Vylúčenie dieťaťa z adaptačného procesu v škôlke

helka29
27. sep 2022

Ahojte chcem sa opytat dnes po prichode do skolky bolo manzelovi oznamene ze nam synceka vulicia na 3 mesiace a potom si mame znova podat prihlasku. Vraj je spolocensky neprisposobivy ked robia aktivity napr.pri malovani rozlieva vodu, alebo znici vytvor z kociek inak pocuva. Syncek ma 2 roky a 8mesiacov do skolky nastupil 14.9 ked sa nahodne uvolnilo miesto inak ho kvoli veku nikde nevzali. Prvy den ked nastupil (po dohode s p.riaditelkou) bol 19.9 chodil do skolky zatial iba 4 dni od zaciatku na celoddene tak ako nam povedali ze po 14:00 pren chodit. V piatok uz nam oznamili ze bohuzial iba na 4 hodiny od pondelka. Dnes je pondelok a uz oznamili ze ho chcu vylucit. Nerozumiem preco ho uz po 4 dnoch chcu vylucit? Vie mi niekto poradit ako sa mam dnes branit ked o 11:30 pren pojdem. Ja od pondelka uz musim nastupit do prace tak ze s nim doma byt nemozem svokrovci ho zas na cely den nedokazu ustrazit kedze svokra je tazko chora. Prosim poradte ako postupovat 🙏🙏🙏😢

martul
27. sep 2022

@helka29 lebo tam potrebujú dostať niekoho iného, ...... vyšší záujem

helka29
autor
27. sep 2022

@martul aj mne to napadlo ze isto niekoho ineho chcu na jeho miesto dat a potrebovali iba, aby bol nahlaseny na min.skolstva do 15 aby mali dotacie lebo inak si to vysvetlit ozaj neviem 😕😔

prasiatko30
27. sep 2022

Toto je ako sci-fi tieto slovenske skolky poniektore - to mi chcu povedat, ze ani nie 3r dieta je neprisposobive lebo sa za4 dni nedokazalo adaptovat na skolku ??? Po tom co bolo 3roky len doma s matkou??? To je nonsense! To je fakt len to, ze chcu mat jedno volne miesto pre ine dieta a tvoje dieta je silny kandidat na vyhodenie a uvolnenie miesta

elviku11
27. sep 2022

Ziadne "ustne dohody" a odporucania by som nebrala vazne. Mas papier, ze ho prijali? Mas. Tak cakaj na papier, ze ho vylucia. To by som bola fakt zvedava co by tam napisali.
Nam v skolke povedali, ze adaptacny proces trva cca 3 mesiace.
(moja ma tiez 2 roky 8 mesiacov, tiez teraz nastupila, reve tam riadne, robi ine cirkusy ako rozlievanie vody, ale nikto nehovoril o vyluceni)

Cize tie ustne dohody jednym uchom dnu a druhym von. Normalne ho tam dones kazdy den. A keby ti prislo pisomne, ze ho vylucuju, stazovala by som sa zriadovatelovi, ze preco?

martul
27. sep 2022

@prasiatko30 určite tam ,, niečo " bude. Veď za 4 dní sa ani dospelý v práci neadaptuje.

helka29
autor
27. sep 2022

@prasiatko30 som z toho uplne zufala neviem ako mam reagovat co povedat ako sa branit

prasiatko30
27. sep 2022

@helka29 u nas zacinaju 3r - teda deti co v danom kalendarnom roku dovrsia 3r - a adaptacny proces je skoro 2tyzdne - len adaptacny proces! A neexistuje aby niekoho vyhodili lebo sa neadaptuje🤦🏽‍♀️

elviku11
27. sep 2022

@helka29 povedz, ze nesuhlasis a dones ho tam aj dalsi den. Opakujem - len to plati, co je pisomne s peciatkou a podpisom. Ziadne, ze ti povie pri dverach, ze uz ho nenoste. To neplati

prasiatko30
27. sep 2022

@helka29 nesuhlasis, a pokialmas papier o prijati tak by som pohrozila, ze podas staznost na zriadovatela, to je pekna kravina co tam montuje riaditelka

martul
27. sep 2022

@helka29 ja by som išla s mužom. Vždy keď je nejaký problém, s ním jednajú inak ako so mnou. Pýtať sa prečo, samozrejme na papier nech ti to dajú, pýtať sa koľko majú adaptacny proces, ale zase písomne nech ti ukážu ich smernicu alebo neviem ako sa to odborne volá, nie len že učiteľka alebo riaditeľka povedala.

prasiatko30
27. sep 2022

Inaksie tu sa mi zda, ze musis byt neprijemnejsia ako riaditlka a ucitelky - lebo ak si mila, skromna a podobne tak ta posliapu a urobia si co chcu.

helka29
autor
27. sep 2022

@prasiatko30 boli mi povedane ,ze p.riaditelka ho chcela vylucit uz prvy den toho 19. Vraj preto ze velmi plakal az vrieskal ked sa zrazu zbadal ze tam mamina nieje, lebo ked som ho prvy den priviedla tak hned "waw hracky" a krasne sa hral no po hodine sa zbadal a prave prisla riaditelka

prasiatko30
27. sep 2022

@helka29 pani riaditelka este nevidela dieta co ostane prvy x bez matky v cudzom prostredi??? Co ju tam preradili z mastale alebo co??? To nie je dovod vylucenia

helka29
autor
27. sep 2022

@martul moj muz je v tomto srab on suhlasi vzdy so vsetkym nech ma pokoj sak on chodi do prace 🤦‍♀️ za co by som ho obcas uskrtila

helka29
autor
27. sep 2022

@prasiatko30 sak prave ze to neviem byt prisna nechapem to ja sa snazim vzdy s kazdym jednat slusne no zjavme asi zacnem byt drza a panovacna lebo to takto nejde :(

prasiatko30
27. sep 2022

@helka29 tak sa musis rozculit ty. S niektorymi ludmi sa inak neda. Ja by som so este pred tymzavolala zriadovatelovi ako mas postupovat, lebosa ti vyhrazaju vylucenim dietata po ani nie tyzdni v adaptacnom proces po pravoplatnom prijati dietata do zariadenia.

elviku11
27. sep 2022

@helka29 nemusis byt prisna, proste len bud strucna a rychla. Donesies ho tam rano, pusinku, zakyvat si a ucitelke povies, ze sa ponahlas do prace. Dovidenia 🙂

helka29
autor
27. sep 2022

@prasiatko30 najviac ma dojima veta v pokynoch pre rodica o prijati dietata do skolky, ak vase dieta prvy den place nezufajte neustupujte vy to zvladnete😕

bimbambom
27. sep 2022

@helka29 vymenovala si všetky dôvody prečo ho chcú vylúčiť ?

helka29
autor
27. sep 2022

@elviku11 to som taka vzdy pusa a utekam, no netusim ako mam reagovat teraz ked prenho pojdem co im mam povedat ked na mna vyblafnu ze zajtra ho nemam vodit

elviku11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helka29
autor
27. sep 2022

@bimbambom ano takto to povedala ucitelka manzelovi

elviku11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
shogun
27. sep 2022

presne ako baby radia, nastupujes od pondelka do prace a nema ti ho kto strazit a ze pokial vies, adaptacny proces vsade inde trva dlhsie, prijali ho, prijali nie?

helka29
autor
27. sep 2022

@shogun dakujem drzte mi teda vsetky palce uz sa chystam prenho aby som tam bola vcas

anjelicek26
27. sep 2022

Kedze nema tri roky a evidentne sa zle adaptoval, je problematicky, tak sa im skutocne cudujes? Tiez myslim, ze si v zozname nevymenovala vsetko, co dietatu vycitali. Na to tam je ten adaptacny proces, pre obe strany moznost sa otukat... dieta tam place, ma hysaky, robi zle inym detom... kedze nema ani tri roky, maju to este s tym vylucenim jednoduchsie, kedze je tam len v ramci tolerovania... tri mesiace odsunut nastup a dovolit dietatu dozriet je taky kompromis, nevylucili ho uplne, ak ti toto daju pisomne, ze potom moze zasa prijst... tak by som asi suhlasila...jasne, ze praca je priorita, ale my sme tiez mali dieta rok u opatrovatelky, ked nezvladlo nastup do skolky...dokonca dve...jedno hryzlo, druhe bolo furt chore... a nie, tiez som s toho v tom momente nebola nadsena...ale bolo to spravne rozhodnutie...

prasiatko30
27. sep 2022

@anjelicek26 za 4 dni si schopna skonstatovat, ze dieta sa neadaptovalo???

di228
27. sep 2022

@helka29 zavolala by som nadriadenému danej riaditeľky, teda zriaďovateľovi a opytala sa akym sposobom funguje adaptacny proces. Ci je mozne, aby mi dieta po par dnoch chceli vylúčiť a pod. Nasledne by som získané informácie konfrontovala s riaditelkou. Nenechala by som so sebou zametať a tobôž nie so svojim dieťaťom. Prip by som sa informovala zriaďovateľa, ci nie je volne miesto v inej skolke, nebavilo by ma chodit niekam, kde ma nechcu, keby som mala možnost ist inde…

lubina
27. sep 2022

@helka29 no ja by som sa o tom porozpravala s riaditelkou, ze 4 dni na adaptaciu je teda ozaj malo, velmi malo a ak ho vylucia, tak sa obratis na zriadovatela skolky, aby zistil, co je vlastne vo veci. Urcite to nebude v skutocnosti o tom, ako sa tvoj syn sprava a adaptuje v skolke, ale bude za tym nieco ine.

anjelicek26
27. sep 2022

@prasiatko30 ja tam s tym dietatom nie som, ten hysak, plac, neviem posudit, rovnako neviem posudit to, co on robi v skolke inym detom, ako je, ako vnima okolie, ako komunikuje, aku ma hygienu a samoobsluznost. Pochybujem, ze ucitelka ci riaditelka nevie zhodnotit situaciu a nepovedat mamicke uz po par dnoch - ze toto nepojde, ze je maly na ten kolektiv a nech prijdu ked bude mat tri roky a skusite to zasa... su take pripady, kde to vidis hned.