Začínajúci škôlkari. Ako zvládnuť tieto situácie?

polyakova
8. jan 2009

milé mamičky ktoré to uz mate za sebou pomožte nam zvladnut tieto situacie.

lenka386
8. jan 2009

Ahoj! My sme zacinali minuly rok v septembri a myslim, ze sme to celkom zvladli. Aj ked prve 2 tyzdne boli tazke, ale to asi u kazdeho. Tak kratko - ak chce s davat drobca na cely den - je lepsie od zaciatku, nie po hodinach (moja vlastna skusenost aj skusenost kamaratky - ucitelky), urcite neustupit pri rannych "scenach" (ja som sla raz zo skolky s placom a "predychavala" som to cele doobedie) a tretia rada - rano v skolke sa len rychlo prezliect, prezut, pusa a odchod - ziadne velke lucenie.
Vacsinu z toho co som napisala, pisu aj casopisy a rozne poradne, ale je to pravda a plati to.. Vela stastia..

bzuco
8. jan 2009

presne tak
1. hned na celý deň aj so spaním
2. žiadne polhodinové lúčenia
3. a nedať sa vyviesť z miery, ked deti robia scény, zachovať chadnú hlavu a nie revať s dieťaťom 😅

dioliana1
8. jan 2009

Súhlasím s lenkou a brucom, viem co deti robia prve dni v skolke, niektore v momente zabudnu ze mama odisla, ine trochu si poplacu maloktore vrieskaju o ratu ale do dvoch týždnou sa upokoja a tesia sa v skolke, cím dlhsie lucenie tým dlhsia trauma po odchode mamy v triede, niektore to potrebuju sprcovat tak kricia aby to zo seba dostali, ale každe sa potom hraje........ 🙂

janazuza
8. jan 2009

Presne ako píšuý kočky, žiadne dlhé lúčenie. Poznám to dobre, ako náhle mama zatvorí dvere dieťa sa zmení, začne si všímať okolie.Kamoške učiteľka doslova rvala dieťa s krku vreskot, akonáhle sme zavreli dvere bol kľud. Trvalo tro asi 3 dni a prešlo.

janajanajana
9. jan 2009

No, tak s mojou to bolo troska tazsie. Ta totiz preplakala cely den, a to asi 3 tyzdne, bolo to tazke, ale neustupila som a po 3 tyzdnoch nastala zmena, najprv bol este troska ranny plac ale to trvalo tak tyzdne a teraz je to bez problemov. Takze urcite sa vyzbrojit trpezlivostou a byt neoblomnou. Drzim palce

junovka
9. jan 2009

ja som Timeiku davala asi mesiac zo zaciatku na 4 hodiny, bez spanku.Potom som videla na nej, ked som sla pre nu, ze sa jej tam paci a pytala sa ma sama, kedy aj ona tam bude spat....tak som ju uz nechavala. 😉 To iste planujem aj pri Nelke .Podla mna o nic som neprisla a tak isto aj Timeika nie. 😉

renka9
9. jan 2009

junovka, ale kazde dieta je ine...ja som so starsou nemala vacsi problem, ale pri mojom orieskovi citim problemy 😒

bambusko
9. jan 2009

polyakova, u nas sa osvedcilo ist najskor spolu skusobne. cez prazdniny sa zahrat s detmi na dvore, poobzerat skolku, prehodit zopar kamaratskych slov s ucitelkami - nech dieta vidi, ze sa poznate, ze nejde k cudzim . s mladsou sme tam potom chodili po starsiu dceru, obe nastupili bez akychkolvek revov a protestov. az som ja mala divny pocit, ze ci doma bolo tak zle? 😕

bibinka
9. jan 2009

nechcete prejsť do témy Prvý krát do škôlky? 😉

88lucik88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz