Vracanie zo strachu v škôlke. Čo mám robiť?

emily06
4. mar 2009

Ahojte, moj 3 ročny syn začal pred troma tyzdňami chodiť do školky. Prve 2 tyždne po dohode s uciteľkou tam bol len na 4 hodiny.Neobyslo sa to ale bez placu. No tento tyzden od pondelka sme ho dali uz na cely den. Strasne place nechce sa hrat s detmi ba dokonca ani vkrocit do spalne kde spavaju. Uz druhy den sa im tam viac krat opakovane za sebou velmi povracal. Odmieta akekolvek jedlo.Aj to co ho donuti zjest hned vyvracia. Snazim sa mu doma pekne vysvelit ze sa nema coho bat ale vobec to nepomaha. Pravdou je ze je na mne velmi zavisli, ved posledne tri roky bol neustale len so mnou. . Ani spolupraca s ucitelkou nepomaha. Dnes mu dokonca povedala ze ho tam deti nechcu a ze si ma najst inu skolku kde deti cely den revu a vracaju.Neviem uz ako dalej.Mozete mi prosim poradit Dakujem Ema

bambusko
4. mar 2009

ema, to nie je dobre. bratrancova dcera takto grcala uz aj doma, vykrikovala zo sna, mala zo skolky hrozny stres. tak ju nechali este rok doma a potom uz bolo vsetko ok 🙂 niektore deti su na skolku zrele skor, ine neskor

erikasadek
4. mar 2009

ema; tak tento problem som mala aj ja.. ked moj syn mal nastup do skolky..... prve dni bez problemu..a le po dvoch dnoch , zacal modriet pred skolkou a vracat so strachu.. po dvoch dnoch ja som sa nato nemohl apozerat a ucitelka tiez nie.. proste sme mali dohodu, ze pre jeho zdravy vyvoj, je pre neho lepsie ze ho v septembri vyberiem a skusime znova v januari , po zimnych prazdninach.. medzi tym chodil raz za tyzden, do , maleho detskeho kolektivu aby si zvykol na ine deti...
v januari sme sa vratili a bez problemu proste dozrel... na skolku...

nehnevaj s ana mna ta ucitelka je , naozajstan krava povedat nieco take dietatu, , toto keby spravila tu, tak ma vyhazov..
to ni eje pedagog.. 😠

janse z eho nechcu ked place. kazde diet apotrebuje urcity ca sna adaptaciu... kazde je ine...
nepomozem ti.. ja som ho ho okamzite vybrala, so skolky zato mi to nestoji, aby takto trpel..ale ty asi nemozes ze.? musis ist do prace..

lovaa
4. mar 2009

Myslím, že bude problém jen v učitelce 😠 A ten ty nevyřešíš...
Já měla takovou kolegyni...některé děti jí rozdejchaly nebo si prostě zvykly, některé ne. Když člověk narazí na takový tip učitelky, je problém.
Doporučuji vyměnit oddělení, případně školku 😉

berenika39
4. mar 2009

ahoj, i moje sestřenka tohle řešila. jediná rada je - snad tu možnost máš - počkat. Někdo zvládne školku ve dvou a půl, někdo v pěti, a nic to neznamená. Každé dítě je jiné. Ale určitě to ted nepřepereš, nepřesvědčíš ho, vysvětlování nepomáhá, zůstalo by to v něm. Než půjde do školky znovu, nechávej ho často mimo domov na hlídání, najdi mu třeba nějaký kroužek pro předškoláčky. Zvykne si, neboj. Ale ted je na něj prostě brzy.
Ta učitelka to nemá v hlavě v pořádku. A já být tvůj syn, do týhle školky k týhle učitelce bych taky nevlezla 😀 😀 😀

grettka
4. mar 2009

Nestalo sa mu nieco? nejaka neprijemna prihoda v skolke? Bud konflikt s inym dietatom alebo ucitelkou? Nemal tam jedlo, ktore nema rad a nedonutili ho zjest to? Ja som sice do skolky chodila davno, ale taketo nanutene a vyvratene obedy u deti si pamatam.
Mozno trpi tym, ze "strati" mamu, aj ked len na par hodin denne.. Ucitelka s nim zjavne stratila trpezlivost. Sesternicina dcerka v skolke nechcela jedavat ani za svet (doma sa najedla rano a potom po prichode zo skolky).. a ucitelka ju nenutila a po par mesiacoch zacala pekne jest aj v skolke, sama od seba. Ale zase tam boli velmi mile ucitelky.
Nemas moznost zmenit skolku? (Mozno blba otazka v dnesnej dobe, ked zohnat skolku je problem.)

emily06
autor
4. mar 2009

Ahojte vdaka za rady. Ja mam tiez tazke srdce na tu ucitelku.Je pravda ze ked rano zisti ze je tam ona ma este vacsi odpor tam ostat a viac place . Vyskusam este ako bude reagovat u druhej ucitelky na tu sa velmi tesi no ochorela nam a podla toho sa zariadime.Zvlasne je ze ta druha ucitelka(ta ktora je chora)na nom ziaden problem nevidi prave naopak vravi ze je tak mudry ze musi zvazovat co mu povie aby sa nepreriekla. dakujem

bora8
4. mar 2009

u nás nebol problém so zvykaním v škôlke ale s jedením a pomohol systém odimien - poradila nám to psychologička..... má niečo po čom strašne túži? alebo niekam chce ísť? náš mal výlet vlakom.... tak sme vystrihli 7 vláčikov a keď papal v škôlke tak sme mu dali vláčik na nástenku - do mu spravil mm a vysvetlili sme mu že keď ich bude mať 7 tak pôjde na výlet.... fungovalo to.. 😉

emily06
autor
4. mar 2009

Ahoj .Aj to sme uz vyskusali 🙂 prve tri tyzdne sme ho motivovali tym ze dostane vlasik Tomas ,po ktorom velmi tuzil.Pred par dnami mal narodeniny tak sme mu ho dali ,no teraz uz ani to nefunguje a hladame dalsie veci cim ho presvedcit.

monkula
4. mar 2009

emily, poznáme...
Jarko síce nevracal, ale akonáhle v šatni počul hlas jednej učiteľky, tak začal plakať a nechcel sa ma pustiť... s druhou problém nemal, to ma ani nepozdravil a bol dnu..
a táto tu, ho učila dva roky, dva roky plné plaču a žalovania....
a potom ho začala učiž zástupkyňa a tá mipovedala, že veď nie je taký zlý, ako nám pani učiteľka ..... hovorila, 🙄

a a ž po dvoch rokoch mi Jarko povedal, že raz počul, ako naňho táto učiteľka povedala inej : toto je malý j...ebo 🙄 🙄

alika54
4. mar 2009

juj,,,to nieje dobre,,,poznam to nie od mojich deti ale segra ked bola malicka tak isto plakavala az sa pogrcala,,,nechcela ist do skolky ani slubi ani hracky nic nepomahalo ,,tak si ju mama bravala so sebou-mala to stastie ze mohla ju mat v robote no po pol roku otvorili u nas waldorfsku skolku a tam segra chodila s radostou a viac ziaden problem nebol,,,drzim palce ,,,neslo by vymenit skolku? a to ako sa vyjadrila ta ucitelka-no to uz svedci o tom ze nestoji za vela a je rachnuta,,,asi by som sa s nou pohadala-teda ako sa poznam 😝

emily06
autor
4. mar 2009

ahoj Alika ved som jej aj povedala ci si uvedomila co to puslita z ust a este rovno pred vstkymi detmi. A tom som este nespomenula ze pred jednou zamestnankynou v skolke zacala mojho syna zhadzovat ze sa nedokaze sam vyzliekat a ani obliekat a ostatne( 4-rocne ) deti sa jej uz obliekaju same 😖 . A zmena skolky ak nebude vychodisko budem musiet zvazit, len problem je v tom ze byvame na dedine a bolo by ho treba odvazat do meste. Ale koli nemu vsetko len aby bol spokojny 🙂

alika54
4. mar 2009

no blbe je ze nemas moc na vyber no asi by som skusila zmenu,,,alebo prelozenie do inej triedy,,,juj by som tu ucitelku strieskala za take reci,,,ona je tam pre deti kurna,,,sa niet co cudovat ze ti drobec nechce k nej chodit,,,ale kukam ze si tehu,,,neuvazujes si ho nechat este domka? kym sa babulo nenarodi,,mozno dozrie na skolku,,,,

emily06
autor
4. mar 2009

Rozmyslala som o tom. Do skolky som ho dala len koli tomu aby bol s detmi lebo sa uz velmi pytal. A do inej triedy ho dat nemozem v nasej malej dedinke je len jedna trieda aj to len s 13 detmi. Ale ked sa to nebude zlepsovat radsej ho necham doma a pockam kym sa bude na to citit tak ako si napisala.

alika54
4. mar 2009

veru,,,nema zmysel ho stresovat,,,,uvidis pride cas ked ti bude do skolky utekat a tesit sa na kamosov 😉

emily06
autor
4. mar 2009

Aj ja v to dufam a dik 🙂

alika54
4. mar 2009

nieje zaco 😉 -drzte sa,,,,

emily06
autor
4. mar 2009

🙂

ankam
4. mar 2009

my sa este nechystame do skolky,ale keby som zazila toto,tak ju asi ani vobec nedam 😉
emily drzim palce 🙂

duskaf
4. mar 2009

Emily, ja by som ho už k tej pani učiteľke nedala. Tam je už podľa mňa tak narušený vzťah medzi ňou a malým, že to je už ťažko napraviť- je mi smutno, že také niečo sa v škôlke s citlivými malými bytosťami stáva.

konoupek
4. mar 2009

Emily teda ta učitelka je neskutečná kr..a 😠 .Asi by bylo pro malýho lepší,kdyby sis ho ještě mohla nechat doma,ale co potom?Ta učitelka tam bohužel bude i za pár měsíců pravděpodobně 😠 a bála bych se,že se to bude opakovat.Potom by asi opravdu bylo i to město lepší 😨

emily06
autor
5. mar 2009

Ahoj ta ucitelka tam bude je aj riaditelkou takze je mala pravdepodobnost ze odide. Maleho som dnes nedala do skolky mal velmi tazku noc plnu revu a vykrikovania zo sna, dam mu par dni na oddych. A potom sa uvidi ....

ankam
5. mar 2009

a byvas v meste?nemate aj inu skolku?

lovaa
5. mar 2009

Emily, ta fakt bude jen v té učitelce...v mém oddělení děti chodily do školky rády, když jsem měla ranní, ale když měla ranní kolegyně, tak šla spousta děti s pláčem a uklidnily se, až jsem přišla já.
Opravdu si myslím, že je to jen v té učitelce...nemůžeš vědět, co se mezi nima stalo...já měla takovou zkušeost, že má kolegyně brala děti za ruku a pevně, hodně pevně stiskla, že to dítě opravdu boelo...za ruku je vláčela přes třídu, řvala na ně, a to i tak, že dala svůj obličej 5 cm od obličeje dítětě a řvala a řvala...stačí jednu se takhle k dítěti zachovat a je po vztahu...děti jsou strašně citlivé.
A nezáleží na věku...chlapeček 6 let, co k téhle p. uč. chodil, s ní neměl v rámci možností takové problémy...situace se rapidně zhoršila ve chvíli, kdy jsem nastoupila já a on poznal i jiný přístup...začal strašně plakat, ležel, bylo mu zle...vždy dokud jsem nepřišla...pak se ukidnil..ale trvalo to 2 měsíce!!! Strašný, maminku jsem obdivala, že to nevzdala, protože já bych to být jí vzdala a kluka vozila jinam.
Jenže taky chápu, že to není jednoduchý...taky to byla malá školka, sice 4 oddělení, ale bylo to na pidi městě, každej to o téhle učitelce ví, ředitelka taky, jenže protože už je tam dlouho a protože celý systém té školky je široko daleko známý...tak proto s tím ředitelka nic nedělá, protože by tam zkrátka nesehnala náhradu.
určitě bych nechala synkovi nějaký oddychový čas a začala hledat školku ve městě...narovinu bych řekla vaší situaci a čekala, že mi někdo nabídne pomocnou ruku 😉

Je to jejich první kontakt se společností, má to být pro ně příjemný začátek...spoustu věcí do svého života si děti odnesou právě z mateřinky...

ankam
5. mar 2009

u nas je tiez taka xantipa ucitelka a ja cakam ze pojde do dochodku kym bude moja dcera narade-ale nevyzera to tak.........

emily06
autor
5. mar 2009

Byvame na dedine je tu len jedna trieda skolky s 13 detmi a skola je malotriedka 4 rocniky v jednej triede.
Trapi ma to ze zaciatok v skolke zvlada tak zle a hlavne koli tomu ze sa tak velmi tesil ze tam bude chodit

skuli
5. mar 2009

Ahoj.Nech si ho ještě doma,když jsi těhotná a neřešíš to,že bys musela do práce.Nemá cenu ho takhle trápit,vždyť je ještě malý. 😉

emily06
autor
6. mar 2009

vyskusame este tu druhu ucitelku a podla toho sa zariadim ako dalej ,mate pravdu nechcem ho trapit aby z toho nemal traumu

dudasik
7. sep 2010

Ahojte mamicky. Uz sa v tejto teme rok nic nepisalo a preto znovu pisem a hladam mamicky, ktore si presli podobnym problemom a ako ho zvladali a co pomohlo ?
Moja dcerka Natalka nastupila do skolky 2. septembra, takisto je na mna naviazana, nikto mi s nou nepomahal, mali sme malo kamaratov a teraz je to pre nu tazke, chodime s placom a s otazkami, preco tam musi ist a ze tam nexe ist, ze zase bude grckat, lebo pri kazdom jedle sa dogrcka, najprv ju nutili, trikrat som im uz povedala, nech jej radsej nedavaju jest, ze ved o 12 pre nu pridem, ale mam pocit, ze ju stale nutia.
Budem rada,ak sa ozvete maminky, ktorych citlive deticky grckali zo strachu a pri jedle v skolke a napisete ako ste to zvladli ? Dakujem a prajem pekny dnik 😢

molka
7. sep 2010

@dudasik my sme nakoniec museli zmeniť škôlku. Moja staršia dcéra je precitlivelá a tiež takto neprimerane reaguje na stres. Vyžaduje si to spoluprácu aj zo strany učiteliek. V prvej škôlke ju učiteľky ignorovali, takže sa jej problémy postupne zhoršovali. K vracaniu sa pridal problém s kakaním, nechuť do jedla, plač...
Keď sme ju dali do inej škôlky, mali sme šťastie, pretože jedna z učiteliek mala podobné problémy s jej vlastnou dcérou, takže nás chápala. Dcéra postupne prestala plakať a nakoniec zvládla škôlku celkom dobre. Trochu sa to zhoršilo pred nástupom do školy, pretože to bola zmena, ale má skvelého učiteľa, ktorý nám veľmi pomáha. Učiteľ nám vysvetlil, že na dcéru nemáme tlačiť, je to dlhodobý proces. Ona potrebuje trochu "dozrieť" a ja už teraz vidím, ako sa postupne dostáva do normálu.

dudasik
7. sep 2010

@molka Dakujem Molka, este si dame trosku casu, aj Natalke aj ucitelke a potom sa rozhodneme co dalej.
Problem je sice s miestami v skolkach, do tejto nas zobrali fakt so stastim, tak neviem ako by to bolo s dalsimi. Uz len sukromnu.
Drzime palce aj Vam, nech sa v skolicke dari a co najrychlejsie si zvyknete.