ruku a aké to bolo hrozné aj to bolelo, aj Peťko to videl. Na druhý deň stoja Šimonkovi rodičia pred vychovávateľkou a dožadujú sa vysvetlenia. (skutočná udalosť)

elika74
31. mar 2014

Ja mám takú inú otázku, ked som natrafila na túto tému. Dnes boli deti zo škôlky vonku na dvore. Moje dieta si na seba navlieklo este aj náhradné tepláky (čo ani nezvykne), a namiesto teplakovej blúzy si oblieklo vetrovku v ktorej prislo rano do skolky. Vonku hádam aj 20 stupnov. Je možné, alebo je to normálne, že si to učiteľka nevšimne, že je moc naobliekané (2 teplaky a prechodná vetrovka) a nepripomenie ze si má nieco vyzliect, poobede tak isto.

elanor
31. mar 2014

@lulka12 nemyslim si... ja som zo starej skoly, a nas ako male decka tiez ucitelka prepleskla, ked sme si to zasluzili, a nikomu to neublizilo, prave naopak. A ked sa rodicia dozvedeli ze nas ucitelka za daco prepleskla, tak sme dostali este riadnu nakladacku doma... A tu sme...
Takze nechapem preco sa tu z obycajneho "bac bac" po ruke robi kovbojka...

zuzkat1
31. mar 2014

@terezka1947 presne tak...kedysi ked sme robili zle tak doma koniec sveta... Teraz ked dieta robi zle a nebodaj to ucitelka povie rodicom tak ona z toho vyjde ako uboha neschopna chudera.Potom sa ale nemozeme cudovat aka generacia nam vyrasta. Ja tiez nie som dokonala...mala je aj trochu rozmaznana aj tvrdohlava,ale nejdem tvrdit ze Capnutie po zadku z nej urobi dusevnu trosku... Ja v tom nic zle nevidim...

aliza
31. mar 2014

@maslenka47 neexistuje, aby si dieta zasluzilo bitku 😕. a tiez nesuhlasim, ze vychova bez bitky je automaticky volna vychova! to su dva rozne pristupy a nemali by sa spajat do jedneho. Ja deti nebijem a v ziadnom pripade nemaju volnu vychovu, ale doslednu! a su to uplne normalne, slusne a dobre vychovane deti, nikdy nikoho nebili, nikdy v skolke, ci skole nemali problem so spravanim.....bitie deti je pre rodicov, ktori su pohodlni a nemaju cas a trpezlivost svoje deti viest, myslia si, ze capnu a hotovo, decko pochopilo. Ale co pochopilo? nic, len to, ze nebude robit zle zo strachu z bitky, ale ziadne uvedomenie si nasledkov svojho konania nehrozi. neskor niektore deti zacnu vyvadzat aj napriek pravidelnym capancom, stanu sa voci bitke odolnymi a akurat tento model bitia posuvaju dalej, na ostatne deti. Takze rozhodne by som toto nepropagovala ako jedinu ucinnu metodu, ako vychovat slusne deti. Ak to rodic povazuje za spravne, tak budis, je to jeho dieta, ale v skolke by si v ziadnom pripade nemala ucitelka dovolit capat dieta, ani len po ruke, je to vrcholne neprofesionalne. A ak jej aj praskli nervy a dieta bolo naozaj velmi nezvladnutelne, tak mala ist hned v ten den za rodicom a celu situaciu opisat, aj s ospravedlnenim a nie sa zasivat za 3 rocne dieta a cakat, co z toho bude a ci to vobec dieta povie doma. To je zbabele...

sunshineka
31. mar 2014

@janickacrazy deti sa v skolke spravaju inak ako doma av dohlade rodicov,ale samozrejme tato skutocnost neopravnuje ucitelku,aby ho otlkala.ja by som isla za konkretnou ucitelkou sa spytat,co vystrojil maly a podla toho by som sa zariadila a dorazne ju poprosila,aby nabuduce povedala mne a ja si to vyriesim doma,ked bude vystrajat a nie aby mi ona bila dieta.

terezka1947
31. mar 2014

@zuzkat1 hm...veru....staci sa pozriet na dnesnu generaciu,jej "citlivost"....a potom mozme porovnavat vychovanost a nevychovanost generacii 😒
je to smutne porovnanie,ale este stale dost rodicov je natolko rozumnych,ze da sancu aj ucitelke-vysvetlit,co sa stalo a nie hned zautocit....
jasne,cloveku nie je prijemne,ked sa niekto,co i len slovne dotkne jeho dietata....ale vzdy si je potrebne vypocut ucitela,je s tym dietatom pomaly viac ako my doma.
a co sa mojho tyka,o d septembra pojde do skolky a uz teraz sa bojim,lebo je dost akcny a dost vyhranena tvrdohlava pomaha...da sa zvladnut,ale je na to treba vela casu a energie a ratam s tym,ze na neho tolko casu ako ja doma ,ucitelky cas mat nebudu....takze uz ich chcem dopredu upozornit,aky je a aj spolupodielat sa na vychove.

terezka1947
31. mar 2014

@zuzkat1 neskora hodina,pisem chaoticky 😀

svano
31. mar 2014

@janickacrazy uznávam,že to učiteľ nemá jednoduché zvládnuť toľko detí. Ale je to školený pedagóg,ktorý tým,že na tak malé dieťa zdvihol ruku poukázal na svoju neschopnosť. Určite by som sa s učiteľkou porozprávala.

zuzkat1
31. mar 2014

@terezka1947 aj moja je taka... Cela rodina sme mali nervy ako to tam zvladne a celkom sa da az na par situacii... Ale celkovo tam poslucha viac nez doma🙂

marcah
31. mar 2014

no este si neodpustim jeden koment..... znamej sa prednedavnom stalo, ze jej maleho ucitelka zavrela sameho do vedlajsej triedy nech sa tam vyplace ....tak mne napriklad toto pride hrozne krute - viem ze pre mojho maleho by tento trest bol omnoho horsi nez keby ho ucitelka aj po obidvoch rukach capla

terezka1947
31. mar 2014

@zuzkat1 ...si ma potesila...my sme boli zatial na dvore s detmi iba raz,aj to narobil riadne poriadky s kazdym a dtom nemal problem porozkazovat,co a ako maju robit a kde nesmu ist a samozrejme,ze on musi mat vsetko....no a potom som mala vysvetlovania,co ....ze s detickami sa delime,nekricime na ne,atd...ale myslim,ze to pomaly prinasa ovocie 😀

zlatben
31. mar 2014

@zuzkat1 uplne suhlasim!

melesmeles
31. mar 2014

@elanor veci da daju riesit aj inak ako fyzickym nasilim nemyslis? alebo na teba plati jedine bitka??