• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vedú učiteľky vaše deti k umývaniu zúbkov v škôlke?

8. septembra 2012 
Maminky,robím si miniprieskum,ako je to s umývaním zúbkov v škôlke po obede,teda pred spaním. V našej škôlke si deti zubky neumývajú,sú to 4.-ročné deti,teda nie najmenšie,učiteľky to zdôvodnili tým,že deti si kefkynepoznajú,pletú si ich,kefky sa váľajú po zemi....dosť mi to vadí,ale zas na rodičovskom sa nikto neozval s nesúhlasom,tak zatiaľ to nechávam tak...
18. sep 2009 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani u nás sa zúbky neumývajú, ten istý dovôd uviedla aj naša riaditeľka ... ale ja v tom nevidím žiadny problém, lebo ani doma si cez obed neumývame ... časté umývanie zubov im dokonca vraj škodí
19. sep 2009 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nás si umývajú, ale viem si predstaviť ako :confounded: Majú poháriky každý so svojou značkou ako aj na skrinke a potom si tie kefky nemýlia (dúfam) :sweat_smile:
19. sep 2009 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nas si umyvaju az velkaci - predskolaci... a aj to sme sa museli na rodicku ozvat..., viem ze minuly rok nam to napriek ohlasu nepovolili - vraj su mali, ale nepacilo sa mi to - to male deti nepotrebuju ustnu hygienu?????
19. sep 2009 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U nas si umyvaju vsetci, a to tam maju aj deti mladsie ako 3 roky - kazdy ma poharik s menom, na kefke aj na paste meno, vsetko je to polozene pri znacke ako maju na skrinke.
19. sep 2009 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nás si umývajú majú poháriky s obrázkom ako na skrinke. malé deti bez pasty lebo jej viac zjedia ako s nou dačo umyjú a velké aj s pastou.
19. sep 2009 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v našej školke je to tak že si umyvaju predškolaci. :slight_smile:
19. sep 2009 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nas si umyvaju od najmensich maju svoj poharik,kefku a uteracik :grinning:
19. sep 2009 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nas si umyvaju malaci az od druheho polroka. aôe neviem ci to bude ucinne kvoli hygiene.
19. sep 2009 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V našej škôlke si umývali až predškoláci.
19. sep 2009 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nás si deti umývajú zúbky až ako 4,5 ročné. učiteľka vravela, že si najsk§r musia zvyknúť na hygienu akú takú a potom pôjdu na zúbky.
deti mali svoj pohárik+kefky presne na tom nieste, kde mali svoj uteráčik. preistotu som im aj lepila nálepky aby si lepšie spoznali svoje veci.
19. sep 2009 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Fórum nie je pre firmy".
19. sep 2009 o 22:58 • pinguin
Suhlasim s pinquin, u nas maju deti kefky podpisane (vyryte meno, alebo inicialky mena) - ucitelky kontroluju, ci ma kazde dieta svoju kefku so svojim poharikom - znacka zhodna so skrinkou a uteracikom, pastu rozdava ucitelka
vzdy v piatok pani upratovacka detom dokladne vycisti pohare a kefky, ale aj podla potreby, ked umyva detsku umyvarku
skor by som apelovala na rodicov, aby menili detom kazde tri mesiace kefky - u nas sa to rodicom nepaci - vraj naco :unamused:
ale deti si za tri mesiace kefky rozhryzu a uz neplnia ucel, ktory maju
20. sep 2009 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este - deti si umyvaju zubky od troch rokov v nasej ms
je potrebne pestovat navyk umyt si zuby po jedle a pred spanim - aby sa zautomatizoval :slight_smile: - nie vsetky deti su k tomu vedene
20. sep 2009 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no radsej nech si v skolke neumyvaju ako keby mali pochytit nejake bacily a priniest nejaku slintacku.
Myslim, ze vecer-rano si deti zuby umyvaju...nestaci preboha??
Je vacsi predpoklad, ze si tie kefky barsjak striedaju ako ze nie...
u nas v nasej tiez si neumyvaju, neva, vydrhneme doma
:grinning: :grinning:
22. sep 2009 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanka by si sa cudovala kolko deti vidi v skolke fefku na zuby prvy raz-aj 5r :angry:
24. sep 2009 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Minulý rok si v našej školke začali umývať preškoláci. Moj prostrený stredňák je jediný, ktorý si umýva zúbky s predškolákmi.
24. sep 2009 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanka tak máš názor ako ja ... ved stačí doma umývať.
24. sep 2009 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U nas v skolke sa zuby neumyvaju. V principe je miestny nazor, ze zuby treba umyvat dvakrat denne a nie viac. Znamy zubar dokonca tvrdi, ze umyvat si poobede zuby je najrychlejsi sposob ako ich znicit....
24. sep 2009 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
titkovamiriam, to je ale uz na rodicoch. Aby moje dieta len preto zvachalo kefku niekoho ineho, tak to v poriadku neni...
2x denne kazdy zubny odbornik schvaluje, pricaste umyvanie nici sklovinu a to je potom uz v rici s nejakou kvalitou zubu.
24. sep 2009 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vroni ahoooj :grinning:
24. sep 2009 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved bude mat svoju nie cudziu :slight_smile:
24. sep 2009 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ti rozumiem, ale svoju by mala iba tak doma. to by som chcela vidiet ako si kazde decko najde tu svoju a nepomylia si to...malinovky si piju barsjak, jeden od druheho, nieto este kefky.
24. sep 2009 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neboj !na to ucitelia dohliadnu- som to uz dva razy zazila-svoj poharik kefka aj uteracik-rovnako oznacene a decka si svoje nedaju :grinning:
24. sep 2009 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nedohliadnu, pretoze nestihaju dohliadat nad podpisanymi a obrazkami oznacenymi flaskami s pitim...
mozno tak v sukromnej skolke kde je deti 5-7.
24. sep 2009 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne naša učiteľka povedala že nedokážu dohliadnuť na deti a keby si aj každé vzalo svoju, určite s nou budú vymýšľať a možno aj vymienať
24. sep 2009 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a sibrinkovat kadetade horedolu s padanim na zem, umyvanim umyvadla a podobne :grinning: :grinning: :grinning:
ja som toho nazoru, ze to je zbytocne v skolke a nezmysel.
24. sep 2009 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale zase keby sme mali ucitelky ako je pinquin...ale aj tak, predsa 2x uuuuuuplne staci bohate.
24. sep 2009 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak u nas je najmensich 13 a cez obed dve ucitelka tak pohoda :grinning:
24. sep 2009 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v škôlke, kam chodila miška si zúbky umývali každý deň po obede :wink:
24. sep 2009 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanka,
moc podceňuješ deti. Už vo veku 4. rokov je dieťa schpné rozoznať čo je jeho. A ak si učiteľky nedokážu zorganizovať umývanie zúbkov, je problém niekde inde. Ak je viac detí, tak si zúbky umývajú na etapy.
Moje deti, si úmývajú zúbky 3-krát denne, pravidelne chodíme na preventívky od 3 rokov. Zúbky majú vporiadku, bez kazov.
U nás sú všetky skupiny spolu, takže majú 2 učiteľky nastarosti 22 detí a zvládajú to super.
24. sep 2009 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok