Veríte učiteľkám všetko čo vám povedia?

junovka
1. mar 2010

Dnes ma len ta napadlo, kedze Nelka ma prvy den za sebou v skolke, ze vo vsetkom ju chvalili, ako sa sama vedela obliect a vyzliect ked sli a prisli z vonku, co aj pravda sice je, ze vsetko dnes krasne spapala, co ma dost prekvapilo 😲 , nakolkko doma je strasne vyberave dieta ....a vsetko ostatne.Je pravda, ze mam uz jednu dcerku starsiu, ktora skolku ma uz za sebou, ale pravdupovediac, nie vsetko som stale verila ucitelkam co mi povedali 😒 .Ako je to u vas?

hanka274
2. mar 2010

junovka, nelka moze papat uuuuplne inac v skolke ako doma...vies, v skolke aj ostatni papaju...chapes...tak sa prisposobi...nooo a doma uz vymysla, uz pozna svoju maminu ako na nu atd...
u nas je to tiez tak skolka-doma...no nie v papani ale v posluchani celkovo...

A ci verit? Neviem... musela by byt konkretna situacia... 🙂

jaduska
2. mar 2010

Junovka, takže už aj tvoja Nely zarezáva v škôlke??? Ani sa u nás neukážeš, tak nevieme novinky 😉

Čo sa týka učiteliek - ťažko povedať, ako píše hanka - dieťa sa v MŠ môže správať úplne inak ako doma, ale keď ju chvália, tak by som im verila, myslím, že poniektoré "učiteľky" majú skôr tendenciu na dieťa sa sťažovať, ako ho pochváliť. Ale keď je učiteľka kvalifikovaná (nemyslím tým len to ,že má na to papier), tak vie, čo rodičom povedať a čo nie....

marselina
2. mar 2010

u nás ve školce taky povídají jak děti krásně papají,spinkají atd.ale už několikrát byla kamarádka svědkem toho jak se lže,ve školce byli játra a učitelky povídali jak vše nádherně a sama snědla.kamarádka vše viděla přes okno jak učitelky vyloženě trápí její dceru játrama a valí jednu lžičku za druhou,pak to vzdali a holku nechali,by se chudina i pozvracela.

katy1979
2. mar 2010

marselina tak to by moje dieta bolo asi naposledy v skolke alebo by som bola poriadne nasrata u riadietelky. do mna tiez tlacili nasilu jedlo v skolke. a dodnes si to pamatam. ale cpat na silu a nechat pozvracat by som ich hnala

hanka274
2. mar 2010

ja by som tiez jeden den rada bola neviditelna a v skolke... u nas nastastie s jedlom ok, este aj duplu vypyta, hehe 😀 😀

veverca
2. mar 2010

Mne sa učiteľky v škôlke pravidelne sťažovali, že môj syn nechce jesť...a ja som im to veru verila, on je veľmi prieberčivý 😝

juliagregor
2. mar 2010

ahojte,
neriešim, lebo už by som sa zbláznila....podľa trička vidím ako papal 😀

nemyslím si, že hovoria vždy celú pravdu---ja som zatiaľ spokojná 🙂

brumdinka
2. mar 2010

junovka - tak zrovna tohle bych jim věřila, můj malej je to samý, doma se v jídle přehrabuje, vybírá a přebírá - jí vyloženě jen to co mu chutná - třeba rajskou to sní klidně 3 knedlíky 😀 jak mu to nejede, tak nejim 😝 no celej po mě 😀 a ve školce sní uplně všechno, kromě opravdu pár jíděl co fakt nemusí - no jo davová psychoza 😀 😀

simicak
3. mar 2010

junovka,v jilde bych verila,od kamaradky kluk doma neji,ale vubec nic a ve skolce sni vsechno. Je to asi jinejak ji v kolektivu 😉
A verit....ja pracovala ve skolce a neverila bych vsemu 😀 😝 S jidlem a tak urcite nelzou,ale treba kdyz deti placou,je jim smutno,tak pro klid rodicu se jim rika,ze se lepsi,ze to neni tak hrozne........ucite bych nikdy mamince nerekkla,jee,ta po vas narika,je tu nestastna ( tim myslim,kdyz dite nastupuje ) JInak bych urcite verila,nemaji duvod lhat.
A deti se ve skolkach chovaji uplne jinak. Ne jen v jidle,ale ve vsem.

grevab
4. mar 2010

súhlasím so simicak - deti sa v škôlke chovajú ináč - náš Maťko v škôlke všetko zjedol a doma nie, hlad je najlepší kuchár 😀
a Evka je zase v škôlke poslušné dievčatko a doma je to čertík nezbedný 🙂
ináč tiež učiteľkám úplne všetko neverím, beriem to s rezervou -
napr. mi naposledy učiteľka povedala informáciu, ktorá ma dosť vykoľajila a potom som nad tým rozmýšľala a spomenula som si, že áno, vravela pravdu, ale starú asi 3 mesiace !!! Načo to teraz vytiahla..?

Viac mi vadí, že učiteľky v "dobrom" úmysle, aby deti jedli, vravia také strašné veci ako -
- ak nezješ, mama po Teba nepríde (toto počúval môj vystresovaný synček, keď nastúpil do škôlky a nejedol, ale plakal za mnou, som sa aj ohradila, že mne nevadí, že neje, ale chcem, aby mal istotu, že JA po neho PRÍDEM URČITE)
- ak nebudeš jesť, skončíš v nemocnici a budú ti dávať krv injekciami (včera s tým prišla dcérka, že toto vravela učiteľka jej spolužiakovi)

😠
😠
😠
mne sa ježia vlasy na hlave z takýchto rečí

no a ďalšia vec je, že naše detičky porozpávajú v škôlke všeličo - niečo pravdu, niečo si vymyslia, učiteľky často nevedia, čo je pravda ..
🙂

spimira
5. mar 2010

Já jsem měla jako malá dietní chybu, moje mamka přinesla do školky potvrzení od doktora, že mě nesmí nutit do jídla, jak to asi dopadlo ? Tohle si pamatuji moc dobře učitelka do mě cpala jídlo na sílu a já ji obhodila obloukem na její oblečení 😀 vícekrát mě nenutila 😀 .Mamce jsem to řekla, až jsem byla dospělá a bylo teda dost naštvaná, říkala že by to určitě nějak v té době řešila.No já byla takový malý strašpytel 😅. Ale děti bych do jídla určitě nenutila 😠 .l

kolka24
5. mar 2010

Skúste mám maminky dôverovať, veĎ keď človek je dieťatkom, tak si ho všíma,s láskavými očami........
O tom jedle je to tak, keď je ich tam viac ,tak im aj lepšie chutí.....nemusí jesť všetko, ale skúsiť ako chutí to jedlo, by malo každé dieťa / okrem alergiko - na jednotlivé zložky stravy/.Verte, že naši malí drobci nie sú veľmi zvyknutí na varené jedlo./česť výnimkám/.

kolka24
5. mar 2010

Skúste mám maminky dôverovať, veď, keď človek je dieťatkom, tak si ho všíma,s láskavými očami........
O tom jedle je to tak, keď je ich tam viac ,tak im aj lepšie chutí.....nemusí jesť všetko, ale skúsiť ako chutí to jedlo, by malo každé dieťa / okrem alergikov - na jednotlivé zložky stravy/.Verte, že naši malí drobci nie sú veľmi zvyknutí na varené jedlo./česť výnimkám/.

grevab
9. mar 2010

kolka - môj syn doma nechcel takmer nič jesť. Keď nastúpil do škôlky a keď si tam zvykol, tak to bolo pozitívne, že jedol veľa vecí, čo doma ani neokoštoval. Myslím, že hlad je najlepší kuchár 😉 a určite aj spoločnosť detí robí svoje. KEď končil škôlku a šiel do školy, viac krát mipovedal, že v škole-škôlke varia lepšie ako ja doma - 😀 som sa vôbec nehnevala, som rada, že zje a že mu chutí.
Evka je papkáč dobrý a tiež jej v škôlke chutí.
Ale keď dieťa papať nechce, netreba ho nútiť a už vôbec nie všelijakými vyhrážkami. Jeho chyba, že nechce - bude hladné 😉

lindda
9. mar 2010

cafte ja mam tiez problem s tym ze uctitelka my stale vravi maly neposlucha nevie sa adaptovat tak sa teda pytam a v com ?? a ona ze dava si vonku dole rukavice isiel kopnut a skopol si cizmu ,,,,,, 😅 😅 😅 😅 😖 a ze povedal ze do kele ?!! a toto je podla pani riaditelky zle adaptovatelne dieta chapete to ???? mna uz ide slahnut uz 4tyzdne chodi iba doobeda ,len koli takejto pre mna teda blbosti

monikat75
10. mar 2010

ja učiteľkám verím, nakoľko moja dcéra je bezproblémové dieťa,takže ju našťastie vždy len chválili a chvália, iba spočiatku keď nastúpila ako 3-ročná do škôlky tak plakávala asi mesiac a asi 2x sa počas spánku aj pocikala, myslím, že oni nemajú dôvod klamať, veď čo by z toho mali 😕

reisi
10. mar 2010

ano verim, pokial by som ucitelkam neverila, svoje dieta by som tam nenechala ani minutu.

bejka13
14. mar 2010

dievčatá, jE to smutné, ak učiteľke neveríte. medzi učiteľkou a rodičom musí byť dôvera, lebo ak nie je , je to ťažké. NO A AKý VýZNAM BY MALO, AK BY SI UčITEľKA VYMýšľALA. Neviem si predstaviť, aby si niečo vymyšľala, lebo pri toľkých deťoch by sa určite poriadne zamotala. No a čo sa týka jedenia, súhlasím , že detičky sa v školke správajú ináč ako doma, tak sa može stať, že doma nepapá a v školke medzi deťmi spapá všetko.tak že veriť, či neveriť? 🙂 😉Je to o ľudoch. dieťatko chodí 3-4 roky do MŠ ,niekedy učiteľky poznajú nae deti lepšie ako my rodičia.

hanka274
14. mar 2010

inac to je fakt,dieta 5 dni v tyzdni od 8 do 16-17 v skolke,o 19h spat,teda 2hodky som s nou,no a cez vikend 2 dni,z toho este ak u babky,dedka...co vam poviem,zavrem oci,otvorim a uz tu budem mat za ulohu vystrojit dcere svadbu... 😀 😀 😀

jankaat.
14. mar 2010

ahojte.. ja mam o dost mladsieho brata.. ma 7rokov je prvacik.. a stale bol doma taky saty po sebe nechal rozhadzane pri obliekani plakal nech mu niekto pomoze a jest jedol len to co on chcel..
a prisla skolka a nasa suseda je kucharka tak stale ho chvalila ako pekne papa ze aky je sikovny.. a cas plynul a on sa zmenil aj doma🙂.. zlate dieta z neho😀