ZRPŠ v škôlke

darssynka
23. jan 2013

Dobré ránko, chcem sa opýtať či si môžu dovoliť vyvesiť v škôlke zoznam neplatičov rodičovského príspevku ( teraz nemyslím školné a stravu) ... Podla mojich informácií je to dobrovolné a zdá sa mi to neetické vyvesiť takýto zoznam na nástenke v škôlke... preto sa chcem opýtať ako to vlastne je, je mi ľúto tých detičiek, ktoré tam sú napísané ... ďakujem za odpovede

linuska1
23. jan 2013

@rakywanda

u nas je zrps 7eur /mesiac co ide skolke a 15eur/mesiac co ide zriadovatelovi cize mestu.
kedze moja mala este nema 3 roky.. tak namiesto 15eur/mesiac platim 50eur/mesiac
a strava 1,19 eur/denne
@eeffka
u nas chceli tiez poplatok na riad a to 4 eura/ rok

stanislavao
23. jan 2013

u nas je skolka 10e mesacne, strana presne na den neviem, ale mesacne je to cca 22e. zrps sa plati 15e na rok a okrem toho platime 17e prispevok na skolku - polrocne. su to sumy, ktore su neni take zavratne a ked vidime, ze deti maju nove to, nove ono, skrynky, preliezacky, lavicky, hracky, stolicky, tak preco by to ordicia nemali uhradit? sukromna skolka je cca 300e na mesiac + sprava, cize v statnej to mame stale lacne. a pokial to niekto nechce zaplatiti, tak by dieta nemalo chodit do skolky. je plno deti, ktore neprijali a rodicia by si poplatky velmi radi hradili, keby im deticky zobrali do skolky.

raona
23. jan 2013

U nás sa platí 20€ ročne ZRPŠ platia z toho divadielka, balíčky, výlety, pomôcky, hračky napr. teraz na Vianoce dostali deti nové... ale toaleták, mydlo, hyg. vreckovky si nosíme sami.. inak nepýtajú už nič navyše...
Ak by som mala problém so zaplatením napr. rodičovského príspevku alebo so stravou, tak by som zašla za riaditeľkou a povedala jej, aký mám problém so zaplatením a nejak by sme sa dohodli či už na splátkach alebo odklade zaplatenia, a snád potom by ma nikto na nástenku nedal.... 😉

liz_lemon
23. jan 2013

@modra1 pises o listkoch na mhd, ale napr. v BA maju deti do 6 rokov mhd zadarmo

leteku
23. jan 2013

Naša škôlka má všetko vyfaktúrované, každý rodič môže nahliadnuť do týchto papierov. ZRPŠ máme dosť vysoké je to 60 na rok ale platia sa z toho všetky divadielka, odvozy na výlety, pranie posteľného prádla, uterákov, mydlá, wc papier, darčeky, hračky do škôlky. Proste všetko ide na deti. Ak daný rodič nezaplatí jeho dieťa sa nezúčastňuje týchto akcií, musia nosiť svoj wc papier, mydlo, svoje posteľné prádlo, uterák, takisto si zabezpečuje pranie. Takto radikálne sa to zaviedlo tento rok, lebo po minulé roky sme mali veľa neplatičov a deti sa zúčastňovali týchto akcii za peniažky iných. Deťom v čase keď je divadielko je zabezpečená riadna starostlivosť. Upomienky sa u nás dávajú do skrinky dieťaťa. Učiteľka nemá právo vymáhať tieto požiadavky keďže je to rodičovský fond.

rakywanda
23. jan 2013

@eeffka tak to máte fakt divnú škôlku
u nás je už na začiatku roka jasné, čo všetko ide z tohto príspevku ZRPŠ. akcie napasovávame na tých 20e ročne.
asi sa treba porozprávať so zriadovateľom, že prečo by ste mali platiť za rozbitý riad a veci podobne nezmyselné.

ja chápem, že pre niekoho je aj 2e mesačne dosť, ale ak by prejavil nejakú ochotu to riešiť, keby aspoň občas niečo dal, tak to necháme tak a poplátame to, ale mamička nám odkáže, že my ostatní rodičia nie sme normálni....no asi nie.
kde je vôľa je i cesta...

modra1
23. jan 2013

@liz_lemon píšem osobitne o škôlke a o škole 😉

liz_lemon
23. jan 2013

@modra1 tak prepac, uslo mi to

modra1
23. jan 2013

@rakywanda riešiť sa to určite dá, tak ako píše @leteku, najmä ak ide o niekoho, kto nechce platiť, nie, že nemôže

modra1
23. jan 2013

@liz_lemon ja sa nehnevám 😉

rakywanda
23. jan 2013

@linuska1 fúúú 7eur mesačne do ZRPŠ???? tu by nás rodičia zožrali 😀 😀 😀 ale už vidím, čo všetko by sme mohli detičkám vybaviť....to by bola iná muzika.

inak škôlku - interiér a nové ihrisko budovala obec z vlastného. od rodičov sa nevyberalo nič.
toaleťák, vreckovky, mydlo nosíme všetci po jednom kuse na začiatku roka, a ešte nové nepýtali, uteráčiky si perieme sami. rodičia si to žiadali.

modra1
23. jan 2013

@rakywanda my platíme 10/mesiac 😒

rakywanda
23. jan 2013

@modra1 ano už som vyššie písala, že mamine sme napísali list, že odteraz jej dieťatku dané akcie nepreplácame, lebo je to nefér voči ostatným platiacim rodičom.
viac sa ňou nemienime zaoberať, na rok dieťa odchádza do školy. ale smutné je, že jej muž by nám to aj zaplatil, ale ona sa tomu bráni.

u nás sa nejako rodičia nezaujímajú čo sa platí z tohto príspevku, sú radi, že nemajú starosť.

rakywanda
23. jan 2013

@modra1
to vychádza 100e na rok???? bola by som zabitá pohľadmi rodičov 😀 😀 😀
ja keď som učiteľkám navrhla, že by sme to zvýšili na 23e za rok, tak mi hneď povedali, že to neprejde.

linuska1
23. jan 2013

@rakywanda

nam davaju prat uteraciky a aj postelne domov... a k tomu zoznam co nam treba dostavame na zaciatku roka...🙂

VAŠE DIEŤA DO MŠ POTREBUJE:

prezuvky,
pyžamo,
posteľné prádlo - vankúš, paplón, gumená plachta, obliečky,
náhradné oblečenie,
toaletný papier - 4 ks,
mydlo - tekuté 2 ks - 250 ml,
hygienické vreckovky - 20 ks,
servítky - 2 ks,
5 - 6 ročné deti - zubnú pastu, zubnú kefku a pohár,
plastelína - 2 ks,
náčrtkový papier - 2 ks,
voskové pastelky - 2 ks,
lepidlo - 2 ks,
farebný papier - 2 ks,
výkresy A4 - 10 ks,
výkresy A3 - 10 ks,
4 - 5 - 6 ročné deti - úbor na cvičenie,
veľký čistý zošit č.420.

je to dost... tych 70 eur rocne na zrps... ale zase u nas vidno vysledky.. nove ihrisko.. dopravne ihrisko... nove plastove okna.. nove skrinky... nove postielky..

bodka13
23. jan 2013

@darssynka rodičovský príspevok...tzv "ZRŠ" je dobrovoľný a teda nepovinný ...hoci ho schvália rodičia a následne na rodičovskej či školskej rade nikto ťa nemôže donútiť aby si to zaplatila

rakywanda
23. jan 2013

@darssynka na tvoju otázku v úvode: nijaký zoznam nevyvesujeme, s danou mamičkou som to riešila listami v skrinke, potom konečným, že dieťaťu už nebudeme platiť akcie, cez riaditeľku. jednak sa mi to zdá blbé a potom ostatní rodičia si povedia, že ona neplatí a jej dieťa má to čo moje, tak nebudem ani ja platiť.

jasminet
23. jan 2013

my platime zrps 50€ na pol roka, cize 100€ rocne - plati sa z toho vsetko - toaletaky, mydla, pranie, vykresy, stetce...uteraciky, akcie ako divadielko, koniky v skolke, karneval, teraz pride nejaka pani so zvieratkami, mikulasske balicky (3€/dieta). viem, ze minuly rok z tych penazi aj zobrali na nakup volacoho v kuchyni lebo sa im pokazilo a nakupili misky salatove. prerabaju dvor na dopravne ihrisko, kupelnu v jednej triede... cize vsetko ide spat detom.
okrem toho platime stravu 1,74€ den a mes. poplatok 22€

modra1
23. jan 2013

@rakywanda áno, je to veľa. Určite sa budem zaujímať na čo peniaze idú, ale teraz som mala starosť iba, aby sa dcérke v škôlke páčilo a aby sme zladili časovo škôlku a moju prácu. Chodí len 3. týždeň a je spokojná, tak ja som tiež 🙂.

rakywanda
23. jan 2013

@linuska1
fúúú, to sme fakt fajná školka 😀 😀 😀
posteľné prádlo - vankúš, paplón, gumená plachta, obliečky musíte nosiť svoje????
farbičky???výkresy????lepidlo???? a ešte aj 70 e do ZRPŠ????

neviem či je to štátna škôlka, ale nové ihrisko, plastové okná, skrinky, postieľky...to by mal platiť zriaďovateľ a nie rodič. pozerala si si vaše vyúčtovanie týchto príspevkov?

rakywanda
23. jan 2013

@jasminet aj vy platíte prerábku škôlky z príspevkov ZRPŠ???? to sa mi zdá divné.

rakywanda
23. jan 2013

@modra1 zaujímaj, ja mám vydokladovaný každý jeden cent a nemám problém sa o tom porozprávať s rodičmi, ale zatiaľ nik neprejavil záujem
predsa len 20e/ročne sme z lacného kraja

zuzkasonicka
23. jan 2013

U nás ZRPŠ je 7€ každý mesiac !!! Čo je až 70€ ročne za jedno dieťa !!!! Mne sa to vidí veľmi veľa !!! A hlavne ma rozčúli to, keď sa mi dcérka doma sťažuje, že učiteľky na ne kričia, keď si riťku utierajú viac krát - tzn. väčšia spotreba toaletného papiera. Alebo, že po piškaní si ruky umývať nemusia !!! Nevoriac o tom, že im tečie len studená voda !!!!
Na Vianočnú besiedku si rodičia mali doniesť ozdoby, stužky, jabĺčka, a pod. na výrobu vianočnej dekorácie. Alebo, oznam: "ak máte doma nepotrebný televízor, detičky sa potešia, ak ho donesiete do triedy".
Je to celé zlé !

jasminet
23. jan 2013

@rakywanda mas pravdu - ked som to dopisala, tak som si uvedomila, ze som splietla zrps a obcianske zdruzenie. z tych 2% sa platia prerabky + z grantov. zo zrps sa nakupuje vsetko pre deti + akcie.
na prvom rodicovskom sa polozku po polozke vysvetlovalo co kam islo...

sisaha
23. jan 2013

vidim, ze v tomto state sa vsetko presuva na rodicov... Opravy ihrisk, nove misky na salaty, nove hracky, vykresy, farbicky. A dokonca si to rodicia aj "obhaja"...Kde je zodpovednost za stav skolky a prilahleho ihriska na zriadovatelovi? Skolne sa plati od 10-15 ako tu uvadzate. Pritom zriadovatel za dieta da skolke max 20 eur za cely rok. Kde su zvysne peniaze? Co z toho zriadovatel pokryva? Co je povinny financovat zriadovatel?
Nam zvysili skolne z 13 e na 25 e. Uz mesiac a pol mi nie je schopna starostka odpovedat na otazky s tymto suvisiace.

linuska1
23. jan 2013

@rakywanda

ano postelne + obliecky si nosime svoje..🙂 a vsetko ostatne tiez..🙂

je to statna skolka... ano mal by to platit zriadovatel cize mesto.. ale mesto ako stale nema peniaze...bud sa skolka zariadi a postara o seba sama.. alebo chatra a ... mesto dava len minimum.... za vsetko nove dakuju sponzorom a "dobrovolnym prispevkom".🙂

gabaiii
23. jan 2013

my platime v skolke....raz ročne...20 eur,..v tom je zrpš,hyg.potreby,papiere,farbičky,..a ine....,baličky na mikulaša,..prispevok na skolsku jedalen,- čo sa mi zdá čudné,..lebo na jedalen ma prispievat mesto,obec,..zriadovatel,..a nie rodič !!!!!!!! Na divadielka,sa skladame zvlašt,..po 1 eure,..na vystupenia tak isto,..po 2,50,..na občerstvenie,...na jedno dieťa,..raz ročne sa plati suma 50 eur,....ta suma ostava v skolke,../ na napr,.hračky,..stoličky,...čo treba dokupit pre deti,../,..poistenie este platime...,. MESACNE platime stavu,..približne 20 eur,skolne 15 eur,/ pripravka neplati./,...nosime z domu aj vodu,..pre deti,..pitny režim.

bulva6
23. jan 2013

ahojte.moja dcerka chodi do skolky od septembra a platime:
strava 1,47/ den
prispevok na skolku 15/ mesiac( platime ho dbojmesacne 30 e kazdy mesiac)
ZRPS 50 eur rocne.plus 2 e pitny rezim
hygienicke potreby ako toaletny,vreckovky,mokre utierky,antibakterialne mydlo kazda mamicka prinesie 2krat za skolsky rok.uteraciky si perieme sami,vzdy mamina,ktora je na rade.
inak vsetko plati skolka🙂 teda my🙂

matozazzo
23. jan 2013

u nas je to tak, ze na zac. roka podpisujeme suhlas so spracovanim udajov, ktore budu pouzite .... a je tam napisane v ramci skolky, kde nastenka spada. Takze treba si precitat, co ste podpisovali. Niekedy rodicia, aj ked su upozorneni individualne, napise sa im, necha odkaz, nereaguju na to.. .Ale ked uz ich vyvesia na nastenku, zaplatia. Kto nema, nema, to je ine, ale ako pisali aj uz vyssie, je vela takych, ktory jednoducho nezaplatia a pritom maju. My platime dobrovolne, ktore sa schvalilo na zasadnuti, tam boli aj precitane podmienky... a podpisali sme. V prvom rade nech si zisti, ci to nebolo citane a ked podpisali, ucitelka postupuje spravne.

matozazzo
23. jan 2013

@sisaha Ak by sa nepostaral zriadovatel, platili by ste si len sukromne skolky. Kde idu peniaze? Myslis si, ze to, co da zriadovatel na 1 dieta, napr. 100 Eur, ze je to len pre nho? Skoly a skolky su platene na pocet deti, napr. 200 deti x napr. 100 Eur pre celu skolku, a z toho idu peniaze na plyn, vodu, elektrinu, platy ucitelom a vybavenie skolky. To nie su peniaze pre deti, ale na dieta pre skolku. Preto kazda skolka a skola bojuje o deti a cim menej deti, tym menej penazi... A nedajboze sa nieco pokazi, tak len prosia mesto, aby im prispelo niecim navyse! Lebo z rozpoctu im to nevyjde... :(

rakywanda
23. jan 2013

ja som si dnes "šplhla", doniesla som do škôlky rolky od wc papiera a kuch.utierok, aby mohli deti tvoriť. pre mňa je to odpad, pre nich poklad. keď vidím, že čo všetko tam z toho vyrábajú...a nosia to z domu učiteľky...keby vyvesili na dvere oznam, že prosíme rodičov o prinesenie roliek, tak ich milí rodičia zožerú.
platia 20e ročne a ako to tu čítam, tak deti za to majú oveľa viac ako keby v inej škôlke platili 70e.