Ako prežívate druhé tehotenstvo v porovnaní s prvým?

janetka
3. jún 2007

ahojte, chcela by som sa s vami podelit a zaroven ziskat nejake skusenosti, pocity mamiciek, ktore tiez prezivaju prave druhe tehotenstvo alebo ho uz prezili :o) AKe mate skusenosti s porovnanim z prvym tehotenstvom, co sa tyka vahy, priznakov a pod. A este ma mata, ze ako to prezije moj syn, ked ja budem v porodnici napr. 5 dni a pod... 😉 A to som len v 6. tyzdni 😉

zanettka
3. jún 2007

Inak Mško je krásne meno. Najkrajšie sú aj tak Slovenské mená. Muž mi práve oznámil že dievčatko bude na 100% Saška 😕

bzuco
3. jún 2007

nieeee, to sa mi nepáči 🤐
nie som stotožnená s tým menom

janetka
autor
3. jún 2007

andrejka,ty by si nam mohla prispeit, ako si prezivala narodenie druheho babatka a pocity potom vs. prve dietatko

bzuco
3. jún 2007

zanetka, presne aj mne muž tvrdí, že chce čisto slovenské meno
ked som čakala malú, mali sme vybraté pre chlapčeka Tomáš, ale teraz ....už by som nedala

janetka
autor
3. jún 2007

myslela som, ze moj prispevok sa nezobrazil a on uz bol na druhej strane..

bzuco
3. jún 2007

ja zasa pozerám na meno, aby pasovalo aj dospelému človeku
taký 50-ročný Dominik alebo Simon mi príde divné

janetka
autor
3. jún 2007

michal sa aj mne velmi paci, len moj muz nechcel, lebo som mala frajera michala za davnej ery a jemu to proste bolo nesympaticke 😀

paska
3. jún 2007

janetka ja ti poviem prvý pôrod: stres,vypleštená zo života ked sa malá narodila furt nervózna, nevedela som čo robím dobre čo zle
druhý pôrod dlhší bolestivejší ale zato s tatom a potom pohoda 😀 klídek 😉 tehotenstvo prvé rizikové 4m v nemocnici druhé pohodička 😀 len keby som tak nepribrala 😝

zanettka
3. jún 2007

Bzuco mne sa Tomáš stále páči. Mali sme jedného supeeeer kamaráta s týmto menom, ktorý už žiaľ nie je medzi nami. A moj muž to zamietol práve kvoli tomu 😔

janetka
autor
3. jún 2007

ja si pamatam ako sa mi ruky triasli, ked som mala nabrat nutrilon do odmerky a zarovnat nozom... hehe, tak to robil manzel... aby bol presnejsi... chichi... v tychto prakticky veciach je uz clovek ostrielanejsi pri druhom... ale zas musi mysliet este aj na to prve, kdezto vtedy sa zilo len pre jedno

janetka
autor
3. jún 2007

a richard?

zanettka
3. jún 2007

Paska inak ja som bola po prvom porode tiez straaasne nervozna na kazdeho. Trvalo mi to asi rok kym to polavilo. Dnes viem, ze to bola poporodna depresia. Vtedy som si to zial ani ja ani moje okolie neuvedomila. Preto by som chcela teraz tomu predist. Len neviem ako. ☹

bzuco
3. jún 2007

ja som aj obmedzená tým, že kedže učím, vždy sa mi meno spája s niektorým žiakom, som deformovaná
a väčšinou s peknými menami sú poriadne čísla ☹ a už len preto sa mi nepáči

janetka
autor
3. jún 2007

zajtra nahodim nejake fotky do albumceka,dnes uz nevladzem, uz som cez den asi dvakrat zdriemla a uz to zas na m na ide

zanettka
3. jún 2007

My sa tu s muzom smejeme, ze ako budeme toto druhe ucit aby zaspavalo samo 🙄 . NInku musime chodit uspavat. Inak este je hore a tancuje na Bailando 🙂

andrea.m
3. jún 2007

Filipkovi sme o tom že bude mať súrodenca povedali hned ako boli na teste dve čiarky.ešte sme to ani lekárom potvrdené nemali,ale Tami bola plánovana.videla som že tomu veľmi nerozumie ale tešil sa na bračeka.ja som tiež nejako mala pocit že to bude chlapec tak som dala Filipkovi bojovu úlohu vybrať meno.ked zapotil,že Daniel skoro ma švihlo,ale ked som videla ako sa na Danka teší tak som sa tešila sním a aj z menom som sa zmierila,dokonca som začala tak naozaj dúfať že to bude chlapec.v 24tt sme sa na 3D usg dozvedeli že to bude dievčatko Tamarka.meno bolo vybraté ešte z tehu s Filipkom takže nám už ostávalo len pripraviť malého na to že vytúžený brat nebude.padali slzy ako hrachy ale ked mu zakývala z obrazovky tak ju celkom zabral na vedomie.potom sme kúpili veľký bager a v deň ked sa mala narodila tak mu ho manžel dal akože od Tamarky...no najlepšia ségra na svete čo vám poviem.1 týždeň po návrate s pôrodnice bol OK ale potom Filipko ochorel,musel ostať doma a bol poriadne v šoku z toho že naňho nemám toľko času ako predtým tak začal trucovať a držalo ho to dobré 3 týžne.nikdy však svoj hnev neobrátil proti malej,hneval iba rodičov.svoju sestričku neskonale zbožňuje od chvíle ked ju 1x uvidel.

bzuco
3. jún 2007

aj moja je hore, to preto, lebo si poobede zdriemla 2 hodiny, ide ma poraziť, lebo ráno sa jej nebude chcieť vstávať 😒

zanettka
3. jún 2007

NInka este spava aj na obed take 2 hodky. Inak chodi do postele o osmej, len v nedelu tu tancuje vzdy do desiatej. Ked ide reklama tak ju vzdy oklameme 😅 , ze uz Bailando skoncilo. Inak by frcala az do konca 😉

janetka
autor
3. jún 2007

jakubko uz haja, ´v tomto ho musim pochvalit, je taky poslusny samozaspavaci spacik vo svojej detskej izbe, ale zas rano buntosi, uz okolo pol siestej, vynimocne o pol siedmej

zanettka
3. jún 2007

Andrejka aj nasa mala v tom ma uz jasno. "jednoducho to bude chlapcek a bude to Fiuipko" tak toto mi vzdy zahlasi, ked sa jej sanzim povedat, ze to mozno bude aj dievcatko. Uz len preto som zvedava na UZV, ze co to bude. Dufam, ze sa nam neotoci chrbtom 😒

andrea.m
3. jún 2007

a ked porovnam tehu tak prve absolutne v pohode len som veľa pribrala,pôrod sekciou horor,popôrodne blúes jak vystrihnuté z knižky.druhe tehu katastrofa...5 mesiacov som zvracala,migrény,boľava chrbtica a klby zato 4 hodiny po sekcii som bola ako rybička,na druhý deň hotova ísť domov(išla som na piaty)a po príchode domov pohodička pohoda.

zanettka
3. jún 2007

Janetka to je super, ze ste si Jakubka tak naucili. Ninka spava s nami v spalni aj v posteli. Tu v byte zatial detsku izbu nema, ale na jesen sa stahujeme do domceku, tak dufam, ze sa nam podari ju presadit do svojej izbicky 🙂

janetka
autor
3. jún 2007

baby, ked to tu tak sumarizujem, tak vacsinou tie druhe tehotenstva su horsie znasane, co sa tyka nevolnosti a to som si myslela pravy opak

janetka
autor
3. jún 2007

zanettka: zariadite jej ju a uvidis ako jej tam bude dobre... ja mam pocit, ze ked sa vratime odniekal z dovolenky, alebo od babkovcov, tak je cely stastny vo svojej posteli, si to uplne vychutnava...

titkovamiriam
3. jún 2007

da sa to tak povedat ze hej aj ked mne bolo blbo aj pri prvom

zanettka
3. jún 2007

Andrejka ja by som si tak zelala aby to bolo po druhom porode vsetko v pohodicke pohode. Nie take nervy ako pri Nini. 😒

andrea.m
3. jún 2007

no mne to tak vyšlo.1 tehu dobre,ale zlý pôrod aj adaptácia doma a 2 tehu zlé,ale dobrý pôrod aj adptácia doma.

janetka
autor
3. jún 2007

ja sa najviac netesim na ten samotny porod, mozno tym, ze mi vyvolavali prvy, tak mam pocit, ze som len cakala a cakala 😝

zanettka
3. jún 2007

Janetka ja som povedala mzovi, ze aj ked inde nebude zariadene, tak jej izbicka bude hotova nakomplet. Prave preto aby tam chcela aj spinkat 🙂

zanettka
3. jún 2007

No idem uz malu ulozit, lebo sa nam tu zacina pomaly o zem hadzat od unavy 😔