Ako prežívate rakovinu v rodine?

johnie
7. máj 2009

ahojte, neviem ci sa najde niekto, kto chce o tom vobec hovorit, ale predsa...
mala som pred 3 rokmi rakovinu prsnika a viem ako dokaze zmenit zivot zo dna na den, hodiny na hodinu... je to tazke nielen pre samotneho cloveka, ale celu jeho rodinu...
podelte sa o svoje pocity, ja sa podelim so svojimi... 😉

cat
25. okt 2012

@mitchelstown našla som v tom článku vela vecí o ktorých si myslím, že pomohli mne: ovocné a zeleninové šťavy z ovocia a zeleniny dopestovanej v našej záhrade, teda bez chémie. Jedlá sóda bikarbóna- už keď si človek denne 1 lyžičku rozpustí vo vode a vypije, tak zneutralizuje prekyslené prostredie v tele.. posilňovanie imunity, ktorú chemoterapia ozaj ničí a oslabuje...proste veci, ktoré sa už viac a viac dostávajú do povedomia ludí... ja som to skúsila na vlastnej koži takže viem svoje.

mitchelstown
25. okt 2012

@cat je to super, ze si nieco take skusila. Moja mama to uz skusat nechcela, aj ked som strasne chcela. Tak drzim palce 😉

cat
25. okt 2012

@mitchelstown ďakujem. A je mi to ľúto ohľadom tvojej maminy 😔 V mojej rodine zabíjala táto choroba už dva krát, ďalší človek s ňou práve bojuje..plus ja musím robiť všetko preto aby sa nevrátila.. je toho strašne vela..

luciauk
29. okt 2012

@mitchelstown moja kamarátka tiež odmieta všetko, akúkolvek alternatívu, vraj je neskoro ☹ našla som kliniky kde liečia alternatívne, v kanade, madarsku, taliansku, s peniazmi problém nemajú, ale nedajú si povedať ☹ jej dcéra je už v hospice ☹ dnes mi napísala sms, že nemáme volať ☹ neviem, čo si o tom myslieť...

pridám aj ja niečo zaujímavé http://www.curenaturalicancro.com/

aadulik2110
29. okt 2012

ahojte, mojej babke diagnostikovali po šesťdesiatke rakovinu hrubého čreva, operovali ju a na "vývod" si zvykala niekoľko rokov. Dožila sa 88 rokov - bola sledovaná a dá sa povedať, že vyhrala nad touto chorobou, lebo zomrela na starobu. V rodine to zostalo - mojej mamke tiež našli nález na hrubom čreve - našťastie nezhubný nádor, jej brat na rovnakú diagnózu ako babka zomrel mesiac po šesťdesiatke. Aby toho nebolo málo, tak z ockovej strany tiež máme pozitívnu rodinnú anamnézu... jeho brat zomrel na rakovinu hrtanu a to nemal ešte ani 50, jeho druhý brat má leukémiu. Ja som bola v 6 mesiaci tehu, keď môjmu ockovi diagnostikovali rakovinu hrtanu... pustili ho z nemocnice deň po tom, čo sa narodil malý. Prežívala som to veľmi zle, naviac tehotná a veľmi precitlivelá... bolo to veľmi ťažké obdobie, chcelo sa mi celé dni plakať, ale bábätko mi pomáhalo myslieť skôr na to pozitívne... taktiež aj keď to je veľká tragédia, ocko sa veľmi tešil na svojho prvého vnúčika a taktiež mu to veľmi pomáhalo myslieť pozitívne. Teraz je doma a teší sa veľmi z malého... ani babke ho nedá...

luciauk
31. okt 2012

u nás sa dnes dobojovalo 😢 😢 😢

barborka08
3. nov 2012

@luciauk Je mi to strasne luto :( :( :(

jennifer0013
7. nov 2012

Ahojte, chcem sa aj ja podelit, poradit, moja mama je po rakovine prsnika, mala najprv 8 chcemoterapii, po chcemoterapii je amputovali pravy prsnik, po amputacii nasledovali oziare 25 oziarov kazdy den, prsnik jej amputovali v januari, a dali jej chemoterapiu na dva roky, vypadali jej vlasy citila sa oslabena, bolo to strasne pre mna, otec nas tyral 15 rokov, mama sa s nim rozviedla este pred tym neviem kolko rokov do zadu ako jej diagnostikovali rakovinu, musela predat byt tak sme sa prestahovali aj k jej mame cize babke, a teraz mama sa stale stazovala na bolesti chrbtice, klbov ze ju bolia kosti, nevladala, na onkologii jej doktorka dookola opakovala ze to ma zo staroby popritom mama ma 49 rokov, tak druha lekarka ju poslala hned na ultrazvuk, kde uz vedela ze je nieco nie je v poriadku s pecenou, poslala ju teda na ten UTZ a tam jej nasli metastazy na peceni a zvacsenu pecen takmer o 20 cm, byvame u jej mamy ale podpora to nie je vobec prave naopak len vykrikovanie jej mamy ze to ma s toho ze ju otec bil a jej mama stale si musi dopriat poharik co ma 80 rokov a tvrdi ze ju alkohol drzi pri zivote a mamina sestra to je este katastrofalne pije alkohol uz vyse 40 rokov ale kazdy den jej matka ju podporuje v tom kazdy den chodi na navstetu k nam len preto aby si dala poharik palenky a v krcme to je kazdy den... najviac sa mi nepaci to ze ako ponizuju mamu, ja to uz nezvladam stale vybuchcem a potom stale som len ja ta zla ta najhorsia, nechcem sa rozculovat som v siestom mesiaci ale stale sa mamina sestra vyvysuje nad tym ze je nieco viac ze maju viac penazi, ze nie je chora stale mi splieta o tom ze preco sa to lepi na moju mamu ta smola, a stale len ohovaraju moju mamu s babkou (pre mna to ani nie je babka, cudzi clovek). nezvladam to psychicky uz som naozaj na dne ake su falosne alkoholicky. nie keby ju podporili ale este jej vykrikovat take hovadiny, a moja mama je velky dobrak stale im pomoze ked potrebuju pomoc a tu je ta odplata, co mam s tou babkou urobit a maminou sestrou este jej budu teraz vraviet take veci ze to uz dlho zit nebude a podobne veci, a viete asi ako reagujem, ked nemam ziadneho blizkeho cloveka okrem mojej mamy a mojho priatela tak som taka citliva ze stale vyletim na jej mamu, az by som ju dakedy zdrapla a vyhodila prec. strasne ma to boli, prosim poradte. Dakujem

larosa
30. nov 2012

ahojte, našťastie sa ma táto choroba nedotkla úplne zblízka, ale mojej veeeeľmi dobrej kamarátke obrátila život na ruby, Šimonko, jej tretí synček, mal presne 10mesiacov, keď zistili, že má nádor na mozgu, bol piatok 13.7.2012 a už v utorok ho prvýkrát operovali a odvtedy ešte niekoľkokrát 😝 bohužiaľ oslepol, ale zdá sa, že všetko je na dobrej ceste aspoň čo sa týka nádoru....... ale čo vlastne chcem, hľadám maminku, alebo fórum, kde by si moja kamarátka mohla popísať a vyžalovať, poprípade poradiť a aj povzbudiť....... ak by ste náhodou mohli mi poradiť a ja ju už do toho dotlačím, lebo sa nemôžem pozerať ako sa úplne odstrihla od života.... ďakujem 😵

dai
1. dec 2012

hm... tak mi zase zaciname - minuly tyzden ocinovi vysli pozitivne onkomarkery... makame vsetci na vysetreniach a pozitivnom aysleni - v pondelok ma ocino rozsiHshle ct aby sanic neprehliadlo... tak drzte palce☹

dai
1. dec 2012

@luciauk je mi to luto☹ vela sil

dai
1. dec 2012

@jennifer0013 nevies si maminu zobrat k sebe? psychika hra pri onko chorobach obrovsku rolu - tvoja mamina potrebuje klud a hlavne podporu...

mm2008
8. dec 2012

prišla som pozrieť, čo je "nové"...

@luciauk úprimnú sústrasť, veľa síl prajem. 😔 .

@dai - ako ste dopadli? snád máte poztívne správy z CT - myslím tak, že ocino snáď nemá veľký nález.

@jennifer0013 - naozaj ťažká situácia. ak som dobre rozumela, vy teraz všetci bývate akože u "babky" ? aj s tvojou maminou ? Ja neviem, ale ak to tak je, tak by som skúsila hľadať nejaký nájom, lebo toto nie je práve najšťastnejšie prostredie pre Tvoju maminu. Držte sa.

irenkask
9. dec 2012

@larosa Ahoj ja som stará mama vnučky Simonky ktorá dostala po povinnom očkovaní rakovinu neuroblastóm vo štvrtom štádiu s metastázami, stalo sa to po druhej hexe keď mala asi pol roka. Chcem ti len povedať, že tvoju kamarátku asi málokto pochopí, ja som chodila asi rok na detskú onkológiu a som psychicky poznačená dodnes. Moja dcéra spravila pre malinkú aj stránku tu nech si prečíta aspoň čosi povzbudivé http://simonka.webnode.sk/ . Malej nedávali takmer nijakú nádej .Ak chceš môžem jej poradiť aj liečiteľa po telefóne na diaľku. Rozmysli si, viem čo je mať ťažko postihnuté dieťa . Píšem preto ja ,lebo dcéra už nevládze o tom hovoriť ani písať, taká je vyčerpaná. Simonka má 5 rokov, stále ju musí kŕmiť, ešte sa pocikáva a zaostáva za svojimi rovesníkmi. Nech sa drží a ak by si potrebovala čokoľvek poradiť tak mi hocikedy napíš.

mm2008
10. dec 2012

@cat gratulujem , to sú úžasné správy. Tak snád si si už to zlé vybrala a teraz už iba krásne chvíle na Vás čakajú 🙂
.

jennifer0013
11. dec 2012

mm2008

nie, ja u babky s priaťeľom nebývam, bývame u jeho rodičov, len dosť často chodím navštevovať mamu, a lezie mi to všetko na nervy. ale už je to lepšie s tými podmienkami, už niesu také protivné, mame teraz diagnostikovali aj mts v kostiach, chodí na ožiare. Ďakujeme.

nela30
31. dec 2012

vsetkym ktorím tato hnusna choroba vzala tych najblizsich zelam stastny a pokojny novy rok 2013.

luciauk
2. jan 2013

Moja kolegyňa zajtra pochováva 36r kamarátku, po ktorej zostanú dve malé chlapčiatka a manžel...to je také nespravodlivé ☹

nela30
2. jan 2013

@luciauk ☹ ja som tiez prisla o moju naj kamaratku, mala len 32 rokov, ostala po nej 5 rocna dcerka.... 😢 😢

luciauk
2. jan 2013

@nela30 to mi je veľmi ľúto ☹ ☹ ☹ ☹ táto žena, o ktorej som sa zmienila, bojovala 4 roky. je to také nespravodlivé aj voči manželovi, deťom ☹ ☹ ☹ ☹ moja priateľke táto choroba zobrala brata, švagrinú, syna a teraz pred dvoma mesiacmi aj dcéru. taká zlatá osôbka ako ona si toto naozaj nezaslúžila, toľko utrpenia ☹ ☹ ☹ ☹ nech všetci odpočívajú v pokoji. je mi ľúto dcérky tvojej kamarátky, zlatíčko malé ...

nela30
2. jan 2013

no ved prave akurat tu vcera boli u nas na navsteve, lebo kamaratka bola vydata a zila v portugalsku, tak ako keby som sa na nu pozerala, ked tu pobehovala po byte s mojou dcerkou, a to som vzdy snivala o tom ze raz sa takto mi dve budeme pozerat na nase dietky...je to hrozne krute...tak mladi ludia ked musia odchadzat, bez rozlucky, nepripravene....stale sa s tym nemozem zmierit.....

sisa2010
7. jan 2013

@nela30 ahojte s touto chorobou sa nedá zmieriť iba ju musíme prijať a naučiť sa s ňou žiť.Je to velmi ťažké ale nič iné nám nezostáva, moja mamka v zrelom veku zomrela na rakovinu prsníka a pred pol rokom mi 4 ročný synček ochorel taktiež na rakovinu lymfatických uzlín,vďaka Bohu držíme sa,veľa sa modlíme, veríme a dúfame že sa už choroba nevráti. Není dňa ani večera aby som na ňu nemyslela,aj bežné prechladnutie vo mne vyvoláva úzkosť a obavy o synčeka.Strach je odteraz môj spoločník a inak to už nebude.Takže držte sa dievčatá a užívajte si každý jeden den, lebo nevieme ktorý je ten posledný 🙂 😉

svano
4. jún 2013

Aj ja mám svoju skúsenosť. Pred piatimi rokmi mi diagnostikovali rakovinu prsníka. Nasledovala operácia,prišla som o celý prsník. Potom chemoterapia a radioterapia. Mám 3 deti, z toho najmladšia dcérka mala len 1,5 roka.Bolo to veľmi ťažké,dodnes má mrazí, keď si spomeniem ako môj najstarší syn (vtedy 13 ročný)varil,prebaľoval ,kŕmil a kúpal svoju sestričku. Myslím, źe medzi nimi vzniklo krásne súrodenecke puto, ktoré len tak niečo neroztrhne. A ja som si prehodnotila životné priority.Už nebazírujem na hlúpostiach a som vďačná za každý deň.

komajota22
3. júl 2013

pridavam sa. mojej mame zistili v lete 2010 rakovinu prsnika. prsnik jej odobrali, podstupila liecbu a 2 roky bol klud. Teraz jej zistili metastazy na plucach... v rodine to zatial berieme vsetci pozitivne, mama sa zacala stravovat zdravo podla akychsi principov,... nepripustame si to... ja cakam na vysledky genetickych testov. Dolezita je hlavne dobra nalada a optimizmus!! 🙂))

baklik
3. júl 2013

@komajota22 ahoj, ak mozem vediet, na zaklade coho ti robia gen. testy? ako to prebieha? si ich platis alebo poistovna?

komajota22
4. júl 2013

Robia ich v onkologickom ustave sv. alzbety v BA, moja mama mala len 41 rokov ked jej ju diagnostikovali prvykrat, do sv. Alzbety chodila na konzilium a mamograf, tam sa na to prvykrat aj spytala. Oni maju urcite vzorce, podla coho to robia zadarmo ( mlada mamina ktora ma rakovinu prsnika a ma dceru, viacero clenov rodiny s rakovinou prsnika,..je toho vela ). Plati to cele poistovna, ja som na nich zatial nebola. Mamine odobrali krv, a trva cca rok alebo dva, kym zistia, ci ma v krvi tie zmutovane geny BRCA1 alebo BRCA2. Ak sa u nej potvrdia, tak az potom pojdem na odbery ja, a to trva v priemere tiez rok, kym zistia ci mam tie geny aj ja a aka tam je percentualna sanca. Viem, ze v tychto pripadoch hradi napriklad maskektomiu a plastiku prsnikov hradi takisto poistovna, ak tam su nejake percenta.

xypsylonka
23. júl 2013

Prosím Vás, keď lekár doporučí ADOS, musí sa to platiť? Ocino si musel kúpiť všetky infúzie aj injekcie. Je to nespravodlivé, celý život robil, nikdy nemaródil a teraz aby si platil aj infúzie... veď to je na zaplakanie...

luciauk
23. júl 2013

@xypsylonka to nemyslíš vážne 😢

bodka13
23. júl 2013

@xypsylonka je to bohužiaľ agentúra domácej opatrovateľskej služby tak preto sa za služby platí ...tie injekcie a infúzie ste neskúšali dať predpísať u obvodnej alebo cez onko ambulanciu ? ..určite by som sa išla informovať aj do zdravotnej poisťovne kde je tvoj ocko poistený 😉