Zmena správania 5 ročného syna po zmene škôlky

dendulik
17. dec 2014

Ahojte baby bola by som rada keby ste mi pomohli vtom že moj syn bude mať v januari 5 rokov od troch rokov chodi do školky a teraz od augusta sme sa prestahovali tak chodi do novej školky od začiatku všetko v pohode chodi rad do škôlky a v škôlke všetko ok.ale teraz posledne dni začal stym že ked pridem pre neho do školky tak na mna zazre a začne ma rukami capkať a že nejde domou a že ma nechce.skusila som mu potom doma vysvetliť že maminky sa nebije a tak a na druhy den bolo dobre.a dalši den ked som pre neho prišla tak to iste bol zly tak doma som ho potrestala a stale mu to vysvetlujem už som s toho zufala že začal mať taketo spravanie potom sa na mna školke aj tak pozeraju že čo dovadza.on od mala bol ako dieťa dosť naročny stale reval a maval a tie histericke zachvaty trvalo to tak do tych 3a pol roka.zachvatz už chvalabohu prestali aj sa polepšil až na toto chodenie domou so školky.poradte mi.A ešte sa chcem opytať že doma vobec nechce kresliť a ani si neda poradiť že ja ho to naučim povie že on to nevie,ale v skoro piatich rokoch už musi kresliť.poradte dakujem vam.

meusicka
17. dec 2014

@dendulik ahoj, zrejme sa mu v novej skolke paci a preto nechce chodit domov. skus sa spytat ucitelky, co v skolke robili kym si po neho prisla a potom mu povedz ze doma budete v tej hre pokracovat.
ja mam dvojicky, ktore teiz ked s nimi zajdem do jasli, maju len 1x za tyzden, tak jedna uplne salie, lebo nechce ist domov, niekedy mi robia cavik obe. alebo aj inam ked s nimi idem hrat, napr. do centra pre maminky, aj stade mame problem odist.
ak doma kreslit nechce, nenut ho, pride to casom same od seba. moja dcera tiez nechela kreslit, ale ked som jej ponukla vodove farby, bola nadsena.
niektore deti proste neradi kreslia 😉 moj muz dodnes nevie nakreslit zajaca tak aby si ho deti nepoplietli s myskou, alebo s hocijakym inym zvieratom 😀

dendulik
autor
17. dec 2014

@meusicka dakujem za radu a ake maš stare detičky

monicm
17. dec 2014

@dendulik skúsila si sa ho opýtať,prečo nechce ísť domov?možno naozaj sa mu tam páči a chce byť v škôlke.môj najstarší syn robil neuveriteľné scény,ked som ho brávala zo škôlky.druhá vec je to,že ťa bije,to musíš len vysvetľovať,že nesmie biť a ak bude,bude to mať následky.predpokladám,že ani ty ho nebiješ,tak mu to tak povedz.a že nechce kresliť?skús ho nejako namotivovať.nie klasické kreslenie,ale takéto deti bavia rôzne úlohy,spájanie rovnakých obrázkov,hľadanie rozdielov a pod.na podporu jemnej motoriky a ako príprava do školy je to super.no tak z neho nebude picaso 😉

meusicka
17. dec 2014

@dendulik starsia ma takmer 6, nac tiez sme uz 3x menili skolku, lebo sme sa stahovali, ale nastastie sa jej paci teraz ta posledna najviac, i ked tu v AT nevedela na zaciatku ani slovo po nemecky.
a dvojicky maju takmer 3 roky.

katinam
17. dec 2014

@dendulik na kreslenie ti mozem poradit tuto knizku, moj maly tiez nekresli velmi rad, ale toto ho bavi

http://www.eplanet.sk/kniha/o-com-sa-rozpravali... , alebo prvu cast, ale ta je pre mensie deti
http://www.eplanet.sk/kniha/medzi-nami-pastelka...

A psychologicka mi radila nenutit do kreslenia, aby sa mu to nesprotivilo, radsej skusat alternativy ako malovanie s vodovkami, prstami...

oliali
28. máj 2021

@dendulik preco musi kreslit? Moj starsi nema rad kreslenie, vyfarbovanie... uz je prvak, postavu nakresli lepsie jeho 4 rocny brat ... mladsieho to zase bavi, na svoj vek krasne kresli aj vymalovava... vydrzi pri tom sustredene dlhsi cas, starsi sa toho dobrovolne nechyti ani za svet, proste to nevie nechce a nebude robit 😂