Zmena škôlky od septembra

gesypa
16. jún 2015

Chcela by som počuť vas názor. Malá my chodí do škôlky do mesta, 5km od nás z dediny kde bývame. V tom meste kde je skôlka je aj moja práca, ráno o 7:00 vezmem cestou malu zanesiem ju do škôlky a ja idem do práce autom. Teraz v auguste čakáme bábo tak som ju zapísala do skôlky u nás v dedine kde bývame, pretože my to bude lahšie ju zanášať, nemusím autom, malé vezmem do kočíka a odnesiem si ju pešo, hoci kedy mi ju môže ist zobrať mamina ktora je na dôchodku alebo manžel cestou z práce, pretože túto skôlku bude mať po ceste z práce domov. No mna trápi to, že dcérka je velmi spokojná v tejto skôlke v meste, ma tu kamošky, majú tu velký dvor kde behajú na kolobežkách, ja som tiež spokojná so skôlkou a s učitelkami. No trápi ma že v tejto našej dedinskej skôlke nemajú deti žiaden dvor na hranie, viem že nových kamošov si nájde aj tu ale je mi luto že tu je taká šťastnááá, preložili by ste ju na mojom mieste a v mojej situácii
????

moncicip
16. jún 2015

Ahoj. My tiez menime od septebra skolku lebo teraz ho vozim cez cele mesto a konecne nas vzali aj tu u nas na sidlisku co mam max. 5-7min peso. V oktobri nastupujem na matersku tak sa aj celkom tesim ze nebudeme musiet tolko cestovat. A tiez mi je luto maleho zas inde davat ale verim tomu ze aj v novej skolke si rychlo zvykne a najde si kamaratov a bude tam spokojny. Pred nastupim do skoly bude toto dufam posledna zmena a preto som rada ze nam to konecne vyslo. Na tvojom mieste by som sa zmeny nebala lebo podla toho co si pisala to ma viac vyhod. Deti su velmi prisposobive takze neboj mala si rychlo zvykne aj v novej skolke. Takze moj nazor je ze ano prelozila by som ju.

m.i.r.i
16. jún 2015

ono asi kazdy ti inak poradi...ja by som nemenila..ale velmi zalezi od viacerych okolnosti..ja vozim maleho do skolky na druhy koniec mesta...isiel tam prvy rok kvoli tomu, ze sme sa pristahovali a do statnej pri panelaku by ho uz nevzali...ale tak napriklad tam si tak zvykol, ze ani po roku sme uz nemenili...chodi tam 3 roky..a ma pred sebou posledny rok..mali sme sa moznost prestahovat spat na vidiek kde planujeme zit, ale kvoli skolke ani nejdeme a ani sa nestahujeme a ani ho nedam do inej...tiez som planovala druhe babatko a riiesila som to ako to budem robit, ale tak by som ho vozila aj s babatkom...mozno mesiac-dva by trosku pomohli stari rodicia alebo manzel a potom normalne aj s babom, vozia tam tak aj ine mamicky..vidim tam bezne mamicku co vyzdvihne najstrarsie v skole aj s babatkom, potom spolu ide po stredne do skolky autom...kazde dieta ma inde..a da sa...na posledny rok v skolke by som ho neprekladala...so skolkou sme velmi spokojni, na tuto napriklad pri panelaku siu vselijake recenzie...a ta dedinska uz vobec nie...na jeden posledny rok by som ho nedala ani nahodou..ak by to bolo mozno opacne, ze jeden rok dietatko odchodilo a potom ma este dalsie 2 roky do novej skolky ( s tym, ze s tou novou musim byt aj spokojna!) tak mozno...kedze by to riesilo aj tie logisticke problemy.....velmi zalezi od situacie, ale ja dam velmi aj na moj pocit zo skolky, tiez na to ako sa tam syn citi...a velmi by som zvazovala ci zmenit tu skolku ci nie

bonaqa2013
16. jún 2015

Vidíš a u nás v Mt zrušili špec. MŠ a máme chodiť do druhého okresu 30 km. Tam 30 naspať 30km. ☹
Asi by som dcéru nechala v tej MŠ kde je teraz šťastná.....Aspoň to skús ako to pôjde.

cairka
16. jún 2015

@bonaqa2013 , ale ako zrušili! Keď v dobe pred zápismi mi riaditeľka povie , že "Nie je záujem", ani prihlášku nedala. Ani nemôže byť, ak tak odpinkala každého 🙄 .

katarinamarkova
16. jún 2015

@gesypa pre 5 km? 🙂 nie.
ak mas k dispozicii auto, mala je tam totalne spokojna, skolka totalne super a pracu mas v tom meste tak jednozacne NIE. viem....teraz budes na materskej.....ale co potom? pravdepodobne sa budes vracat do prace, ze?
pozri sa aj na to, ktora skolka ti bude vyhovovat potom....ktora ma lepsiu otvaraciu dobu....napr. aj pocas prazdnin.....

bonaqa2013
16. jún 2015

@cairka no pekne my sme aj prihlášku dali a doteraz sme vyjadrenie nedostali. kto vie či prihl. nezahodili do koša..... Písala som aj primátorovi mesta MT a odpoveď o ničom - nie je záujem a financie.....

timea7
17. jún 2015

@gesypa určite by som škôlku nemenila. Máš auto, v BA a iných mestách deti vozia oveľa ďalej, pre tvoju dcéru bude veľkou zmenou súrodenec, škôlku a kamarátky by som jej ponechala tie isté. Nie vždy býva jednoduchšia cesta aj tou lepšou.

rubinka
17. jún 2015

Nemenila by som školku ak je tam mala šťastná ono závisí síce aj od povahy napríklad moja dcéra by to nepredýchala ona také veci neznáša dobre ale aj tak načo meniť ak to neni nevyhnutné? Čo ak v tej školke nenatrafí na dobré učitelky alebo kolektív? Nikdy nevieš... ja by som neriskovala už len pre blaho malej.

lilimoni
17. jún 2015

Ja cestujem 59 km do skoly a 59 km domov. Mala je spokojna a o tom, ze by isla do skoly blizsie nechce ani pocut.

bleee
17. jún 2015

my tiež od septembra meníme. Presťahovali sme sa, syn však v septembri nemal ešte 3 roky, do blízkej štátnej škôlky mi ho nezobrali. Nosila som ho cez celé mesto ráno v zápchach tam a poobede v zápchach naspäť. Ešteže ráno som mala stráženie k bábätku, ktoré sa mi narodilo v októbri. poobede to už bolo s ním. Je mi trošku ľúto za výbornou súkromnou MŠ, v ktorej je syn už 2 roky. V MŠ bude ale ešte ďalšie 3 roky, určite si zvykne. Ja sama som ako dieťa vymenila 3 MŠ a taktiež 3 ZŠ a nijako ma to nepoznačilo 🙂

bajana
17. jún 2015

@gesypa áno, prelozila...často treba ustúpiť pre blaho iných, aj deti by sa to mali učiť...kamarátky si nájde, navyše to budú kamosky z dediny...ja nevidím problém 😉

mariankas
17. jún 2015

Ja som takúto situáciu riešila kedysi dávno pri dcére. Keď mala nastúpiť do škôlky v troch rokoch, voľné miesto bolo iba v škôlke, kde sme museli chodiť peši cez celé mesto (nemali sme auto a ja ani šoferák). Preto sme ju zapísali na jar do škôlky na sídlisku, bola som veľmi šťastná, že ju prijali do tej bližšej, lebo v septembri sa mal narodiť súrodenec. Aj sme ju tam zaviedli, veľmi plakala, nechcela tam ísť. Aj ten prvý rok znášala adaptáciu ťažšie, hoci bola zvyknutá byť aj bezo mňa. Učiteľka ju vzala nasilu, ja som ostala stáť za dverami, srdce mi trhalo, potom som počula plesk na zadok, tak som otvorila dvere, dcéru si zobrala domov a ostala v "starej škôlke". Tam bola spokojná, pani učiteľky boli super, my sme mávali pravidelné vychádzky zo synom.
Zvážila by som to aj podľa povahy dieťaťa, nie každé sa dokáže rýchlo a ľahko prispôsobiť.

barla5
17. jún 2015

@bonaqa2013 vas primator je v sieti tak ako aj nasa primatorka, aj ta sa uz vyjadrila ze povinnostou mesta nie je zriadovat specialnu skolku. Takze cakame ze aj nam zrusia tu jedinu triedu s 8 miestami pre cely okres. Ona by najradsej zrusila vsetky skoly aj skolky, ved treba setrit. Este ze nasa speciskola patri pod kraj inak by uz bila zrusena.

bonaqa2013
17. jún 2015

@barla5 už je v sieti? Však pred chvíľou bol kdesi inde....že sa to chce niekomu takto skákať z jednej strany na druhú.