Základná škola harmónia. Aké sú vaše skúsenosti?

vojavoja
28. okt 2009

Prosim Vas uvazujem nad nultym rocnikom v tejto skole. Ide mi len o ten nulty, potom musim dat dcerku blizsie k nam do skoly. Ake mate skusenosti so ZS Harmoniou. Pocula som na nu aj dobre ale v poslednej dobe aj negativne veci. Prosim Vas napiste mi Vase skusenosti, velmi by mi to pomohlo. Kedze tato skola ma pre nas nablisku nulty rocnik, ostatne su daleko asi nebudem mat inu moznost...

atlaska
31. okt 2009

Kedze skola je plna myslim si ze nebude zla aj ked pocula som tiez aj negativa aj pozitiva. Rozmysli si dobre ci chces len nultak na tejto specialnej skole, aby dcerka nelutovala neskor, ked ju das do "normalnej" skoly. nase dieta chodi do skoly ITV a nemenila by som.

ada32
31. okt 2009

moj syn chodil do harmonie.
ITV je super vec a nedam nan dopustit.
ked ju tam das do nulteho,asi sa vam tazko bude prechadzat do normalnej skoly.
nemyslim tym kvoli uceniu ale kvoli prostrediu.
skola je utulna ,prostredie velmi mile , domacke,dost rozdiel medzi normalnou skolou
za tym bude dcerke asi najviac smutno.
my sme do stvrteho rocnika chodili az do DNV do Finesy.je to to iste,synovi tam odisla vynikajuca ucitelka z Harmonie a nechceli sme menit ucitelku,tak sme radsej zmenili skolu.
mozno ma teraz Harmonia aj negativa.aj ja by som sa ich rada dozvedela,zaujima ma to.
ale ITV ako sposob vyuky ja schvalujem na 100%.
mame skusenost aj s normalnou skolou,takze viem o com hovorim.
a syna mi vyborne pripravili na 8r.gymnazium.
lebo to je cielom Harmonie aj Finesy,kedze su len od 0.po 4.rocnik.

vojavoja
autor
31. okt 2009

Dakujem velmi pekne za cennu odpoved. Po nultom rocniku som uvazovala dat dcerku do narnia ZS, lebo tom mam blizko. Na odporucanie psychologicky ju mam dat do 0. rocnika, lebo doteraz chodila do sukromnej nemeckej skolky na palisadoch. Nemecka skola je potom Za kasarnou, co je daleko a na Hlbokej - na tu som vela dobreho nepocula, tak mi nic ine neostava, len tento O. rocnik kde je anglictina a potom asi Narnia - na nu som vela dobre pocula a tam je tiez len anglictina, cize s nemcinou skolu asi tazko najdem. Mam s toho uz velku hlavu... Kedze sme z Petrzalky, preto nemozem cele 4 roky ju davat do Harmonie, tak aspon 0. rocnik - ktory tiez inde pobliz nieje. Este raz srdecna vdaka 🙂
PS: Dufam ze aj v Narnii bude v 1. rocniku take pekne prostredie ako v Harmonii..

vojavoja
autor
31. okt 2009

Este jedna otazka, moyete mi vysveltit co je ITV presnejsie ? Dakujem.

ada32
7. nov 2009

je to integrovane tematicke vyucovanie.
schvalene aj ministerstvom skolstva.
den sa zacina komunitou,deti si posadaju nakoberec do kruhu a debatuju na urcitu temu.
v skole nezvoni,vyucovanie je rozdelene do blokov,ucitelka vyberie temu,napr.vesmir a vramci bloku o vesmire si preberu vsetky predmety.ta tema je vybrana ako take pojitko - v ramci prirodovedy si hovoria k teme,citaju encyklopedie,potom pocitaju vzdialenosti planet od slnka a od seba-matematika,potom si vyberu z knihy nejaku vetu o vesmire a robia rozbor...slovencina atd.nakoniec si este na vytvarnej vyrobia plasticku slnecnu sustavu aby si to deti vedeli predstavit.
a takej teme sa vzdy venuju nejake cele obdobie,naucia sa robit s encyklopediami,hladat informacie,robit kratke referatiky.
a hlavne si vedia tie informacie pospajat a aj tak rozmyslat.
ucitelka inak musi prebrat vsetko ucivo ,ktore je normalne predpisane osnovami,len si ho moze vyskladat tak,ako sa jej to hodi k vybranej teme.
to je to,co je podla mna zasadna chyba na normalnej skole.predmety su roztrhane,info su rozkuskovane,decka su nadrilovane kazdy predmet zvlast.ale ta kreativita,ktoru v beznom zivote najviac potrebuju,to prakticke pouzivanie nauceneho potom uplne chyba.

vojavoja
autor
18. nov 2009

Este jedna otazka prosim, kolko sa mesacne plati v tejto ZS? Mam informacie, ze je to okolo 150 eur. Je to pravda? Dakujem.

ada32
20. nov 2009

asi by som klamala.nepamatam si presne ale bolo to okolo 5000sk + - 500sk 😕
taka normalne zvladnutelna suma to bola.

vojavoja
autor
21. nov 2009

Dakujem za info, bola som sa tam pozriet, malej sa tam velmi pacilo, raditelka vyzerala mila, tak sme asi na 90 % rozhodnuti, este cakam na pozvanie na adaptacny den, tak potom sa definitivne rozhodne. Este raz dakujem za informacie a prajem vsetko dobre.

eja16
12. apr 2010

zdravim ada32, dakujem za pekne referencie o Skole FINESA, pozdravujeme Oskiho, ako sa ma? niekedy by mohol aj dobehnut na navstevu🙂 Trosku sa zapojim do vasej debaty s vojavoja, aj ked som ju objavila az dnes🙂
FINESA otvara od septembra celodennú ITV prípravku PROFINESA, je to kontinuálne pokracovanie 0.rocnika, kedze ten je podla novej legislativy urceny pre deti s odlozenou sk.dochadzkou a zo socialne slabeho prostredia. To vylucuje nasich ziakov🙂, kedze dodrzujeme literu zakona🙂 takze na pode Sukromnej skoly FINESA bude paralelne bezat druhy sukromny subjekt, ktoreho zriadovatelom je Aterra Finesa s.r.o., zriadovatel aj Skoly FINESA🙂 V praxi ma koncepciu, napln aj sposob vyucby totoznu ako doterajsie 0.rocniky Skoly FINESA.
Zapis je od 3.mája do 7.mája 2010, viac info na www.skolafinesa.sk

eja16
7. jan 2011

Ahojte, v Sukromnej ZS FINESA v DNV BA bude Den otvorenych dveri v stredu 13.1.2011 od 8,00 - 12,00 hod.
Zapis do 1. roc. a do predskolskej pripravky Profinesa bude 20., 21.1.2011 od 10,00 - 18,00 hod. a v sobotu 22.1.2011 od 9,00 - 12,00 hod.
Viac info: www.skolafinesa.sk
http://skolafinesa.sk/drupal/?q=node/377
http://skolafinesa.sk/drupal/?q=node/376

vita1
23. jan 2013

Ahojte, chceli by sme prihlasit syna do Harmonie a rada by som sa opytala na par veci mamiciek, ktorych deti tam uz chodili. Nemali vasi drobci po tejto skole problem zaclenit sa do "standardnej" skoly, myslim na 2. stupni? Mali ste aj nejake negativne skusenosti? Naozaj sa oplati chodit prave do tejto skoly, kedze to skolne je pomerne vysoke? Dakujem za vsetky odpovede!

tin007
9. júl 2013

Ahojte, viete mi niekto poskytnut aktualne info o tom, ako sa vasim detom paci v Harmonii a ako vnimate skolu vy?

samika
17. feb 2014

Kto má prosím aktuálne info o harmónii. Syn momentálne chodí do montessori škôlky a od septembra by tam mal aj nastúpiť do školy. Len zatiaľ neviem či ho príjmu, keďže záujem o školu je dosť veľký Počet prihlásených detí je o dosť vyšší ako môžu prijať. A teraz som našla na nete Harmóniu.Ďakujem

roxana280
15. máj 2014

spokojnosť, máme 4 a pol ročného nulťáka - odporučila nám školu psychologička, pani učiteľka je skvelá

tin007
16. máj 2014

@samika
Do prvého rocnika v Harmonii maju uz teraz vybratych 20 deti (cize 20 detom dali rozhodnutie).

katka008
18. feb 2015

Ahojte. Ma niekto skusenosti s touto skolou? Rozmyslame nad nastupom do 1.tr. Akokolvek info bude super 🙂

paris3
16. apr 2015

ahojte! Nejake nove skusenosti s Harmoniou? Mam dieta, ktore by malo ist do nulteho rocnika. Pripadne napiste spravu. Dakujem 🙂

adrianabartova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka008
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alica.greganova
19. aug 2015

Ahojte, obaja synovia navstevuju Harmoniu, my sme spokojni. Starsi syn navstevoval 1. triedu na statnej skole. Takze mame s cim porovnavat. Ziadna skola nie je idealna, samozrejme aj v tejto je co zlepsovat. No synovia ju navstevuju radi (uz nepocuvame doma "blba skola"), v uceni napreduju a poobede nechcu ist domov. Skola ma vsak vysoke naroky na ucenie. Necakajte, ze kedze sa jedna o platenu skolu, deti budu mat ulavy. Taktiez necakajte, ze zaplatite skolne a tym je tema skoly a vyucovania skoncena. S detmi je potrebne doma dalej pracovat, pomahat im s projektami i s ulohami.V skole vladne disciplina.Kazda trieda ma 1 ucitela + 1 ucitela- vychovavatela. Nam vyhovuje jej familiarnost skoly. Vsetci sa navzajom pozname. Kazdopadne, v kazdej skole (nezalezi ci je sukromna, alebo statna) je najdolezitejsi vzdy samotny ucitel, jeho profesionalita a laska k detom.
V mesacnych nakladoch je zahrnute uz stravne, skolsky klub a kruzky. V Bratislave su aj podstatne drahsie sukromne skoly. Co je este zaujimave? V skole nezvoni, uci sa v blokoch. Trieda ma aj oddychovu cast s kobercom a s vakusmi, kde mozu deti oddychovat. Rano zacina "komunitou" t.j. 15 minutovy spolocny startovaci rozhovor ucitela s detmi na koberci, ako sa mali, co prezili atd. Na koberci zvyknu rozoberat rozne temy o zivote, vychove a pod.
Syn po prestupe zo statnej skoly ovladal 36 anglickych slovicok, t.j presiel do Harmonie s nulovou anglictinou. Na konci druheho rocnika vsak uz dokazal zvladnut skusky na British council:Cambridge English Starters (testy hradi skola), v tretom roc. zvladol dalsi stupen Movers. Chcelo to vsak drinu aj doma a aj cez prazdniny. Uspech dietata v skole zavisi hlavne od spoluprace: dieta + ucitel+ rodic.

kojka306
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubicaneradova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stankalondon
19. apr 2016

Ahojte,
Poprosim o referencie na nulty rocnik na skole Harmonia. Skola ako taka a vyucovanie sa mi pacilo, chcem vsak referencie na ucitelky. Tu, ktoru som stretla dnes, plus vychovavatelka - mala som z nich dojem 'slovenskeho standardu'. Neusmievala sa na deti, ton velmi prisny aj ked to nebolo treba - iba sa hrali a desiatovali. My plne suhlasime s disciplinou, ale tiez hladam laskave prostredie, kde nebude niekto zbytocne zvysovat hlas. Prosim vyjadrite sa aj k negativam skoly - vdaka.

paris3
19. apr 2016

@stankalondon ahoj 🙂 referencie ti neviem dat. raz som tam bola s dcerou sa pozriet. zvazovali sme aj tuto skolu. nakoniec som ju tam nedala.
jedine co ti viem poradit, je dat na tvoj pocit a na tvoj dojem z tej skoly. ak sa ti nepozdava, ako komunikovali ucitelky a aka tam bola atmosfera, tak ver svojmu usudku. 😉

alepredsa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alepredsa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kojka306
Odpoveď bola odstránená
Zobraz