Učiteľky v škôlke balia pokakané a pocikané veci dokopy

hatsepset
10. sep 2015

Ahojky - minuly rok v skolke sa nam stalo ( a aj inym samozrejme) ze sa deti pokakali a pocikali - normalka. Ale Ucitelky pokakane a pocikane veci z dietata zoblecu a zoblecu aj to co ma ciste - cize ak pokaka pocika len gate alebo gate a taplaky vyzlecu mu aj tricko ponozky - vsetko. Dieta prezlecu a tie spinave aj ciste zoblecene veci zbalia do jednej igelitky a strcia do SKRINKY ...AJ S HOVIENKOM!!! proste pokaka- pcika sa rano, tak to je so vsetkymi vecami do pol stvrtj v skrinke.... co som sa bavila s inymi mamickami udajne bezna prax vo vacsich skolka a mestach - JE TO NORMALNE??? sestra mi vravela - ona ma dceru v malom meste v skolke - ze tam im to preperu trochu a daju zvlast do sacka a nechaju v satni a pri prichode po dieta povedia. A ze by som mala to oznamit hygiene- nech si to skontroluju. Co je sice pekne, ale kedze som mala moznost v take sfere pracovat tak viem ze vedenie vzdy dopredu vie o navsteve hygieny cize vsetko je vzdy v poriadku ... neviem ako na nich "vyzret". lebo dohovorom to jak hrach na stenu - proste stylom ze ja mam blbe a nevychovane decko a som neschopna matka ked som ho nenaucila take veci ... a to mozem byt stastna ze moj mal len tri roky vtedy - ako sa useli citit matky tych 5 rocnych pri takom jednani :/ - neviem ako tento rok, lebo mame ine ucitelka, ale sama som zvedava

moni244
10. sep 2015

@hatsepset a to maju ako stihat prepierat pri takom mnozstve deti?

luliu
10. sep 2015

@hatsepset Ahoj, u nas vyzlecu len pospinene veci a tie zabalia do sacku a nechaju na skrinke. Ciste veci nevyzliekaju, nechapen preco by to robili

jasminet
10. sep 2015

u nas sa tiez balili len ocikane/okakane veci, ciste nechali na dietati, dali do igelitky a zavesili na skrinku zvonka... nikto nic neprepieral, aj ked pracku v skolke maju vlastnu.... na to tam proste cas ani personal nie je....

myleontina
10. sep 2015

@moni244 nemuseli by prepierat, ak maju vela deti, ale urcite nedavat dokopy s cistymi vecami. ja by som im nakupila ale 3 balenia dostatocne velkych sacikov a poprosila ich, ci by bol velky problem, keby len spinave do toho mu zabalili...
@hatsepset

pribinak
10. sep 2015

Prepáč, ale 5 ročne dieta ak sa v MS pokakava a pocikava, tak to uz musia riešiť rodičia s doktormi, to ako to učiteľka zbalí do skrinky, je v takomto prípade bezpredmetne
Asi to vyznie tvrdo, ale deti v MS by sa uz nemali pokakavat, nepoviem pocikat prváčikovia počas spánku, to áno, to sa stáva

andrejkobb
10. sep 2015

rovnako nam nechaju spinave veci (bez hovienka) v igelitovom sacku v skrinke, ciste nemaju dovod prezliekat. Synovi sa stalo, ze mu zacala tiect krv z nosa, tak tricko preprali a nasla som si ho prevesene v satni ale pokakane a pocikane veci by som od uciteliek nepozadovala. A kde by to prali? Kedy? Som rada, ze to dieta je v cistom prezlecene.

libka1
10. sep 2015

Nikdy som neocakavala ze nam to ucitelka preperie. Niektore ale preplachli. Ale pocikali sa mi deti mozno tak 5x obe dokopy. Preco vyzliekaju aj ciste saty netusim, to u nas nerobili. Fakt radsej ries to aby sa deculo nepocikavalo/nepokakavalo ako to ako je to zbalene.

jasminet
10. sep 2015

@pribinak neohanala by som sa tak bohorovne doktorom - sama som bola svedkom ked ucitelka nepustila dieta z dvora na toaletu aj ked mu trebalo kakat - lebo v dolnej triede kde toaleta bola prave prebiehala besiedka inej skolkarskej triedy a iny vstup do skolky ako cez tu triedu nebol...
rovnako na moju malu (6r) ked isla z dvora sa pred odchodom vycikat ucitelka hucala, ze na co ide dovnutra, ze kto tam s nou bude chodit ked vsetky deti a ucitelky su vonku (mna nevidela, ze tam stojim).... keby som tam nebola, tak ju nepusti ani na to wc...

marika_marika
10. sep 2015

Nemyslím si, že pokakávanie a pocikávanie dieťaťa v škôlke je "normálka" . Ak sa to sem-tam prihodí, pochopím. Pri častých príhodách to znamená, že nemá vytvorené hygienické návyky a do škôlky chodiť nemôže. U 5-ročných detí je to naozaj na riešenie s lekárom.
Neviem, si predstaviť, prečo by dieťaťu vyzliekali aj čisté veci - asi nie sú úplne čisté... A čo s tými špinavými vecami akože majú spraviť? Jasné, že ich dajú do sáčku a do skrinky. Ak by ich za to pranieroval hygienický úrad, tak by ich pravdepodobne rovno hodili do smetia...

miriem
10. sep 2015

Mne sa zda, ze dnesne matky maju neprimerane naroky na skolky. Daju tam tri a viac rocne deti bez zakladnych navykov a potom cakaju, ze ucitelky budu vsetko suplovat. V triede je cca 20 deti na jednu dve ucitelky a ta ma oducat od plienok, prat pocikane a pokakane veci, utierat sopliky, prezlikat deti ked idu von, ucit jest samostatne, krmit a kopec inych veci....lebo dieta sa nevie obliect, nevie sa vyzliect, nevie sa pytat na wc, nevie sa vysmrkat, nevie sa najest. Pride mi, ze chyba bude niekde inde nez v ucitelke. Ked ma toto vsetko robit, ruku na srdce, ma cas na nieco ine? A potom tu citame ponosy maminiek, ze sa dietko naucilo malo pesniciek a basniciek, ze besiedka bola o nicom, ze dieta malo studene ruky, ze ucitelka je malo komunikativna a dopodrobna mamine pri odchode neopisala, co dietko cely den robilo, kedy kakalo, ci plakalo, kolko coho zjedlona vypilo... Akoze co su tie ucitelky supermani???

hatsepset
autor
10. sep 2015

@libka1
@andrejkobb
@pribinak
@myleontina
@jasminet
@luliu
@moni244 Tak ste sa vsetci chytili toho prepierania :D ja toto ani neocakavam ze preperu ale tak sprepacenim to hovno vysypat do zachoda moze - a ked to neni mozne no tak zbalim len tie slipy samostatne do sacku - ved tie veci ak su spolu vsetky tak smrdia preboha a sa to dost tazko da vyprat potom :-O - no a predstav si pribinak ze aj 5 rocnemu sa to moze stat nevravim ze dennodenne alebo kazdy tyzden ale moze sa mu stat trebars aj raz za polrok - mojej neteri sa stalo a to je nadpriemerne inteligentna a stalo sa to aj mne ked som bola v skolke a nepripadam si ako pripad pre doktora a napr moj syn sa v skolke ani raz este nepocikal ani pocas spanku ale pokakal sa asi 3x za cely cas lebo proste nerozpraval a to ze prestupoval a ukazoval si na dupu ze "fuj" si ucitelky asi nevsimli (podotykam ze mali 12 deti len ..ale co uz) a k tomu prepieraniu - ten pripad od sestry - ich bolo v triede 21 na jednu ucitelku a asi bola superman alebo co ked to stihla preprat ;) - Ide mi o to, ze vsetky veci ciste spinave aj s tym hovnom zabalia do sacku s a strcia do skrinky - fakt prajem kazdemu aby si to vyskusal potom ked vsetko musi zobrat domov a 3x prat aby to nesmrdelo a pritom staci tie jedne gate alebo co este je spinave len dat samostatne - Teraz mi to pripada ze ja asi nesom normalna nie tie ucitelky :D ... neviem - mne nepride Ok zbalit po*rate aj ciste veci plus hovno spolu a este to dat do miestnosti kde maju aj ostatne deti veci . A ESTE RAZ ZDORAZNUJEM ZE TO NIE JE NA DENNOM PORIADKU A STANE SA TO MOZNO RAZ MOZNO 2X ZA ROK - ale ruku na srdce ktoremu 3 rocnemu sa to nestane ak ne v skolke tak doma albeo von? ale verte ze staci aby sa vam to stalo raz a naserie vas to

pribinak
10. sep 2015

@jasminet to je predsa niečo úplne iné, ak učiteľke sa ťaží vziať dieta na wc, ako ked dieta samé naloží do gatí

hatsepset
autor
10. sep 2015

@marika_marika no ver tomu ze uplne ciste s uplne spinavymi daju dokopy

lubiduch
10. sep 2015

nie, neocakavala by som ze to ucitelka preperie. Mne sa maly (takmer 3 rocny) v lete trochu pokakal do slipov (mal rotavirus, nedobehol) a teda dobre ma natahovalo mna ako matku to prepierat nieto druhemu dietatu 😎

moj syn chodil na SVK do statnych jasli, kde mal latkove plienky do ktorych boli ochotni ho balit, ale mal vtedy 18 mes a uz sa nepokakaval. Vynimocne sa stalo a ucitelky plienku preprali ale ja som to od nich nevyzadovala a samu ma to prekvapilo. Skor sa stavalo ze plienku precikal a mal mokre aj pancuchy, vsetko zabalili do vrecka do skrinky co m prislo tiez ok.

Asi by som sa zamerala skor na to preco sa viac ako 3 rocne dieta pokakava a pocikava, nez preco to ucitelky neperu.. to ze to balia dokopy spinave a ciste by som ich poprosila slusne aby to nerobili, nech prezlecu len co je spinave. Tiez by som dodala ze chapes ze to nemozu prat, ale keby kako iba splachli ze by to bolo fain, ze sa to lahsie perie potom.

sissy27
10. sep 2015

@hatsepset ja neviem, u nás je jednou z podmienok na prijatie to, aby dieťa bolo odplienkované a malo zvládnuté hygienické návyky... nehoda sa sem tam samozrejme môže stať - ale podľa toho, ako to ty popisuješ, mi to príde, že je to na dennom poriadku... tak neviem čo si mám o tom myslieť, ale ak je to tak, tak potom toto mi v prvom rade nepripadá normálne...a aby sa 5 ročné pravidelne pomočovali / pokakávali, tak to už naozaj normálne nie je...
ak sa jedná o precikanie - tam je podľa mňa dosť pravdepodobné, že to schytajú nie len tepláčky, ale aj ponožky a ak má zapravené tričko do tepláčkov, tak kľudne aj to, takže chápem komplet prezlečenie... resp. možno učiteľka nemá zas toľko času skúmať, čo všetko je mokré, tak dieťa prezlečie / nechá ho prezliecť komplet, nevidím na tom nič zvláštne... a ak sa jedná o stolicu - je to učiteľka, nie pračka ani sanitárka, ak sa už teda chceš oháňať hygienou, tak prečo by sa s tým mala babrať? 😅

pupavka_pupavka
10. sep 2015

@hatsepset za jedno mas pravdu ale zober si ze ucitelka ma v triede 25 deti,staci jedno ked sa pokaka ,bude sa venovat len jemu a co tych 24 deti bude robit nane kto dohliadne ak s anieco stane?deti sa moze sacat,nechtiac do seba narazia,alebo budu behat,kde su deti hned sa stane zle...

hatsepset
autor
10. sep 2015

@miriem moje decko konkretne ma diagnostikovanu expresivnu poruchu reci a poruchu pozornosti s vyvinom do ADHD - kto nema moznost vyskusat moze si mysliet ze nevychovany je alebo ze sa onho nestaram - do speci skolky ho nevezmu lebo to neni nic co by speci skoliu udajne vyzadovalo, je tazke ho donutit aby vykonaval bezne veci ako obliekanie a pod lebo to nepoklada za zaujimave a na vsetko co chcem aby urobil vynalozim 10x viac usilia ako ina matka - ale ako pisem kto nema moznost s takymto dietatom zit tak nema ponatia a nema pravo to hodnotit - ale to teraz o inom - vie sa obut via sa obliect vyzliect vie sa najes v tri a pol roku vie pouzivat vidlicku a nozik sucasne, len ma problem s rozpravanim preto je aj prenho tazkle vyjadrit co chce niekedy a pri vsetkom treba nad nim stat a cakat kym to urobi - na wc sa pyta aj id sam JA VRAVIM O VYNIMOCNZCH PRIPADOCH - a ano niektore ucitelky vyzaduju aby prislo 3rocne dieta ktore sa chova ako 6 rocne

libka1
10. sep 2015

@hatsepset v tom mas pravdu ze hovienko vysypat ak sa da by mohla, ale nie vzdy sa da vysypat, musela by to fakt oprat a to by som od nej neziadala 😒

hatsepset
autor
10. sep 2015

@lubiduch pisala som vyssie neviem preco kazdy to pochopil ze cakam ze preperu NECAKAM!!!

dusika11
10. sep 2015

ahojte ja som tiez cele dieta prezliekala ked sa pokakalo nahodou...myslim doma..mozem vediet kde on stihol dat nezbedne rucicky???
od uciteleik by som takyto nadstandart necakala..,,,samozrejme ze vyzlecie cele dieta kvoli hygiene a vsetko rychlo da do igelitky ked ma tak dalsich neviem kolko deti...
niekedy ma udivuju naroky na skolku...

elise
10. sep 2015

@hatsepset mozno ah tricko mal zo spodu pocikane a cez tepkacky po nozke mohlo ist aj do ponoziek a papuciek. Ucitelka je povinna prezlict nie prat ani preplachnut, je to len jej dobra vola ked to spravi, moj mama je ucitelka v skolke, dievcatko sa jej povracalo, prezliekla komplet a trochu presprchovala aj veci, dietatko umyla by nesmrdelo po zvratkch okamzite volala matke. Aj v jaslickach ked som bola pre dceru sa dievcatko povracalo v satni tak isla teta pomoct bratovi prezliect a upokojit dieta.

slivocka
10. sep 2015

@hatsepset nam aj s h..vnom zabalili

hatsepset
autor
10. sep 2015

@elise
@dusika11
@hatsepset
@libka1 a vobec vsetkym syn ma 3 a pol roka NIE 5!!! min rok mal 3 a sa za cely cas pokakal asi 2-3x - NIE JE TO NA DENNOM PORIADKU!!! NEPOCIKAL SA ANI RAZ, NECAKAM ze to budu prepierat - to som nenapisala KED NEVIETE CITAT vas problem

hatsepset
autor
10. sep 2015

@slivocka nam tiez - komu sa to nestalo nepochopi :D a staci ze raz sa to stane :D

slivocka
10. sep 2015

@hatsepset ja im nekazem ani prepierat ani umyvat maleho, maly mal problem s kakanim aj teraz ma kaka raz za 3 dni take tvrde ze gate ostavaju po vysypani obsahu uplne ciste a ritku ani utierat netreba . proste takto kaka. ale presne viem o com pises. mali problem mu to aj vysypat a prezliect.

hatsepset
autor
10. sep 2015

@sissy27 aj u nas je to zakladna podmienka, ale ked dieta pride do noveho prostredia, ma tri roky, navyse nievie rozpravat, resp. hovori malo a ked sa snazi nieco naznacit mu nerozumeju tak sa mu to vynimocne stat moze ci ne? je to vela ked sa 3 rocne 2-3x za cely cas pokaka? nepocika sa ani raz ani ked spi, vie sa obliekat, obuvat, najest, umyt a pod? to je take nevhodne pre kolektiv? ostatne deti su superinteligentne a nikdy sa im to nemoze stat?

slivocka
10. sep 2015

@hatsepset to iste sme mali s malym co pises, nerozpraval kakal do gati..

hatsepset
autor
10. sep 2015

@slivocka ani ja ved chapem preboha ze to nemusi a ani nema v povinnostiach a ze ma deti ostatne bez dozoru uz len ked umyva tie veci nie este zeby ich prepierala - mne by stacilo aby vysylai to ovno alebo ak sa neda tak zabalili slipy zvlast - raz za rok ak sa mu to stane ich to myslim nezabije, nerobia to holymi rukami maju na to rukavice

slivocka
10. sep 2015

@hatsepset u nas tiez vsetko do kopy dakedy aj s postelnym a uterakom 😀 viem o com hovoris doslova .. kto nezaije nepochopi.

hatsepset
autor
10. sep 2015

a co sa tyka ze deti bez dozoru - vonku na dvore som bola svedko kecaju v kruzku a deti behaju hore dole, iektore maju oznacene reflexnymi vestami a 80% co som pohno prisla do skolky ucitelka nebola v triede ale v tej ich dennej izbe ci co to je :D asi som vystihla blbby cas ze bolo 20 deti bez dozoru :D dakedy sme tam ak viaceri stali vo dverach a cakali - to sa skor rano stavalo