Vylúčenie zo škôlky

viktoria12
22. apr 2014

ahojte prosim poradte mi ide o taku vec dcera normalne chodila do skolky ale od decembra bola doma jednoducho nebudem rozpisovat prečo mladsia dcera ma zdravotne problemy a bolo odporucane aby starsia bola doma aby nenosila choroby, ide o to naposledy bola v decembri v skolke za december som platila skolkny poplatok ale od januara som to neplatila lebo nechodila do skolky a kazda moja kamoska neplatila skolne jednoducho dali ppapier o odpustenie skolneho , , a nasa riaditelku ju vylučila zo skolky, kvoli tomu ze som neplatila skolne, bola som za riaditelkou a ziadala som odpustenie skolneho nakolko dieta nechodilo do skolky povedala nie ze to musim zaplatiit a potom sa da ziadost o vratenie skolneho ale ja nemam naraz dat 60eur poberam rodicak , pricom ked som tam bola v januari hospodarka povedala ze nech jej vyplatim v hotovosti december a tamto dame ziadost o odpustenie skolneho , zaplatila som v hotovosti doklad mam o tom , ze som zaplatila december a na druhy den volala riaditelka a povedala ze nic take ze mam zaplatit všetko a neda sa tak ziadat o odpustenie vrieskala po mne v telefone , a pričom hospodarka povedala nieco ine a dnes prisiel ppaier ze malu vylucila zo skolky a ze nemam zaplateny ani december co som normalne v hotovosti platila hospodarke poradte ako dalej nabuduci rok je mala predskolky vek a teraz nemame miesto ,dakujem

sarinka123
22. apr 2014

@viktoria12 a keby si jej to zaplatila, tak by ju zobrali spat ?

viktoria12
autor
22. apr 2014

to netusim dnes prisiel papier ze ju vylucila

monicm
22. apr 2014

@viktoria12 obrátila by som sa na zriadovateľa škôlky a išla sa poradiť tam.osobne sa mi zdá divné vyradiť dieťa len tak,skôr mám pocit,že potrebuje miesto a skúša,či to nepôjde takto...............takže zajtra rýchlo na za zriadovateľom a riešiť to.a ešte jedna vec.dcéra je už teraz v predškolskej,alebo až na bud. šk.rok?

viktoria12
autor
22. apr 2014

az na buduci skolsky rok bude v pripravke do skoly

barbora59
22. apr 2014

Ahoj ja som zatial mala len taku skusenost ze aj ked dieta nechodi platit treba. Moj syn napr nechodi do skolky, az od septembra, navstevuje jasle za ktore platim 300€ , vela cestujeme, napr teraz som bola prec takmer 2 mesiace ale zaplatila som.Skus to vyriesit ze doplatis , vrieskat na teba teda nemuseli, da sa to povedat aj normalne. . . drzim palce

monicm
22. apr 2014

@viktoria12 ja som len prekvapená,lebo u nás bežne platí,že ak dieťa nie je ani jeden deň v škôlke,tak sa poplatok neplatí,samozrejme,stačí byť jeden deň v mesiaci v škôlke a treba zaplatiť celý mesiac,ale ak tam dieťa nie je (a už sa nám to stalo zo zdravotných dôvodov),tak sme za ten mesiac neplatili a dieťa mi nik nevylúčil,ani nikto nič nehovoril.občas môže škôlka chcieť potvrdenie od lekára,že dieťa nie je infekčné,ale to je úplne normálne

viktoria12
autor
22. apr 2014

neviem aj moje kamosky co maju deti a navstevuju inu skolku tak sa cudovali , a nechapu to

monicm
22. apr 2014

@viktoria12 ešte mi napadlo,pozri si poriadok vašej škôlky,tam by malo byť napísané,za akých podmienok môže byť dieťa vylúčené zo škôlky,ak tam nie je ako dôvod určené váš prípad,tak na to právo nemá a určite treba kontaktovať toho zriadovateľa,či už je to mesto,obec,kraj..................,možno bude stačiť pýtať sa telefonicky,nech sa máš o čo oprieť.držím palce

viktoria12
autor
22. apr 2014

@monicm urcite skusim co sa da lebo netusim kam dam dceru nabuduci rok do skolky , dakujem

monicm
22. apr 2014

@viktoria12 na bud. rok sú povinný ti ju zobrať.zo zákona sa uprednostňujú deti s predškolskou dochádzkou

kikuliak
22. apr 2014

po dovršení 5 roku je oslobodená od platenia poplatku podľa zákona, môžete platiť len dobrovolný rodičovský príspevok ( ak taký máte) a stravu. A od školského poplatku môže byť oslobodená ( ak ešte nemala 5 rokov) ak prinesiete papier od doktorky že bola chorá alebo .......a treba to preliečiť a musí byť doma, že nemôže ísť do kolektívu zo zdravotných dôvodov teda do MŠ, poprípade tuším aj diagnóza sa tam píše. Ale jednoznačne ak mala 5 rokov nemá čo platiť školský poplatok a vylúčila ju neoprávnene.

monicm
22. apr 2014

@kikuliak tuto to asi nie je celkom pravda,nejde o vek,ale o predškolskú prípravu a v tej ona ešte nie je,až na bud. rok,ale možno sa mýlim,viem ale,že u nás to tak funguje

viktoria12
autor
22. apr 2014

no 5 rokov mala v novembri ,

kikuliak
22. apr 2014

Pani riaditeľka nech si preštuduje zákon 😠 😠 😠 , za december ste už nemali platiť ☹ ☹

jabadaba
22. apr 2014

@viktoria12 a preco ste to neriesili v tom januari oficialnym odkladom predskolskej dochadzky? Tam sa uvadza na ako dlho, cize od kedy do kedy je dochadzka odlozena, uvedie sa dovod preco a finito. S tymto flajstrom by nemohla riaditelka malu len tak vylucit lebo ste sa pisomne na odklade dohodli. Za to obdobie sa neplatia poplatky.

viktoria12
autor
22. apr 2014

ja som jej navrhla to ale ona nie ze sa musi platit ze sa neda ziadat o odpustenie

ukulela
22. apr 2014

no, v prvom rade si chdo do skolky hned vydiskutovat ten december - aj s dokladom, pre istotu si dajhned niekde urobit aj kopiu a original im tan nenechavaj - a ziadaj vysvetlenie - pretoze takto ta evidujuako neplatica, a ty si predsa platila ... a potom - pristup riaditelky je chory. nie jev okoli druha skolka?

kikuliak
22. apr 2014

@viktoria12 to zaviedla asi iba pani riaditeľka aby viacej peňazí vybrala ale neplatí to. Po dovršení 5 roku nemá čo platiť školský poplatok.

viktoria12
autor
22. apr 2014

no zaplatila som osobne december co bola v skolke ale od vianocnych prazdnin nebola v skolke , a dnes dosiel ppaier ze ju vylucila , ale ona nieje este v trede predskolakov ,az nabuduci rok bude v tej triede

sisaha
22. apr 2014

@viktoria12 pekne jej zavolaj este raz a povedz jej, ze pokial to vylucenie nevezme späť a nevrati ti dceru naspäť, tak sa budeš na nu sťažovať zriadovatelovi. Ja som klikla iba na jednu košicku skolku a tam je takisto pisane kedy sa poplatok neuhradza. Odhlasila si ju riadne zo skolky? Ja som to robila minuly rok zo zdrav. dovodov. Sama ucitelka mi povedala aby sm napisala ziadost na papier o tom, ze kvoli odporuceniu lekara bude dieta mimo skolskeho zariadenia 4 mesiace. Nema pravo si pytat od teba poplatok. http://www.mscinska.sk/?q=105&id=160
od hospodarky si chod vypytat potvrdenie ze peniaze od teba v decembri prebrala a oplieskaj ho riaditelke o hlavu.

viktoria12
autor
22. apr 2014

ja som jej volala ked prisiel papier ze nedoplatok za skolne , ze nech vypiseme ten papier o odpustenie skolneho ale ona nie , ona ze mam zaplatita hotovo, a v decembri som povedala v skolke ze dcera nebude chodit cez zimu do skolky kvoli mladsej

viktoria12
autor
22. apr 2014

ja mam doklad o tom ze som v decebri platila osobne skolne hospodarke.

mahu74
22. apr 2014

1.)Školné sa neplatí za dieťa, ktoré v danom šk. roku dovŕši vek 6 rokov (tzv. predškoláci)- nie 5 rokov. Je to zo zákona, nie je to vec tej-ktorej škôlky.
2.) Mesačný poplatok zo zdravotných dôvodov sa odpúšťa v tom prípade, ak dieťa v danom mesiaci nenavštívilo zariadenie súvislých 28dní (teda bez prerušenia), ak napr. čo i len 1 deň v kalend. mesiaci bola a zvyšný mesiac nie- nevzťahuje sa naň takáto úľava - povinnosťou rodiča však je- priniesť o tom od lekára včas potvrdenie a rovnako vypísať Žiadosť o prerušenie dochádzky- nie jednoducho prestať platiť- to treba oznámiť aj zdokladovať tiež- a rovnako je to vyhláška- teda zákonné nariadenie- a nie vec škôlky- teda aspoň čo sa týka štátnych MŠ (súkromné majú na všetko iné "normy"). A naozaj, treba si prečítať aj Šk. poriadok- pri neuhradení poplatku majú naozaj právo vylúčiť dieťa- u nás to tak majú zakotvené.

tova
22. apr 2014

@viktoria12 nechapem, naco beries miesto v skolke ked tam mohlo chodit ine dieta cely skolsky rok. 20eur za mesiac je totalna almuzna ktoru aj tak zaplati stat. Teraz si predstav ze 5 deti by z triedy takto spravilo ze pol roka sa neukazu a nezaplatia, to ako ma potom skolka fungovat? ty akoze mas 2 deti a beries to tak,ze z rodicaku sa mate uvivit? to je len na priplepsenie

kiwi82
23. apr 2014

ahoj, moja tiež nechodila 4 mesiace do školky ale ja som platila školné, je to 15 euro na mesiac a ked sme opat nastúpili, tak som vypísala žiadosť na vrátenie školného. asi to tak musí byť, aby ti držali miesto. hospodárka nemala pravdu, podala ti zlú informáciu. skús sa dohodnúť na nejakých splátkach ak nemáš hotovosť.

jamelia
23. apr 2014

Ahoj, moja dcera tiez nebola 4 mesiace v skolke, lebo bola casto chora, ja som vzdy doniesla potvrdenie od lekarky, ze bola chora, tak som platit nemusela. Sama riaditelka mi kazala potvrdenie doniest - ale dopredu, u nas sa musi platit do 15. dna v mesiaci, takze do toho 15.-steho som nosila aj potvrdenia.

maznacik007
23. apr 2014

vylucila ta opravnene ... a co je horsie ani ako predskolacku ti ju vziat vobec nemusi lebo si nebola v marci na zapise ... ak by si bola musela by ti ju upozornit tak si pripadne skus najst inu skolku a uvidis ci vas zoberu .. ale nemusia lebo si nebola na zapise

inak ja som tiez tymto presla a to aj v minulom sk. roku ... boli sme mesiac na lieceni a potom na operacii mandli a musela som skolne zaplatit a potom doniest papier od lekara a potom mi skolne vratili resp. zapocitali to do dalsieho mesiaca ... tento sk. rok si na konci prazdnin urobil syn pomerne vazny uraz rehabky sme skoncili pred vianocami ... za neho som neplatila ako za predskolaka ale teda papier od lekara som niesla aj zriadovatelovi som to oznamila teda predpokladanu dobu liecenia... /oni ho nechceli do skolky lebo skrz uraz bol nesebestacny museli by ho obliekat komplikovane, krmit a tak .. oznamovala som to prave k voli drzaniu miesta ... ostatne dobrovolne poplatky som samozrejme vyplatila akoby chodil

podla mna si to mala riesit vcas a nie teraz, a daj pozor lebo oni si to iste povedia na poradach takze mozes mat problem sa dostat aj do inej skolky a aj s tou mensou ... lebo uz budes ako neplatic ...

maznacik007
23. apr 2014

@viktoria12 a tvoja nechodila do skolky v zime len kvoli mladsej? tak preco potom blokujes miesto pre ine maminy?

a tu mladsiu mas zapisanu do skolky?

rainee
23. apr 2014

Je to presne ako pise mahu74. My sme mali tiez prerusenie dochadzky na 2 mesiace ale davala som oficialnu ziadost do skolky a mes.poplatok sme neplatili za to obdobie.

denise.v
23. apr 2014

Ako že nebola na zápise...ved ked už dieta chodí do škôlky ,tak sa nechodí na zápis ,či? Toto prvýkrát počujem