Základná škola Stupava - Lamač

evina313
12. jan 2014

Tak, a čaká nás zápis do ZŠ. Bývame v Stupave, malý chodí do školky do Karlovky. Prvých pár rokov by bolo pre mňa praktickejšie dať ho do školy v Karlovke, mám ju blízko pracoviska. ale v prípade že z nejakého dôvodu / PN, dovolenka, zmena pracoviska...../ tadial nepojdeme, bolo by to pre samého zo skoly a do skoly komplikované.
Takže z praktických dôvodov zvažujeme Stupavu, alebo Lamač. Starší chodil na druhý stupeň v Stupave, ale kedže on má odjakživa negatívny vzťah ku škole emoticon nemôžem brať do úvahy jeho pre a proti 😀
Zaujimaju ma vaše nazory pokial mate deti hlavne na prvom stupni ZŠ či už v Lamači, alebo v Stupave. s čím ste spokojní a naopak, s čím nie.Chceme sa isť pozrieť na den otvorených dverí do oboch škol, ale aj tak, rada si prečítam vaše skúsenosti.
ďakujem 🙂

schira
13. jan 2014

@evina313 ahoj, syn chodi do Stupavy a niesom spokojna. Syn je integrovany a nemaju tam ani specialneho pedagoga teda maju ho ale nemieni pracovat s detmi. Skus radcej Lamac, my to tam uz doklepeme a budem rada ked odtial vypadne na strednu.

evina313
autor
13. jan 2014

@schira vdaka za reakciu, moj starší bol tiež integrovaný, ale prístup o ničom. to je pravda ☹ už chodí na strednú takže je to lepšie

kvetinqa
13. jan 2014

@evina313 ja som na ZS v Stupave praxovala a teda to, co bolo tam, uz som nezazila asi nikde.. hoci byvam v stupave, dieta si sem do skoly urcite nedam.... skusenost s lamacom nemam ziadnu... drzim palce nech sa rozhodnete spravne

evina313
autor
13. jan 2014

ďakujem

mishka11
13. jan 2014

@evina313 Ahoj, ja som z Lamaca a pocula som na skolu v lamaci celkom dobre referencie. Maju tam viac specialnych pedagogov, dobru riaditelku a dobru zastupkynu. Ak chces o skole vediet viac, pozri si stranku www.skolalamac.sk

evina313
autor
13. jan 2014

dakujem, už som pozerala , pojdeme na zapis aj tam aj tam a uvidime.
prosim dalšie reakcie .... 😀

samika
12. mar 2014

Aj mňa by veľmi zaujímali informácie o lamačskej základnej škole 😉

joanna
13. mar 2014

@kvetinqa ahoj, mohla by si mi prosim o skole povedat viac - syn chodi do prvej triedy, ale kedze sa stahujeme, zvazujem stupavu. ide mi hlavne o ten prvy stupen, pristup pedagogov, ale aj to, ci sa na skole nevyskytuje sikana alebo podobne. budem vdacna za kazde info. dakujem pekne

evina313
autor
13. mar 2014

Zatial mam iba same pozitivne nazory na školu v lamači tak som Zvedava ci ho vezmú. Proti stupavskej skole som uz asi naockovana. Teraz je asi silný ročmik, v stupave sa zvažuje az sedem prváckych tried

joanna
14. mar 2014

ale stale sa nikto nevyjadril s konkretnymi problemami v stupavskej skole - ak sa da, poprosim viac info. dakujem.

lucia268
25. mar 2014

My tiež chodíme do školy v Stupave na prvý stupeň a okrem zlej družinárky je všetko ok.

evulienka11
17. dec 2014

Mozem sa vyjadrit aj ja ...o skole v Stupave....hrozny pristup...dnes mi volali, ze syn usiel zo skoly ani nevedeli kedy :( to je sila...tiez rozmyslam o preradení na inu skolu. Este neviem na aku...byvame v Stupave.

marika6
17. dec 2014

Syn chodi do druhej triedy v stupave, vsetko ok.

evulienka11
17. dec 2014

@marika6 ja si osobne myslím,že vela zavisi aj od prístupu pedagogov ...my sme sa do Stupavy pristahovali a chodi tu do skoly od septembra a ide to so synom dole vodou ,co sa týka školy...som z toho nešťastná ☹

evina313
autor
17. dec 2014

my sme sa rozodli pre Lamač a zatial nelutujem. Bývam v Stupave. kamaratky čo maju tiež prvakov - Stupavcanov, dali do Stupavy. jedna je spokojna, druha nie.jedna ma dobru učitelku, "zlu " družinarku, druha zle aj to aj to, ta už lutuje, že nepreradila ale uvažuje o tom.Družinarky su vraj stare a neprijemné / snad nie vsetky 😝 / AJ sa učia od 3. ročníka, maju uplne ine učebnice ako my v lamači, podla mna idu čudným sposobom, teda hlavne čítanie.nemaju špec.pedagoga, takže ked je problem, hladaj si, a ohladom integracie som písala vyssie.maju až 7 ! prvackych tried...no neviem, ja som jedinu výhodu školy videla v blizkosti bydliska.
a este je pravda, že tu nema kamaratov zo skoly, čo ma mrzi, nemože si spolužiakov zavolat domov, ist po ulohy, alebo len tak von... ☹

kitty27
21. dec 2014

Ahojte. Ja som sa tiez pristahovala do Stupavy a prelozila som tam syna do 3. triedy. S ucitelkou som velmi spokojna.

janulik979
5. feb 2015

Ja osobne svojho syna do Stupavy určite dám. Škola ponuka množstvo možností, anglickú triedu, športovú triedu, množstvo krúžkov, ktoré sú v rámci družiny, dokonca ZUš relatívne blízko - učitelia zo zušky chodia do školy. Dieťa má možnosť sa socializovať so spolužiakmi aj po škole a mimo nej. Učiteľky, čo som počula? sú veľmi snaživé. Nevýhodu vidím v materiálnom vybavení školy (škola a dvor vyzerajú ako pred 30 timi rokmi), ale pre mňa je dôležitejší prístup učiteľov, a ten je veľmi dobrý - mám v susedstve veľa prvákov i druhákov, dokonca štvrtáčka a všetci si pochvaľujú. Neviem ako je to na druhom stupni. Ale určite sa mi nechce dieťa budiť skôr kvôli dochádzaniu, keď nemusím. A argument, že je 7 prváckych tried? No a čo, veď to nemá nič spoločné s kvalitou výučby, a práve o tú mne ide pri výbere školy. U mňa Stupava, jednoznačne.

janulik979
8. feb 2015

tak, a už sme zapísaní...

evulienka11
30. mar 2015

@kitty27 dobry den,mozem sa opytat do ktorej triedy chodi vase dieta???.v Stupave zs..kedzeste pisali,ze ste spokojna....dakujem

peneloppe
24. apr 2015

mate niekto osobnu skusenost s anglickymi triedami na ZS v Stupave?

mmaroska
11. jan 2016

ja mam dve deti v stupavskej skole a tiez som s pristupom ucitelov maximalne spokojna. Skolsky dvor aj triedy potrebuju rekonstrukciu, ale postupne vidim, ze sa snazia o zmeny. Deti maju v Stupave vela moznosti na volnocasove aktivity. Zucastnili sme sa aj brigady. Myslim si, ze rodicia by mali byt aktivnejsi. Bud prispiet financne (2%), alebo prispiet pracou na brigadach...
Ked pomozeme viaceri, urcite bude skola stale krajsia a lepsia. Pre nase deti!!!

snurka
31. mar 2017

@peneloppe dobry den viete uz nejake info ohladom anglickej triedy v stupave ? ako prebieha zapis do nich ? ci to si vyberaju alebo styl kto skor pride ten skor melie 🙂

mmaroska
31. mar 2017

kto ma na to, ten sa dostane....
budu mat na zapise stanok, vsetci zaujemci sa dostanu...

snurka
31. mar 2017

@mmaroska to sa platí až taká vysoká suma ci ? 😊 Ja chcem dať malého do anglickej triedy ale nieže ma to finančne zruinuje 😂 To ozaj berú všetkých ?

mariansvk
3. júl 2017

úvodom ZŠ v Stupave dostala prezývku malý WV čiže beetle. Dôvodom je jej veľkosť ktorá konkuruje VW (najväčšia ZŠ v SR) Nesúhlasím z názorom, že množstvo tried nerozhoduje. Tento rok je 7 prvých tried čo je cca 190 len prvákov plus mnoho detí zo Stupavy v BA. Podľa stavu v škôlkach ich o rok bude 10 cca 250 detí. Ak zvážim čo všetko sa stavia a prídu ďalšie, tak si budúcnosť ZŠ ani neviem predstaviť a to v Stupave vidieť všade.
To si vyžaduje skutočne dobrý manažment vzdelávania a osobitne komunikácie.
Moja druhé dieťa som aj z tohto dôvodu aj z vlastný a sprostredkovaných skúsenosti, aj z postupov pri výber do anglických tried (ktorý je veľmi zvláštny a nikto vám nepovie vlastne aký je - neplatí kto ma na to sa dostane a dostanú sa všetci .. iba ak by ste "kto ma na to" dala do úvodzoviek)
rozhodol som sa umiestniť dieťa inde, tak ako mnoho rodičov ktorých poznám a nemajú problém dieťa voziť , určite som aj takto najviac pomohol ZŠ v Stupave ako ja zriaďovateľovi školy. A určite mi poďakuje stovka rodičov v zápche pred školou, ktorá chce ráno vyložiť dieťa a prejsť Školskou ulicou.
O jedno tlačiace sa dieťa v unimobunkách, telocvični a na chodbách menej. Prosím uvedomte si, že táto škola bola za socíku postavená pre max. polovičné množstvo detí. Ešte aj presuny na obedy sú panika.
Výhoda "celoslovenská široko kultúrnosť " - podľa mojich informácií je 70% detí prisťahovaných z mimo Bratislavského kraja, čo môže byť na niektorých BA školách dôvod doberania spolužiakov ako sa stalo u našich susedov, ale bola to len krátka storka.
Obraz o pedagógoch nech si spraví každý sám, môj názor: od špičiek po slabších .. hlavne nech to tých špičkových baví a neodídu do Lamača kým vaše dieťa prejde 9 rokov.
Ešte mám jedno dieťa v predškolskom veku a ani preň ZŠ Stupava určite nie .. jeden pokus stačil.

mamamonka
3. júl 2017

Ahoj evina313 a mariansvk, dovolím si reagovať na tvoju poznámku
"Teraz je asi silný ročmik, v stupave sa zvažuje az sedem prváckych tried"
to si na omyle .. silné ročníky len prídu bude aj 10 a vic tried.. mám ešte dieťa v MŠ. Viac ako polovicu detí sa do MŠ nedostane a sú v privátnych škôlkach. Otvorte oči a uvidíte že na každej druhej ulici je súkromná škôlka. V nasledujúcich rokoch sa čaká 4000 nových Stupavčanov mladých rodín čo je 1000 detí do školy (len neviem do ktorej)
Dnes majú Malacky 17.000 .. Stupava 15.000 prihlásených - všetci viete, že aj neprihlásených je veľa
Malacky majú od socíku 5 základných škôl stále cca 15000-18500 obyvateľov. Obdobne Pezinok narástol za 20 rokov o 20% (z 20.000 na 24.000) STUPAVA narástla za 10 rokov o 100% a pôjde ešte v tomto desaťročí nad Malacky na 20.000 obyvateľov (pýtam sa - s jednou základnou školou )- TU TO PADÁ NA HUBU ! ! ! ! Dobré ráno kompetentným. Muž tu má korene 300 rokov (ZB,ST,DNV) a plánujem odchod. Tak ako píše Marian 🙂 "Ešte aj presuny na obedy sú panika" ešte len príde panika tak ako Stupavská Billa má najväčšie tržby na Slovensku na m2 v obchode tak tu bude najväčšia ZŠ v strednej Európe.

mamamonka
3. júl 2017

práve som pozrela štatistiku mesta 15099 prihlásených + 4000 neprihlásených otvárajte šampanské sme väčší ako Malacky - oproti Malackám tu nemáme ani 10% vybavenosť
dáme tomu 5 rokov a zdoláme aj Pezinok s 1. ZŠ a 1. pediatrom
posledný nech zhasne 🙂

lindarty
17. sep 2017

@mariansvk Prosím a kam ste dali dieť ado školy, keď sa môžem spýtať? Ďakujem

matenka
17. sep 2017

@mariansvk dakujem za prispevok, vyjadrili ste presne moje pocity a preto mam stvrtacku a druhacku v lamaci, najlepsie rozhodnutie v zivote

snurka
17. sep 2017

@mariansvk ano stupava je a bude jedna velka katastrofa co sa vsetkeho tyka od infrastruktury po skolstvo zdravotnictvo atd. Nakoniec nas do Stupavy nevzali :D lebo nebrali mimostupavskych :D takze chodime na ZS DUBOVA do BA :D