V škôlke neje, nepije, nespí. Ako to zmeniť?

ziza
19. máj 2009

Ahojte maminky,

chcem poradit. Mam 3 rocneho chlapceka. Prvy den nastupu v skolke bol uplne v podhode, zacali sme postupne na 2 hodiny, na 3 .... jeden den mu bolo dlhsie, velmi plakal a odvtedy vravi, ze tam nechce chodit..... presiel si rannym placom,ale nie velmi intenzivnym.Teraz je v skolke spokojny, niekedy este rano vystraja, ale s detmi sa hra, zapaja sa do hier, ucitelky ma rad a ked sa ho spytam ako je v skolke, povie , ze dobre, ale ze on tam nechce chodit, resp. chce, aby som tam bola aj ja. Teraz byva do 14,30.Neplace, hra sa, ale za 4 tyzdne v skolke este nic nevypil, nezjedol a ani nespal. Stale mi tvrdi, ze tam nebude jest, ze bude papat doma. Neda si to nijako vysvetlit.
Neviem co dalej, bojim sa, ze si pokazi travenie. Ked pride zo skolky, je strasne unaveny, nakolko nespi a vecer je uz uplne mimo, nevie sa uz ani poriadne hrat, vybuchuje, je placlivy.

Mate niekto podobne skusenosti, ako ste to riesili?
Je este na neho priskoro na skolku, alebo treba len vydrzat? Nechcem mu sposobovat stres, kt. teraz asi ma.
dakujem za vase nazory

verbalinka
6. okt 2011

@mamkamarketa ja bych z toho krovi vylezla a piuc by se nestacila divit. Hlavne, nechat svy dite takovyhle ucitelce, bych se bala. Ja jsem na tohle dost citliva a nechci, aby mi nejaka krava stresovala dite.
@petulienka ja nevim, ja bych to resila razantneji. Hlidej si ji sama, to info od tebe se k ni dostane...

petulienka
6. okt 2011

ja nemam moznost tam byt cely dnes s nimi a sledovat ju co robi... bolo mi prislubene ze si daju na nu pozor a nezostava mi nic ine len tomu verit.
@verbalinka nemohla som z tych krickov vyliezt lebo moj maly by zacal plakat a to som nechcela, ked moj maly bol ok tak som pozorovala co sa stane
Keby sa to stalo mojmu tak vyletim hned!
a prelozit ho nemam kam... 😒

verbalinka
6. okt 2011

@petulienka je to prekérní situace. Asi jen sledovat, jak se bude chovat, co bude o školce mluvit... Mně se osvědčilo, když jsme koukali v tv na nějakou pohádku a zvířátka se třeba praly, tak jsem se zeptala "a taky se takhle pereš, nebo tě někdo bouchne?" a vylezla z něho pravdivá odpověď. Jinak dost mlží a pokaždé odpovídá něco jiného. Takže ho zkoušej průběžně nenápadně zpovídat a snad to bude v pořádku 😉 Ale já už bych tý uč nevěřila 🙄

anta
6. okt 2011

@petulienka - tak to je teda síla! Já bych tam normálně na ní vlítla a šup za ředitelkou! 😠 😠 😠 😠 Co tam má co dělat cizí chlap a ještě se s tou učitelkou cumlat. Neublížíš tím svému dítěti, když to budeš řešit, naopak ona (učitelka) by mohla ublížit tvému dítě tím, že se mu nevěnuje, jak má 😠 😠 😠

zubecek
17. okt 2011

Ahojky, davídek to stejné, taky nic nepapal, ale vůbec nic, trvalo to asi dva týdny, doma příšerně vyhladovělý, celé odpo jedl, pak to nějak překonal, slibovala jsem pořád čokoládku, když ve školce něco sní, postupně to zabralo...

katinkaaa7
17. okt 2011

@ziza Ja nemám problém s dcérou,tá sa vždy veľmi teší do škôlky, 🙂 a po týždni ako nastúpila tak začala aj spávať,aj sa celkom dobre napapá.Ale je fakt,že nastúpila až ako štvorročná.
Skús ho dávať,len na doobedie,napapá sa doma aj vyspí.Aj kamarátka to tak vyriešila,ked jej malý nechcel vôbec v škôlke jesť.

zubecek
17. okt 2011

no jo ono je to horší, když člověk musí do práce, a dnes je skoro zázrak, mít se po MD kam vrátit, že...je mi těch dětiček líto, no naštěstí u nás dva týdny se daly přežít...kamarátčina holčička dokonce zvracela, tak ji musela na pár měsíců vzít ze školky, teď už je v pohodě, ale měla štěstí, že má babičku, se kterou dobře vychází, v důchodu. Já bych zkusila ty sliby a taky doma si hrát na školku, jako že zvedne ruku, kdo bude první napaný a tak...taky se podívat, co jim dávají na jídlo a doma dávat stejné (např. my nikdy před tím nejedli jahodový jogurt 😀 )

zubecek
17. okt 2011

taky jsme si doma pořád povídali o tom, co kdo jedl ve škole, v práci a všichni jsme o tom debatovali pořád dokola, aby drobek věděl, že je to normální a běžné, že se takhle jí jinde než doma...

hyta
11. jan 2013

Nuž, tekutiny by mal mať. Môj syn nechcel jedávať v škôlke vôbec, bol tiež ochotný jesť až doma. Dúfali sme, že vyhladne a začne jesť i tam, no nestalo sa tak. V škôlke sa na mňa pozerali akoby som prišla z Marsu a pýtali sa ma, čo zvyknem variť, keď v škôlke malý jedlo odmieta. Napokon už ostala mamina na dôchodku a tak mi ho s dedom brali zo škôlky už na obed a dali mu jesť doma, tým sa náš problém vyriešil.

denisocka
25. sep 2013

Náš v školke za 2-3 týždne nezjedol nič - posledne dni aspon suchy rožok,alebo chlebik na desiatu,alebo olovrant . obed v žiadnom pripade,vraj si zapchava pusu a ucitelka si myslí,že mu doma polievku mixujem , ked sa v školke "boji lyžicky" . Ani piť tam nechce, tak musim posielat rano flašku z jupika,aby mu don dali caj . fakt nechapem , potom o 15.00 cestou domov zje rožok a doma hned polievku alebo dalsie pečivo .. na to za kratku chvilu banan ... On si ťažko zvyka na novu stravu,hlavne jedlo ani doma nezje a nejak nechcem na neho tlačiť . I ked - každa rada dobra

julik5
28. sep 2013

Tak můj syn když přišel poprvé do školky tak řekl, že jíst nebude a bude se jen dívat, slib dodržel, a dva roky nic nejedl.
Byla jsem doma s malou, tak jsem si pro něj chodila po obědě. Učitelky byly z něj nešťastné, ale on prostě nejedl a nepil.
Daly před něj talíř a on jen koukal. Zlomilo se to až s jinou paní učitelkou, která byla rázná a nic na ní neplatilo, za což jsem jí moc vděčná. Taková ta stará škola, kdy prostě to musíš aspoň ochutnat a hotovo. Ani mi nevadilo, když občas zvýšila hlas, slyšela jsem kolikrát za dveřma, prostě někdy je to potřeba. Teď k ní chodí i malá, ale ta problém nemá, ta sní úplně všechno.

silvika99
8. sep 2017

ako ste to nakoniec vyriesili? my mame tej isty problem ze neje nepije...dakujem,