Veriť mu alebo nie? Mám ísť za riaditeľkou?

bublinka32
28. feb 2009

ahojte mamičky,chcela by som radu, neviem, či mám veriť alebo nie, pri uspáveni syna /6rokov, je v prípravke/či ma nejaký problém, povedal že ho na prechádzke v školke keď sa hral na ihrisku , kopali nejaky iní chlapci keď sa učiteľky nepozeralli.On sa aj rozplakal, neviem či mu mam veriť alebo nie.Ale nemyslím si, že by mi v takých veciach klamal. Poraďte, či mám ísť za riaditeľkou alebo nie?

janinah
28. feb 2009

myslím,že by si mala synovi povedať,aby hneď vtedy povedal učiteľke čo sa deje,že mu niekto ubližuje a označil vinníka,myslím,že riaditeľka teraz veľa nevyrieši,dieťa treba poučiť čo robiť,ak niekto ubližuje jemu alebo aj iným deťom

erikasadek
28. feb 2009

bublinka, cokolek sa deje mala by si verir , svojmu dietatu,... si jediny clovek na ktoreho s amoze spolahnut....na 100%, ak ti nieco take povedal, tak ano mala by si sa porozpravat a vediet toho viac...a ist do skoly a ziskat blisie informacie hlavne teraz sledovat jeho spravanie..

ak mu teraz neuveris teda nebudes stat za nim, tak , na buduce hrozi ze sa ti uz nezdoveri, a uzatvori sa do seba....

podla mna vzdy treba verit detom, aspon pred nimi..a potom hladat , co sa deje..ale dieta musi citi, byt ze ma svoju butlavy vrbu svoju stabilitu.... 😉

sstefi
28. feb 2009

aj ja by som mu verila.

other_side
28. feb 2009

bublinka, presne ako pise erikasadek, musis svojmu dietatku verit na 100% a este nieco navyse.. 😉

maca793
28. feb 2009

jednoznačne veriť, veď dieťa v takýchto veciach neklame

bublinka32
autor
1. mar 2009

Ďakujem, veľmi ste mi pomohli, celý čas ho učím, že ked sa niečo také stane tak to má povedať, aby sme to riešili a ja takto zapochybujem 😔

adus123
2. mar 2009

Bublinka, sesternicin syn ma 10 rokov a vzdy je taky, ze cez den mamine nepovie nic zle, co sa mu v skole deje, ale vecer pred spanim sa jej vzdy uprimne vyzaluje....takze podla mna ma syncek pravdu, kedze ani sesternicin syn v takejto vecernej chvilke neklame. sesterka si to bola v skole aj overit, tiez sa jej to nechcelo verit a nakoniec bola rada, ze sa to podchytilo este na zaciatku...takze aj u Tvojho synceka treba zacat konat hned, a upozornit na to ucitelky, aby to nezaslo dalej a syncek neziskal strach zo skoly... 🙂

digysa
4. mar 2009

Aj nam sa to stava....vecer je ten "zazracny" cas na prezradenie vsetkeho, co sa stalo cez den. Syn ma iba 3 roky, ale v posteli sa od neho dozviem tolko veci.....vzdy sa ho pytam, co bolo v skole az vecer....cez den mi nevie nic povedat.

flavi
6. mar 2009

Ahoj, tak moja dcera v skolke velmi casto rozpravala, ze volajaky jakubko robi vsetkym detickam zle, krici, stipe ich a taha a berie im hracky.. najprv som s nou riesila doma, ako sa ma branit a ze ak to presiahne hranicu, ma poziadat o pomoc ucitelku a ked neprestavala o tom rozpravat, tak som spomenula pred ucitelkou v skolke, ze co to je preboha za chlapca a preco si s nim nikto neda rady a ta na mna oci valala, ze to je najmladsi a "najzaostalejsi" chlapcek, ktory sa este nevie vyjadrit co chce a teda ze detom sa zda protivny, lebo kedze oni jeho hatlaninke nerozumeju, tak on napokon hracku, ktoru si pyta, vysklbne inym z ruk a oni sa citia odstrcene. Lucia je velmi vnimava na nespravodlivosti, tak preto o tom stale rozpravala, ale V KAZDOM pripade treba detom verit a potom vypatrat, aka je skutocnost, lebo vnimanie dietata moze byt odlisne od skutocnosti, treba to s nim prebrat a VZDY ho podporit a snazit sa mu pomoct, hned.. to je moj nazor 🙂