Vedú učiteľky vaše deti k umývaniu zúbkov v škôlke?

janinah
18. sep 2009

Maminky,robím si miniprieskum,ako je to s umývaním zúbkov v škôlke po obede,teda pred spaním. V našej škôlke si deti zubky neumývajú,sú to 4.-ročné deti,teda nie najmenšie,učiteľky to zdôvodnili tým,že deti si kefkynepoznajú,pletú si ich,kefky sa váľajú po zemi....dosť mi to vadí,ale zas na rodičovskom sa nikto neozval s nesúhlasom,tak zatiaľ to nechávam tak...

hasleerka
19. sep 2009

ani u nás sa zúbky neumývajú, ten istý dovôd uviedla aj naša riaditeľka ... ale ja v tom nevidím žiadny problém, lebo ani doma si cez obed neumývame ... časté umývanie zubov im dokonca vraj škodí

martinaema
19. sep 2009

u nás si umývajú, ale viem si predstaviť ako 😖 Majú poháriky každý so svojou značkou ako aj na skrinke a potom si tie kefky nemýlia (dúfam) 😅

venusa44
19. sep 2009

u nas si umyvaju az velkaci - predskolaci... a aj to sme sa museli na rodicku ozvat..., viem ze minuly rok nam to napriek ohlasu nepovolili - vraj su mali, ale nepacilo sa mi to - to male deti nepotrebuju ustnu hygienu?????

rohacka
19. sep 2009

U nas si umyvaju vsetci, a to tam maju aj deti mladsie ako 3 roky - kazdy ma poharik s menom, na kefke aj na paste meno, vsetko je to polozene pri znacke ako maju na skrinke.

matica2
19. sep 2009

u nás si umývajú majú poháriky s obrázkom ako na skrinke. malé deti bez pasty lebo jej viac zjedia ako s nou dačo umyjú a velké aj s pastou.

basado
19. sep 2009

v našej školke je to tak že si umyvaju predškolaci. 🙂

titkovamiriam
19. sep 2009

u nas si umyvaju od najmensich maju svoj poharik,kefku a uteracik 😀

januarova
19. sep 2009

u nas si umyvaju malaci az od druheho polroka. aôe neviem ci to bude ucinne kvoli hygiene.

veverca
19. sep 2009

V našej škôlke si umývali až predškoláci.

maca793
19. sep 2009

u nás si deti umývajú zúbky až ako 4,5 ročné. učiteľka vravela, že si najsk§r musia zvyknúť na hygienu akú takú a potom pôjdu na zúbky.
deti mali svoj pohárik+kefky presne na tom nieste, kde mali svoj uteráčik. preistotu som im aj lepila nálepky aby si lepšie spoznali svoje veci.

pinguin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka11
20. sep 2009

Suhlasim s pinquin, u nas maju deti kefky podpisane (vyryte meno, alebo inicialky mena) - ucitelky kontroluju, ci ma kazde dieta svoju kefku so svojim poharikom - znacka zhodna so skrinkou a uteracikom, pastu rozdava ucitelka
vzdy v piatok pani upratovacka detom dokladne vycisti pohare a kefky, ale aj podla potreby, ked umyva detsku umyvarku
skor by som apelovala na rodicov, aby menili detom kazde tri mesiace kefky - u nas sa to rodicom nepaci - vraj naco 😒
ale deti si za tri mesiace kefky rozhryzu a uz neplnia ucel, ktory maju

maminka11
20. sep 2009

a este - deti si umyvaju zubky od troch rokov v nasej ms
je potrebne pestovat navyk umyt si zuby po jedle a pred spanim - aby sa zautomatizoval 🙂 - nie vsetky deti su k tomu vedene

hanka274
22. sep 2009

no radsej nech si v skolke neumyvaju ako keby mali pochytit nejake bacily a priniest nejaku slintacku.
Myslim, ze vecer-rano si deti zuby umyvaju...nestaci preboha??
Je vacsi predpoklad, ze si tie kefky barsjak striedaju ako ze nie...
u nas v nasej tiez si neumyvaju, neva, vydrhneme doma
😀 😀

titkovamiriam
24. sep 2009

hanka by si sa cudovala kolko deti vidi v skolke fefku na zuby prvy raz-aj 5r 😠

atrami
24. sep 2009

Minulý rok si v našej školke začali umývať preškoláci. Moj prostrený stredňák je jediný, ktorý si umýva zúbky s predškolákmi.

hasleerka
24. sep 2009

hanka tak máš názor ako ja ... ved stačí doma umývať.

vroni
24. sep 2009

U nas v skolke sa zuby neumyvaju. V principe je miestny nazor, ze zuby treba umyvat dvakrat denne a nie viac. Znamy zubar dokonca tvrdi, ze umyvat si poobede zuby je najrychlejsi sposob ako ich znicit....

hanka274
24. sep 2009

titkovamiriam, to je ale uz na rodicoch. Aby moje dieta len preto zvachalo kefku niekoho ineho, tak to v poriadku neni...
2x denne kazdy zubny odbornik schvaluje, pricaste umyvanie nici sklovinu a to je potom uz v rici s nejakou kvalitou zubu.

hanka274
24. sep 2009

vroni ahoooj 😀

titkovamiriam
24. sep 2009

ved bude mat svoju nie cudziu 🙂

hanka274
24. sep 2009

ja ti rozumiem, ale svoju by mala iba tak doma. to by som chcela vidiet ako si kazde decko najde tu svoju a nepomylia si to...malinovky si piju barsjak, jeden od druheho, nieto este kefky.

titkovamiriam
24. sep 2009

neboj !na to ucitelia dohliadnu- som to uz dva razy zazila-svoj poharik kefka aj uteracik-rovnako oznacene a decka si svoje nedaju 😀

hanka274
24. sep 2009

nedohliadnu, pretoze nestihaju dohliadat nad podpisanymi a obrazkami oznacenymi flaskami s pitim...
mozno tak v sukromnej skolke kde je deti 5-7.

hasleerka
24. sep 2009

presne naša učiteľka povedala že nedokážu dohliadnuť na deti a keby si aj každé vzalo svoju, určite s nou budú vymýšľať a možno aj vymienať

hanka274
24. sep 2009

a sibrinkovat kadetade horedolu s padanim na zem, umyvanim umyvadla a podobne 😀 😀 😀
ja som toho nazoru, ze to je zbytocne v skolke a nezmysel.

hanka274
24. sep 2009

ale zase keby sme mali ucitelky ako je pinquin...ale aj tak, predsa 2x uuuuuuplne staci bohate.

titkovamiriam
24. sep 2009

tak u nas je najmensich 13 a cez obed dve ucitelka tak pohoda 😀

akejka
24. sep 2009

v škôlke, kam chodila miška si zúbky umývali každý deň po obede 😉

atrami
24. sep 2009

hanka,
moc podceňuješ deti. Už vo veku 4. rokov je dieťa schpné rozoznať čo je jeho. A ak si učiteľky nedokážu zorganizovať umývanie zúbkov, je problém niekde inde. Ak je viac detí, tak si zúbky umývajú na etapy.
Moje deti, si úmývajú zúbky 3-krát denne, pravidelne chodíme na preventívky od 3 rokov. Zúbky majú vporiadku, bez kazov.
U nás sú všetky skupiny spolu, takže majú 2 učiteľky nastarosti 22 detí a zvládajú to super.