Vyhodia môjho syna zo škôlky?

pj18
14. sep 2012

Mám trojročného syna začal chodiť do školky teraz od septembra.Nerozpráva,stale v školke plače a nezapaja sa do ničoho čo v triede robia len stoji pri okne a caka pokym nepridem.A este k tomu sa dvakrat denne pocika.Ked idu spat tak sa nepocika to je zaujimave.Doma chodi cikať v pohode ani sa nepocika.Pekne ide na wc sam ani sa nepyta.Este nebol nikdy v kolektíve,len na ihrisku aj to sam sa hra.Ma staršiu sestru len s nou sa hra.Uciteľka my dnes povedala,že da žiadosť riaditeľke aby maleho vylučili zo školky. ☹ Ja som teraz nastupila do práce a som v skušobnej dobe.Prosim niekoho kto my vie poradiť,a kto sa stakym pripadom stretol prosim o radu.Co mam robiť?Som zufala. 😢

anjelicek26
14. sep 2012

@pj18 - vylucit ho samozrejme nemozu. Ucitelka ti to moze navrhnut, keby dieta v skolke velmi trpelo.. Ale tipujem, ze ste tam len par dni, to sa podda. Nesmies s vylucenim suhlasit, aj keby ti prislo, nemaju na to pravo. Moj maly sa pocika 3x do tyzdna... a jedina, kto stresujem, som ja 😀 😀 Lebo doma sa pyta, chodi sam, uplne bez nehod uz vecnost. No ale v skolke pri hrani je to bezne, oni ho maximalne chvalia, aka je vraj sikulka na to, ze je tam len mesiac. . A u chalanov vseobecne sa neda cakat rychla adaptacia.

Nadych-vydych, bude dobre. Nas maly toho tiez velmi nenakeca. A funguju. Ucitelke zaklopat na celo, nech sa spamäta a posnazi sa dieta vtiahnut do kolektivu.

martus1
14. sep 2012

Hm, to co je za postoj ucitelky 😠 😨 😠 Pre ucitelku je lepsie zbavit sa " problemu" ako ho riesit ? Podla mna toto nie je dovod na vyhodenie zo skolky 😔 . Nechces vyskusat nejaku psychologicku (nemyslim v zlom) aby ti poradila ako riesit tento problem ? A urcite by som ho vodila medzi deti , aby si zvykal, lebo pises, ze nikdy nebol v kolektive 😉 Neviem, neexistuje v skolke nejaky "zoznam" dovodov pri ktorych moze byt dieta vylucene ? napr . agresivita a pod. Lebo v opacnom pripade, ak bude ucitelka argumentovat len tym ze sa nezapaja ....to mi pride slaby argument . Drzim palce !

lejlla
14. sep 2012

mne sa zda ze im nevyhovie nikto...ked su zive deti je zle,ked su ako ty pises je zle...hlavne ze strajkuku a chcu viac 😠

koniarova
14. sep 2012

Podľa mňa nemajú právo ani dôvod ho vylúčiť. Ale zvážila by som, či nechám dieťa v škôlke s takýmto prístupom. 😒 😒 😒 Radšej hľadaj inú, i za cenu dlhšieho cestovania. 😉 😉 😉

liz_lemon
14. sep 2012

az mi slzy vyhrkli, ked som si ho predstavila, ako stoji pri tom okne :( ucitelkin pristup je velmi cudny, ved je tam kratko, preco nad nim hned lame palicu? preco mu nepomoze, aby sa zaradil do kolektivu? ved to je pre dieta sok, ked sa zrazu ocitne v cudzom prostredi a sam

titkovamiriam
14. sep 2012

no moje nervy!Tak snad nevyhodia!!!marek bol v skolke na deti ignorant skoro celý prví rok,chcel sa hrat len s ucitelkami.ked boli na dvore bud sa cely cas hojdal,alebo vozil na auticku,alebo stal pri plote.Len neviem ci si nevezmu ako dovod to pocikavanie 😠 ,lebo to by sa dieťa nemalo...no urcite to chce viac casu a pochopenia zo strany ucitelky -ved u nas bol adaptacny pobyt 3m až potom sa ucitelky vyjadrovali,no neviem o tom žeby dieta vyradili.Moja osobna skusenost je že v strednej triede nas odporucili k psychologicke,rok nam posunuli v skolke/Marek je až teraz predskolak/ a dodnes to nelutujem!!!Lebo Marek si na vsetko zvykol,vsetko na naucil-no proste bol pomalsí ako ine ,,tabuľkove,,deti.Tak ti moc držím palce a neboj sa urcite si syn zvykne!!!!Chodievah s nim veľa do kolektivu deti-ihriska,centra a podobne

alibernet
14. sep 2012

Zaujímava poznamka, že ešte nikdy nebol v kolektíve, to by som pred učiteľkou nespomínala ako ospravedlnenie, lebo začne za tým hľadať nejaku poruchu správania. Skúste sa porozprávať s učiteľkou, prípadne ak máte charizmatického manžela alebo trpezlivého, aby pred ňou nevybuchol, poverte tým jeho, učiteľky sú naučené mamičky uzemniť, ale s oteckami tolko skuseností nemajú /a kus ženy drieme v každej/. Ak je dcerka v tej istej školke a nie je predškoláčka, možno by ho riaditeľka na nejaký adaptačný čas mohla presunúť k nej.Pozitívne je, že tam je ochotný spať. V našej školke veľmi dobre na taketo uplakane detičky fungujú zmiešané triedy, kde su pokope trojročné aj o rok-dva staršie. Uplakané detičky sú v každej školke každý september, takže to záleží najmä od učiteľky, aké má nervy. A rodičov, aké budú mať nervy na učiteľku...

darula
14. sep 2012

Skús dať malého preložiť do inej triedy ak je taká možnosť,môže byť že mu nepasujú učiteľky,môj začal chodiť do škôlky keď mal dva roky a osem mesiacov,zvládal to bez problémov,ani raz neplakal,teraz chodí už druhý rok,aj v ich triede sú nové deti ktoré veľmi plačú,učiteľky to riešili tak,že sú tam obidve,videla som ako pekne deti mojkajú,a dnes tuším už žiadny plač nebol,možno treba trošku vydržať aj keď je to ťažké.

bejkad
14. sep 2012

je to ešte veľmi krátky čas na adaptáciu Tvojho synčeka na nové prostredie. je veľa detí, ktoré ešte aj po mesiaci plačú za maminkou. a ani sa im nečudujme, je to pre našich drobčekov strašne veľká zmena!!! to by si mala uvedomiť aj "pani učiteľka" a zmeniť prístup k takýmto deťom. zrejme máte smolu a nenatrafili ste na dobrú pedagogičku 😔 . môj malý tiež teraz začal chodiť do škôlky, nemá ešte ani tri rôčky, a zvykol si celkom dobre, má skvelé učiteľky, ktoré ho prvé dni brali na ruky, keď plakal a snažili sa ho zaujať. teraz už vôbec neplače, ale chodí len na pol dňa. tak držím palce, nech si malý čím skôr zvykne, chce to asi len dlhší čas... viem si predstaviť, ako sa Ti ťažko chodí do práce, keď má malý v škôlke problém...

andrea2603
14. sep 2012

Moja dcéra prvý mesiac ráno plakávala, cez deň sa do spoločných aktivít nezapájala (a to dlhšie ako mesiac), jesť nejedla mesiac, odmietla si čo i len sadnúť za stôl (za prvý mesiac som nemusela ani stravu zaplatiť, lebo sa fakt ničoho ani nedotkla, vydržala bez jedenia do 15.00 -16.00 🙄 😅 ), potom sa stal zázrak 😵 a všetko sa v dobré obrátilo, do škôlky ešte aj cez víkend chcela chodiť.
Teraz mi začala mladšia chodiť do škôlky, s tou už takéto "stresy" nezažívame. Na rodičovskom riaditeľka hovorila, že adaptačné obdobie je 3 mesiace, ak sa dieťa dovtedy neadaptuje, tak môže byť vyradené, ale ešte také sa nestalo a to už tá škôlka má vyše 30rokov.
@pj18 Môj názor je, že by mali pouvažovať nad vylúčením pani učiteľky, čo čaká od dieťaťa, čo je pár dní pre neho v cudzom prostredí s cudzími ľuďmi 😕

natalii6
14. sep 2012

ahoj tak miesto toho aby sa ta ucitelka tvojmu malemu venovala a nejak ho inspirovala aby sa mu v skolke pacilo ti povie toto 😠 ved pre neho je to vsetko nove nepoznane a kazdemu aj dospelemu predsa ked je nieco nove trva nez si zvykne..neviem ako u vas ale u nas v skolke (moj maly tiez zacal 1x chodit do skolky) este nez zacal chodit do skolky riaditelka vravela ze kazde dieta ma 2 mesiace na adaptaciu a az potom to riesia..moj maly ma 3,5 roka rozprava vela ale bohuzial este stale detskou recou ale ucitelka ztoho tragediu nerobi..oni tie deti sa este aj tak spolu nehraju ale kazdy samostatne a to ze sa stane ze sa pocika si myslim ze na zaciatku to hadam az taky problem nie je..proste pristup tej ucitelky je velmi zly a urcite by som jej povedala ze by mala zmenit k tvojmu drobcovi pristu 😉 vela zdaru a malemu co najskor adaptaciu v skolke a vela kamaratov 🙂

anulka1000
14. sep 2012

vylučenie zo škôlky po pár dňoch? Môj malý si na škôlku zvikal skoro 1/2 roka. Treba komunikovať z učiteľkou a aj s pani riaditeľkou a trvať na tom že je ešte malý a na škôlku si musí postupne zvikať. Alebo poobzerať sa po inej škôlke.

sisaha
14. sep 2012

urcite nie...u nas je adaptacny pobyt stanoveny do konca decembra. Ak ma ucitelka problem sama so sebou, treba sa jej spytat, ci sa jej nezda, ze robi unahlene zavery...Neviem ako u vas, ale ja som dostala od riaditelky papier, ze dieta je zaradene do adaptacneho procesu...2 tyzdne je strasne malo, aby mohla nieco vyhodnocovat... Treba jej povedat, ze deti nie su ovce, aby sa kazde jedno spravalo rovnako...

daska58
14. sep 2012

Jooojky... ake mate rozhodnutie? Natrvalo,alebo adaptacny... asi nstrvalo,ked aj poobede je tam . Do troch mesiacov je adaptacia, s vylucenim opatrne... musi byt vazny dovod, ublizuje , atd ...daj mu tam nieco ,na co sa bude tesit...inak nemusí nic robit, msla by ho zaujat a polubit, ak sa necha...ked si cvrkne, musi ho prezliect... priprav viac oblecka...moj tiez place, viem,co je to za pocit....rano nezdrzuj, vybozkavat ,ubezpecit,ze ho lubis a vratis sa-ak rozumie a rychlo prec... mojho nosia aj ns rukach,lebo to tak chcem,, a viem,co plati. Zatial sa snazia. Dufam,ze sa to popravi, velmi si to zelam,za tvojho sznceka

inffinity
14. sep 2012

Strasny pristup ucitelky. ja bych se nebala ze ho vyhodi ale hledala bych jinou skolku. prece ho nenechas takove ucitelce? Ucitelka je tam od toho aby ty deti zabavila vsechny a kdyz se nekdo strani ma se snazi ho zaujmout to je podle me jeji prace. Opravdu, nestresuj s vyhozenim ale poptej se po okoli po jine kde maji misto. Drzim vam palce aby to dobre dopadlo. dej potom nejake info jak si pochodila 😉

vinifred
14. sep 2012

..podľa mňa ho veľmi skoro "ohodnotili"ale vylúčiť ho môžu..

fomarik
14. sep 2012

V žiadnom prípade ho vylúčiť nemôžu!!! Učitelka v MŠ si asi pomýlila povolanie 😝 , ked ti toto povedala.

irriss
14. sep 2012

Bohuzel znam pripad, kdy dite bylo "vylouceno" ze skolky na nekolik mesicu z nezralosti - z neuspokojivych adaptacnich duvodu... 😒

pink_lady
14. sep 2012

@anjelicek26 - mozu vylucit 😔 @pj18 - vystava otazka, ked 3 rocne dieta nerozprava, a hra sa len samo ako pises preco to neriesis cez lekara (neurolog), psycholog?

myshalka
14. sep 2012

učitelke by som velmi rychlo vysvetlila, ci si chce hladat novu robotu, ked sa takto sprava.....ked je raz samostané dietatko, a ma na to vek, nema dovod...urcite sa neboj, a bud trpezliva...porozpravaj sa s nou a ak nie s nou, ja by som isla za riaditelkou rovno, a vybavila by som si to s nou..o deti je dnes bitka v kazdej skolke,a neradi prichadzaju o deticky..urcite bude niekde v inej skolke miesto..ak nepochodis, drobca preloz a uvidis...je vela deticiek, ktorim prelozenie pomohlo...ja kazde rano bojujem s placom mojej dcerky, ale verim, ze to bude ok....tiez to chce len cas..mozno to bude aj tvoj pripad.hlavne sa nevzdavaj, a nenechavaj koli tomu pracu ...drzim palce :D

bianca
14. sep 2012

v kazdej skolke by mal byt tzv. adaptacny proce ktory trva 3 mesiace.Po 2 tyzdnoch sa ti lady nema co vyhrazat.U nas keby toto spravili tak chodia do skolky tak 3 deti.Hlavku hore a nedaj sa.On si zvykne a bude dobre

blau
14. sep 2012

ucitelka je teda paradna truba. # to na co studovala psychologiu? ved ona je tam na to, aby maleho zapojila do kolektivu, aby sa snazila, aby rad chodil do skolky, aby mu ulahcila tento velky krok / odlucenie od mamy/
to je vrchol. Sama by som isla za riaditelkou a poziadala o jej vylucenie. Toto je pedagog???
zle mi je- Prajem vela sil aj tebe aj malemu, mozno by bolo aj fajn, ak mas moznost zmenit skolku a hlavne ucitelku so zaujmom mat v opatere aj tvoje dieta.

gaby21
14. sep 2012

No mozu, nemozu. Neni ti ho luto? evidentne nie je zrely pre kolektiv, ja viem, ze do prace sa chodit musi, ale naozaj ho nemozes nechat chvilku doma, nech sa mu vsetko v hlavke rozjasni, a este ma zarazilo, ze si napisala, ze nikdy nebol v kolektive, ako nebol? nikdy ste nechodili plavat, alebo do nejakeho materskeho centra, alebo nemas kamosky s detmi? vzdy bol sam? Moj syn chodi do skolky presne od dvoch rokov, a kazde rano je nastupeny pred dverami, tak velmi sa tesi 😀

maznacik007
14. sep 2012

nuz samozrejme vylucit ho mozu, pri takom pocte deti ako je u nas na jednu ucitelku u vas je ich 19 sa tazko cudovat tomu ze sa proste nemoze individualne venovat jednemu dietatu a prezliekat ho do cisteho a este to aj ocikane vycistit... prip.koberec a pod... to je realita...
mna skor zaujalo ze nerozprava a nikdy nebol v kolektive... tak to je podla mna chyba.... najlepsie je nastivit odbornikov psycholog a pod... a riesit to v zaujme dietata....

add co tu niekto pisal ze je malo deti do skolok tak by som povedala ze je to naopak... je privela deti a primalo skolok... preto sa tam dava do tried cim viac deti...

sevi
14. sep 2012

veelmi zaujimavy postoj ucitelky. Moj synak isiel prvy krat do ms ako 4,5rocny! Zvykal si 3tyzdne! (minuly rok) a vobec tam nespaval (kazdy den pocikany,nehral sa,nezapajal sa.)no nikoho nenapadlo vylucit ho. Niektorym chlapcom to trva dlhsie,aj tak je adaptacne 3mes.ak sa nemylim.

lucynka287
14. sep 2012

Moj maly ked nastupil prvy krat do skolky tak mal 2 roky 8 meaicou par krat do tyzdna sa mu stalo ze sa pokakal pocikal a nerobili z toho vedu a vobec nebola rec ze ho vylucia to je zly postoj ucitelky by som isla za riaditelkou aby zvazila ze ci ucitelka je ok

maja11nr
14. sep 2012

...To čo je za ...učiteľku, keď po dvoch týždňoch vie odhadnúť dieťa🙂 to bude voľajaká veštica, nie? Naša p. učiteľka povedala, že u týchto čerstvých škôlkárov je úplná blbosť čakať, že sa na druhý deň začnú všetci spolu hrať...keď sa aj hrajú, tak každý zvlášť...socializácia predsa nie je rýchly proces...ani ty v novom zamestnaní nejdeš na druhý deň s kolegyňou na kávu, nie?🙂 podľa psychologičky je normálne, že tieto malé detičky, ktoré boli tri roky pri mamine, potrebujú aspoň 4-6 týždňov, kým si zvyknú na režim, vstávanie, kolektív...takže žiaden stres, neospravedlňuj učiteľku a bráň sa takým veciam, ako podanie návrhu na vylúčenie...čo sme v polepšovni☹

ttina23
14. sep 2012

adaptacny pobyt je maximalne 3 mesiace,ak sa neadaptuje mozu ho vylucit

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sante81
14. sep 2012

ja mam skusenost taku, ze som syna dala do skôlky minuly tyžden, je samostatny čo sa tyka obliekania, nenosí plienku od roka a pol, neplakal cely tyžden a vie sa zahrat sám, s učitelkou som sa dohodla ze prvy tyžden chcem aby bol na 4 hod, a tu nastal problém, ze ked som na materskej mám si ho brat cely september o pol 12, zaplatené mam na cely mesiac aj olovrant a kedze mám skôlku dost daleko a chodím kazdé ráno ešte aj s kočíkom - dcérka bude mat 3 mes a kojím, je to dost naročné, a ked mi učitelka uz 4x povedala ze cely september len 4 hod ze však som doma, to je aky argument? všetky ostatné deti uz na 3 den v skôlke spali. teraz je chlapec doma lebo je uz chory, za 3 roky bol chory len 2x, ráno o pol 10 vonku 10 stupnov a deti vonku v tričkách s krátkym rukávom. moja skusenost po tyždni.