Vši v škôlke. Stretli ste sa s tým?

denisaap
9. okt 2008

Ahojte mamini v synovej skolke maju vsi nastastie nie v jeho triede,zaujmalo by ma ci ste sa stym uz stretli a ako ste to riesili,davali ste preventyvne niake sampony alebo nie...Ak ano ako sa volaju chyta ma hroza ze by mi to mohol dotrepat domov,viem ze su pripravky ked uz je ale je nieco aj na prevenciu aby to nedostal 🙂

penelope2066
11. jan 2009

dufam,ze som to vobec nechytila.a ak ano tak po dnesnej kure uz su prec.hlava ma sice obcas zasvrbi,ale to mna zvykne aj inokedy dost casto lebo mam lupiny.vlasy mi uz vyschli tak si ich idem vyzehlit lebo ked niesom vyzehlena vyzeram ako po vybuchu 🙂

sticker
11. jan 2009

Nika Neeomoxan. Skúšala som naozaj všetko podľa návodu, ale až toto pomohlo. Niekto vraví, že preventívne sa môže dávať tiež, ale ja tomu moc neverím. A mám doma homeo proti kliešťom a hmyzu a tak som to malej dávala na jeseň. Neublíži to a na dvore je tráva, tak to bolo aj proti kliešťom.

vanja
22. sep 2009

no oživujem tému. Začala škola a dnes prišla dcérka s poznámkou v žiackej, aby sme skontrolovali vlasy deťom, nakoľko na škole sa vyskytli vši. A to chodia do školy ešte len dva týždne.!!!!! Minulý školský rok mala takúto poznámku asi 5 x v žiackej. Takže sa mám na čo tešiť.

martinaema
23. sep 2009

u nás v školke nám to oznámili hned druhý týždeň 😅 Malú som aj prezrela - klop-klop nič som nenašla a dali nám letáčik na nejaký prípravok, čo sa predáva aj s hrebeňom

titkovamiriam
23. sep 2009

klasika,dufam ze u milana budu zasa vsivave prazdniny ked sa im to roztaha po internate. 😠 😠

titkovamiriam
23. sep 2009

v skolke neviem uvidime 😅

nevesta
23. sep 2009

Ja som teraz pozerala celkom zaujmavy dokument.

Vraj dospelacky kondicioner na vlasy (vela) a vycesat tym hustym proti-vsivovym hrebienkom... 😉

Tak drzim palce, nech to vase dietky nechytia a ked uz aj, tak nech ich rychlo tych potvoriek zbavite 😉

bets
23. sep 2009

my ako prevenciu davame sampon s tee tree, aj ten Neeomaxon to asi obsahuje, lebo ma rovnaku vonu. da sa aj kupit cisty tee tree a kvapnut do trosku vody a pouzit ako posledne preplachnutie vlaskov. sluzi to ako dezinfekcia a ten cajovnikovy olej ma siroke pouzitie, dokonca je vyborny na lupiny, na rany a kopec inych veci a je to prirodny vytazok.

martinaema
24. sep 2009

bets-presne ten neemoxan som myslela, aj som si to potom doma čítala, že obsahuje čajovníkový, levandulový olej a výťažok z nejakého neemového kra.
Ja som to kúpila akože preventívne občas dáme na vlásky a fakt že to nesmrdí ako napr. parasidose. A stojí okolo 200 Sk

maruschka
24. sep 2009

ten Parasidose šampón je fakt iba prevencia..Na samotné vši to veľmi nepomáha..minulý rok nám to malá prvý krát doniesla domov /3 živé/ a veru vznikla hrozná panika..Ja som to videla prvý krát v živote a tak sme zahájili ofenzívu..Parasidose sme naniesli na hlavičku až 3x, nastriekali sme Diffusil, votreli čajovníkový olej, zabalili do igelitu, znova umyli a na noc sme nastriekali znova Diffusil, znova čajovníkový olej a bol pokoj 😉 😉 😉

S tou prevenciou budeme musieť začať znova, lebo tie naše chúdence si vytrpeli teda hrôzu-ešteže sme to podchytili v začiatkoch..

Odkázala som to aj do školy, nech deckám pozrú hlavičky, lebo som nemienila znova trápiť moje babule s tým štipľavým šampónom a čuduj sa svete, u dvoch dievčat našli skoro 150 vší na jednu hlavu..Ja nechápem, akože si to ich rodičia nevšimli, že ich decká majú ZOO v hlavách, veď museli trpieť chúdence 🙄

A to, že som s parnou žehličkou prežehlila všetky matrace, podušky a paplóny, vyvarila obliečky ani nehovorím..Bola to skrátka hrôza.. 😀 😀

akejka
24. sep 2009

aj un ás na škole už ohlásili vši. Malá je druháčka, minulý rok mali 3 x zápis v zrkadielkach, že sú rozšírené vši...
Malej dávam preventívne Parasidose šampón (len tak 2 x za mesiac) a medzitým občas Parasidose sprej. Len mi to strašne smrdí 😖 Minulý rok som to s prevenciou prehnala a malej som dala aj šampón, aj sprej a chudera 2 dni sa v kuse škriabala, ako keby mala tie vši naozaj, strašne jej to vysušilo pokožku.

Len ke´d ja mám z toho hrôzu, síce sme vši nikdy nemali (ani ja, aj keď mám odmalička dlhé vlasy, lebo som ich vždy mala jemné a to bola moja výhoda), ale ja mám fóbiu z takých potvor 😖 .

Njahoršie je, že vši by neboli tak rošírené, keby si ich pubiši nepredávali v zápalkových krabičkách, aby mohli byť 2 týždne doma... 😠

bets
24. sep 2009

fuuu, ze 150 vsi. to sa da nevsimnut? vsak tie vsi aj obcas aj padaju z hlavy a ked ich je tolko, tak aj rano vankus ich musi byt plny...
ja som si to prvy krat vsimla nahodou, vobec som nieco take neocakavala. cesala som dcerke vlasy a nedalo sa nevsimnut, ze jej tam nieco lezie. a to mala asi 3-4 zive. odvtedy pouzivame pravidelne sampon s cajovnikom a ked ju cesem, tak automaticky pozeram vlasky (sice len zbezne), ale takto sme odchytili jednu vos, ktoru musela prave doniest zo skolky, lebo este nestihla naklast vajicka.

kristina25
24. sep 2009

Aj moja mala chytila v skolke vsi. Zistila som to druhy prazdninovy den. Stale sa len skrabala, az som sa hanbila s nou niekde ist. Doniesla ich zo skolky. Ked som uvidela to cudo na hlave, hned som bezala do lekarne kupila som sampon CASPISAN s cajovnikom a tea tree olejom a bol tam aj hreben. Ten hreben bol najlepsi. Dala som jej ten sampon hned dva dni za sebou, hoci tam pisala kazdy druhy den, lebo sa chcela co najskor zbavit. Ale velmi nezabral. Na internete som nasla, ze mam skusit sprej ORTHOROSAN pre psy a macky. Zabral az na druhykrat. Aj ked uz nemala vsi tak som jej davala preventivne ten sampon CASPISSan sa dva tyzdne. Chvalabohu sa jej nevratili, ale chytila som od nej ja. Hned som si dala ORTHOROSAN, tiez mi zabral az na druhykrat. Keby sme sa ich zbavili z malej hlavy tak to trvalo 3 tyzdne.
Tiez malej po kazdom umyti kontrolujem hlavu, ci nieco nema. Ja si umyvam hlavu kazdy den, lebo chodim cvicit a stale sa mi spoti hlava, mozno sa mnozia aj z toho, ze je spotena hlava, tak pre istotu.

chulieta
28. sep 2009

na vsi sa da aj bez samponov. octovy zabal, a riadne vyfenovat s vrelym vzduchom, kolko dieta znesie, ten vrely vzduch zabije aj vsi aj vajicka.

a ano je pravda niektore matky su nezodpovedne, az privelmi....

hasleerka
28. sep 2009

akejka to nemyslíš vážne že si pubiši predávajú vši, to je hrozné ... by ma trafilo ich vyberať dcére z tých dlhých hustých vlasov 😠

martinsk
25. okt 2009

ahojte našiel som si v čera na hlave hnidy .Voš Nenašiel som tie hnidy som mohol mat tižden v čera som ich zbadal oco mi išiel do lekárne kúpit PARANIT stojí síce 650 je tam kovovy hreben (vysušene hnidy od spreyom viberie) potom jak som spomínal sprey a šampon ktorý ešte prečistý hlavu na druhy den mam na hlave iba visušene hnidy tie treba česat každy den (Pre istotu!) Toto co tu dam nieje žiaden vtip ! Paranit sprej 60ml + zadarmo šampón 100ml
3 za cenu 1: sprej proti všiam a hnidám + hrebeň + šampón zdarma

- Paranit sprej zabíja vši a hnidy do 15 minút, nechemický výrobok šetrný k detskej pokožke
- Paranit šampón a kondicionér pomáha vlasy regenerovať a zaistiť jednoduchšie zmytie mŕtvych vší a hníd
- Špeciálny hrebeň zaisťuje efektívne vyčesávanie mŕtvych vší a hníd
- Paranit: najpredávanejšia značka produktov proti všiam na európskom trhu

Paranit sprej
Rýchlo, bezpečne a bez kompromisov – tak rieši problémy so všami a hnidami Paranit sprej. Prípravok je jediným zdravotníckym prostriedkom s klinicky preukázanou účinnosťou za 15 minút. Súčasne je maximálne šetrný k citlivej detskej pokožke. Neobsahuje chemické insekticídy, ale kvalitnú patentovanú prírodnú receptúru s kokosovým a anýzovym olejom. Tá vši jednoduch zadusí. Paranit nezapácha, príjemne vonia po sladkom drievku a je vhodný pre deti už od 2 rokov.
Paranit šampón a kondicionér
Šampón bol špeciálne vyvinutý pre jednoduchšie zmytie mŕtvych vší i hníd z vlasov. Šampón má kondiciačný a zvláčňujúcí účinok. Olej Ylang Ylang naviac pomáha zmierniť podráždenie vlasovej pokožky.
Špeciálny hrebeň
Súčasťou balenia je špeciálny hrebeň pre efektívne vyčesávanie mŕtvych vší a hníd.
Tisícky ľudí po celej Európe dôverujú značke Paranit, ktorá sa tak stala jednotkou v predajoch na tunajšom trhu. Dôverujte aj Vy osvedčenému produktu. Paranit - zabíja vši a hnidy do 15 minút. Bez kompromisov.
Použitie: Po použití prípravku Paranit sprej naneste na vlasy Paranit šampón a kondicionér, a to po celej dĺžke vlasov. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a potom opláchnite. Hrebeňom z vlasov vyčešte mŕtve vši a hnidy.

Balenie: 60 ml + 100 ml

ivankova
7. nov 2009

ahojte- ja som si s dcerkou ,,uzila,, vsi minuly rok.Panabeka to dalo namahy aby som 3r. dieta udrzala na stolicke sediet asi 2h, kym sme to vsetko vycesali, ale podarilo sa a vsi za dva dni zmizli uplne.Taká som bola rada az kym o tri tyzdne neprisla vsivava zase..

lenkaaninka
11. dec 2009

no tak oživujem tému
moje dve dievčence škôlkarky od vtedy čo začali chodiť do škôlky tak po pol roku sa to začalo a v živote som také nič nevidela....najhoršie že učitelky v škôlke všetky deti česú s jedným hrebeňom a tak moje princezné pravidelne nosia domov vši aj ked poctivo každy druhy den zmyvame hlavy a vyčesávame každy druhy den nejaké 3 až 4 živé kusy..takto bojujeme skoro rok
a dnes dalšie 3 kusy a už mi došla trpezlivosť ideme sa dať zajtra ostrihať pretože staršia má velmi velmi husté vlásky a majú tam raj ....už tolko prípravkov rád a neviem čoho sme vyskúšali
a na vykapanie hníd sa mi osvedčila žehlička na vlasy ta ich spáli na 100 percent....
tak držím palce v boji s potvorami... 😉

tiniacik2
27. jan 2010

Ahojte. Dnes aj moja dcérka doniesla zo školy vši.Zlakla som sa lebo som to videla po prvý krát.Na vlasy som jej naniesla všiven šampon, dala do igelitu a zabalila do uteráka.Ráno ideme na ne. Taktiež som prezliekala periny prala všetky veci uteráky a podobne ako pri velkom upratovaní. Niekde som sa dočítala že je na tro velmi účinná obyčajná alpa.Zajtra to vyskúšam a potom dám vedieť

lubkaj
28. jan 2010

U nas skolke mali vsi 2x, ale ani raz ich dcerka nepriniesla domov. Prvykrat sme jej nastriekali preventivne nejaky sprej z lekarne, ale tak strasne vyraznu vonu to malo, ze sme ho uz druhykrat nepouzili. No a asi pred dvoma tyzdnami prisla zo skoly, ze maju vsi vo vedlajsej triede. Tak kazdy den kontrolujem, zatial chvalabohu nic. Ma strasne jemne vlasky, mozno sa jej tam neudrzia 🙂
Okrem toho vie, ze sa ma snazit velmi sa nepriblizovat hlavou k hlavam inych deti, tak mozno aj to pomohlo...

reisi
28. jan 2010

v nasej skolke uz tiez bol oznam...dcerka ich zatial nepriniesla...po umyti vlaskov jej ich oplachujem roztokom octu a vody alebo vtieram trosku tea tree olejceka, vraj to odpudzuje vsi...pevne dufam, ze ich domov neprinesie

fuka
1. feb 2010

Moja dcéra doniesla zo školy 6x vši a má po pás dlhé vlas a syn dvojča 3x no jeho som ostrihala dohola. A to chodia ževraj do naj školy v meste. Zo začiatku som to brala strašne na rodičovskom som bola tá ktorá sa priznala že moje dieťa má vši. Teraz to riešim tak že každý druhý deň kontorlujem dcére vlasy a keď niečo najdem hneď to na začiatku podchytím no dcére nepoviem že má vši a ani učiteľke to hneď nereferujem, lebo to nemalo žiadny účinok. Šampóny som vyskúšala kadejaké no naj bol asi "VšiVen nastriekali sme to večer a ráno som jej zmyla vlasy. A potom som jej pri televízore vyberala pekne odumreté hnidy. Takže podľa mňa je potrebné dieťaťu kontrolovať vlasy stále aj keď na nástenke nie je oznam "kontorlovať hlavy lebo máme vši".

nepeta
15. feb 2010

Môžem sa opýtať v akom pomere sa robí ten octový roztok? Aby som neurobila slabý alebo silný. Ďakujem

sneza
25. mar 2012

Ja Pisem sonoge lebo Som tu nahodou citala ja mam ties skuolkara Ale urazo ma a uraza ked niekto AKo sonoga pise ze za to muozu cigani to nezalezi od. Toho moja poznam ciganov amozno su cistejsi Jak ti a su Aj gadzovja Jak si ti a maju vsi Tak tu neurazaj ti rasistka ja robim ties v lekarni

eviq
25. mar 2012

@sneza Posledny prispevok v tejto teme je z februara 2010, tak ako si tu temu objavila? Zeby si si hladala nejake potrebne informácie?

janakluc
25. jún 2014

@sneza Nevedela som, že vysokoškolsky vzdelaný človek čo robí v lekárni je v dnešnej dobe tak zle na tom s gramatikou 😲

martinkasun
11. sep 2014

Prvý deň školy a už máme doma vši :( nejaké rady čo s nimi??? Používame zatiaľ liquido duo forte z lekárne, dobre nám zaberá, len stále sa nám to vracia :( takže skôr by som potrebovala nejakú prevenciu voči nim, nech to dcéra stále nedostáva dokola...

freeway
9. okt 2014

Kupte si hreben Nitty Gritty, je naozaj spolahlivy, nam vycesal vsetky velkosti vsi a hnid, mozete si kupit aj v PROshope 🙂

lucyka1
1. nov 2014

PROSIIIIM. vedel by mi niekto poradit, ze ked som malemu nasla len par hnid vo vlaskoch, uz som vsetko vyprala /sice na 30 stupnov/ ale riadne vsetko vyzehlila... osetrila som mu vlasy s paranitom a o sedem dni to mam podla navodu zopakovat. samozrejme som ich vybrala. ked vyberiem tie hnidy tak oni preziju aj mimo hlavy? myslite ze mam niekde hladat aj všu? neviem co este by som mala spravit..... 😕 lebo nic lezuce som nenasla....

renatka100
1. nov 2014

@lucyka1 trba vyberat podstivo hnidy a potom znovu dat ten sampon. My ako prevencia pouzivame tea tree oil maju ho aj v dm spolu s hocijakym samponom par kvapiek tak dva krat do tyzdna.
Lezucu vsu asi nenajdes, vydrzi tak tri dni bez hostitela, hnidy mimo hlavy nepreziju. Kazdy den ale per vankus a prip aj prezliekaj plachtu do poslednej hnidy na hlave. Drzim palce. 🙂 a prezri aj svoju hlavu, ja som to minule dostala od malej a veru v dlhych vlasoch to nebola sranda.