Zvláštna psychologička v škôlke

inull5
20. apr 2017

Ahojte,rada by som počula názory.
Včera dcéra absolvovala v škôlke sedenie so psychologickou.riaditeľka mi ráno povedala ze okolo obeda môžem po ňu prísť a aj sa rozprávať s psychologickou že ako dopadlo sedenie atď. Tak som teda prišla,išla som za ňou do triedy,kde mala rozložené lajstra.je to síce vedľajšie,ale miesto pozdravu sa ma pýta že aký mám problém..tak som jej povedala ze žiadny,len by som rada vedela ako dcéra dopadla.prekvapilo ma ze povedala ze sa bojí cudzích ľudí,že je ustrachana a zaostáva v grafomotorike.pritom na zápise som počula niečo iné a v škôlke tiež.dcéra je typická "herečka",má za sebou niekoľko fotení pre detský tovar.vôbec nebrala do úvahy že je malá lavacka.ale podstata mojej otázky spočíva v tom ze pri tom rozhovory som vzala so sebou aj menšieho syna.bol tam triede a povedal mi ze on už by rád išiel domov.tak som mu chcela vysvetliť že sa dorozpravam a ideme.v tom momente psychologička podráždene povedala ze ona by chcela aby bol ticho a chytila ho za ruku a odvliekla na chodbu.to ako vrieskal ani rozpisovať nejdem.vrátila sa a začala že to treba takto riesit a nie vysvetľovať že má vydiera a pod.chcela som sa postaviť a ísť za ním ale ona ze ešte neskončila.ja som ale išla von,akurát tam dobehla učiteľka že čo sa tam deje že tam malý vrieska a ponúkla mu koláč.na to som ja odmietla,a povedala ze radšej nie lebo bude zasa problém s vyprázdňovaním.(malý má 3 operácie bruška,vývod čreva a na stravu musíme dávať pozor) a na to ta psychologička povedala ze vidíte preto ma problém lebo je zhickany a ja sa dám vydierať ním,že ho mám každé ráno položiť na záchod a odísť..
Ja sa pýtam je to normálne alebo si to ja len tak beriem...Vďaka

negymama
21. apr 2017

pani si len lestila svoje psychologicke ego... chcela sa ukazat, ze aha, ked si vy neviete so svojimi spratkami poradit, ja vam ukazem ako sa to robi.

asi po tom hrdinskom pocine cakala medailu na krk a potlapkanie po pleci... ze dakujeme pani psychologicka, bez vas by nas to nenapadlo.

inull5
autor
21. apr 2017

@negymama presne,veľmi trefne napísané.taký pocit som z toho mala.

abab
21. apr 2017

@inull5 To je otrasne ako sa spravala ta psychologicka. Nam sa stalo podobne s psychologickou, ked isla dcera na strednu skolu. Tiez v skole, prisla psychologicka a testovala. Pri vysledkoch som bola aj ja. Uplne mi dceru zdeptala, vynadala jej, ze si neveri, ze je neuroticka a nakoniec s nami jednala len nadradene a s posmesnym usmevom. Ja som bola v takom prekvapeni, ze som sa nezmohla na ziadnu odozvu. Doma bolo tiez kopec inych problemov. Mala som co robit, aby som dcere vratila sebavedomie aspon take ake mala pred konaktom s psychologickou. Ak mas chut to riesit, ries to. Ja myslim na deti, ktorym akoze psychologovia pomahaju riesit vazne problemy do ktorych sa dostanu nie vlastnou vinou a ucitelia v skole ich nezvladaju. Uvedomujem som si, ze tieto deti vlastne nemaju nikoho a psychologovia ich uplne dorazia. Smutne. ☹

inull5
autor
21. apr 2017

@vedorka nechystám sa súdiť ale upozorniť nadriadeného teda upozorním pretože jej správanie nebolo kóšer a je jedno ci malý má problém alebo nie.mimochodom som ju na to upozornila,tento fakt však ignorovala.nemusí ti to byť ľúto,je to úplne normálne dieťa.

inull5
autor
21. apr 2017

@abab uf.čize vidím že nie sme jediní.toto aj nám vravela ze ma nízke sebavedomie,bojazliva,úzkostliva,že môže mať prejav aký chce ale kresliť nevie.no veľa toho nestihla keďže som išla za malým.

negymama
21. apr 2017

@inull5 no myslim ze pri pani psychologicke, s tym jej pristupom... sa vsetky deti prejavia tak nejak ehm...uzkostlivo a bojazlivo 😒

inull5
autor
21. apr 2017

@negymama neviem ako s nimi komunikovala,pritom som nebola.možné to je🙂

ramone_666
28. júl 2017

Psychologička? Skôr PSYCHOPATKA!!! Dokonca stará dievka bez chlapa a detí to vysvetľuje všetko.