Zoberú mi dieťa do škôlky pred dovŕšením 3 rokov?

veronikavaneska
6. nov 2012

Dobrý den, chcela by som sa informovat ake mate skusenosti chcem dat dcerku do skolky od septembra 2013 . Ale az 26.11.2013 bude mat 3 roky. Zoberu mi ju pred dovrsenim 3 rokov do statnej skolky? A nemate skusenost priamo so skolkami v Bratislave na Latorickej, Dudvazskej, alebo Linzbothovej??? tam podla bydliska patrime. Su dobre? Dcerka uz chodi sama na wc. Ďakujem velmi pekne za rady 🙂

magic08
6. nov 2012

zoberu, beru aj menšie deti, len nezabudni dat najneskor do konca februara 2013 ziadosť o prijatie do školky.

zuzana92101
6. nov 2012

Neviem, ako je to v BA, ale u nas je s tymto problem. Miest v skolke je menej ako deti, takze pravidlo je, ze musi mat dovrseny vek 3r pred septembrom. Ja budem mat podobny problem...dcerka je narodena koncom oktobra. ☹ Vela stastia!

sissy27
6. nov 2012

@veronikavaneska skúsiť to môžeš, ale skôr nie ako áno... môcť môžu, ale v prvom rade musia zobrať predškolákov a staršie deti, a podľa posledných rokov je ďaleko viac detí ako voľných miest v štátnych škôlkach... kamoške z biskupíc zobrali malú do škôlky až ako 4 a pol ročnú (je februárová), skrátka nebolo miesto... a zisti si, či môžeš podať prihlášku do viac ako jednej škôlky, lebo viem, že bolo také, že ak podáš do viacerých naraz, tak ťa rovno vylúčili...

veronikavaneska
autor
6. nov 2012

coze ? to som nepocula co som sa pytala ucitelky v skolke tak ze kludne mozem aj do viacerých... dakujem za odpovede 🙂

sympa1
6. nov 2012

@veronikavaneska samozrejme ze mozes prihlasit do viacerych naraz ...a potom ked vas vezmu by bolo dobre to ohlasit tym dalsim skolkam aby mohli posunut volne miesto dalsim

zuzi0911
6. nov 2012

@veronikavaneska ahoj mozes di dat do viacerych naraz. niektore skolky vedia aj robit vynimky a zoberu dieta ktore ma 2,5 roka samozrejme musi mat hygienicke navyky. a je pravda ze momentalne uprednostnuju predskolakov a potom ostatne deti.

veronikavaneska
autor
6. nov 2012

Jasne 🙂 skusim poslat vsade. Patrime do 3 skolok tak vetkym poslem a uvidime na jednej mam aj znamu .... Ale oni rozhodnutie o prijati posielaju az niekedy v aprili vsak?

veronikavaneska
autor
6. nov 2012

@zuzi0911 nasa mala uz chodi na wc sama :o) tak v tom problem nemame 🙂 konecne :o) som zvedava ci mi ju prijmu ona uplne miluje deti

zuzi0911
6. nov 2012

@veronikavaneska ja tiez roznyslam podat na buduci rok prihkasky aj ba prvu a druhu dceru. prva bude mat v juni 4 roky a druha vo februari2. no v septembri rok a pol tak uvidim ci mi ju niekde zoberu.len mi musime popracovat na wc lebo na ete plienky 🙂

zlatovlaska123
6. nov 2012

zoberú, ak bude miesto 😉

veronikavaneska
autor
7. nov 2012

@zuzi0911 rok a pol to ti ju zoberu asi len do sukromnej ...

zuzi0911
7. nov 2012

@veronikavaneska zle som napisala 2,5 bude mat v septembri 🙂

veronikavaneska
autor
7. nov 2012

jaaaj tak potom sme natom rovnako 🙂 🙂 moja ma 3 v novenbri....

k_a_j_k_a
7. nov 2012

@veronikavaneska ahoj. Mne povedali kedysi, ze bez problemov beru deti narodene do konca roka, ak si podas prihlasku vo februari. Zavisi ale od skolky a od kapacity. Mne, napr. zobrali mladsiu dcerku v 2r2m a to do statnej skolky. Bola som sa vsak pytat dodatocne az v septembri.

veronikavaneska
autor
7. nov 2012

@k_a_j_k_a ano to je super 🙂

daysi410
12. nov 2012

ahojte,moja malá bude mať teraz 1 rok aj 9 mesiacov, dva bude mať koncom februára. Tak by som ju tiež mala ísť dať zapísať do škôlky vo februáry?zatial sa ešte nevie pýtať na wc ale učíme sa a však nástup do škôlky býva v septembri,tak dovtedy by sa mohla naučiť.

modrofuzik11
12. nov 2012

aj mne saru zobrali do skolky skor. uz v dvoch rokoch. zavisi od skolky...

nili
13. nov 2012

Moju 31 mesacnu dceru neprijali do skolky. Je vela deticiek, u nas celkovo deti narodene v roku 2010 neprijali. A pritom som chcela aby chodila od decembra 2012, to uz bude mat 33 mesiacov, plienky uz nemame davno, sama sa naje, pri obliekani potrebuje este pomoc, rozprava plynule, je sikovna. Chcela som ju dat do skolky iba do 12, nech si zvykne na deti, v marci 2013 som mala nastupit do prace. Najprv bolo tak, ze stratim svoju pracu. Nakoniec sme sa dohodli so zamestnavatelom, ze si predlzim rodicovsku dovolenku a nastupim koncom augusta. Mala teda pojde do skolky od septembra 2013, to uz dufam, ze bude prijata. Len som chcela aby prve choroby a adaptacne problemy mala za sebou, kym nastupim do prace, aby ma nemuseli v praci zastupovat, kedze pracujem v skolstve. Ak nastupim aj ja do roboty, budeme mat tazkosti pri chorobe, pretoze stary rodicia este pracuju. My byvame na dedine, myslim si, ze v meste je to lahsie uz len preto, ze je tam vacsi vyber skolok, takze urcite prijmu tvoje dietatko. Drzim palce! 😉

talula
13. nov 2012

@veronikavaneska podla mna ju aj zoberu, ale ak bude prihlasenych vela deti tak daju prednost starsim... to povedali aj mne ked som tento rok hlasila svoju dceru do skolky

mili7
24. jan 2014

@veronikavaneska ako ste nakoniec dopadli s tou školkou? Moja malá bude mať tri roky v decembri 2014 a patríme do Latorickej škôlky. Dávali ste nakoniec prihlášku do všetkých troch?

veronikavaneska
autor
24. jan 2014

@mili7 Ahoj nakoniec som nedavala prihlašky. Mala je so mnou ešte doma 🙂 mame 5mesačne dvojičky 🙂

saurian
24. jan 2014

@veronikavaneska
do statnej skolky mozu zobrat aj mensie deti ako 3 roky. zalezi od (volnej) kapacity, a podmienok/postupu pre prijatie - ktore musi kazda skolka vopred zverejnit. tam moze mat uvedene, ktore deti "uprednostni", zvycajne: predskolaci, deti s trvalym bydliskom, ak chodi iny surodenec, rodicia zamestnany, .. ale aj take ako napr. deti zamestnancov skolky...

mili7
24. jan 2014

@veronikavaneska Ok a gratulujem 🙂