ZRPŠ v škôlke

darssynka
23. jan 2013

Dobré ránko, chcem sa opýtať či si môžu dovoliť vyvesiť v škôlke zoznam neplatičov rodičovského príspevku ( teraz nemyslím školné a stravu) ... Podla mojich informácií je to dobrovolné a zdá sa mi to neetické vyvesiť takýto zoznam na nástenke v škôlke... preto sa chcem opýtať ako to vlastne je, je mi ľúto tých detičiek, ktoré tam sú napísané ... ďakujem za odpovede

sisaha
23. jan 2013

@matozazzo ale spracovanie osobnych udajov znamena, ze ich spracovavaju iba vo svojom informacnom systeme a pre svoje potreby a nebudu ich sirit dalej...Nastenka v mojom ponati znamena, ze rodic suhlasi, ze tam budu napriklad fotky jeho dietata pri aktivitach...nie formou ohovarania...

darssynka
autor
23. jan 2013

ďakuje za postrehy, nebudem to riešiť, keď sa nás to netýka, len mi to príde neetické, lebo je veľa naozaj takých, ktorí si to nemôžu dovoliť, bohužiaľ...

sisaha
23. jan 2013

@matozazzo ved to je to o com hovorim.. V tomto state sa plati ako do ciernej diery. Vyberaju sa dane, poplatky a stale! nie su na nic peniaze. Pritom korupcia v tomto state prekvita ako ruza v lete..

matozazzo
23. jan 2013

@sisaha Lenze vyvesenie udajov v ramci skolky nie je s tym v rozpore. Ak by tam visel zoznam, kto ide na vylet, alebo kto daroval peniaze, bolo by to OK, ale ked nezaplatil, uz to hned vadi... Ked nezaplatite do SP alebo VZP, visite hned na webn stranke ako neplatic, a to je OK? Ano, je. Proste inokedy sa to inak neda. A vidi to kto chce... Nielen v tomto state, skoro vsade sa takto plati, a niekde aj omnoho viac. Nie je to vela za tu starostlivost (vseobecne), ktoru maju. Rodic ma stale na vyber, ak sa mu nepaci a nechcew platit, moze si nechat dietatko doma alebo dat k niekomu inemu...

matozazzo
23. jan 2013

@darssynka Tu poradim, ak si to nemozu dovolit, nech sa obratia na pani ucitelku, riaditelku, existuju vynimky, a v tom pripade na zozname nebudu.

sisaha
23. jan 2013

@matozazzo aj ten co daruje peniaze, tak vacsinou s vyvesenim svojho mena musi suhlasit, nie? Niektorí si to dokonca žiadaju...Byt neplaticom dani hadam nebudeme porovnavat s dobrovolnymi prispevkami...?

darssynka
autor
23. jan 2013

Ak niekto má tie peniaze a nechce platiť je iné ako keď niekto naozaj nemá a nemôže platiť, veď koľko je sociálne slabých rodín 😒

zuzanale
23. jan 2013

no teda keď vidím kolko platíte zlatá naša školka prehlad toho ako je to u nás: sa platí 5€ mes to je povinný poplatok zriaďovateľovi ktorý sa musí platiť všade .... zrpš máme 10€ ročne nedvíhal sa už 3 roky zatial sme sa zhodli rodičia aj rada školky že postačuje ... postelné si nosíme svoje a taktiež si ho perieme sami každé 3-4tt riešiť to práčovňou tak sa nedoplatíme 😝 na začiatku šk roka donesieme pastelky lepidlo,nejaké výkresy a farebný papier plastelínu nikdy nepýtali aj keď s ňou pracujú bežne - predškoláci nenosia dostanú a taktiež už poplatok za školku neplatia + na začiatku toaletný mydlo servítky .... divadielka a iné takéto platíme osobitne ... na počet akcii v školke sa za ten peniaz sťažovať nedá keďže robia deťom haloween , mikuláša, pečú medovníčky,vianoce- hračky pod stromček, karneval potom máme na záhrade deň otcov a matiek s aktivitami, telocvičňu indiánske dni tento rok by malo biť aj niečo pre starých rodičov a kopec ďalšieho a sukničky a kostýmy na besiedky tiež priebežne musia riešiť keďže niektoré sú z pred viac ako 20tich rokov ... máme v meste 4 školky 2 (aj naša) sú zrekonštruované doplňajú skrinky a nový nábytok za posledné 2 roky vymenili všetky preliezky a hojdačky majú pieskovisko a na jar sa deti tešili s obrovskej trampolíny ... ale aj nerekontruované školky nezaostávajú len tie budovy už niesu čo by malo byť ... ale aby ste nepovedali že na východe lacno v susednom meste už mesačne platia 10€ poplatok zriaďovateľovi priplácajú za práčovňu zprš taktiež vyššie a tiež nosia pomocky do školky...

gabaiii
23. jan 2013

inak,...na dedine,..stoji školka.....ZRPS...platia raz rocne.. 17 EUR,.....z toho,...polovicu hradia,..na divadielka,výlety,..akcie,..napr,..divadielko stoji 1 euro,...tak 50 centov da rodič,..a 50c. školka zo ZRPS.,Hyg.potreby,aj farbičky a ine..nosia z domu,...Ak maju zeleninovy den,..napr,..zeleninu kupuju zu ZRPS.,aj iné..Strava je rovnaka ako v KE., šKOLNE PLATIA MESAčNE PO 7 EUR./ V MESTE JE TO 15 EUR,../...takže ak neratam školne a stravu,...v porovnani s mestom,... čo platia rodičia 70 eur,raz ročne v skolke,.... V školke na dedine zaplatia raz ročne do 25 eur.To je ale rozdiel ,čo??????????????????čudne,..že v dedinách to stačí,..a všetko funguje super,...a v meste nie,!!!! 😒

stefi76
23. jan 2013

ja platím zrpš 50 eur na rok, zdá sa mi to dosť, lebo na divadielka a aj za fotky musím platiť osobitne, nie sú v tom zarátané hygienicke pomôcky.

matozazzo
23. jan 2013

@sisaha Myslim, ze sa stale nerozumieme... Vola sa to dobrovolny prispevok, ale je schvaleny na rodicovskom zdruzeni alebo zasadnuti. Takze ide o prispevok, na ktorom sa vsetci dohodli, platia pre neho tie iste pravidla, ako pre ine platby a prispevky. Dobrovolny sa vola preto, lebo minimum je dane, ale kazdy moze dat kolko chce. Viem, ze mali zvolit iny nazov, niekedy to naozaj bol dobrovolny = sponzorske, ale nepouziva sa ZRPS, lebo to akosi vymizlo.. A este, nezistujem, z akeho si mesta, je rozdiel v platbe aj kvoli poctu skolok, skol v danom meste a o hospodarnosti riaditela.. Ale ak naraz treba riesit havarijny stav v 5 skolkach, 3 skolach... nie je to ani pre skolky, skoly a ani pre mesto sranda. Bohuzial :( A u nas je vacsina este nezrekonstruovanych, ide to pomaly, a pri tom nedostatku miest si myslim, ze poplatky su OK. A ak sa niekomu nepaci, nech sa ozve, tak isto, ze si aj nezela byt na zozname., Tym by som to uzavrela. Ak sa to teba netyka, neries to. Mozno to dotycnemu nevadi, alebo pozabudol, zaplati a na zozname nebude...

sisaha
23. jan 2013

@matozazzo mozno keby rodicovske zdruzenia neboli vedene typom: "navrhli sme prispevok rodicov vo vyske 20 eur mesacne a poskladat sa treba do polovice oktobra", tak by sa vela rodicov mozno aj ozvalo, resp. spolieha sa na to, ze rodicia sa neozvu...

sisaha
23. jan 2013

@matozazzo u nas v ZŠ to bolo tak, ze na stretnutie zastupcov skoly siel jeden z rodicov za triedu a tam si odsuhlasovali vsetko..Mna sa nikto nepytal ci s tym suhlasim, alebo nie...Tak ci onak ZRPŠ prispevok aj ked je odsuhlaseny je na baze dobrovolnosti a ja som ho skole potom prestala platit, lebo na moju otazku co sa z neho bude financovat mi bolo povedane, ze lyziarsky zajazd pre siedmakov, vylety pre druhakov, dotacia skolskeho klubu. Moja dcera bola osmacka, na lyziarskom neboli (lebo ich odbavili dennym dochadzanim na Pezinsku babu), takze podporovat aktivity, ktore sa netykaju mojho dietata odmietam.

jajka257
23. jan 2013

no baby, v nasej skolke je zrs 50 eur na polroka a potom zas 50, teda 100 na cely rok....

titkovamiriam
23. jan 2013

U nas je zrps 70 eur na rok a v skolke nieje napisany zoznam neplaticov,aj ked si myslim že ho zaplati kazdy,si neviem predstavit zeby niake dietatko nedostalo mikulasa,vianocny baliček,odmenu za zapis,neslo do divadla,vystavu a podobne,lebo rodičia nezaplatili.V školke sa da nahliadnut kam ide kazdy cent zo zrps.A tak isto to funguje na zakladnej aj strednej skole.

klot
8. apr 2013

@eeffka Absolútne súhlasím, vymáhanie a vydieranie zverejnením - to je arogancia moci !

sonka28
15. okt 2015

ahojte chcem sa spytat zrps v skolke platia vsetci surodenci ci len najstarsi clen z rodiny????bo skolke sa my dusuju ze to musim zaplatit za obydve detoňi.a skole je to tak ze vzdy platil zrps len najstarsi surodenec???

emily76
15. okt 2015

@sonka28 u nas sa plati aj v skolke aj skole za obe deti. Vysvetlene tym, ze ked z tych penazi kupuju detom odmeny, vstupenky a pod kupuju vsetkym detom...takze platim a neriesim. Tych 15 eur na rok ma uz nezruinuje.

pipinka4
15. okt 2015

@sonka28 aj u nas v skolke sa plati za vsetky deti.presne pre to ze z tych penazi sa kupuju baliky na mikulasa vianoce vystupenia a predsa nepojde len jeden surodenec na vystupenie alebo len jeden dostane balik.kazde dieta dostane tak bybto aj rodic mal zaplatit. Podla mna je to uplne normalne ze zaplatit za kazde dieta. A zas taka horibilna suma to neni ze by to nejako zatazilo rodinny rozpocet.

isis
19. okt 2015

U nas v skolke sa plati 15 eur na pol roka, t. j. 30 na rok. O tom, kolko davame do ZRPS vzdy na zaciatku skolskeho roka na rodicovskom zdruzeni rozhoduju hlasovanim samotni rodicia. Minuly rok to bolo po 10 eur!. Mame v skolke radu ZRPS, ktora pozostava so zastupcov rodicov (nemylte si to s radou materskej skoly) a ta rozdhoduju spolu s pani riaditelkou na co budu peniaze pouzite, t. j. divadielka, mikulaš a pod... V skolke je v kazdej triede vyveseny podrobny prehlad cerpania financii.

alenkam.
19. okt 2015

@sonka28 presne, kedze sa z toho kupuje pre dieta, tak treba platit za kazde.. u nas je to 120e na dieta na rok... to zatazi rozpocet teda dost.. ☹

veve10
19. okt 2016

Ahojte. Nas syn je predskolak a prave sme dostali sek na ZRPS na 60€ ZA PRVY POLROK, takze 120€/rok. Bola som na plenárnom, hovorilo sa tam vela o peniazoch (ze ich je dost), ale na tuto sumu si nespominam. Nerozumiem, ako je mozne, ze tu vsetci platia 15-20-30€ rocne a u nas je to 120! V inej skolke staci 15, ale u nas potrebuju 120? Je to bezna statna MS v Bratislavskom Starom meste. Velmi ma to prekvapilo. 20€ by som ani neriesila, ale v tomto pripade uz ide naozaj trosku o princip.

alenkam.
19. okt 2016

@veve10 my sme v petrzalke a detto... 120e na dieta.. mam tam dve... prva polovica splatna do konca novembra.. kradnem snad??