V škôlke robí deťom zle a odvráva. Čo s ním je?

k4jq4
2. okt 2009

môj 5 ročný brat nevie pekne rozprávať tak sme s ním začali chodiť k logopedičke pomaly sa to zlepšuje ale v poslednom čase je strašne nervózny, nepočúva je drzý, v škôlke robí deťom zle odvráva a za minútu si zhlboka vzdychne aj 7x.nevieme čo s ním je... capnúť mu po zadku stále keď urobí niečo zlé nechceme , veď čo keď má problém .................... nie je niekto v podobnej situácii??

macka01
2. okt 2009

zistiť dôvod,poradiť sa s detskym psychologom,rozpravať sa s učiteľkou v škôlke,je taky stále,či si nevšimla,či ho niečo nevyprovokuje k takémuto správaniu ☹ rozprávať sa s ním čo najviac,určite ho nebite,to bude len horšie,veľa trpezlivosti 🙂

anlu
2. okt 2009

mna uputalo to vzdychnutie zhlboka, viem ze to zvyknu robit ludia aj dospely aj deti, pri nejakych starostiach, tazkostiach, mozno ho nieco trapi co nevie inak vyjadrit a takto sa snazi uputat pozornost, asi by som sa poradila s psychologom

felixa
3. okt 2009

Ja by som tiez doporucovala toho psychologa, popr. ist s nim aj k detskej lekarke, co ak maj aj nejaky zdravotny problem.
Pises, ze brat nevie pekne rozpravat. Deti samotne byvaju k sebe dost krute (ved mladata vyhaduju z hniezda tie slabsie), boj o prezitie mame aj my ludia v genoch. Co ak sa mu deti posmievaju alebo prvotne su k nemu zle, on im nemusi dobre rozumiet, co mu hovoria a vlastne sa tou svojou agresiou len brani. Naozaj by psychologicka mohla zistit, ze v com je problem.

penny13
4. okt 2009

Súhlasím s Mackou. Možno ho niečo aj trápi...... 😒 Deti zvyknú robiť druhým zle aj preto,ž e majú nejaký problém, alebo im závidia....
Držím Tvojmu bračekovi palce a veľa úspechov v škôlke v škole.

gabima
14. okt 2009

Aj náš je neposlušný a robí zle.Najhoršie je, že nami manipuluje a jačí keď nie je po jeho,zaháňa sa-bije.Dokáže aj 1h opakovať jednu vetu,kým neodpovieme podľa jeho predstáv.Má 5r.a malú sestričku,kt.tiež všetko berie a ona kričí.Ale hovorí aká je pekná a naša.Zdržuje,nejde včas na vecko a potom mu ujde aj v škôlke.Pritom je celkom múdry,vie počítať nad 100.Ďakujem za rady,snáď mi prídu!

vefi89
16. okt 2009

gabima,
tiez by som ti poradila mozno daku odbornu pomoc. mozno psychologa, alebo psychologicku poradnu. ak by si chcela, ja mam velmi dobre skusenosti s OKACIKom, to je pedagogicko-psychologicky poradna, ale manzelovmu synovi veelmi pomohla. Ak by si mala zaujem, napis mi internu postu a poslem ti na nich kontakt, oni vedia poradit aj cez mail.

vefi89
16. okt 2009

trebalo by zacat hladat kamen urazu, zistit odkedy je taky a preco vlastne. ci je rozmaznany, alebo sa citi pri sestricke menej cenny. moze tam byt vela faktorov, mozno by som ti vedela aj poradit, troch som sa detskej psychologii venovala, ale musela by si napisat viac

gabima
26. feb 2010

vefi89: Aky mas mail?Napis mi internu p.,nevyznam sa tu tak dobre.Dik