Vedú učiteľky vaše deti k umývaniu zúbkov v škôlke?

janinah
18. sep 2009

Maminky,robím si miniprieskum,ako je to s umývaním zúbkov v škôlke po obede,teda pred spaním. V našej škôlke si deti zubky neumývajú,sú to 4.-ročné deti,teda nie najmenšie,učiteľky to zdôvodnili tým,že deti si kefkynepoznajú,pletú si ich,kefky sa váľajú po zemi....dosť mi to vadí,ale zas na rodičovskom sa nikto neozval s nesúhlasom,tak zatiaľ to nechávam tak...

bodka13
24. sep 2009

ja už mám školákov ale v škôlke si tiež umývali zúbky...a neboli žiadne problémy-teda okrem nadspotreby pasty 😀 😀 😀 ...mali označené poháriky tou istou nálepkou ako skrinku v šatni,a každý si poznal svoju kefku 😉

atrami
24. sep 2009

No u nás bol problém po nástupe do školy. Syn si vyžadoval kefku. 🙂

bodka13
24. sep 2009

atrami...chodíš aj medzi prvákov(do témy) som ťa tam tuším nevidela...pridaj sa 😉 🙂 🙂
...aj Davidovi chýbala 😀 ...lebo v škôlke si išli po obede umyť zúbky a tu nemajú kefku

atrami
24. sep 2009

bodka,
idem mrknúť.

hanka274
24. sep 2009

atrami, nie nepodcenujem, urcite nie. A do skolky sa zacina v 3r a v dnesnej uponahlanej dobe, kde rodicia chodia skor do prace ako volakedy, uz takmer aj 2,5 rocne. 😉
Ja len zhodnocujem podla toho co mi ucitelka niekedy povie o tych ich flaskach, ktore maju oznacene a kazdy si ich pozna. Ze sa idu napit a niektori ani nepozeraju a piju inym z flase a to neznasam, pretoze velakrat ideme bez flasky domov a rano nova zase a za 2 dni sa najde nejakym sposobom, to ani neviem ci si ju pomylili ci to hanka vsetko vypila a iba jej ju niekto omylom vzal domov...alebo to dieta takmer nepilo v skolke...Preto ja napriklad zajtra chcem navrhnut aby si tie flasky decka proste do skolky nenosili, skladame sa dost na to aby sa im kupila velka niekolkolitrova nadoba, kde budu mat caj alebo sirup a kazdu hodku-dve alebo proste v nejakom casovom intervale budu hromadne pit...takto zvladne ucitelka lahsie aj pitny rezim pre deti...a neni problem s nejakym ne-poznavanim flasiek...

atrami
25. sep 2009

hanka,
máš pravdu. Ale predškoláci to zvládnu úplne super, a je to začiatok zodpovednosti, ktorá sa im potom zíde. Mladší je naozaj zodpovedný. Ak by nebol, tak určite nie.
Pitie majú vyriešené, tiež hromadne. Učiteľka im vždy naleje až keď si vypítajú ak by sa ,, nalievali" podľa seba, tak neviem.

hanka274
25. sep 2009

no a prave aj to pitie by mali rezimovat ucitelky, decko v zapale hry niekedy aj 2-3 hodky si nevypyta pit...

zuzidr
25. sep 2009

u nás majú dve pumpičkové termosky a stále zarobené sirupove vody alebo väčšinou čaj...deti majú malé šálky s uškom a myslím že pravidelne ich všetkých naženú napiť sa...po každom napití kuchárka šálky umyje... 😕 😀

hanka274
25. sep 2009

zuzidr, presne toto chcem aj ja, idem poobede to navrhnut ucke.

atrami
25. sep 2009

Pumpičkovú termosku používame doma, máme 2 litrovú a sú schopní 2 to vypiť za hodinu. Potom len šprintujú na WC.

sue
25. sep 2009

To nosíte do škôlky fľašu s čajom? 😕

U nás je furt vedľa učiteliek tácka na ktorej majú deti svoje - buď fľaše alebo poháriky a popíjajú takmer furt 😕

hanka274
25. sep 2009

sue, ahoj...no jasne, my musime nosit flase...oznacene, podpisane...hroza.

atrami
25. sep 2009

hanka,
to fakt?

titkovamiriam
25. sep 2009

tak u nas detom varia caj cely den alebo robia malinovky a kazdy ma svoj poharik pekne na tacke znovu so svojou znackou.a tak isto im denodenne cistia ovocie a zeleninu-len skoda ze u mareka su len tri styry deti co to jedia

hanka274
25. sep 2009

atrami, no jasne...na zaciatku sa mi to zdalo take, ze hmmmm, ze okrem pitia pri desiate, obede, olovrante, tak takto pekne dozeraju ucitelky na pitny rezim, hmmmmm...ale to som bola mamina prvacky a teraz vidim, ze nic horobilne to nieje, prave naopak, tym, ze si to barsjak vymienaju, nevravim o hygiene...proste nadobu s poharikmi, by som uvitala viac...akurat idem do skolky za ucitelkou...
s jedlom som zatial spokojna, bud maju zeleninu alebo ovocko kazdy den...

maminka11
25. sep 2009

pitny rezim v nasej ms je osetreny myslimf ajn, rano uz maju deti pripravenu odstatu vodu z vodovodu v dzbane, pri tom pohare a priebezne pani upratovacka umyva pohare - deti su naucene si brat same a vobec to nezneuzivaju - je to zvyk, tak to robia niekolko rokov
v zime zvyknu mat ovocny caj
ked chodia von, tak ucky maju plastove flase a detom nlievaju vodu
u nas je zakaz nosenia vlastnych flias - pitny rezim

kondaska
29. okt 2009

ahojte,
chodíme do škôlky od septembra a umývame si tam zúbky po obede pred spaním. Deti majú jednak označené svoje poháriky a zubné kefky a majú ich položené pri svojom symbole skrinky. Takže si ich nemýlia, takisto majú uteráčiky zavesené na vešiačikoch, pri svojom symbole. Môj syn má 3 roky a pozná si, ktoré sú jeho veci, takže to vie aj on rozoznať.

slaviks
29. okt 2009

Cafte, u nás v škôlke si deti umývajú zúbky aj tie najmenšie 2,5 ročné.Kefky majú v označených pohárikoch a položené pri rovnakej značke ako na skrinke aj uteráčik tam majú zavesený. Detičky si kefky nemýlia. Zubné pasty, ktoré sme im priniesli na začiatku majú odložené v skrinke a vyťahujú ich po jednej, lebo inak by ich deti zjedli za týždeň. Tak im učiteľka vytlačí pastu na kefku koľko treba a dozrie j nato, aby si umyli kefky po použití. Zrejme je to na učiteľkách, či zvládnu kontrolovať detičky, alebo nie. Veď im pomáhajú aj upratovačky. Fľašky sú dovolené, nakoľko detičkám dlhšie trvá kým si na všetko zvyknú.To mi sama učiteľka navrhla, že jej mám doniesť fľašku keď s ňou zaspáva. nemôžete predsa od detičiek chcieť, aby si hneď zvykli na všetko nové. Keď tri roky zaspávala s fľaškou a plyšákom tak to ešte pol roka vydržíme či nie?

malena
5. nov 2009

U náš si detičky tiež umývajú zúbky a moja 2,8 mesačná dcérka sa najviac vytešuje, že môže "pluť do umývadla" 😀 Doma jej umývam zatiaľ zubky ja a tak sa pľuvanie nekoná. 🙂

pogi
9. nov 2009

kym sme mali deti v triede 5.6 ročné,umývali sme si zúbky.teraz máme zmeišanú triedu,mám aj 6 3ročných.Doteraz to vyzeralo tak,že úž aj ráno si deti umývali zuby v škôlke s tým,že doma na to nemali čas.keď som im dala domov každý mesiac kefku,aby si ju buď vymenili,alebo ako rodič uzná za vhodné,väčšina ju šmarila do skrinky a v pondelok ju tak isto priniesla späť.Z hygienického hľadiska by deti mali mať kefky s obalom,pretože podľa výskumov je najviac baktérií na kefkách.Ale to sa už roodičom nepáči.Samozrejme väčšina rodičov je veľmi zlatých,ústretových,dá sa s nomo dohodnúť,poradiť ap. 🙂 🙂 Ale sú bohužiaľ aj iní rodičia,ktorí si doma nevedia rady s dvoma deťmi a v škôlke by chceli zo všetkého 100%.Dá sa to,ale je potrebné k tomu,aby bola perfektná spolupráca rodičov a učiteľky.Najľahšie je nadávať na učiteľku.Skúste si na deň prácu učiteľky a potom sa niektorým inak bude hodnotiť.Ja mám svoju prácu veľmi rada,robím ju 23 rokov.Naše deti si možno v druhom polroku budu umývať zúbky,to záleží od vyspelosti a zloženia triedy.Praje pekný deň a veľa radosti zo svojich ratolestí. 😉

kety80
14. nov 2009

u nas v skolke si tiez po obede umyvaju zubky maju svoj poharik aj kefku 🙂

meloa
8. sep 2012

aj u nás sa umývajú, už od stredňákov :D každý má označenú kefku a pasty, čo prinesieme majú učiteľky na celý rok a každému dájú na kefku ( inak by ju minuli do týždňa )