Ako prežívate rakovinu v rodine?

johnie
7. máj 2009

ahojte, neviem ci sa najde niekto, kto chce o tom vobec hovorit, ale predsa...
mala som pred 3 rokmi rakovinu prsnika a viem ako dokaze zmenit zivot zo dna na den, hodiny na hodinu... je to tazke nielen pre samotneho cloveka, ale celu jeho rodinu...
podelte sa o svoje pocity, ja sa podelim so svojimi... 😉

johnie
autor
24. mar 2015

@hastr ja nepotrebujem pomoc a vobec nie od liecitelky, vdaka x

staleja
24. mar 2015

U nas to bol manzel kto mal rakovinu. Takze viem, ze tazke je byt aj tym druhym, nie chorym. Ale vyhrali sme a spojilo nas to... Boh zehnaj rodiny kde su chori na tuto chorobu!!! +

danny01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miroslava27
1. apr 2015

ahojte, pred dvoma mesiacmi diagnostikovali mojej sestre rakovinu maternice.Mala hned podstúpiť operáciu ale kvoli zlým výsledkom krvi sa muselo čakať, teraz ked sa jej vrátili do normálu a mala všetky predoperačné vyšetrenia ok zistli že je neskoro a nádor praskol.Predpísali jej ožarovania a chemoterapiu, ja sa chcem spýtať či s týmto máte niekto skúsenosti,hlavne s dobrým koncom.dakujem

danny01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
johnie
autor
2. apr 2015

@danny01 mohla by si prosim ta prestat, admini please !!!

miroslava27
3. apr 2015

@danny01 ja nepotrebujem nejakú sektu

danny01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saska2208
13. apr 2015

Mojmu ocino diagnostikovali rakovinu hrtana pred mesiacom, bol na prvej operacii kde mu vzali vzorku, po dvoch tyzdnoch bol na dalsej, povedali mu ze prisiel v hodine 12-tej, operaciu zvladol dobre, tak nam bolo povedane, a tiez aj to,ze nador vybrali a ze okraje boli ciste,takze dufame,ze sa mu to nestihlo dostat nikde inde. Teraz este cakame kym sa zotavi v nemocnici a pojde domov. Má tam byt dva týzdne, uz 3den je bez hlasu. Boli sme ho pozriet a podporit. V sobotu idem zas, nakolko ja som v Trnave a ocina operovali v Ruzomberku. Chodi ho podporovat mamina ktora byva v Lipt.Mikulasi, ja v sobotu naotocku idem za nim, nedal by mi aby som ho nevidela dva tyzdne, dufame,ze nenastanu ziadne komplikacie a bude uz len dobre. je to strasne pre rodinu, ale hlavne pre pacienta, najhorsie ked sa trapi sam, a neporozprava sa. vsetkym Vám posielam objatie, vydrzte to s ludmi okolo seba,ktorých chytila táto hnusná a zákerná choroba.

saska2208
13. apr 2015

@aadulik2110 aj moj ocino mal rakovinu hrtana, akurat sa doliecuje z operacie. Vyberali mu ten nador, a dr.povedal,ze okraje mal ciste, nezasiahnute, verime,ze bude dobre a ze sa z toho dostane, ale clovek nidky nevie, ci sa mu to nevrati. Operaciu si vybral sam, nakolko mal moznost podstupit ozarovanie alebo chemoterapi alebo operaciu, vybral si ju, a asi spravil najlepsie ako mohol.

saska2208
13. apr 2015

@majka1608 vela vela sil prajem. Je to smutne ako nase zdravotnictvo pristupuje, to mas pravdu. Este raz veeela vela sil.

aadulik2110
13. apr 2015

@saska2208 prajem vela zdravicka a nech ten boj vyhra nad tou hnusobou...
zial ja si vo stvrtok pripomeniem 1rok, co uz medzi nami nie je

saska2208
13. apr 2015

@aadulik2110 dakujeme pekne, verime,ze to zdola, a ze bude dobre. To ze to tvoj ocino prehral ma velmi mrzi, Tiez mu to operovali?

aadulik2110
13. apr 2015

@saska2208 ked som bola tehu so starsim, tak ho operovali a aj ozarovanie po operacii podstupil, po 2 rokoch sa to objavilo znova a vtedy chodil na chemo.... dobral poslednu a tyzden na to zomrel, este tehu som vybavovala pohreb a 2 dni nato sa mi narodil mladsi

saska2208
13. apr 2015

@aadulik2110 nasmu ocinovi zatial nevraveli nic o ozarovani teraz po operacii, ale dr nam povedal ze mize sa to kedykolvek vratit. Clovek si je velmi neisty. Obduvujem Ta ako si to cele zvladla, a este k tomu aj tehotna.

aadulik2110
13. apr 2015

@saska2208 no musela som.... poplacem si aj teraz.... naozaj nevieme kedy to opat pride... treba si vychutnavat kazdy den a tesit sa z pritomnosti toho druheho...a neplatu to len o chorych...

jojka120
23. máj 2015

@mm2008 ahoj ja sa chcem opytat - moj oco ma rakovinu pankreasu a tiez sa mu upchali zlcovody, vraj tam ma same blato... v pondelok ide na precistovanie a hoci doktori tomu nedavaju velku sancu, zlcnik je blizko pankreasu, pomohlo to aspon na chvilu? ten moj ma strasne bolesti, je uplne sivozlty, na pohotovost nechce ist, vraj sa ho chceme zbavit... tazko sa mi to pise... ☹

filander
25. máj 2015

Som zúfalá
Neviem ako mam pomôct mojej láske ..
Dozvedel sa ze jeho milovaná mamina ma rakovinu
Som ochotná urobiť čokoľvek len neviem co a ako??
Trápi sa a ja s ním

janka142
28. máj 2015

je to vsetko smutne.....a este smutnejsie, ked clovek vidi blizku osobu, ktora uz nema ani sil bojovat, aj keby chcel, neviem.....mam uja, ktoremu pred cca 1,5 roka diagnostikovali nador na plucach, bral chemoterapiu, mal sa celkom ok a potom mu nasadili radioterapiu, po ktorej bol uz celkom iny clovek, schudol 20kg, nevladal chodit, nejedol, ako tak sme ho dali do poriadku a po mesiaci sa zacal stazovat na koleno. Nemohli sme ho dostat k lekarovi v zaciatkoch, nechcel, bal sa a ked sme sli pred mesiacom, tak MR zistila nador v kolene a to sme ho uz vozili na voziku po ortopedoch a podobne....neverila som tomu, ale potvrdilo sa to.....v tom case zjedol aj 6 polievok za den, mal aj silu, pribral a po tejto sprave ho to polozilo, prestal jest, zasa chudol a z piatka na sobotu sa nam pomocil. Teraz je v nemocnici, stale len spi, mysleli sme, ze mu daju vyzivua ze sa trosku pozbiera, ale nic, len spi, nevladze rozpravat.....a to nam povedali, ze uz mu zacnu asi davat aj morfium a pritom nema bolesti, nechapem, ci o takychto ludi je uz starostlivost nulova.....teraz len cakame az nam odide, je mi z toho vsetkeho zle (ma 71rokov). to som sa chcela len podelit ake je to vsetko smutne......drzte sa vsetci

lavinis
28. máj 2015

moja mama zvládla chemo pri rakovine prsníka dva krát /rozostup 12 rokov/ a aj operácie.....zvládali sme to celkom dobre ako rodina, nejak sme si nepripúšťali, že by to nedotiahla do víťazného konca, ,,,,ale pre toho chorého je to vždy osamotený boj, nech mu rodina pomáha ako chce....to, čo sa deje v ich hlavách musí byť strašné ☹ podpora blízkych je ale určite dôležitá, už len keď nemusia sami absolvovať vyšetrenia

lavinis
28. máj 2015

@filander jedine byť s ním, zaujímať sa o jeho mamu, viac sa asi nedá...

saska2208
28. máj 2015

@janka142 my prezivame tiez velmi tazke obdobie, ocino ma rakovinu hrtana, uz ma za sebou dve operacie, o dva tyzdne nastupuje na chemo a oziare do Ziliny, velmi sa bojim, lebo vazi len 65kg, velmi tazko sa mu da najest, je to strasne sa pozerat a nemam ako pomoct.... DUfam,ze to nejak zvladne, ale velmi sa bojim... Ocino bude mat za dva tyzdne 60rokov, je odhodlany,ze chemo a oziare zvladne, tesim sa z toho,ze sa neopusta, ale ci to bude stacit na tu chemo neviem... zivot je nespravodlivy... velmi... prajem len dobre sprvy!!

janka142
28. máj 2015

@saska2208 drzim silno palce....neviem, ci by som mu znovu keby sa to vratilo dovolila ist na radioterapiu....velmi tazko to znasal a preto som mu verila, ze sa boji ist zasa k lekarovi.....ze by to musel zopakovat, ale nechcem ta znechucovat, pretoze kazdy jeden clovek je iny a berie to inak.....ale co mozem velmi doporucit aby bol psychicky v pohode, aby sa nepoddal, nas ujo toto nezvladol myslim psychicky a pokial nemal rakovinu za kazdu blbost isiel k lekarovi, takze vedela som, ze je to uz o psychike......bal sa, je to normalne v jeho stave....je mi ho strasne luto aj dnes som si poplakala. A este som sa docitala, ze podavanie toho morfia-co je na potlacanie silnych bolesti, tak napomahaju rychlejsie sirit a vyzivovat rakovinove bunky a preto to uz je len o nejakych dnoch......prajem vela sil a pokoja to vsetko zvladnut.

saska2208
28. máj 2015

@janka142 nam sa tiez nepaci,ze ma ist aj na chemo aj na oziare... Ale co mame spravit... je to velmi tazke... ako pisem, ocino je rozhodnuty,ze to zvladne,ze to vela ludi zvladlo a boli aj horsie na tom, ako on... aspon to ma zenie vpred.... Stara mama mala rakovinu prsnika, tiez operacia, chemo,oziare a dostala sa z toho, uz 4roky pekne funguje... Mozno to ma taky vzor,ze je starsia a zvladla...Ktovie... snazime sa ho podporovat.

janka142
28. máj 2015

@saska2208 verim vam......tazke rozhodovanie, ale je dobre, ze to takto pozitivne berie....ano ked nador vyberu a nie su metastazy, tak je to v poriadku, tesim sa starej mame, ze to pekne zvladla a ocinovi prajem len to najlepsie a aby to zvladol, ale ked to tak berie, tak bude to dobre.....dolezita je psychicka pohoda a hlavne chciet a nepoddat sa....

saska2208
28. máj 2015

@janka142 dakujem velmi pekne. Drzim Vam palce nech Vam vsetko dopadne len co najlepsie!

janka142
28. máj 2015

@saska2208 dakujem 🙂 len u nas je uz neskoro, uz ho to zozralo a ma po tele metastazy, jedine zazrak, to by som bola stastna 🙂

lucla
5. jún 2015

Ahojte vsetci, na uvod by som vam vsetkym ktory si tymto tazkym obdobim prechadzate zelam vela sil a pozitivne myslenie aj ked viem, ze niekedy je to velmi tazke a lahko sa to hovori.
Moj pribeh:
Mojmu tatkovi 18.3.2013 nasli zhubny nador na hrubom creve. Lekari zistili, ze nador je velmi blizko od konecnika (5cm) museli mu urobit vyvod s hrubeho creva (stomiu) ktoru uz zial bude mat dozivotne. Po tomto vsetkom nasledovala operacia, ozarovanie a na koniec chemoterapia. Prvu etapu sme zvladli, tatko sa s vyvodom zmieril zvykol si na neho, ved s tym sa zit da. Prva kontrola bola ok tak sme sa potesili, ze sme sa tej pliagi zbavili, ale druha kontrola uz ukazala zvysene markery ☹ nasledovalo PET/CT kde mu zistili nador na malej panve, zasa nasledovali ozary. Celkom ich mal zobrat 28, ale zial ich zobral len 26 pretoze sa mu polepili creva a potrava mu cez ne neprechadzala, tak bol kazdu chvilu ucpany, minuly rok 2014 cez sviatky mal take bolesti, ze ho museli operovat a urobit mu vlastne taku vyhybku v tenkom creve aby ta strava nesla cez tie zlepene creva. Na vyse mu dali aj hadicku na curanie pretoze sa nemohol vyprazdnit sam. ☹ Chvilu bolo vsetko ok a pred dvomi tyzdnami v stredu zasa strasne bolesti (mysleli sme, ze ho ani do nemocnice nedovezieme, ze nam zomrie v aute) ☹ lekarka povedala, ze to nie je dobre, ze creva nepracuju, tak si ho nechali v BA v nemocnici. Bol napojeny snad na milion hadiciek ☹ po tyzdni sa mu creva rozbehli chvala bohu a pustili ho dom, ale ma napadnuty cely spodok, na peceni ma mnohopocetne metastazy ☹ bojime sa o neho, on chce tak velmi zit uz je viac v nemocnici ako doma, je sama kost a koza. Strasne schudol. Vazil 76 kg a dnes mal 54kg ☹ Lekari vravia ze sa mame pripravit na vsetko, ale ako sa mame pripravit? Ved to nejde. ☹

janka142
5. jún 2015

@lucla tak to mi je luto......ale nadej zomiera posledna, treba verit......vies co? Tvoj Tatko chce zit a to je velmi velmi dolezite, nas ujo prestal bojovat, tiez je taka kostanka, teraz je v nemocnici, ale tiez, ze musime byt pripraveni.....tiez mi je z toho vsetkeho smutno, len ona sa vzdal a to je to najhorsie.....pokial je chut bojovat je dobre 🙂 ujo mal nejakych 80kg a teraz ma tiez neviem nejakych 50kg a nechce jest, stale spi, no hrozne. Ale dnes mm povedal primar, ze moze sa stat zazrak a v to treba stale verit, nemalo by to zmysel. Inak moj dalsi ujo mal tiez nador na hrubom creve a dostal sa z toho, ma tiez vyvod, ale hlavne, ze zije. Tatko nech sa srzi, pozdravujem 🙂

lucla
5. jún 2015

@janka142 dakujem velmi pekne za podporu. Bojujeme stale len otec ma strasne bolesti, ked je v nemocnici tak mu pichnu morfium a bolesti prejdu ale tie tabletky co ma tak mu nezaberaju tak dobre, cize ani spat od bolesti nemoze ☹ je to hrozne ale nevzdavame sa.