Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Zápis detičiek do škôlky

maminkajanka84
4. máj 2016

Abojte maminky,chcem sa spytat,ako su na tom skolky vo vasom okoli.Je cas za-isu,tak sme sa vybrali do skolky,pricom,zjednej nas poslali bez prihlasky ,pretoze nie je v nasej obci av druhej skolke veaj prenedostatok miesta mi pre dceru ktora bude mat tri roky v oktobti ani nedali prihlasku a 4. Rocnu dceruze mozno zoberu????ako to co mam robit?kto vlastne o tom rozhoduje?ake mate skusenosti vy?dakujem za podporu🙂

asocial
4. máj 2016

@maminkajanka84 no, mladsia nesplna podmienky...to je jasne, pravdepodobnost je velmi mala..samozrejme, ze vam ju nezoberu v obci, kde nemate trvaly pobyt..
skolok je malo, deti vela..
u nas v dedine je skolka, maleho nam minuly rok nezobrali..mame trvaly pobyt, vsetko, len..maly je ako tvoja dcera oktobrovy..(teraz mame druhe dieta oktobrove, tak uvidime, ako to bude o dva roky🙂..
prednost maju vzdy decka v predskolskom veku a od toho sa vsetko odvija..

takze stazovat sa mozes, ale neuspejes..lebo minimalne ta mladsia podmienky velmi nesplna..

ale to zavisi od skolky do skolky

my sme to vyriesili takto: zhodou okolnosti som otehotnela a maly bol so mnou..teraz v aprili u nas otvarali dostavbu skolky, kam ho vzali...

pribinak
4. máj 2016

Sťažovať sa mizes zriaďovateľovi skolky, ale!!!! asi to velky uspech mat nebude, nesplníte základnú podmienku a to je 3 roky k 31.3.2016.

pribinak
4. máj 2016

@pribinak 31.8.2016

klara333
4. máj 2016

My mame zapis o tyzden. Ale skolky su plne. Deti (dvojcata) su zatial v jasliach, ja chodim od ich dvoch rokov do prace. Ak nam ich nevezmu do skolky, neviem, co budeme presne robit. Z prace doma nezostanem, platit si dalej sukromne jasle si nemozeme dovolit bez statneho prispevku a ten je len do troch rokov. Takze musime len dufam, ze sa to nejak vyriesi. Dufam, ze uprednostia v prijimani zeny, co chodia do prace pred tymi, co su doma s mladsim dietatkom, aj ked po spravnosti by mali byt vsetky deti umiestnene. Ked ale nie je miesto...ja to ovplyvnit neviem.

liaka
4. máj 2016

@pribinak To musi mat dieta 3 roky do konca augusta? A ak ma dieta 3 roky az po auguste tak to nemusime ani skusat dat ho zapisat do skolky?

liaka
4. máj 2016

@klara333 Nie su uprednostnene deti zamestnanych rodicov... Zial, je to tak. Lebo vela matiek sa stazovalo, ze to je diskriminacia deticiek. Ze preco by nemohli aj deti nezamestnanych mat ich v skolke aspon na 4 hodiny. Ja som clenkou poslanca skolstva a tam sme to preberali, ze sa zmenil zakon, ze musia brat deti po poradi.

pribinak
4. máj 2016

@liaka no napr my mame na nasej MS vyvesený oznam
1. trvaly pobyt v mestskej časti
2. vek 3 roky do 31.8.2016
Je tam este nejaka tretia podmienka, sle tu si nepamätám a este, ze su uprednostnení predskolaci s súrodenci

evittam
4. máj 2016

@liaka
@maminkajanka84 Tak u nás - Žilina - prihlášok veľa-miest málo. Napríklad prihlášok 137-miest 50, ďalšia škôlka prihlášok 90-miest 23 a takto to pokračuje - už cca 4.-5.rok. V prvom rade berú predškolákov, potom súrodencov, potom deti slobodných matiek(samozrejme všetky musia mať splnenú hlavnú podmienku-3 roky do 31.8.) no a potom ostane miesto pre ostatných a ak ešte nejaké zostanú tak sa možno dostanú septembrové-októbrové deti....Takže čistá paráda....Čo dodať.

liaka
4. máj 2016

@pribinak lebo my sme boli dnes v skolke na Den otvorenych dveri a nepovedali mi ucitelky nic, ani na stretnuti clenov nam nic take nepovedali, len ze sa uz musia prijimat deti vsetky nie len zamestnanych rodicov. My mame vyvesene, ze prijimaju deti prednostne od 5 rokov ale maju 17 deticiek co maju 3 roky.

liaka
4. máj 2016

@evittam nam nespomenuli podmienku 3 roky do augusta... Divne. Ale su predskolaci uprednostovany, to je jasne. Ale u nas su 4 triedy a tu najmensiu zaplnia len trojrocnymi, ale uz vela deti bolo z minuleho roka neprijatych... Takze to nevyzera ruzovo.

pribinak
4. máj 2016

@liaka asi dost vela zavisi od volnej kapacity v danej MS a ostatných MS v meste ci mest časti

maminkajanka84
autor
4. máj 2016

Jalen ze starsia je zrela do skolky aj kolektiv jej chyba,a zobrali do skolky aj deti ktore budu mat 3azv decembri. Co poviem na urade ked mi skonci rodicovsky prispevok a deti mi nezoberu do skolky?Ved je toodla mna uz dlhotrvajuci problem...je mi z toho do placu tento ztat to vobec neriesi 😎 😠

liaka
4. máj 2016

@maminkajanka84 Tak vam povedia aby ste isli na neplateny rodicovsky prispevok. Z vlastnej skusenosti. Asi to caka aj mna. Len robota caka, muz robi hociako a mne nema cely den kto byt s malym kedze ma aj zdravotny problem a babku neschopnu.

siska53
4. máj 2016

@maminkajanka84 nemusia zobrat.. Nam takmer nezobrali ani 4,5r. Az par dni pred novym skolskym rokom.
Kebyze ho nevezmu ani tak,tak musim ostat doma lebo o pol rona dovrsilo mladsie dieta 3 roky (ktore som ale musela dat do sukromnej skolky lebo uprostred roka mi ho nevzami.

evittam
5. máj 2016

@maminkajanka84 No, bohužiaľ...A štát to rieši - je ticho - spokojný je - sú súkromné škôlky......A inak aj sa otvárali nové triedy v niektorých škôlkach v ZA ale je to stále málo.... 😖

martina1993210
27. máj 2016

Ahojte viete mi poradiť škôlku v Poprade ? A ako to je z prijatím,myslim čo všetko dieťa 3 ročné musí vedieť aby ho prijali ak bude voľné miesto? Maly bude mať 3 roky 25.6.2017 znamená to že v septembri by mal ist do skolky? Prosím poradte

bajana
27. máj 2016

@martina1993210 no ak je ten datum spravny a tvoje dieta nena este ani 2r, tak rozhodne teraz do skolky nepojde, az v septembri'17...a prihlasky sa uz davno podavali, tak sa o rok rozhyb skor. Dieta by malo byt bez plienok, vediet pit z pohara, jest lyzicou ...

zuzanaete
27. máj 2016

@martina1993210 Na prijimanie deti sa treba pytat priamo v skolke, kam by ste ho chceli dat. Niektore beru aj mladsie ako 3 roky, niektore nezoberu ani 4 rocne, co nemaju kapacity. Niektore skolky beru iba od septembra, niektore aj pocas roka. Je to velmi individualne.

martina1993210
27. máj 2016

@bajana no ešte len bude mať 2 roky a to som nevedela že už rok do predu sa dava prihláška do škôlky. Tak dakujem

bajana
27. máj 2016

@martina1993210 prihlaska sa nedava rok dopredu, nic take som nepisala...

zuzanaete
27. máj 2016

@martina1993210 Tu mas taky vseobecny clanok, z ktoreho sa docitas, ze je to individualne. http://babetko.rodinka.sk/skolkari/skolkari/5-v...
Treba sa pytat zaciatkom roka v konkretnej skolke, co plati v nasledujuci kalendarny rok.

martina1993210
27. máj 2016

@bajana dobre

martina1993210
27. máj 2016

@zuzanaete dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli