Vedia vaše 5 ročné deti viazať šnúrky?

macusikzv
11. apr 2012

Maminky,vedia vaše 5ročné deti sa zaviazat už šnúrky?Moj mal 5 a snaží sa už,ale nám to nejak nejde... 😒 Aké máte s tým skúsenosti?? 😵

janka0007
31. aug 2014

Moja starsia mala v juli 5 rokov a viazat snurky som ju naucila asi v maji.Trvalo jej to 1 den,sice to nevie dotiahnut uplne napevno ale vie si zaviazat,to je hlavne.

cerez
19. apr 2016
macusikzv
autor
19. sep 2016

@cerez no podla mna je to zlozite

timea7
19. sep 2016

@macusikzv samozrejme

somavi
19. sep 2016

Moja ma 5 a nevie . Ale myslím , ze je najvyšší čas sa to naučiť . Teraz sme kúpili snurovacie topanky a snažíme sa. Je to každého vec , ale osobne si myslím , ze 8 ročne dieťa to uz ma mat dávno zvládnuté ...

cerez
19. sep 2016

Povedzme si, že dokým sme sa naučili šnurovať, tiež sme sa potrápili. Je to len o zručnosti. Nevravím, že je to ľahký spôsob, ale je jedna z možných alternatív. Skúšala som to, šlo mi to pomaly, ale išlo. Preto som dodala pod link "snáď niekomu pomôže". 😉
@macusikzv

hipuska
19. sep 2016

Moji chlapci maju 7,5 a 6 a vedia ale velmi slabo. Radsej si tie snurky zastrkuju ako by ich mali zavazovat. Su lenivi. Viem, ze dievcata su v tom sikovnejsie a nerobim z toho vedu

klya
19. sep 2016

Moja má 7 a šnúrky vie viazať cca rok? Kľúčom k úspechu bolo uvedomenie si, že je lavacka. Kým mi to doplo, tak som sa natrapila ako blázon. Keď som otočila strany, do pár minút sme mali maslicku snáď aj na kábli od TV 🙂

evikadca
25. nov 2016

Môj krpec sa naučil viazať šnúrky, keď mal 4roky. Kúpili sme zimné topánky na šnurovanie a keď sa sám obúval, znenazdajky sa mu podarila taká zvláštna mašlička. Pochvala ho tak naštartovala, že zakaždým chcel sám skúšať a možno do mesiaca už viazal sám

zrka
25. nov 2016

No čo, môj "malý" si vedel viazať šnúrky tiež od 4 rokov, teraz má 11 a by som ho zahlušila keď vidím aký chlp má na topánkach a nekašle sa so šnurovním, šak na čo, jednoduchšie si ich len nazuť...Som mu už povedala že mu kúpim šlapky aj na zimu, našuchovačky celoročné a bude mať pokoj...Ó hniloba, kedy od nás odídeš!? 🙂

dagaz
25. nov 2016

Od 5 r.ale nerobi si tazku hlavu...ani ich nerozvezuje😁len nasuchne😂

pillipilli
25. nov 2016

odomna to chcela pediatricka aby vedel viazat snurky ked sme boli na 3rocnej prehliadke ... Na to som jej povedala ze nepoznam dieta ktore ma tri roky a vie si zaviazat snurky,aj ked urcite nejake je. Podla mna to je skoro.

jasminet
25. nov 2016

moja sa naucila asi tyzden pred zapisom na zs, cize asi 5,5r mohla mat, ale kedze vacsina topanok pre deti sa predava na lepky a zips, tak ani velmi nema moznost tuto zrucnost trenovat a zlepsovat. zaviaze, ale nevie utiahnut poriadne

monilik
25. nov 2016

moj mal v juli 5. snurky sme ucili viazat predvcerom... za hodinku to zvladol uplne sam. 🙂

miluna777
25. nov 2016

Nedám vám skúsenosť mamy, no sama si dobre pamätám, ako som si naučila viazať topánky ja. Bolo to tesne pred nástupom do školy a po všetkých bojoch s rodičmi, prarodičmi a príbuznými mňa to nakoniec za 5 minút naučil spolužiak zo škôlky, keď sme sa obúvali po plávaní a ja čakala na pani učiteľku, nech ma zaviaže. Fakt. Pamätám sa na to dodnes, ako som sa čudovala, že je to také jednoduché, štýlom "a kvôli takejto sprostosti sa so mnou celá rodina trápila?"
Isto na to časom prídu 🙂

ramone_666
25. nov 2016

Ja nosím gélové nechty :D to je tiež celkom sranda keď si chcem šnúrky zaviazať :D :D hlavne také tenké kedď sú ako som mala na jedných topánkach :D to boli nervy