Vši v škôlke. Stretli ste sa s tým?

denisaap
9. okt 2008

Ahojte mamini v synovej skolke maju vsi nastastie nie v jeho triede,zaujmalo by ma ci ste sa stym uz stretli a ako ste to riesili,davali ste preventyvne niake sampony alebo nie...Ak ano ako sa volaju chyta ma hroza ze by mi to mohol dotrepat domov,viem ze su pripravky ked uz je ale je nieco aj na prevenciu aby to nedostal 🙂

sonoga
9. okt 2008

preventivne sa moze pouzit kondicioner Neemoxan a tiez aj sprej Parasidose. Viem, ze niekedy sa aj preventivne pouzival sprej Diffusil H, ale teraz to neodporucaju.
Ku nam do lekarne chodia mamicky bezne kupovat sampony a pripravky uz na vsi a stale sa stazuju, ze odvsivavia dieta a o par tyzdnov prinesie vsi opat. tak vtedy je problem v tirede. Proste, niekto sa o dieta doma nepostaral a to dalej roznasa vsi. U nas je to skor problem malych cingaciat.

janinah
9. okt 2008

ak za celé synove detstvo nezažiješ vši,tak budeš asi výnimka 😀 akonáhla sa vši v triede vyskytnú,tak kontaktovať učiteľku resp. riaditeľku a celá trieda ostať povinne 1 deň doma a čistiť hlavy+doniesť podpis od rodiča,že hlavu skontroloval,učiteľky nie sú povinné to robiť,toto je najlepší postup,inak sa vši budú šíriť donekonečna,preventívne som nič nedávala,až ked už boli vši vo vlasoch,tak potom šampon z lekárne opakovane 😉

evelin007
12. okt 2008

u nás vo škôlke pani riaditeľka vyvesila na všetky nástenky odkaz, že ak sa čo i len piatim deťom nájdu vši či hnidy, volá okresného hygienika a škôlku dá do neurčita zavrieť. Je len na rodičoch ako sa k tomuto problému postavia, pretože pracujúcim rodičom, ktorí nemajú kde dieťa počas dňa umiestniť bude veľmi záležať, aby sa k zatvoreniu škôlky predišlo. Neviem, či má riaditeľka takú právomoc, ale bol to podľa mňa dobrý nápad takto reagovať na problém. Na jednej IT stránke som o všach čítala, že už máloktorý prípravok je účinný na ich odstránenie. Potvory sú veľmi odolné už hocičomu. 😒

leishmania
12. okt 2008

akurat v piatok nam hovorila jedna dr ktora sa tomu venuje ze stupa rezistencia vsi proti tym pripravkom...hlavne na orthosan. difussil H je vraj este ucinny, no ten sa nepouziva ako prevencia ak dobre viem. ako prevenciumozno pouzit hocijaky kondicioner, vravela ze robili studiu a po vlasoch s kondicionerom sa to vsiam smyka 😀 nevedia sa tam takdobre uchytit...takze tak...

titkovamiriam
13. okt 2008

v ivanke je vsivave vsetko,syn zo zakladnej uz ma poznamku aby som mu prezrela hlavu ze ich maju znova uz cakam kedy to prinesie aj syn so strednej 😠

erikasadek
13. okt 2008

ahojte ja viem , ze je to extrem co poviem , ale mne ked som bola mala moja mama zafarbila vlasy, takto som nedostala vsi, oni nemaju radi ked je farba na hlave....
ale to je extrem......

dokonca aj teraz sa nebojim , pretoze mam zafarbene vlasy, a tu je vela cuzdincov, takze aspon tak mam dusu na pokoji, tu to maju aj dospeli Brrrrr......

titkovamiriam
13. okt 2008

farbenie je super-teda ten cpavok-kamoska tak ,,zafarbila ,,dceru dva dni pred odchodom do skoly v prirode dostala vsi tak nebol cas na sampony

erikasadek
13. okt 2008

uz som sa bala , ze ma ukamenujete..... 😝

denisaap
autor
13. okt 2008

no tak asi vas sklamem mamini ale nanestastie vsi uz idu aj do farbenych vlasov,moja kamaratka ma syna o doniesol jej vsi a ona ich chytila a ma vlasy farbene,zafarbila si ich aj potom a nepomohlo tak nam neostava nic ine len dufat ze ich tie nase deti domov nedonesu,maleho som isla dat hned ostrihat masinkou a hlavu mu prezeram kazdy den ked pride domov zo skolky...zatial som nic nenasla....

erikasadek
13. okt 2008

clovece, taky pripad som este nezazila, normalne silne farby, chrania, tie slabsuie nie...

ale ked vravis tak asi su uz otuzile tie vsi, normalne nemali radi tu chemikaliu....

no co uz idu s dobou ☹

denisaap
autor
13. okt 2008

No uz je to raz tak,tie potvorky su uz imunne aj voci farbam a vraj uz nezaberaju ani sampony,pocula som ze vraj je dobre kvapnut do samponu trochu cajovnikoveho olejceka vraj im tam vadi daka zlozka,tak neviem...a to som dnes pocula v radiu ze su vsi velmi rosirene no hruza... ☹ ☹ ☹

erikasadek
14. okt 2008

ani mi nehovor vy mate ciganov , ale tu sami cernoch a iny a ty nie su s hygienou kamaradi...
zacali byt na trhu aj nove prostriedky dokonca , bez chemikalii apod..
no chvala bohu zatial sme este nic doteraz nedostali.....

fuj fuj fuj , nech to tak aj zostane 😉

denisaap
autor
14. okt 2008

no to mas pravdu ono je len smutne ze dnes uz tie vsi roziruju aj obycajny ludia a nie romovia,je to hruza ved niektory su horsi ako oni,v autobuse ma ide niekedy vyrutit,pot cigarety atd...Ja osobne idem synovy uz na nervy furt mu prezeram hlavu a kazdy 2 den mu ju umyvam uz to asi aj prehanam ale ta prectava ze by to dotrepal domov ma desi a to mam par dni pred porodom a cistit hlavu od potvoriek teda vobec nechcem... 😉

erikasadek
14. okt 2008

netrap sa ja umyvam kazdy den, takze si nerob vycitky; ale neozstriham, je taky zlaty s dlhsimi vlaskami....

este , stastny porod prajem......, 🙂

titkovamiriam
15. okt 2008

ono je hrozne to ze sa tie hlavy nemozu kontrolovat v skole,iba keby prisla hygienicka a tie su tak vytazene az hruza co toho je.dnes nemoze prist sestricka a poslat deti domov ☹ -je to vylucne na rodicoch a staci jeden co sa nato vykasle a uz je pohroma 😠

lubkaj
15. okt 2008

V skolke, kde chodi dcerka, maju tiez teraz vsi. Iba jej zakazdym skontrolujem vlasky - zatial v pohode. Ked ich mali v skolke minuly rok, kupili sme v lekarni taky preventivny sprej na vlasy, ale mal hrozne prenikavu vonu, tak sme ho pouzili iba raz.

chromozom
5. nov 2008

Na vsi je najucinnejsi sampon pre psov proti parazitom. Ale nam zabral aj Deparol a Hedrin.
A tiez ma ide porazit z toho, ked sa rodicia na vsi vykaslu, to by som vrazdila. 🙄

titkovamiriam
6. nov 2008

ja len podpisujem chalani su nakratko - obcas pozriem zatial nic nedovliekli,neviem si predstavit zeby som do dostala do tych mojich dlhych hustych vlasov 😠

lienocka235
6. nov 2008

u nas to bolo tak.. ze dievcatko.. v skolke.. a prave v triede kam chodi aj ona.. donieslo.. vsi.. doma mu umyli vlasy /tak tvrdili / a supli ho do skolky.. ael nie vsetky sampony.. zabiju aj hnidy.. vsie vajicka.. a tak mile dievcatko roznasalo vsi po skolke.. chytila to aj moja.. mala.. nastastie ja som na taketo veci paranoidna.. a ked sa objavil ozanm ze v skolke su vsi tak som jej rano vecer kontrolovala vlasy.. ked som zistila ze ma vsi. tak som ostal doma z roboty.. nabehla do lekarne kupila taky pripravok .. na olejovej baze.. to sa dalo na suche vlasy nechalo posobit potom sa to vycesavalo.. a umyvalo.. preplachla som je vlasy aj s octovou vodou.. kompelt vsetko pradlo, ciapky, hrebene, vyprala na 60-90 podla toho co.. a dala do plakania ocot..
potom som jej pracne.. ma blond vlasy po pas... vyberala s tym hrebenom.. hnidy.. toto som zopakovala aj vecer.. ten sampon a tak.. dala som jej B kompelx.. to zevraj odpudzuje.. a vkuse kontrolovala hlavu..nechala som ju doma.. este 4 dni .. padol do toho aj vikend.. a v pondelok ideme do skolky a v satni dotycne dievcatko.. a clovek sa nemusel dvakrat prihliadat aby mu uvidel vo vlasoch hnidy.. a vsi.. 😠
ucitelka.. hotova z toho.. proste rodicia nie su ochotni ju dat do poriadku. oni len hlavu umyju a kaslu na to...
tak som malu zobrala.. a dala ju varovat mame..
nakoniec to nejako poriesili.. riaditelka.. volala niekoho z hygieny.. ale aj tak teraz malej prevnetivne.. rano vystreikam vlasy s difusilom.. nenechavam jej rozpustene.. a nemoze sa s tou dievcinkou hrat..

pd900bo
6. nov 2008

moj syn dovliekol tiez ale zo skoly.. nechala som ho doma tyzden kym sme nenasli aj to posledne vajicko plus sampony spreje.. niektori rodicia su extra nezodpovedny

titkovamiriam
6. nov 2008

no ved ze je to o rodicoch-nemaju na deti cas 😠

pd900bo
6. nov 2008

no mne sa to tak hnusilo ze som si nevedela predstavit nechat to synovi v hlave chuda 😝 . On to znasal hadam statocnejsie ako ja. A to upratovanie ktore som zahajila.. no vyzeralo to u nas ako keby sme sa stahovali

pd900bo
6. nov 2008

a najhorsie sa zachovala ucitelka, ja som totizto isla do skoly ze syn doniesol vsi tak nech to povie v triede aby bola prevencia nie???? a aby sa to nerozsirovalo.. po par dnoch ked bol syn este doma bolo rodicko a tam som saa dozvedela ze ona to nikomu neoznamila koza jedna.. tak som sa surovo postavila a vsetkym rodicom som oznamila ze su ZASE vsi tak nech si laskavo prezeraju deti ... triedna sa skoro prepadla od hanby.. tak to ja nechapem

jaduska
6. nov 2008

U nás v škôlke sa tiež nedávno objavili vši, hneď bol aj oznam na dverách, aby rodičia kontrolovali deťom vlásky. Aj učiteľky im kontrolovali a keď niekomu našli, tak nevzali dieťa do škôlky. Ja som ani nevedela ako hnidy vyzerajú a ako sa toho zbaviť, tak som našla na nete jeden dobrý článok ako na vši:

http://www.ruvzds.sk/sakpedik.pdf

krista
11. jan 2009

penelope2066 • Včera ve 23:39
Bola som dnes u kamosky,ktorej syn doniesol zo skolky vsi.tak ma poprosila nech jej prezriem vlasy,lahla si mi na kolena a ja som jej prehrabala vlasy a nasla som jej vnich vajicka vsi.nasledne ma porosila aby som jej nastriekala sprej proti vsom do vlasov a votrela do pokozky.nieje mozne aby som ich dostala aj ja?prosim poradte,lebo som sice udrziavala odstup a umyla si hned ruky a ked som prisla domov tak som dala prat vsetky veci ale aj tak mam obavy ze ked mi lezala na kolenach alebo ja neviem ako,ci to nemohlo preskocit aj na mna.

skuli • 3d • Včera ve 23:42
Mohlo 🙂 Nech se co nejdříve prohlédnout.

penelope2066 • Včera ve 23:43
to vazne mohlo?aj ked som nemala hlavu pri nej?

skuli • 3d • Včera ve 23:47
Vši lezou,takže ti na hlavu mohla dojít z tvých kalhot.Ale nechci tě strašit.

didusa.risulo • 1d, snž • Včera ve 23:48
penelope, podla mna si to dostala, hned zajtra chod do lekarne,kup si taky sprej, je to pena ako ze sampon a hned si umy vlasy,a nebude uz mat,preco si sa na to dala?preco jej to nesparvila ta tvoja kamoska?

skuli • 3d • Včera ve 23:49
http://zdravi.idnes.cz/nejcastejsi-myty-o-vsich...

jaduska • 2d, 28tt • Včera ve 23:50
Vši sú potvorky, neviem, či "prepochodujú" aj takú vzdialenosť, ale človek nikdy nevie...Radšej si vlasy kontroluj. Vlasy si namoč, predkloň sa, daj si pod vlasy bielu plachtu a tým maličkým hustým hrebeňom si ich prečesávaj. Ak do 5 minút nevypadne žiadna voš, tak by to malo byť OK.

expertka8 • Včera ve 23:54
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mtsl • 2d • Dnes ve 00:02
podľa mňa si vši na 99% NEDOSTALA ak si nemala hlavu pri jej hlave. vša ti nevyskočí hore na hlavu ani nevylezie po tele a od hníd isto vši mať nebudeš.
so všami mám xročné skúsdenosti, prichádzam s nimi na hlavách detí do kontaktu takmer denne a za tie roky som ani jednu vo svojej hlave nemala, takže nepanikár. pre svoj vnútorný pokoj si kúp v lekárni hedrin - je to olejček (vodička 100ml asi za 180 SK) super účinkuje na vši a zabíja aj hnidy a môžu ho aj maličké deti - nesmrdí

expertka8 • Dnes ve 00:04
...no ak si vsi svihli "gumydzus"....urcite si uz ix vlastnikom.... 😀

penelope2066 • Dnes ve 00:06
no hlavu som pri jej hlave nemala a hned ako som prisla domov som dala prat vsetky veci co som mala na sebe.a jej hlavusom mala len na kolenach.

luciauk • 3d • Dnes ve 00:11
ja som raz videla dokument, robili pokus so všami. jednému mužovi dali na brucho všetky tri druhy vší. voš vlasovú, voš šatovú a voš lonovú. každá skupina bola postriekaná inou farbou. dali mu ich teda na to brucho a oni sa asi po 10min rozliezli. vlasové smerom hore, lonové dole a šatové zostali na mieste. hnus 😒

penelope, poteším ťa, ked máš náhodou farbené vlasy, tak nemusíš mať strach. oni neznášajú chemikálie 😉
ja mám dve školáčky a obe nosia občas zvieratká. ale ja nemám strach, mám farbu.
ked kamarátka mala len vajíčka, tak ti nič nehrozí. ked mala živé vši, tak sa nechaj prehliadnuť a preventívne si daj prípravok proti všiam. ja mám dobrú skúsenosť so sprayom Difusyl H alebo tak nejako. strašne smrdí ale je super. a ked nechceš míňať peniaze, tak stačí kúpiť nejaký gel alebo tužidlo, najlepšie nejaké lacné svinstvo, hlavne nech tam je vela panthenolu 😉

penelope2066 • Dnes ve 00:15
ano mala vajicka,ale tie vajicka nakladla len vsa.ale tu som jej nenasla.bola som u nej asi polhodinu a potom som hned isla domov a vyzliekla sa a dala veci prat.boze baby ak som ich dostala tak ma porazi.zajtra pojdem do lekarne.

mtsl • 2d • Dnes ve 00:19
neboj, tú česť mať nemá každý 🙂

luciauk • 3d • Dnes ve 00:24
penelope, ale tá vša sa možno už presťahovala 😉 a nie k tebe.

ja som sa na začiatku skoro pogrcala, ale časom som si zvykla. dnes len doma držím prípravky na vši a deti si to napatlajú na hlavu samé pri kúpeli. nejako to neriešim. naučili sme sa s tým žiť

penelope2066
11. jan 2009

dnes rano som isla do lekarne a tam mi odporucili sampon parasidose.je tam napisane ze sa ma aplikovat 2x po sebe a nechat posobit 3 minuty.ja som to aplikovala 3x po sebe a nechala posobit 5 minut.potom som vlasy vycesala-nevypadlo nic.a nakoniec ich zmyla klasickym samponom co pouzivam bezne a dala som si do vlasov mlieko na zehlenie.teraz ich necham volne vyschnut cca 4 hodky a potom vyzehlim.moze byt alebo poznate este daco?

luciauk
11. jan 2009

myslím, že túto procedúru neprežijú ani tvoje vlasy, nieto vši 😀 😀 😀 srandujem, neboj, je po nich 😉

andreah70
11. jan 2009

Nič sa neboj moje deti doniesli zo školy vši už dva-krát a hubila som im ich ja, takže som prišla do kontaktu a nikdy som ich nedostala. Hoci psychika fungovala, škrábala som si hlavu stále a otravovalo okolie aby mi ju prezreli. 😀 a nikdy nič nenašli.

sticker
11. jan 2009

Ahojte. Minulý rok aj moja priniesla zo škôlky vši. Bola doma mesiac 😒 Vlasy má dlhé, vyskúšali sme tri druhy príravkov, zabral až ten tretí. Vždy som jej zapla rozprávku, sedela ako "peň" a ja som prezerala. Vždy, keď som si myslela, že už je hotovo, tak som objavila hnidy 😠 . Neskutočné. Do plaču mi z toho bolo.
A MUDr. mi povedala, že najlepšie je všiam v čistých vlasoch!!!! Preto už neplatí, že je to "choroba špinavých" 😒 . A ešte ma dorazilo, keď v škôlke vedeli, kto tie vši priniesol a dali moju malú spať na postieľku tej dievčiny! Neskutočne som "penila"!!!

nika2007
11. jan 2009

sticker ako sa volal ten pripravok co zabral ? my sme pouzivali jacutin gel,ale zevraj ho uz nevyrabaju,lebo to bol PORIADNY EKRAZIT,ALE BOL UCINNY NA 100%
KAMOSKA MI PORADILA,KUPIT MAJONEZU,DAT NA SUCHE VLASY A NECHAT CO NAJDLHSIE.V MAJONEZE JE OCOT A VADI IM AJ MASTNOTA.POTOM NAKLONIT HLAVU NAD VANU A VYCESAT VSIVAKOM-ZEVRAJ ZABERA...MY SME TO ESTE NESKUSILI,ALE JEJ TO POMOHLO...
INAK CHLAPCA BY SOM VYRIESILA VELMI RYCHLO SO STROJCEKOM,DIEVCATA S DLHYMI VLASMI -TO JE INE KAFEEEE 😝 😝 😝