Abstinujúce narkomanky maminkami - sú tu ?

emanka
17. nov 2009

Ahojte,
ja som abstinujúca maminka a zaujímalo by ma, či nás je tu viac. Ak áno, tak by som chcela vedieť, že či vás ten "iný život" nejako poznačil, myslím pohľadom na život, na priateľstvo....proste napíšte, čo vás napadne... 🙂

teodorka
17. nov 2009

ja nepatrim do tejto skupiny ale Tebe drzim palce nech Ti to vydrzi uz nafurt 🙂 🙂

sue
17. nov 2009

Ahoj Emanka, tiež nie som abstinent,ani narkoman...ale máme v rodine takého...dlho s tým už bojuje...ale sú aj recidívy 😔 ak sa smiem spýtať, ako si na tom ty? 😔 držím ti aj tvojej rodinke palce 🙂

emanka
autor
17. nov 2009

Díky, baby...
Ja úspešne abstinujem 3,5 roka...tiež som s tým dllllllho bojovala, nie je to ľahké, ale dá sa 😀

...tiež dúfam a verím, že na furt...

pancake
17. nov 2009

ja ti chcem tiez len napisat ze ti drzim palce. 😵 😵 😵

musi to byt velmi tazke. ja som rychlo navykova na vsetko, tak viem ze keby som aj ja raz skusila tak som v tom az po usi. 😖 😖 😖

amphibia
17. nov 2009

drž se!!! je to báječné, že to zvládáš...sama s tím tedy zkušenosti nemám...ale i když si to nedokážu představit, a to svoje závislosti znám moc dobře🙂)))), obdivuju Tě, jako každého, kdo to zvládá..... 🙂

veronika81
17. nov 2009

emanka, tiež sem nepatrím, iba ti chcem napísať, že držím päste a veľa sily prajem 😉

Máš Leušku, máš pre čo žiť!! 😵

lenkavano
17. nov 2009

emanka též nemám zkušenost,ale strašně se kvůli tomu bojím o děti,nástrahy jsou a budou všude.
jinak mooooc tě obdivuju a přeju strašně moc sil už hlavně kvůli malinké Lee.bud kvůli ní silná a přeju vám krásný pohodový život.

emanka
autor
17. nov 2009

Baby, ďakujem vám !!! Ste veľmi zlaté...
Veru, Leuška je to najlepšie, čo ma v živote stretlo ( teda, čo som si poctivo vynosila a horko-ťažko porodila 😀 )
Keď sa malá narodila, bola som presne 3 roky čistá, mínus 9 mes. tehotná...neviem, neviem, kde by som bola teraz, keby som neotehotnela...som rada, že mám malú, fakt mám prečo žiť 😵 😵 😵

monkula
17. nov 2009

emanka, držím Ti palce.... 😉

tomasek06
18. nov 2009

Taky do tvé skupiny nepatřím, ale bohužel mám taky zkušenost z rodiny 😔 Držím ti pěstičky!

jaspina
18. nov 2009

Emi je dobře, že ti život postavil do cesty někoho, kvůli komu jsi byla schopná udělat to rozhodnutí a přestat. Mám bývalou spolužačku, která byla dík drogám totální troska. A dnes má malou holčičku a zdá se, že se drží..a teď jsem si vlastně taky vzpomněla na Terezu Pergnerovou.. Možná právě na nabytá zodpovědnost za dítě dá člověku tu sílu odrazit se ode dna.. Držím ti moc palce 😉

ygreen
18. nov 2009

emanko, (taktéž bez zkušeností, já neměla nikdy ani cigáro) ALE držím palce a moc si Tě vážím, za to že jsi nad tím zvítězila 🙂 jen si neboj říct o pomoc v době, kdy vše nebude jen růžové - dřív, než se myšlenky vydají tou odvrácenou stranou😉

emanka
autor
18. nov 2009

Ešte raz vám všetkým ďakujem... 🙂 🙂 🙂

perla200
18. nov 2009

ahoj eman....nie som abstinújúca...ale robila som terapeutku v resoci....a viem čo drogy dokážu....držím ti moc palce...hlavne sa drž v zátazových situáciach.....

lucija
18. nov 2009

Eman, super, vydrž a za chvíli si na to svnstvo ani nevzpomeneš 😉 Já s tím sekla před 12ti lety a jsem v naprosté pohodě. Stojí za to, to vydržet, tak držím palce 😵 😵 😵

lucija
18. nov 2009

Jo a co jsem otěhotněla, tak už ani nekouřím 😵

emanka
autor
18. nov 2009

Ja už si na to ani nespomínam...momentálne mám iné starosti, len som s tým žila niekoľko rokov, takže to vo mne zanechalo nejaké tie stopy... 🙂

Perla, v ktorom resoci si robila? Jaj, už vidím, že si zo Zámkov, tak asi tam, tuším Ľudovítovo sa to volá?

A ešte raz ďakujem všetkým... 🙂

tea333
23. nov 2009

Emanka vela stastia s malou, nie som abstinujuca narkomanka ale v rodine su hned dvaja, takze viem ake je to je, naozaj sa drz myslienky na svoju malu, hlavne v tych tazsich situaciach 😉

elize
23. nov 2009

Emanka, tiez nie som abstinujuca narkomanka, ale viem, ze sa to zvladnut da. Moja kamaratka je cista viac ako 10 rokov. Na heroine bola viac ako 4 roky. Teraz ma dve krasne a zdrave deti. Pocas tohto abstinujuceho obdobia prezila naozaj velmi tazke chvile (okrem ineho aj smrt svojho manzela). A zvladla to. Viem, ze ju to stalo velmi vela sil, ale to co ju drzi nad vodou su jej deti.
Tiez mas pre koho zit, tvoja dcerka ta bude potrebovat cely zivot, tak sa drz. A mysli na to. Si velmi silna, to najtazsie uz mas za sebou. Verim, ze to zvladnes. 😉

jaron
23. nov 2009

Ahoj Emanka,

asi pred 13 rokmi som naposledy bol opitý. Nedá sa povedať, že som bol závislý v zmysle ako narkoman, ale opíjal som sa občas a viem s určitosťou, že keby sa môj život nezmenil, pravdepodobne by som dnes bol alkoholik, mal som k tomu všetky predpoklady....

Dnes som abstinent z viacerých dôvodov, nie je to abstinent v zmysle vyliečený alkoholik, ale myslím si, že keby som vo chvíľach, keď mi je v živote ťažšie, si dal 2 dl vínka, uľavilo by sa mi (na chvíľu) a s veľkou pravdepodobnosťou by som si celkom rád na také "riešenie" zvykal, stále viac a viac.... Preto som rád, že som abstinent. Nič mi nechýba.

Som rád, že si teraz slobodná (od drog). A som rád, že jednoducho si. 🙂
Veľa šťastia želám.

Jaro

emanka
autor
23. nov 2009

Ďakujem vám, ľudia moji 😵
ja si ani neviem predstaviť, že by som opäť začala, proste to nejde dohromady, starostlivosť o malú a fetovanie...síce, poznám aj takých, ale to by som ja nikdy nedopustila.

Jaron, je dobré, že sa natoľko poznáš, že vieš, čo si môžeš dovoliť. Veľa ľudí sa preceňuje, nevedia odhadnúť svoje sily a potom veľmi zle dopadnú.....ja poznám niekoľko abstinujúcich alkoholikov a môžem povedať, že alkohol je rovnaké svinstvo, čo sa závislosti týka, ako heroín...

Takže ešte raz dík všetkým.... 🙂 🙂 🙂

blazka24
23. nov 2009

ahojte dievčatá berie sa do úvahy aj prestanie fajčenia? 😀

emanka
autor
23. nov 2009

blazka, jasné, že berie, veď aj to je závislosť - a dosť silná, ja som prestala, keď som otehotnela, ale už zas fajčím ☹ ...na to proste nemám

mayerka
23. nov 2009

ahoj emanko, letos jsem oslavila 10 let bez heroinu.. Samo že mi to změnilo pohled na život, všechno beru tak nějak míň vážně, když nejde o život 🙂 Taky si všeho dost vážim, pořád si pamatuju, jaká to bývala bída. A jsem hrozně vděčná, že to dobře dopadlo a já mám krásnýho zdravýho kloučka a bezva manžela 😀

emanka
autor
23. nov 2009

jeej, mayerka, tak gratulujem k okrúhlemu výročiu 🙂 ....presne, ako hovoríš, ani ja neberiem niektoré veci tak vážne ako ostatní, proste robia z niečoho takú tragédiu a mne to nepripadá vôbec dôležité...proste sa cítim niekedy ako z inej planéty, ale myslím, že takéto vnímanie všetkého je omnoho lepšie, aj keď som sa musela k tomu dopracovať takou hnusnou a hlavne dlhou cestou....

mayerka
23. nov 2009

z jiný planety, to je přesný 😀 spoustě věcí se už jen směju. Hlavně ti fandim, občas jsou kvůli tomu lidi pěkně hnusný, co?

niki01__2
23. nov 2009

Ahoj, abstinuji už skoro 2 roky, vlastně od té doby, co jsem otěhotněla. Dřív jsem brala pervitin a to dost často. naštěstí jsem na tom nebyla tak špatně, abych přišla třeba o práci nebo bydlení a abych nedokázala sama přestat. Ovšem dřív jsem neměla nějak důvod přestat. Dnes mám 14 měsíčního syna a je to to největší štěstí, co mě kdy mohlo potkat. Nechápu, jak jsem si dřív mohla myslet, že jsem byla šťastná.

JInak jsem musela změnit nick, nechci aby mě někdo poznal a věděl to o mě. Změnila jsem totiž všechny přátele, protože jsem se přestěhovala do jiného města a začala od začátku.

alias313
23. nov 2009

emanka, niki01 je super ze ste s tym prestali..viem si predstavit ake je to tazke, mi mame v rodine tiez jeden pripad a uz dost vela rokov hlavu v smutku, i ked cakame aspon malu pozitivnu zmenu, nakolko ma teraz vyjst z basy...aj preto vidim ake tazke je bojovat proti droge, je to iny svet...preto dievcata este raz velka poklona ze ste to zvladli a vela zdravicka a stasticka prajem 🙂

niki01__2
23. nov 2009

díky za podporu. No můj brácha taky bere a dokonce už přišel o dobrou práci. Mrzí mě to, dřív jsem se snažila ho krotit, ale teď jsme daleko od sebe a já mám svůj život. Když třeba přijedu k našim, tak je většinou bez peněz a já prostě sama od sebe mu půjčím, ale na jídlo. Ale aspoň mi to pak hned vrací, většinou to posílá na účet. Je mi ale líto našich, často je u nich nalezlej, místo aby žil svůj život. Ale aspoň že trpí na malýho, sice je to feťák, ale malýmu se věnuje maximálně a rád hlídá.
Můj přítel bral drogy taky a taky přestal se mnou. Pomohlo nám hodně to, že jsme se odstěhovali. Dneska, když občas přijedeme na návštěvu k rodičům a potkáme ty naše bývalý "kamarády", tak je mi jich fakt líto a hlavně nechápu, jak jsme na ně mohli tak trpět 😲 Dneska jsem nad věcí, jen mi zůstaly následky. Pár pohybů a tiků, který jsem měla na drogách. A taky jsem pěkně ztloustla. No jo, pervitin byl dobrá dieta.
NÉ, ŽE TO NĚKDO ZAČNE ZKOUŠET KVŮLI TOMU, ABY ZHUBNUL!!!!!

blazka24
23. nov 2009

emanka ja sa držím, mne to zatiaľ nechýba až na to že ak by som sa dostala v obchode do výkladu so sladkosťami nemali by čo vystavovať ale inak pohoda, nervozita ustúpila a už je to ako to je, neuvažujem začať znova......ale nikdy nehovor nikdy ako sa hovorí..............