Vracanie zo strachu v škôlke. Čo mám robiť?

emily06
4. mar 2009

Ahojte, moj 3 ročny syn začal pred troma tyzdňami chodiť do školky. Prve 2 tyždne po dohode s uciteľkou tam bol len na 4 hodiny.Neobyslo sa to ale bez placu. No tento tyzden od pondelka sme ho dali uz na cely den. Strasne place nechce sa hrat s detmi ba dokonca ani vkrocit do spalne kde spavaju. Uz druhy den sa im tam viac krat opakovane za sebou velmi povracal. Odmieta akekolvek jedlo.Aj to co ho donuti zjest hned vyvracia. Snazim sa mu doma pekne vysvelit ze sa nema coho bat ale vobec to nepomaha. Pravdou je ze je na mne velmi zavisli, ved posledne tri roky bol neustale len so mnou. . Ani spolupraca s ucitelkou nepomaha. Dnes mu dokonca povedala ze ho tam deti nechcu a ze si ma najst inu skolku kde deti cely den revu a vracaju.Neviem uz ako dalej.Mozete mi prosim poradit Dakujem Ema

erikasadek
8. sep 2010

@dudasik ja Ti drzim palce ale ked citam tak som zhrozena ako mozu dieta nutit jest!!!!!!!!!!!! to snad nie je ani mozne ako takito ludia mozu pracovat s detmi a nevediet zakladnu vec dieta sa nikdy nenuti jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠
naozaj strasne....
@emily06
ak si tu niekedy napis ako sa to vsetko skoncilo po roku.. ako pokracovala vasa story.. 😉

molka
8. sep 2010

@erikasadek to by si neverila, čo všetko nútia učiteľky v škôlke robiť malé deti. U nás nútili deti počas spánku, že musia mať ruky schované pod perinou. Kto ich mal vonku, toho vyhrešili a okamžite si ich musel schovať. Chovali sa k nim ako k nejakým strojom, akoby to ani neboli ľudia. Aj preto sme ju dali nakoniec inam a keď som videla ten rozdiel, tak som si dlho vyčítala, prečo som to nespravila skôr. Pritom nešlo o nejakú špeciálnu škôlku, ale oveľa menšiu a "obyčajnejšiu" škôlku v jednej menšej obci.
Viem, že je v škôlkach problém s miestom, treba len skúšať. Niekedy je to trochu problematické, ale my sme dcéru radšej vozili niekoľko km od nášho bydliska, čo nás stálo čas aj peniaze, ale stálo nám to za to.

erikasadek
8. sep 2010

@molka tak teraz si ma dostala 😅
som rada ze nie som na slovensku. naozaj . a nemusim dat svoje deti tam do skolky .. 😠 neskutocne...

filipal
8. sep 2010

fuj, inac niektore ucitelky teda vedia byt krute!!! 😝 🙄
mam pocit, akoby si naschval vybrali toto povolanie, aby sa mohli vrsit na malych detoch, ktore sa nevedia branit.
podla mna by sa mali rodicia viac stazovat.
problem je, ze oni casto nevedia, co sa v triede deje, lebo deti sa so vsetkym nezveria.

molka
8. sep 2010

@filipal zopár rodičov sa aj sťažovalo, ale učiteľky ich odbili tým, že inak sa deti navzájom šťuchajú, tak preto budú mať povinne ruky schované pod paplónom. Ale pravda je aj to, že mne to moja dcéra nepovedala.Chúďa, bola taká vystresovaná, že až postupne som sa dozvedala, čo všetko sa tam dialo. Najhoršie na tom je, že u nás veľa rodičov s podobnými praktikami súhlasí. Dokonca pobádajú učiteľov, aby kľudne deťom dali po zadku, ak neposlúchajú. Vraj aby neboli rozmaznané.
Nie som nejaký zhýčkaný rodič, ktorý nedá dopustiť na svoje dieťa, ale bitku ja vo výchove neuznávam. A už vôbec si neželám, aby bil moje dieťa niekto cudzí.

@erikasadek to sa nedá zovšeobecňovať, určite to nie je také všade. Skôr si myslím, že sú to výnimky. U nás je strašný nával a učiteľky si doslova môžu vyberať, koho prijmú. Takže rodičia sa radšej nesťažujú, aby im dieťa nevyradili.
Ja si myslím, že ak má dieťa problém, treba skúsiť inú škôlku. Hlavne vtedy, ak je zo strany personálu neochota niečo riešiť. U mojej dcéry aj za tých pár mesiacov v prvej škôlke zostali následky na psychike, ktoré sme riešili potom niekoľko rokov. Dokonca mi detská psychologička potvrdila, že moje dieťa nie je nejak zvlášť precitlivelé, ale asi toho bolo už priveľa, tak to chúďa nezvládla.

filipal
8. sep 2010

@molka to je asi to najhorsie, ze rodicia nestoja na strane svojich deti, ktore by mali chranit, ale na strane inych dospelych.(samozrejme je ine, ak je nejaky starsi ziak drzy a ucitel sa stazuje rodicovi, vtedy treba podporit ucitela)
sestra ma teraz v skolke podobny problem s ucitelkami, ale rodicia sa k nej nepridaju....asi bude musiet dat dcerku prec. je to vsk jedina skolka v obci, tak ju budu musiet vozit v zapche....
super, ze si tie problemy s dcerkou riesila. aj pre buducnost vie, ze sa moze na teba ako na matku spolahnut.... 🙂

florijanka
1. okt 2022

@emily06 dobrý deň ako to dopadlo so synom? Riešim ten istý problém s dcérkou

ankare
Autor odpoveď zmazal
Zobraz