Zlosť u štvorročného syna

slavomira236
24. jan 2018

Ahojte...ako riesite ked je vase dieta zlostne zacne kricat revat...napr.ked poviem ze nieco nedostane..dohovaranie nepomaha na zadok tiez nie...raz som skusala poslat do izby a zavrela dvere a druhykrat sa to bojim pouzit....alebo ked poviete ze nieco nesmie vysvetlujete slubi ze uz sa to nezopakuje a na druhy den to urobi zas..tohto roku nastupil do skolky a jeho spravanie sa zhorsilo...dakujem

bmuller
27. jan 2018

nepochopim, preco sa dnes vsetci hned ohanaju psychologmi, a este ked vravis, ze by niektori rodicia aj nariadili inym rodicom predlozit papiere 🙄 ved deti vzdy boli, su a budu vselijake. jasne, ze najlepsie je mat bezproblemove deti, ale asi je ine, ked dieta vystraja v detskej miere - to by mali zvladnut ucitelky, a ine, keby ostatnym naozaj ublizovalo, hryzlo, a pod.

daakotaa
27. jan 2018

@slavomira236 to uz sme kde aby nejaky rodič chcel vidiet papiere ci je tvoje dieta v poriadku..bože...poslala by som dotyčneho na vyšetrenie ci je v poriadku on....

nanatko2
28. jan 2018

@slavomira236 po psychickej stranke je to narocne.Moj maly je od narodenia dieta, pri ktorom si na 2 minuty nesadnes.Vela som sa naplakala kvoli nemu.Nechapem, ze ked mu davame tolko lasky, kde sa v nom berie taka zlost. Nema ani surodenca a uz asi ani mat nebude.1000krat som od inych pocula za chrbtom, ake je nevychovany a co som to za matka. Do skolky po neho chodime a uz sa ani radsej nepytame aky bol, no vzdy po neho idem so stresom ako ty.

slavomira236
autor
28. jan 2018

@nanatko2 tak moj ma obdobia ked ho aj pochvalia napr.teraz po prazdninach tyzden ho chvalili a prisiel dalsi tyzden pondelok a uz sama staznost skaredo rozpraval na kucharku vyplazil jazyk...ja sa ani pytat nemusim kaxdy den nabehnu a referuju vsetko....to by mi az tak nevadilo len dany otecko kamasa mojho syna ktory chudak nemoze po nociach spavat lebo ich syn sa kamarati s mojim a vyplakavat chodia ku riaditelke z manzelkou....ako ja mam zakazat krpcovi aby sa s nim nekamaratil nebehali spolu nevystrajali...vsak moj syn mu nedrzi noz pod krkom ze musi s nim vystrajat...preco sa jeho syn zapaja ku mojmu ked je taky anjelik....po tom co tam namna vystupil na satni pred dalsimi mamickami sa citim uz ozaj ako posledny socialny pripad...na svoje dieta sa nepozrie nikto ale nazvat nenormalnym a chorym niekoho druheho to hej...ved niekto musi byt najhorsi

nanatko2
28. jan 2018

@slavomira236 je to tazke... hlavne sa v tej situacii spravne zachovat.Ja sa hned roplacem a dam za pravdu tomu, co sa na mojho syna stazuje.Potom nabehne moj muz a jasne im to vysvetli, nakolko je byvaly pedagog, myslim, ze mal vo vela veciach pravdu.
Na mojho maleho v skolke rodicia napisali staznosti, ze ich deti su doma agresivnejsie, snazia sa kopat a vraj za to moze moj syn, ze ich to naucil. A to moj syn este ani nerozprava.Teraz mi je to smiesne, aj psychologicke to bolo smiesne. Povedala mi, ze co aj sa objavi v kolektive dieta, co si bude vlasy trhat, pripadne nieco ine, ze potom napisu staznost opat? A kam s takymito detmi, do ustavu.Alebo asi treba zalozit skolku osobitne pre taketo deti, ktore budu mat papier od psychologa?

hiwatari
5. feb 2018

@slavomira236 boze zena neuveris, ale sme na tom rovnako. Tiez nastupil do skolky a od decembra sme mali opakujuce sa anginy 40-ky horucky, tyzden v nemocnici... Infuzie, odbery, vysetrenia a uz druhy tyzden neuveritelne zachvaty hnevu. Tiez nic nezabera. Vo stvrtok dostal zachvat hnevu u nasich doma az sa mu krv z nosa pustila. Tiez nechapali, lebo byval sice priecny ale toto... Najhorsie ze ked sa mu nieco znepaci, okamzite pouzije: "Ty idiot" Co ma moc mrzi i ked viem ze si neuvedomuje silu toho slova. Ked som ho zavrela v izbe, tak drmal a trieskal do dveri, ze som sa bala ze nie ze rozbije dvere ale ze si ublizi. Do skolky sa ho aj bojim dat. Ale dr nariadila este 2 mesiace doma koli imunite a chripkovemu obdobiu. A nemozem sa venovat len jemu, mam doma 10 mesacneho, ktory zacina chodit. Mam pocit ze to spustila nemocnica, kedze mal 5 dni vysoke horucky, doslova sme sa mu vsetci podlizovali aby zjedol polievku, tabletku, sirupcek... Som z neho na prasky.... 🤕

hiwatari
5. feb 2018

@slavomira236 a potom ma chvilky, ked prekvapi aj mna... Maminka milovana, ty moj cukricek... Mas mna rada? Na prechadzke sa pekne zdravil kazdej babke a dedkovi... Na navsteve doslova sekal dobrotu (co sa doteraz nikdy nestalo)

hettinka
5. feb 2018

@hiwatari moja dcéra mala asi v 3 rokoch obdobie, že ak sa jej niekto nepáčil, povedala mu, že "ty smrdíš". Až to raz použila v naozaj nevhodnej chvíli, v obchode a na celý obchod takémus taršiemu pánovi a ja som jej tak inštinktívne pleskla po ústach, ani nie silno, ale zabralo a nikdy viac to nepovedala.

Tvoj syn veľmi dobre vie, ako ťa obkrútiť na prstík ... takéto slová sú síce milé, ale treba mu jasne dať najavo, že najviac ťa poteší tým, že sa bude správať ako treba a potom sa môžete aj cukríkovať.

hiwatari
5. feb 2018

@hettinka ked mu dam po ustach len ho vyprovokujem a opluje ma. A nadava este horsie. Uz si neviem rady 😩 nadavky do klista a do pi** su bezne aj pri hrani. Ale to uz neriesim, nakolko to malo opacny efekt..

hiwatari
5. feb 2018

@hettinka uz zvazujeme aj psychologa. A co ma prekvapilo, manzel mi dal za pravdu tak to je uz naozaj zle

hettinka
5. feb 2018

@hiwatari a kde to počul? Ved to si dieťa samo nevymyslí, musel to počuť od niekoho. Ako reaguješ, ak ťa opluje, či nadáva?

Dieťa si dovolí len toľko, koľko mu dovolí rodič. Ja som dceru nebila, a ak dostala, tak vedela, že prekročila všetky hranice a má stopku. Vtedy mi fakt vyletela ruka, vôbec som to neurobila zámerne, ani to nemala pripravené ... možno preto ju to tak prekvapilo a zarazilo. Skôr som vždy zvyšovala hlas.
Ona mala aj vrieskacie obdobie, až to potom bolo také, že sme to ignorovali, fakt mi to jej revanie nič nerobilo, vyrásta z toho okolo 6 rokov.

bmuller
5. feb 2018

@hiwatari to je uplne hrozne 😢 keby si ho skusila sokovat niecim netypickym? napr. ked ked proti vam pouzije nejaku skaredu nadavku alebo buchnat, strasne sa pred nim rozplac (teda aspon skus zahrat usedavy plac)... aby videl, ze ta jeho skarede spravanie naozaj mrzi a si z toho velmi smutna 😢 ...a uvidis, ci sa zarazi a bude ta chciet utesit, alebo ani to nezaberie 😕

hiwatari
5. feb 2018

@bmuller uz som skusala aj to. Je mu to luto povie prepac maminka uz nebudem ale o 5 minut je to tu zas. Uz som skusila krik, dohovaranie, trest v kute, trest v izbe, pocit viny aj vyprask. Nejak mi dosli moznosti.
@hettinka nadavky netvrdim ze nepadnu aj doma. Kazdemu obcas ujde (nie na deti ale ked sa s manzelom bavime a myslime si ze maly nenahrava). Ale hodne ma z telky. Z Hornej dolnej ale aj rozpravok. Mame stanicu Rik a tam su rozpravky kde sa nadava viac ako hodne... On ma nechce oplut tak ze oplut len sprska pluvanie a vie ze spravil zle, lebo si zakryje usta. Ked to spravil dedovi, tak som mu tiez plasla po ustach tak ze to necakal, ale ocividne nezabralo. Dlho zaberali vyhrazky typu, nepojdes viac so mnou na nakup alebo k babe... Momentalne sa len rozreve ze pojde a uz to ide... Amok zacina, a tak sa uz nevyhrazam a nehadam. Je to tazke... Laska nezabera, vyhrazanie nezabera, bit ho nechcem (vychovna po zadku padne obcas) asi ostava len odbornik alebo cas a pevne nervy 😫

angelgirl19
5. feb 2018

ahojte poznam toto opisujete moje dieta uz par dni 5 rocne v skole ako med poslusne cukrove dieta akurat tam nechce jest tak chodi domou pred obedom a doma mame hisaky zachvati plac vresk a pracidelne stojim medzi nim a 2 rocnim ako polocajt bo by sa zozrali sami ak je toto len obdobie vzdoru dakujem pekne unas trva uz asi tristvrte roka su dni kedy lepsie su dni kedy este horsie ako horsie

palla12
5. feb 2018

Moja dcérka tiez. Milé nežné dievčatko ale keď niečo zakažem tak zavrela oči otvorí ústa a dokáže revat nie plakať revat že mám tlak na 200 aj 2 hodiny. Ale nepovolila som. Niekedy aj zúriť skúšala ale nepomohlo. Tiež som ju zatvorila do izby a že keď sa ukľudní môže prísť. Naučila sa. Keď niečo chce opýta sa potom si poplace ked jej nedovolím ale vie že to nepomoze. 😉