Zápis do 1. ročníka. Podľa čoho zaraďujú deti do tried?

salome123
6. apr 2017

ahojte, chcem sa spytat.... ideme na zapis do skoly, v ktorej sa otvori 5 prvych rocnikov. podla coho zaraduju deti do konkretnych tried? zapisu sa vsetci na 1 papier a potom sa nahodne rozdelia deti do tried, alebo sa zapisuje do konkretnej triedy?

alexska
6. apr 2017

@salome123 a to sa pytas na MK?to sa nevies spytat u Vas?co mame vestecku gulu?u nas sa otvarali len 2 a hned soms a pytala co ako kde kto...normalne zasnem tieto otazky..

zuju2
6. apr 2017

Záleží od vedenia aj učiteľov. My by sme mali mať v škole dve prvé triedy a dali sme pre rodičov možnosť, aby si napísali ktoré dieťa by chcelo s ktorým byť v triede, aby neboli smutní.

salome123
autor
6. apr 2017

@alexska nerozumiem na co si na tomto fore, ked tu davaju otazky pod tvoju uroven.

hettinka
6. apr 2017

@salome123 do tried sa zaraďujú deti až po zápise, spravidla podľa nejakého interného kľúča v danej škole. Niektorí rodičia si chodia vopred vybavovať s kým ich dieťa má, respektíve nemá byť v triede. Alebo aj ktorú učiteľku chcú mať. Či to je dobré, to už nech si každý zodpovie sám...

alexska
6. apr 2017

@salome123 prepac ,ale ozaj sa nevies opytat?u vas?vsak ak chces aby bolo tvoje dieta s konkretnym dietatom-detmi staci sa ozvat..nie cakat ako priradia..ved ked sa nik neozve neak ich len rozdelia a nebudu prihliadat,nevycucaju z prsta kto je s kym kamos..ja som mala poziadavku s kym chcem aby slo moje dieta do triedy a hlavne aby s kym neslo a bolo mi vyhovene lebo som sa OZVALA!!!co si to mali z prsta vycucat?

sedem
6. apr 2017

@salome123 najlepšie je opýtať sa na skole, kde sa hlasite, u nás sa rozdeľuje tak, aby boli triedy približne vyrovnané co sa týka počtu chlapcov a dievčat, takisto sa snažia, aby boli triedy vyrovnané co sa týka počtu žiakov prihlásených na náboženstvo a na etiku...ak rodič pri zápise požiada, aby bolo dieťa s iným konkrétnym dieťaťom v triede, snažia sa vyhovieť, ale na druhu stranu neradi spájajú veľa detí z rovnakej škôlky do jednej triedy, lebo by mohli vytvoriť silnú skupinu, ktorá by odmietala prijať ostatne deti a to by pre kolektív nebolo moc dobre...tak snáď pomôže 😉

anieli_1
6. apr 2017

@salome123 nečítala som tu komenty ale moje deti idú naraz do prvého ročníka a otvárajú sa dve triedy ...ja som hneď povedala že deti chcem rozdeliť lebo medzi sebou súperia a súhlasili so mnou....A pýtali sa ma aj na iné deti z našej škôlky že kto s kým je aký ....Takže každá škola to má asi po svojom podľa čoho triedia....

deti95060810
6. apr 2017

takže u nás je to asi tak, že napíšu deti podľa abecedy - všetky ktoré idú do 1 tr., a rozdelia ich presne podľa abecedy do tried. Napr. majú zapísaných 40 detí do 2 tried. Prvých 20 detí dajú do A triedy, ďalších 20 detí do B triedy. Ešte sa prihliada nato, aby v oboch triedach bol približne rovnaký počet chlap. a dievčat. A tak potom v triede A sú deti od písmena A po K a v B triede od L po Ž.....
U nás je jedno či deti chodia na etiku, alebo náboženstvo - celý ročník má naraz alebo náboženstvo, alebo etiku - kto na čo je prihl. ešte aj náb. sa delí na katol. a evanj.
Napr. Môj syn bol v B triede a mali tam 3 písmená - L, M,N

sedem
6. apr 2017

@deti95060810 u nás majú náboženstvo a etiku tiež vrámci jednej hodiny - len sa delia, ale vraj na to prihliadaju

zuska777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anabeth
7. apr 2017

ale ak majú deti kamarátov zo školky, treba isť za riaditeľkou, deti popresúvali, aby boli spolu

lussy666
7. apr 2017

Nas sa pytali hned pri zapise, ci ma dcerka nejaku kamaratku, s ktorou by chcela byt v triede. Ze ak to bude len trochu mozne, vyhoveju. A pytali sa kazdeho;) a teda aj ich podla toho rozdelili.

sharmana
7. apr 2017

@salome123 myslím si, že sa budú snažiť len rovnomerne rozdeliť chlapcov a dievčatá, aby to bolo primerané v každej triede, niečo bude o náhode, možno budú aj podla veku. Iné parametre by tam dávať nemali pretože nemôžu diskriminovať a ani robiť výberovú triedu. My máme dve triedy a vidím šikovné a milé detičky v oboch triedach, teda aspon moja dcéra má z družiny rovnako kamošky z tej druhej triedy, dokonca ich ide pozývať aj na svoju osvlavu🙂
Či máš nejaké požiadavky a preto sa pýtaš? Niečoho sa obávaš?

megavega
7. apr 2017

pochádzam z jednej veľkej dediny, kde do školy dochádzajú aj deti z niekoľkých menších okolitých dediniek. tu sa ešte od môjho detstva delia deti do tried, tak, že do jednej triedy chodia deti y veľkého sídliska blízko školy, do druhej deti z obce, ktoré nebývajú na sidlisku a do tretiej detičky čo dochádzajú autobusmi. Neskôr v piatom ročníku už deti pomiešajú ako si učitelia povedia. Vraj to takto delia preto, aby deti mali jednoduchšie dochádzanie atd.

dominika6
7. apr 2017

@salome123 zaradujú si to učiteľky podľa toho ako sa tam natlačili konrétny rodičia..niekedy ide aj 10 detí k jednej vybranej učiteľlke,ktorú si vybavili a potom ostatné si tam pridá náhodne..

orta
7. apr 2017

@zuju2 To uz je aka vymozenost ze nech si deti povedia aby im nebolo smutno 🙂 Ale na druhu stranu tak to ma byt doba ide do predu.. Za nasich cias az takyto "luxus" veru nebol 🙂 Ale tak ked je taka moznost tak preco nie?👏

elbe
7. apr 2017

rozdeľujú sa tak, aby boli v triede zastúpené šikovné aj slabšie deti. Učiteľky to vedia pri zápise posúdiť, a samozrejme aj špeciálna pedagogička a psychologička.

mon895
7. apr 2017

Moja neter je teraz prvacka. Maju otvorenych tusim 5 tried na zapise mohli rodicia napisat aku ucitelku uprednostnuju a nakoniec ich porozdelovali tak aby v jednej triede neboli deti len z jednej skolky ale aby sa spoznali medzi sebou a tak z 1 skolky je cca 5 deti max v triede co boli spoluziaci

bamato
7. apr 2017

U nas otvaraju 3 triedy a pod skolu spadaju 2 skolky. Jedna trieda je vytvorena z deti z 1. MS, druha z 2. MS (cize kamosi ostavaju vsetci spolu) a tretia trieda su deti, z inych mestskych casti, prip. deti ktore chodili do inych MS.