• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

9.mesačné dieťatko chodí samé. Ako sú na tom tie vaše?

8. novembra 2007 
autor
ja verim :grinning:
5. nov 2007 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ja mám teraz pocit že môj 10 mesačný chlapček sa nevyvíja tak ako by mal.aj s ním chodíme,bežkáme,chodí sám okolo postele ovsem sa pridržiava.ale nemá odvahu a asi ani nechce sám chodiť.poznám veľa mamičiek a ony vravia že ich 10 mesačne deti už chodili.fnuk a môj nie a nie.mám z toho blbý pocit.
6. nov 2007 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zlatucka tak vobec nemaj blby pocit nas tiez tak behal a sam sa pustil az ked mal 12mesiacou a teraz mu nestacime :grinning:
6. nov 2007 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zlatucka,on nabere odvahu a jedneho dna sa sam pusti a pojde.Lea sa snazila mesiac,potom sa pustila a isla :wink:
6. nov 2007 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zlatucka :sweat_smile: :sweat_smile: nejako skoro by si chcela aby chodil tvoj maly nie? uplne staci ked zacne chodit na rok aj to nebude pozadu! moj ma 10a pol a tiez chodi popri nabytku a vobec nemam pocit zeby zaostaval, ale ze sa vyvija presne tak ako ma :wink: :wink:
6. nov 2007 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ericka,mas pravdu,len teraz mam pocit,ze sa asi moja nevyvija ako ma :grinning: :grinning: :grinning:
6. nov 2007 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zlatucka, normalne zdrave dieta zacne chodit do 15 mesiacov. Moj sa pustil az ako 14 mesacny a najhorsie co mozes urobit je deti porovnavat..
6. nov 2007 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavka tvoja lea je kapitola sama o sebe :slight_smile: ona je sikovnica po niekom z rodicov a nasi drobci su tiez po nas...
cat presne tak.porovnavat deti? to nie... to ako ked niekto ide mudrovat o strave rocneho decka a jedno je 6kilove a druhe 12kilove...tak to je to iste.ziadne dieta nemozno hodit do vreca len podla veku :slight_smile: takze kliiiiidek...
6. nov 2007 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ste ma troška upokojili ďakujem.moja babka mi povedala že sa maličký pustí neskor lebo je tučný ma 10mes a 9500g.no viedla som u rodinnej známej tiež 10mes chlapčeka a on sám behá a je dvakrát vacsi ako môj.no budem nadalej trpezlivá a uvidíme keby sa môj čertik rozbehne sám.este raz vám ďakujem za podporu.
6. nov 2007 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ericka,no ked ti mam pravdu povedat,radsej by som bola,keby sa este batolila,ako ostatne deti v jej veku,lebo vsetci sa cuduju,ze uz chodi,akoby bola martan. :frowning2:
vsetko ma svoje vyhody a nevyhody a hlavne ze su nase deti zdrave,nic dolezitejsie nie je,ani vaha,ani to key zacnu chodit a hovorit,ani nic-ked su zdrave a stastne,vsetko postupne zvladnu a naucia sa vtedy,ked bude spravny cas-jedno skor,druhe neskor
6. nov 2007 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavka nam sa kazdy cuduje ze ma len 10 mesiacov a ze vazi 12kil! tiez ako na martana pozeraju, nic si z toho nerob!
zlatucka ked tvoj je tucny tak co je potom moj?? moj tucny nieje :wink: a ostatni kto si to myslia nech si trhnu nohou. :slight_smile:
6. nov 2007 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
netreba s nicim stresovat...ludia su vselijaki...radi komentuju chude, tucne i normalne (vahovo) deti...je lahke komentovat cudzie ale predtym nez by sme zacali niekoho napr. i dieta komentovat, by sme sa mali zamysliet nad tym, ako by nam padlo, keby niekto takto komentoval i to nase dieta...ale vela ludi na to zabuda...ved my maminky sme take citlivky najme co sa tyka veci okolo nasich deti...ale drzme spolu a budme silne....netreba dieta do nicoho tlacit...vsetko pride samo...
6. nov 2007 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika :grinning: dobry macko, mas co nosit :stuck_out_tongue_closed_eyes: moja ma 14 kg :sweat_smile: ale ked mala rok vazila 12 kg, tak prirastok za ten dlhy cas nic moc a predsa nevyzera chuda-je normalna, skor sa taha do vysky.
zlatucka moja zacala sama chodit 11 mesacna, tvoj maly je celkom v pohode. Kamoskyna az v 14 mesiacoch a dnes je ovela sikovnejsia v stvrerani sa a behani ako moja aj ked moja zacala skor a su rovnako stare. Vsetko je indi vindi :grinning:
6. nov 2007 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Zlatucka,moja ma mala pred dvomi tyzdnami 9600g a nie je tucna,je normalne babo,len ma pevne telicko,svalstvo... :wink:
6. nov 2007 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa tiez niekedy pozeram ked povedia ze babo vazi tolko a tolko a rozmysalm kde to ma ulozene, lebo na to nevyzera :wink:
6. nov 2007 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maly tiez zacal skoro, ked sa nam na 4-mesacnej kontrole z lahu rovno postavil, ked ho lekarka chytlila za ruky, mala mierny sok. Tiez nam hovorili, ze este nema sediet a stat a neviem co. Chodit zacal v 10 mesiacoch.

Ale chodil bosy doma- strasne plakal, ked sme mu dali topanky, dokedy si ich nevyzul. Ale lekarka vobec nenamietala proti nicomu, ani sedeniu ani chodeniu ani topankam.

A este, ma kamaratku v rovnakom veku, ktora nevedela ani sediet myslim az do 6 mesiacov, no uplne protiklady, aj jej mama bola z toho nestastna. Teraz maju rok a pol a myslite ze vidno rozdiel????? Tak naco take stresy?
8. nov 2007 o 00:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok