Zmena škôlky

18. aug 2022

Prosím vás ako je to so zmenou skolky? Na rychlo som sa odsťahovala s dcérkou a až teraz som jej tu vybavila trvalý pobyt. Volala som do skolky, vraj už majú plnú kapacitu a musia počkať, či sa v septembri niekto odhlási. Ale čo ak nie? Dcérka ma už povinnú skolku a v dedine mame len tuto jednu skolku. Čo robit v prípade ak sa nik neodhlási?

alenah31
18. aug 2022

treba kontaktovať zriaďovateľa. Ak je predškoláčka škôlka je pre ňu povinná. Ty máš ale dieťa do škôlky prihlásiť včas. Keďže ste sa sťahovali narýchlo inde - zrejme dočasne môžete dostať miesto aj vo vzdialenejšej škôlke a do tej vo vašom obvode vás prehodia keď sa uvoľní miesto.

anjelicek26
18. aug 2022

Musis zavolast starostovi, ze co s tym...oni miesto nevycaruju, najst ho sice musia, ale nemusi to byt vo vasej dedine, mozu ponuknut alternativu v okoli...

autor
18. aug 2022

@anjelicek26 v okoli ale nic nie je ďalšia je až 15 km

anjelicek26
18. aug 2022

Ja ti rozumiem, moji mali skolku 12km, zakladnu skolu 15km, od piatej triedy to maju 50 minut autobusom... proste dedina, kde sa vrany otacaju :(

belllinka
18. aug 2022

15 km je akože veľa?

alenah31
18. aug 2022

15 km? Tak to máš super - u nás je to cca okruh do 30 km a to plače kamoška radosťou, že tak blízko - a podotýkam samoživiteľka bez pomoci rodičov s prestupom na druhý autobus - keď sa dá zvezie ju suseda. A zmenu škôlky má očakávať najskôr v januári.

nui_concept
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika3110
18. aug 2022

nuž... v takomto čase už sú väčšinou urobené zoznamy detí, zadelenie do tried, všetko je pripravené... možno si aj mohľa dať vedieť, že sa sťahujete, ale ešte nemáte trvalý pobyt...
riaditeľka by mala dieťa vziať, ked'že platí povinná dochádzka pre predškolákov, len ked majú naplnenú kapacitu... neviem no... v triedach su dané maximálne počty detí, čiže aj keby nenastúpilo 3 ročné dieťa, problém to nerieši, kedže v triede 5-6 ročných je stále plno...
ale všetko sa dá zariadiť, uvidíš