Trojročný sa v škôlke pocikáva

blond1
7. nov 2017

Ahojte.Moja malá bude mať v januári 3roky.Plienky nenosi od 22mesiacov,chodi sama na záchod a aj ked sme niekde v cudzom prostredi pýta sa na záchod.ani večer ked spi sa my nepocikáva.Od doby ked začala chodiť do škôlky sa my pocikáva a to až 3krát.Vysvetľujem jej aby išla za učiteľkou aj my to hovorí že čo robi,že ťahá učiteľku za ruku. Tak kde je chyba?!poradte prosim🙏

beky1813
7. nov 2017

A aj povie ucitelke, ze jej treba na zachod, alebo ju len taha za ruku? A ucitelke si vravela, ze to tahanie znamena, ze jej treba cikat?

blond1
autor
7. nov 2017

Učiteľka povedala že malá za ňou ani nejde.Ale od 9rána je v škôlke do 13tak nech my nehovori že nekontroluje.nechápem.Raz učiteľka ju posadila na záchod aj keď nechcela a celý čas plakala a aj sa pocikala.

maykaaa1122
7. nov 2017

ja by som sa s nimi porozpravala..ved to nie je normalne..ucitelky v skolke maju skusenosti..urcite sa rozumne dohodnete..preco sa to deje

siska53
7. nov 2017

@blond1 a nie je to jej forma protestu,ze nechce byt v skolke?
Nasa tak robila zvacsa raz denne sa pocikala tam,hoci uz mala 3r.prec.
Teraz sa jej to stalo,ked sa hanbila vypytat...
Pokecaj s ucitelkou,uvidis.. Ma na to tvoja este pravo mat nehody. A ine je cudzie prostredie v rodine ci ak si tam ty a ine skolka.

pininka
7. nov 2017

No ktovie ako to prebehlo, my sme take deti vzdy sledovali a chodili s nimi castejsie cikat, nat je tam pomocny personal v tej skolke,aby ucitelka nemusela odbehovat od deti. Vsetko je len a len o pristupe. Mam susedu ktorej maly nehovoril, ale na zachod chodil sam, ale v skolke,asi nove prostredie, tiez tvrdili ze sa vobec nepyta a nakoniec ho aj vylucili kvoli tomu.

veroniak12
7. nov 2017

mozno sa hanbi chodit s ostatnymi detickami cikat. skus sa spytat ucitelky ci ju nemoze posielat tak kazdu hodinku na zachod ale tak aby to ostatni nepoculi

eliska13
7. nov 2017

@pininka pokiaľ viem často chodia čakať hromadne po desiatej pred odchodom von....
@blond1 čin viac sa to malej stane, tým viac sa bude hanbiť určite aj ucitelka ju aspoň trocha vyhresi...treba povedať učiteľke nech sa jej pýta a malej prizvukovat, ak jej treba nech sa ohlási.A možno je v zápale hry mysli si,ze ešte vydrží až si cvrkne

blond1
autor
7. nov 2017

@siska53 protest nie neplače ked ideme má tam aj kamarátku.

katkuz
7. nov 2017

@blond1 aj pri najlepsej adaptacii, hoci aj bez placu, je predsa len pre dietatko skolka zmena a moze na stres reagovat roznym sposobom. to zeby nevydrzala medzitym ako sa chodia vycikat spolocne je velmi malo pravdepodobne, pretoze chodia stale cikat 🙂 je mozne, ze je ucitelka nerozumie (to tahanie za ruku - treba ucitelke povedat, co to znamena), mam presne takychto krpcekov a teda adaptacia u vsetkych bola rozna (niektori este len teraz zacinaju komunikovat - hoci viem, ze rozpravaju 🙂 treba vsak doverovat ucitelakam, ak su normalne, robia pre deti len to najlepsie 🙂 aj zo skusenosti vlastnych deti viem, ze po nastupe do ms nastal v niecom regres. takze niekedy pomaha skolku nepripominat, inokedy primerane chvalit a uistovat dieta, ze je stale pre vas to zlaticko i ked ste ho museli dat do skolky 🙂

siska53
7. nov 2017

@blond1 ale to ani nasa nejak neplakala,aj kamaratov mala.

krokodil13
7. nov 2017

ahoj. ja si myslim ze je to stres zo skoly. Ved je este malicka, nema ani 3. tomu by som moc neverila ze taha ucitelku za ruku a ona nejde 😀. ale sikovna hlavicka ked to tak vymyslela. podla mna by bolo dobre dohodnut sa s nou ak ti to praca umoznuje, ze napr. pre nu prides v piatok uz o 12.00, alebo cez vikend si urobte cas len na seba (citajte si knizku, tulte sa). myslim ze to je stres z odlucenia od teba. A ked sa jej chvilu budes intenzivnejsie venovat , pocikavanie prejde. MOja ma 3,5 roka a cely prvy mesiac v skole sa v noci aj 3x budila. Bol to des, nastastie moj drahy muz si k nim lahol do izby aby ju upokojoval. Chvala Bohu po mesiaci to preslo. Proste su mali, so stresom sa vyrovnavaju inak ako dospeli. drzim palce!

katulienkax
7. nov 2017

Moja mala sa tiez pocikavala prvy mesiac a stále som učiteľke vravela nech skúsi dozrieť co ona na záchode robi. A potom až ku koncu mesiaca sla s ňou na záchod a zistila ze si ona sadne ale hned aj utečie 🙂. Tak sme ju doma cvičili potom na záchod, lebo dovtedy doma len do nocniku a ona sa veru bála záchoda, ale cez vikend sa prestala báť a od vtedy sa ani v skolke nepocikala.

laladua
8. nov 2017

Treba ucitelke povedat nech na to dozera, normalne nech posiela na zachod aj kazdu hodinku a nech dozrie na to aby sa aj realne vycikala 🙂

danalop
8. nov 2017

asi budeš musieť dohovoriť učiteľke, aby keď ju malá ťahá, tak nech ju proste na ten záchodík vezme

bienennest
8. nov 2017

Ja by som sa skusila dohodnut s jej vychovavatelkou ze ju povedzme kazde 2-3 hodiny posle na wc ci sa pyta alebo nie (urcite vies ako asi casto potrebuje ist). V konecnom dosledku je to pre vychovavatelku menej roboty ako ked ju potom musi prezliect. A uvidis ci sa tym ten problem vyriesi alebo ci je to naozaj len reakcia tvojej dcerky na nove prostredie.

slavinocka16
19. máj 2018

Ahojte, naša 3.ročna sa tiež dokáže za 4.hod.v škôlke pocikať. Už mi vravela riaditeľka, že od júna ju nezoberie, že takto sa to nedá. Nepýta sa,a myslí si že keď to bude zadržiavať, nepociká sa. Vysvetľujem, nič nepomáha.. Som zúfalá, niekedy mám pocit, že to robí napriek.. Poraďte, mi prosím.