Ako prežívate rakovinu v rodine?

johnie
7. máj 2009

ahojte, neviem ci sa najde niekto, kto chce o tom vobec hovorit, ale predsa...
mala som pred 3 rokmi rakovinu prsnika a viem ako dokaze zmenit zivot zo dna na den, hodiny na hodinu... je to tazke nielen pre samotneho cloveka, ale celu jeho rodinu...
podelte sa o svoje pocity, ja sa podelim so svojimi... 😉

zlatickamoje
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
23. júl 2013

@xypsylonka nedalo mi to a trochu som blúdila na nete .našla som tento článok http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/cl... , je síce z roku 2011 ale určite by som sa na základe neho ila informovať do poisťovne

xypsylonka
24. júl 2013

@bodka13 Tie infúzie aj injekcie predpísal onkológ, no komplet celé sa to platilo. Ešte aj striekačky aj to, cez čo tečie infúzia. Asi skúsim tú zdravotnú poisťovňu. Ďakujem.

xypsylonka
24. júl 2013

@komajota22 prosím Ťa, a aký je postup, keď by som si chcela dať spraviť gen.testy? Môj ocino aj jeho brat majú rakovinu žalúdka, takže je dosť pravdepodobné, že to bude genetické. Aké potvrdenia tam treba, aby to bolo bezplatné? A musí niekto tie testy odporučiť? Inak pýtala som sa na to môjho všeobecného lekára, či sa niečo také nedá urobiť, a on mi na to povedal, že na Slovensku sa také nič nerobí!!! Asi ho pôjdem poučiť...

ooo
24. júl 2013

@xypsylonka ak sa mozem zamiesat, tak moja mama na rakovinu prsnika a mala ju aj moja babka. ked porodim a dokojim, tak mi moj gyn. napise odporucanie na geneticke testy. hradi to v plnej sume poistovna, ale na vysledky sa caka cca 2 roky - budu mi brat krv, robit sono + mamograf a potom to cele vyhodnotia. da sa este zaplatit iny test z krvi, ale to uz je strasna palka. vysledok mas do cca 2 tyzdnov, ale nie je tam vyhodnotene vsetko.

xypsylonka
24. júl 2013

@ooo len teraz neviem, kto by mal mne napísať odporučenie na gen. testy. Ocinov onkológ alebo všeobecný (lenže on ani netuší, že také niečo existuje ☹ )

ooo
24. júl 2013

@xypsylonka no podla mna tvoj vseobecny. len tam treba asi splnit nejake podmienky na to, aby ti testy spravili. mne tak gyn. vravel, ze keby mala u nas len mama rakovinu prsnika, tak nedostanem odporucanie. musel mal este jeden clovek v rade - teda babka. co mala, takze na zaklade toho mozem ist na bezplatne testy. + este aj to zavazilo, ze mamina sestra mala rakovinu lymf. uzlin, dedko z maminej strany rak. pluc... takze som dost rizikova.

barcelona94901
24. júl 2013

@ooo ja neviem,asi to záleži aj od samotneho lekára??
od 5 rokov do 85rokov v našej rodine nikto nezomrel inak než na tieto dve choroby rakovina,leukemia ,všeho druhu..ale rak.prsníka sme nemali a mna teda moj nový gynekolog chcel poslať na testy,lenže som otehotnela 🙂 a pritom na gyn.sa zaujímaju iba o rak.prsníka,krčka..iné nie..tak neviem,mne doki povedal,že po šestonedelí ma objedná na vyšetrenia ,testy

mojej švagrinke zomrela mama na rak.prsníka ,aj mojej spolužiačke a nikto další v rodine a chodia na vyšetrenia ,spolu so sestrami ..

a hoci u nás nikto inak než na tieto dve choroby nezomrel,bolo ich dosť,členov v rodine .. od detí ,cez sesternice,tetičky,dedka,babky atd
necítim sa riziková,pretože rakovinu možeme mať uplne všetci,u niekoho vypukne u niekoho nie 🙂 ked nosíš v hlave ,že si riziková ,skor si niečo privoláš,aj keby ste to v rodine nemali ,podľa mna

barcelona94901
24. júl 2013

@xypsylonka injekcie,infuzie sme doplácali,záležalo aké..ale neplatili sme plnu sumu..to je všetko na predpis
Ados a podobné sa platí,ale je tam s nimi zmluva ,takže tá suma neni tak hrozná...a u nás aleluja za tuto službu..pretože v tých bolestiach niekam isť je nemožné a takto v domácej starostlivosti,v kruhu rodiny je to predsa len lepšie ,než byť v nemocnici iba kvoli pichaniu ☹

ooo
24. júl 2013

@barcelona94901 kto vie, ako to kazdy lekar berie. ja mam aj v prsnikoch strasne vela cyst (podla lekarky, kam chodim na sono prs zevraj nespocitatelne mnozstvo) a u mojej mami sa nadory vytvorili prave z cyst. dlhe roky to bolo ok, na kontrolu chodila kazdeho pol roka a niekedy medzi 2 kontrolami uz mala z cyst zhubne nadory.
jasne, nemusis mat nikoho v rodine a aj tak ju mozes dostat - stres, humus co jeme, pijeme, lieky, atd., atd...
uvidim, na tie testy pojdem, aspon budem vediet.
napr. ale moja segra chodi k inemu gyn. ako ja a ju nikam neposlala. sama si zaziadala, ze si prosi listok aspon na sono prs.

barcelona94901
24. júl 2013

@ooo no ved toto,ten prístup lekárov je všade iný

komajota22
25. júl 2013

@xypsylonka myslim ze tieto testy sa robia len pri rakovine prsnika - len tam je ten gen BRCA, o ktorom uz vedia co to lekari zistit...

xypsylonka
26. júl 2013

@komajota22 aha ☹

rachel36a
12. sep 2013

ahojte, som po umelom oplodnení a stále mi stúpa HCG aj ked oplodnenie bolo neúspešné... najskôr to diagnostikovali ako mimomaternicové tehu, urobená laparoskopia a nič.. dnes mi oznámili to čo som už dávnejšie tušila že ide o hormonálny nádor, len nevedia kde je , lebo ho nemám ani v maternici , kde býva najčastejšie, tak ma čaká cesta do Bratislavy a diagnostika... mala ste niektorá takýto problém?

luciauk
16. sep 2013

mojej kamarátke /38/ v sobotu našli nádor na mozgu, včera nám to povedal jej manžel. to nemôže byť pravda! minulý rok o tomto čase sme čakali, kedy tá sviňa zoberie kamarátkinu dcéru a teraz toto. prečo nešťastie chodí po dobrých ľuďoch? oni sú takí zlatí ľudia, majú dve malé detičky /5 a 2r/ 😢 😢 😢 😢 😢

escapelle
24. okt 2013

ahoj vsem.bohuzel jsem se ocitla v podobne situaci jako nektere z vas-rakovinu ma muj muz.zalozila jsem zde skupinu "tezka choroba blizke osoby"...pokud se budete chtit pridat,budu rada

mayerhenry
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka1608
11. dec 2013

Tak ja vám teda napíšem môj príbeh.Mamina nám začala v roku 2009 velmi zabudať čo som riešila vyšetreniami,jasné že naši slovensky lekári určili diagnozu alzheimer.Ok nie som lekár,takže brala lieky tri roky chodili sme po vyšetreniach.Minuly rok v lete som prišla s práce a mamina ležala,spala.Sadla som si k nej a zdalo sa mi že strašne rychlo dycha,tak som neváhala vzala ju do auta a rovno do nemocnice.Jasné zavolali k nej psychiatričku,neurologičku a aj psychologičku.Doktorov verdikt znel že to má s toho ALZHEIMERA.Nedala som sa odbyť,trvala som natom aby jej spravili rengén plúc,lebo to ako ona dychala nebolo normálne.Bolo mi povedané,že či si myslím že nemaju nič iné na robote len nas posielať na rengén...no a to už som mala toho ich prístupu plne zuby,tak som im povedala že ked nechcú vyšetrovať dôchodcov,tak nech ich teda rovno pri bráne strielajú.Ok.Lekár mi vypísal žiadanku na rengen.Vratila som sa s nou späť k tomu lekarovi,ktory si to pozrel a začal rychlo obvolávať plucne oddelenie že treba rychlo nachystať lôžko...jasné ja som bola mimo,lebo mne nikto nič nepovedal...až potom s pána doktora vyšlo že mamina má silny zápal plúc a nejaky nález na plúcach.Tak jej nakoniec zistili že tie tri roky čo bola liečená na Alzheimera mala malinky zhubny nador na plucach,ktory jej cele tri roky rástol,a narastol na taku velkosť že už sa nedal operovať.Síce mamina ešte žije,ale je už v takom stave ako keby ani nežila.Ja ako jej najmladšie dieťa sa o nu starám a to mám tri deti,syn 14,dcérka 5,a teraz syn Filipko 3mesiace.Mamina nas už ani nepozna,nevie ísť na záchod,nedokáže sa najesť a tak dalej.Som už uplne vyčerpana,lebo pri malom sa starať aj o maminu je dosť ťažké.Ale som si povedala že to s nou dobojujem nech ma to stojí hoci čo.Len najsmutnejšie na tom je že vidím ako mi zo dna na den odchádza a ja jej nemôžem pomôcť.Je to všetko také smutné a hlavne naše slovenské lekárstvo :(

luciauk
16. dec 2013

@majka1608 si strasne silna a obetava žena, dúfam že mamina veľmi netrpí ☹

barborka08
20. dec 2013

@majka1608 Srdce ma boli ked citam co prezivas a v akom stave je Tvoja mamicka. Mne takto odisiel ocino pred 16 mesiacmi :'( Vela sil Majka <3

drnetne
11. jan 2014

Prosím navštívte túto stránku a doporučte aj iným: drnetne.simplesite.cz

katarina0202
4. feb 2014

ahojte, aj v mojej celej rodine zabíja rakovina...teraz je na rade moja mama s rakov. krčka maternice...liečila sa pred tromi rokmi...pred rokom sa je jvratila mala desat mesiacov chemoterapiu,pri ktorom mala dvakrat progresiu na 4cm ale pri poslednom ct sa jej rast zastavil,pred dvoma týždnami začala velmi krvacat aj z močovodu aj z maternice,a mala velké bolesti brucha,na gynekologii jej pomohli,len vdak znamosti po týzdni jej zastavili krvacanie,ale tvrdili že jej už niet pomoci,,,,na onkologii nebolo miesto tak čakame do radu,pre nich mohla aj vykrvacat....poradte mi prosim čo by pomohlo?????

adnil1927
4. feb 2014

@katarina0202 Preco nevyskusa s MMMS? www.mms1.wbl.sk toto si precitaj, my to uzivame cela rodina a par znamych sa pomocou MMS vyliecilo z rakoviny a inych chorob!

adnil1927
4. feb 2014

@katarina0202 samozrejme ziadna Chemoterapia!Ta nepomoze, len dopomze k smrti!

adnil1927
4. feb 2014

@majka1608 www.mms1.wbl.sk odporucam uzivat MMS!

adnil1927
4. feb 2014

@luciauk Nech vyskusa MMS www.mms1.wbl.sk urcite pomoze 🙂

adnil1927
4. feb 2014

@adnil1927

https://www.youtube.com/watch?v=uXRI6xHU60c

nieco o ludoch co pouzivaju a vyliecili sa z rakoviny a inych chorob, nebudte lahostajni!Naozaj to pomaha!!!!!!

movob
25. mar 2014

Ahojte,
moja kamarátka má nádor na mozgu, po operácii , chemoterapii a ožarovaní to bolo ako tak, no teraz už je nechodiaca prišlo to zo dňa na deň, vynecháva jej pamäť a pod. Chodím k nej každý druhý deň, chcela by som ju rozosmiať, zabaviť ale neviem ako, poradíte ?

mirage
25. mar 2014

@movob To Ti mame my napisat aky vtip jej mas povedat ci ako? Ved ty ju poznas..

picasso
25. mar 2014

@adnil1927 akorát že chlorid sodný, který je součástí tohoto léku, se využívá v programu chemoterapie 🙂