9.mesačné dieťatko chodí samé. Ako sú na tom tie vaše?

vavka33
2. nov 2007

ahoj maminky,zacala som tuto temu,lebo budem rada,ak sem napisete tie,ktorych dietatko zacalo tak skoro chodit,pretoze sa ludia na tym pozastavuju,ze nasa dcera zacala sama chodit den po dovrseni 9tich mesiacov.Je strasne ziva od narodenia a jej psycho-motoricky vyvoj je vzdy popredu oproti inym detickam jej veku a aj jej sestricka zacala chodit tak skoro.
Tesim sa,ze napisete.

katarina7
2. nov 2007

ahoj vavi je to normalne aj moj prvy syn chodil tak skoro 🙂

jj2202
2. nov 2007

vavka podla mna je to ok. ja som vraj zacala chodit v 8mesiacoch no starsi brat ma zhodil a potom az ked som mala rok.
moj muz zacal ked mal 10m.
a kedy zacne janka tak to bude prekvapko. najradsej by uz teraz.
len mi nechce sediet..take male sidlo je, ako ju posadim hned startuje stvornozky. tiez na svoj vek 6m je podla mna svornozky slusny vykon..ale neviem moc neporovnavam..kamoskina mala zas sedi a janka nie. teda ona by aj sedela...len vzdy nieco zbada a koniec... 🙂

mory
2. nov 2007

vavka moj syn sam chodil od 10 mesiacov 😉

vavka33
autor
2. nov 2007

Tak som rada,ze je to "normalne" 😀 lebo niekto si mysli,ze som ju "donutila"aj ked neviem ako by sa to dalo 😀

petusko
2. nov 2007

vaviii, jasne, ze je to normalne a krasne, ake mas sikovne babo. kasli na neprajnikov aj ja by som chcela, aby Petik uz chodil ale este si asi pockam

😅

melory
2. nov 2007

ano tiez som sa v rodine s tym stretla ze 9.mesacne chodilo, nieje to nic zle, ked sa tak sam vyvijal.

sakura77
2. nov 2007

vavka,je to super ze ti uz chodi,deti su rozne,ja som zacacla sama koncom 7.mesiaca,v roku som vela rozpravala a bola uz bez plienok-co mi samozrejme nik neveri okrem rodicov a znamych co to videli 🙂 tak bud rada ake mas sikovne babo a kludne sa tym pochval 🙂

vavka33
autor
2. nov 2007

Dakujem babulky,ate zlate 😀

jj2202
2. nov 2007

presne vavka ako pise sakura.

vavka33
autor
2. nov 2007

jj,Janulke vsetko naj.k polrocku 😵

bibinka
2. nov 2007

náš Fifo začal chodiť keď dovŕšil 10. mesiac a potom ho skolila choroba a po dvoch mes. sa znovu "rozchodil" 🙂 on bol tiež popredu pred ostatnými deťmi, v piatich mes. sa mi postavil v postieľke(1.krát), v šiestich capkal popri gauči, pridŕžal sa a urobil pár krôčkov(keď som to videla, zhrozila som sa, že tak skoro??) a dodnes mu zostala tá veľmi veľká "živosť".

vavka- a maličká nepreskočila nejaký stupeň? myslím, lezenie, sedenie? inak je podľa fotoalbumu veľmi čulé a usmievavé dieťa. je určite v poriadku, že ti takto chodí, veď výnimky potvrdzujú pravidlo.

myslím si, že táto najmladšia generácia je úplne iná aj čo sa týka vývoja. vidno to aj na tom, že začínajú skôr liezť, chodiť, rozprávať atď. závisí to aj od toho akosa im maminy venujú. 🙂

erika153
2. nov 2007

ani dobou to nebude. ja som skakala v postielke uz ako 6mesacna a chodila ako drak ako 10 mesacna, moja mama vraj uz ako 9mesacna chodila sama...takze vsetko je podla mna v genoch... to ze sa nejaka mamina venuje dietatu a vkuse ho nuti chodit podla mna nieje dovod aby dieta zacalo skoro chodit, skor naopak. kazde dieta ma svoje hodiny a ked pride cas zacne chodit. vavka myslim ze je uplne bezpredmetne sa znepokojovat ze leusa skoro chodi, predsa ma 9 mesiacov..keby zacala chodit ako 6 mesacna tak to by som uz povazovala za cudne 😵 ale toto nie. dost vela deticiek zacne "skoro" chodit takze pokoj a klidek, podla mna uplne normalny zjav 🙂 🙂

bibinka
2. nov 2007

presne tak ako píše erika, gény neobalamutíš

vavka33
autor
2. nov 2007

Bibi,nepreskocila ziadnu etapu,ako dvojmesacna sa otacala,4mes.sama sedela a par dni na to sa vedela postavit v postielke a lozila,od piatich zacala chodit za dve ruky,ako pol rocna vyliezla cele schodisko v dome,od siedmeho za jednu a sama popri posteli,v osmych sa uz pustala,vedela sama stat a spravila dva-tri kroky.
Teraz sa postavi,pusti sa sama chodit,zastane,otoci sa,ide kde chce.Jasne,ze aj pada,aj ma chyti za ruku,ale proste chodi a rychlo.Stale ju upozornujeme,pomalicky....davaj pozor,neutekaj...Nastastie vie padat,vacsinou na zadocek,ale sem -tam aj na ruky dopredu.
Ja viem,ze sa nemusim znepokojovat,len som sa stretla s takymi vyrazmi v tvari,ze ona chodi,ved to by este nemala,je malinka-a co ju mam prilepit k zemi?je taka aka je,je to jej osobnost,temperamentna,sikovna,rychla osobka.
len ma mrzi,ze som si ju neuzila ako babatko,nikdy pri nas nelezala,nezaspavala....je kopia svojej sestry a pri tom maju odlisnych otcov.
asi su obe po mne-hihihi 😀

ufka
2. nov 2007

Vavka tvoja malinká je šikovná a moja malá je tiež také šidlo ešte nemá osem a už behá okolo postielky ako drak.všade sa stavia a naučila sa už aj pekne padat.
vavka dávaš jej prvé detské topánočky? nie sú jej veĺké?

vavka33
autor
2. nov 2007

Ufka,nemala ziadne take prve topanocky z obuvi,chodila vacsinou len v ponoztickach a v capackach,takych platenych-trojo ich zodrala,potom sme kupili tenisky a papucky po dome a teraz zimne topanocky.

ufka
2. nov 2007

to vážne? lebo mne každý hovorí,že jejmám dávať pevné na nožku

ufka
2. nov 2007

mám s toho chaos

vavka33
autor
2. nov 2007

Deticky sa vraj najlepsie naucia chodit bose.Ja som jej dala na nozky pevne tenisky az ked zacla chodit za ruky po vonku. 😉

erika153
2. nov 2007

ufka aj mne kazdy hovoril a ja mu nedavam na nozky nic! len ponozky, aj som skusala davat mu papucky, ale stale ich da dolu, tak to uz neriesim! 😉 😉

ufka
2. nov 2007

boli sme na poradni a ked videla doktorka,že má malá capačky tak sa zhrozila a povedala,že jejmáme kúpit ortopedické,ale jea nevyhodím 800 sk za také mrnavučké.takže dík za názor.

vavka33
autor
2. nov 2007

ufka a ani sa to neoplati.
A nam dokina nehovorila nic. 😉 az teraz,ze ake ma frajerske tenisky/mimochodom s Just Playka/ 😉

gabuliik
2. nov 2007

čaute.Moja malá sa tiež naučila chodiť skoro. mala 10 mesiacov a pred tým chodila po štyroch. schody zvládla už ako 6 mesačná. sú to proste šikulky. naša doktorka povedala, že je to ok. je to všetko genetika.
a inak, topánočky som jej tiež nedávala. chodila v ponožkách, potom neskôr v papučkách. ono sa to fakt neoplatí takému malému cvrčkovi kupovať drahé topánky ako hovorila ufka. za chvíľu je to malé.

prvapomoc
2. nov 2007

aj môj prvý syn chodil ako 10.mesačný a liezol po štyrok v 6.mes.ppediatrička mi povedala že čo robí dieta samo tým si neublíži.

vavka33
autor
3. nov 2007

Baaby,ste zlate,ze ste ma uistili,ze som nic zle neurobila a ze mam proste sikovne babo. 😀

bibinka
3. nov 2007

vavka- určite si nič zlé neurobila, Leuška si sama reguluje čo a ako treba robiť, na tebe je len aby si dávala pozor, aby si neublížila.som sa celkom pobavila- píšeš, že vyliezla na schodisko, 6.mesačná 😀
Náš malý sa ako prvý pokus o lezenie doplazil k zástrčke a vytiahol šnúru od televízora z elektriky medzi 5. a 6. mesiacom 😀
mladší vyzerá "pokojnejšie", čomu som veľmi rada, lebo mať doma dve neriadené strely, tak by som sa zbláznila.i keď už dva týždne po pôrode mi držal hlavičku a ja som mu ju nemusela ani pridržiavať. a v pohode pasie koníčky a veľmi sa mu to páči.. manžel si ho vzal do parády a cvičí s ním každý večer dvíhanie za ruky a kopkanie nožičkami. len aby mi ho nevycvičil ako toho staršieho 😀 😀 😀

dannynka
3. nov 2007

vavka aj moj brat zacal chodit ako 8-mesacny,a to este nemal dobre vyvinute jadierko.Tak ked isli dr na kontrolu mamina ho musela drzat na rukach aby nevideli ze chodi.Dnes ma 17-nast a nic mu neni 🙂 🙂 🙂

marty78
3. nov 2007

Vavka, pre deti je najzdravsie chodit bosim,to ano, ale vonku po nerovnej ploche, a nie doma na rovnej podlahe.

vavka33
autor
3. nov 2007

Marty,ale doma je zas zbytocne davat im dake topanky na prve chodenie.A chodenie na boso je zdrave ci uz vonku,alebo dnu a uz vidim,ako by niekto v meste mohol nechat behat dieta bose.nedovolim si to ani ja a to byvame v dome a mame obrovsku zahradu,ale nebudem riskovat,ze ju nieco pichne do nohy,preto som jej davala len obyc.platene capacky 😉

lindda
4. nov 2007

ja tiez cakam kazdym dnom ze sa Ninko rozbehne lebo je nenormalne zivy aj ja som chodila ako 7mes a bola som bez nocniku uz 10mes tiez to mame nik neveril 🙂