V ktorej časti Bratislavy riaditeľky škôlok nepozerajú na trvalý pobyt?

anna_clara
30. mar 2018

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, čo mi viete povedať kde je najvyššia šanca že mi zoberú synčeka do skolky, keď bude mat tento rok 3 roky. Trvalý pobyt v Ba ešte nebudeme tento rok mat. Viem, že v Petržalke nepozerajú na trvalý pobyt pri prijímaní deti do Ms. Je ešte ina časť Bratislavy, kde sa na to nepozerajú? Pripadne info, kde je najlepšie podať žiadosť, kde mame najvyššiu šancu uspieť.
Ďakujem za všetky odpovede
Anna

loginexistuje
30. mar 2018

v ziadnej aj v petrzalke pozeraju prednost maju deti co maju aj s rodicmi tp v ba

loginexistuje
30. mar 2018

takto v petrzalke prijimaju predskolakov a potom surodencov tu si mozes precitat aby si videla ako je to cca tu mas aj na sukromne niektore poradovniky

https://www.google.sk/amp/s/bratislava.sme.sk/c...

luliu
30. mar 2018

@anna_clara som z Petržalky a tu určite pozerajú na trvalý pobyt a uprednostňujú také deti. Co sa týka Bratislavy povedala by som ze to robia vsade

asocial
30. mar 2018

@anna_clara v ziadnej okrem sukromnej...v Ba a okoli je celkovo velky problem umiestnit dieta do statnej skolky, a toboz take, co bude mat tri roky..ostava ti jedine - zmenit TP, co je chvilkova zalezitost../a potom doklady a vsetko okolo toho, co take chvilkove uz nie je🙂

olifcek
30. mar 2018

vsade pozeraju, ved skolky dostavaju z mestskej casti nejake peniazky na deticky, ale len ak maju tp miesta bydliska v danej stvrti

anna_clara
autor
30. mar 2018
anna_clara
autor
30. mar 2018

Tam sa uvádza že riaditeľka nemôže ako podmienku prijatia dieťaťa stanoviť napr.zamestanost rodičov alebo trvalý pobyt v danej obci/meste.
Tak ako mám tomu rozumieť?

luliu
30. mar 2018

Ja ti vravím ako je to v praxi. Prednosť majú deti s trvalým pobytom. O prijatí rozhoduje riaditeľka. A ver ze tá uprednostní deti s trvalým pobytom, deti, ktoré majú v škôlke súrodenca a staršie deti. V Petržalke je veľký problém umiestniť dieťa, veľakrát neprijmu 4 ročne deti s trvalým pobytom

maminecka2
30. mar 2018

V Dubravke rozhoduje o prijati primaror - skolka uz len dostane zoznam, takze tu bez sance ak nemate TP. Ja som kvoli tomu menila pobyt skor aj ked sme sa stahovali az po lete.

anna_clara
autor
30. mar 2018

rozumiem, prave preto som sa pytala, ze kde je vacsia sanca, kam sa vacsinou dostane co najviac deti.

siska53
30. mar 2018

@anna_clara poki nedas vsimne,tak je to asi bez sance.. Obcas prijmu aj dieta, ktore je mimo spadovej oblasti alebo si rodina trvaly pobyt vybavuje, ale co ja viem z okolia,tak nieco dat museli...zial.. My sme mali skolku ani nie 5min.,muz v danej mestskej casti .trvaly pobyt od narodenia, ja sice z inej mestskej casti povodne,ale uz majuca spolu s detmi par rokov pobyt tu a aj tak starsie dieta nezobrali.. A takmer ani o rok.. Az tesne pred nastupom po x telefonatoch po x skolkach,nikde miesto, miestny urad telefonaty.. O pol roka mi koncil.rodicak s druhym...zufala som.uz bola, ked mi volala ze ho berie..oni si nechavaju aj nejaku rezervu.druhe mi ale vzali az od dalsieho septembra,nie uprostred, hoci viem,ze vedela prijat i v januari deti.. Tak sme.cvakali nielko mesiacov sukromnu.. :/

Bus budes mat stastie alebo.. Je to stale katastrofa,co ja viem.. Je aj vela odkladov,preto sa nasledne moze prijat menej novych deti..
Ja na vasom.mieste by som.si co najskor vybavila trvaly pobyt v mieste bydliska,ale ani to nemusi pomoct..

titla
30. mar 2018

Skolka nemoze podmienit prijatie dieta podmienkou ze ma trvaly pobyt v prislusnej meskej casti. Ale moze si stanovit podmienky podla ktorych uprednosti niektore deti pri prijati. Podla zakona riaditel skolky musi uprednostnit pri prijati deti rok pred povinnou skolskou dochadzkou (cize 5 rocne) a deti s odlozenou skolskou dochadzkou. Ak je pocet ziadosti vacsi ako pocet volnych miest moze si stanovit ostatne podmienky, ako trvaly pobyt, praca rodicov a pod. Rodicia si mozu podat neobmedzeny pocet prihlasok do roznych skolok. Skus si podat viac prihlasok a mozno budes mat stastie, ale celkovo rodicia z BA su casto nuteni vozit deti napr. do Stupavi (to je len priklad), lebo v Bratislave je nedostatok miest.

belllinka
30. mar 2018

@titla to je blbost. Situacia v BA je katastrofalna a v okolitych dedinach este katastrofalnejsia, ved tam sa predsa vsade stavaju nove domy, ale skolky nie 🙂 Takze rodicia vozia deti akurat tak do sukromnych skolok.

titla
31. mar 2018

@belllinka Moja kolegyna z Petrzalky vozi dieta do Stupavy do sukromnej skolky, pretoze v BA nemali miesto ani v tej sukromnej. A sesternica co byva Bernolakove nosi syna do Petrzalky lebo tam mali miesto.

titla
31. mar 2018

Jednoducho rodicia skusaju kde sa da...

xxxkatka
31. mar 2018

@anna_clara
@loginexistuje Prijímanie dieťaťa do MŠ nemožno explicitne viazať na trvalý pobyt v
danej obci/meste, mestskej časti, v ktorej sa nachádza predmetná MŠ.

loginexistuje
31. mar 2018

@xxxkatka preto to explicitne neivedu ale rozhoduje riaditel ktory zodpoveda priamo vedeniu mestskej casti a najma vo volebnom roku ak ma dat miesto potencionalnemu volicovi starostu mestskej casti alebo cloveku od inakial ktory jednak nedava podieloveda dane a jednak nemoze volit v danej obci mestkej casti tak asi ako sa rozhoduje

katriona1
31. mar 2018

bydlimv Devinske Nove Vsi, je to sice trochu od ruky, ale co vim tak tu berou vsechny deti ( i z okolnich obvodu ) a castokrat i mladsi nez 3 roky ( max. o par mesicu ) berou i deti uprostred skolniho roku a plno maminek je s mladsim ditetem doma a stale se tu rozsiruje pocet mist 🙂

xxxkatka
31. mar 2018

@loginexistuje riaditelov priamy nadriadeny je riaditel odboru skolstva, nie starosta ani prednosta. A o potencionalnom volicovi, ktory moze volit uplne inak, to su uz len take konspiracne teorie 😀 Urcite sú prijmane aj deti mimo mestskej casti, tak ako boli petrzalske deti prijate do karlovky, kedze ta mala v MŠ volne kapacity. Aj ked teda, ja s tym prijmanim deti mimo mestsku cast nie som uplne stotoznena práve pre tie podielove dane...

xxxkatka
31. mar 2018

@loginexistuje inak mne sa paci system ako ma jedno mesto nedaleko BA, tam sa poplatky v skolke delia podla TP rodica. Cize, ak je npr. polatok 25€ je pre rodicov s TP v danom meste, ak ma jeden z rodicov ine TP plati 50€ a ak ho maju obaja tak 75€. je to preto, ze neplatia uvedene podielove dane. Dieta sice prijmu,ak su voplne kapacity, ale rodic si priplati.

sasa1983
31. mar 2018

@xxxkatka to je super

loginexistuje
31. mar 2018

@xxxkatka zriadovatelom ms je obec ci mestska cast takze je tam priamy dopad damozrejme mesta ci mestske casti maju skolsky odbor ale nadriadeny je starosta ak je bec zriadovatel

A jasne ak mas spravnu tlacenku alebo das vhodne zvoleny dar tak sa da vela veci

kllamarka
31. mar 2018

@anna_clara V Petrzalke je najvacsi napor....preto Karlova Ves aj ponukla pomoc pri umiestnovani petrzalskych deti. Skus karlovku..

xxxkatka
31. mar 2018

@loginexistuje takze ty si myslis, ze starosta vybera, ktore konkretne dieta prijme?

maminecka2
7. apr 2018

@xxxkatka U nas v Dubravke ano