Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vezmú mi dieťa do škôlky v Bratislave?

lilimoni
7. jún 2015

Ahojte maminy mam taku otazku. Viem ze predbieham ale planovane rodicovstvo je aj o realnom pohlade do buducnosti 🙂 mam dcerku, ktora ma autizmus a vozim ju kazdy den do spec. skoly v Bratislave. Otazka je, ci mi druhe dieta, o ktore sa snazime vezmu v Ba do skolky, lebo si neviem predstavit ako by som to casovo rano s nimi zvladala. 😖 Dakujem

tetapetra
7. jún 2015

@lilimoni skor nie. Musite mat trvaly pobyt v Bratislave. Je to aj v podmienkach o prijati

amouramour
7. jún 2015

to je velmi hypoteticka otazka, kedze nie je ani na svete🙂ale vzhladom na to, ze nie ste z BA mozno aj skor nie...ak nemas dobru znamost

olifcek
7. jún 2015

pokial nemate trvaly pobyt v Ba, tak do statnej skolky urcite nevezmu. deticky rodicov z ba nemaju kam vziat...

sissy27
7. jún 2015

@lilimoni keby to bolo teraz aktuálne, tak pravdepodobne nie... v BA sú škôlky preplnené a táto situácia už trvá naozaj niekoľko rokov a zrejme ešte aj potrvá... ale naozaj ťažko predpovedať, čo bude o 4 roky...

peneloppe
7. jún 2015

@lilimoni

Do sukromnej bez problemov

lilimoni
autor
7. jún 2015

@sissy27 cize pokial by mali v skolke volne miesto, tak by mohli vziat aj "cezpolnych"? Ci je v pravidlach,ze nesmu?

olifcek
7. jún 2015

@lilimoni ak by mali volne miesto a necakal by nik s trvalym pobytom v ba, tak by asi i vzali... i ked to je stale otazkou, nakolko skolky dostavaju za deticky, ktore maju trvaly pobyt v ba i peniazky...

peneloppe
7. jún 2015

ja mam taku skusesnot mimo BA ze ked je miesto volne tak vezmu aj cezpolne deti, ale niektore skolky maju zvysene poplatky ze tie deticky

loginexistuje
7. jún 2015

@lilimoni nie je tam ze nesmu .. ale ze musia uprednostnit...s TP podla kriterii ...

a dnes sa cisla neprijatych pohybuju aj na 40 percentach ... takze neni velmi sanca .. ale tak neviem ci by som toto takto skoro riesila...

kto ti bude starsiu vozit ked budes na MD ... resp. ak pracujes v BA mozno bude mat neskor tvoj zamestnavatel firemnu skolku ...
mozno u vas otvoria skolu pre autistov resp. triedu ....

premennych je vela ...

lilimoni
autor
7. jún 2015

@loginexistuje nepracujem, som na opatrovatelskom. Rano chodime s manzelom autom poobede domov vlakom ale to zacal byt problem z jej strany, takze budem musiet chodit autom s nou ja rano aj na obed domov. Manzel chodi na siedmu do prace, kaze budem musiet vozit obe deti rano do Ba.

loginexistuje
7. jún 2015

@lilimoni no tak potom aky problem so skolkou ... ved starsiu rano odovzdas budes s malou a poobede pojdete spat...domov..

ako nez otehotnies a porodis mas tak cca povedzme rok ... a aj tak skor ako od troch rokov by ti ju nevzali do statnej skolky... a kto vie co bude o styri roky... aj tak to budes musiet riesit tak ako som hore napisala...

ivett1
7. jún 2015

teraz určite nie ... o 4 roky ...netuším...škôlky majú vo svojich kritériách uvedené, že prijímajú deti s trvalým pobytom v mieste, kde žiadaš o prijatie do MŠ, podľa zákona musia prijať deti predškolského veku, ak sa hlásia do MŠ, niektoré majú, že uprednostnia deti, ktoré už majú v MŠ súrodenca a ešte majú podmienku, že deti už musia dovŕšiť 3 roky, keď nastupujú do MŠ ...
PS: ale ak je nedostatok miest, tak nepomôže ani trvalý pobyt ... netuším podľa čoho potom vyberajú, ale u nás brali do úvahy aj "poradie" ...

sonka_d
7. jún 2015

Susedka sa pristahovala z Trencina a normalne jej dceru vzali.. mali prave uvolnene miesto, za tyzden od ziadosti nastupila... netreba to hned zatracovat 🙂

olifcek
7. jún 2015

@sonka_d tak to sa divim... lebo istotne mali na cakacej listine vela deticiek :-P alebo to potom nie je moc vyhladavana skolka...

pribinak
7. jún 2015

Momentalne su MS v BA totalne preplnene, ale mestske casti sa snazia o nove skolky ci o zvysenie kapacity, takze mozno za 3-4 roky by to vo vasom pripade mozno aj slo
Hoci teraz su kriteria nastavene tak, ze musis mat TP, plati to pre celu BA
Ale co si zas budeme nahovarat, dobre znamost vyriesi kazdy problem

siska53
7. jún 2015

@lilimoni co ja viem,treba mat trvaly pobyt v danej mestskej casti..alebo znamosti alebo asi jedine potom zamastit..aj o takom som pocula...
Vies,je bobec vseobecne problem a nedostanu sa ani nasinci.. Nasho tak vzali az ako 4,5r..... A nie sme jedini..miest je malo,deti teraz privela.. Ale sukromne ti dieta vezmu..dalsia vec je,ze mozno nezbpojde tvoje druhe dieta do skolky,to bude s miestami inak a bude ich dost..tazko povedat..no zatial sa stale rodi dost deti a miest v skolkach az tak nepribuda..

siska53
7. jún 2015

@olifcek
@sonka_d to treba mat stastie..lebo oni aktivne nevolaju.. Jedna uz kamoska,co sa pred par rokmi prestahovali,mala stastie tiez.. Ja som vyvolavala ako blbec a miesto nemali..a to sme odtialto... Oni,ak sa uvolni,daju prvemu,kto zavola..
Mladsiu sme museli dat do sukromnej..lebo uprostred mi ju nevzali..a to som sa viackrat bola pytat..do statnej az od septembra.. Zatial je vyhoda,ze jeden berie jedno dieta a druhy druhe,ale ked treba,aby siel jeden s obomi,tak to nie je bohvieco do 2 skolok vodit..

sardinka333
7. jún 2015

No, vidím, že možné je všetko...aj ,,starostiť sa,, či za cca 4 roky vezmu do školky neexistujuce dieťa... 🙂

lilimoni
autor
7. jún 2015

My sme byvali v Ba a bol veliky problem a aj cez znamost, isla mala do skolky o rok neskor a to bolo a asi aj je pravidlo, ze nesmeli ani z inych mestskych casti vziat. Skolku sme mali jednu pri dome ale to bola ina mestska cast, tak sme museli ist do tej co bola asi 15 minut peso.
Vela deticiek je a nemaju kam ist 😠 hamba nasmu statu 😠 vsade kricia, ze o 40 rokov nebude mat kto robit na nase dochodky ale, ze by nam vytvorili podmienky na rodicovstvo je strasne. A to nehovorim, ze musim kazde rano s malou sadat rano o 5:30 do auta aby sme stihli pricestovat do skoly, pretoze pre nu specka so slovenskym jazykom blizsie nie je 😠 a menit po par rokoch autistovi skolu je samovrazda 😠

pribinak
7. jún 2015

No napr v Dubravke to riesili dva toky dozadu tak, ze vytvorili skolku v skole, v prazdnej casti, ale skola otvara nove a nove triedy, lebo su velmi silne rocniky prvacikov a ktohovie ci za 3-4 roky si skola nezoberie svoje priestory spat

sissy27
7. jún 2015

@lilimoni môcť môžu aj "cezpoľných", ale uprednostniť musia podľa trvalého pobytu... ale teda fakt neviem, čo bude o 4 roky, možno to bude striktne podľa spádových oblastí a možno budú škôlky poloprázdne a budú ťa prosiť, aby si k nim dieťa dala...ako fakt nemá zmysel sa nad týmto zamýšľať tak skoro dopredu...

katka700
11. jún 2015

O štyri roky môže byť úplne iná (lepšia) situácia. Zatiaľ to tu bohužiaľ funguje tak, že škôlky majú oficiálne na prijímanie detí veľmi prísne kritériá. Neoficiálne je najprísnejším kritériom známosť alebo 500 éčok (aj viac) do obálky pre pani riaditeľku.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli