Ako prežívate rakovinu v rodine?

johnie
7. máj 2009

ahojte, neviem ci sa najde niekto, kto chce o tom vobec hovorit, ale predsa...
mala som pred 3 rokmi rakovinu prsnika a viem ako dokaze zmenit zivot zo dna na den, hodiny na hodinu... je to tazke nielen pre samotneho cloveka, ale celu jeho rodinu...
podelte sa o svoje pocity, ja sa podelim so svojimi... 😉

petra_maminka
24. sep 2015
Používateľ petra_maminka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petra_maminka.

rodinný známy takto prežival rakovinu svojej manželky, prežíval ju veľmi zle, nakoľko videl celé jej trápenie a všetko, mali veľmi dobré manželstvo a veľmi ho to celé zobralo, koho by aj nie, verím, že ja také nikdy nič neprežijem :/ neviem si to ani len predstaviť... potom sa z toho našťastie dostal tešil sa z detí, z vnúčať, úžíval si život, teraz mu ale diagnostikovali rakovinu prostaty :( a išlo to znovu dole vodou, nie je ochotný podstúpiť chemo a ani ožarovanie, jednoducho sa zaťal

kikurka
24. sep 2015
Používateľ kikurka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kikurka.

to sa akože nebude liečiť? Určite by sa našiel spôsob ako ho presvedčiť, že to má podstúpiť.

janas17
24. sep 2015

@petra_maminka prosím ak je to možné, skúste ho presvedčiť aby sa liečil, práve tento typ rakoviny je jeden z najlepšie liecitelnych - má šancu žiť normálny život, ani liečba vo väčšine prípadov nie je taká ako pri iných druhoch rakoviny - často stačí len operácia, pripadne ožarovanie a niekedy v kombinacii s injekciami raz za 3 mesiace.
Urobí veľkú chybu ak sa nebude liečiť, skúste ho presvedčiť ak sa dá...

petra_maminka
25. sep 2015
Používateľ petra_maminka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petra_maminka.

momentálne sa snažíme nájsť nejakú alternatívu, ja ho chápem viem že je to pre neho veľmi ťažké nakoľko vie čo celý ten proces liečby obnáša...

janas17
25. sep 2015

@petra_maminka veľmi závisí od štádia v akom to našli - ak nemá ešte metastázy tak liečba naozaj nie je chemoterapia. Viem, pretože presne toto má môj otec. A pred niekoľkými rokmi mi umrel brat na leukémiu, takze tiež som veľa optimizmu nemala. Ale život stojí za každý boj. Tento typ nádoru je hormonálne závislý - žiadna alternatívna liečba nepomôže bez klasickej liečby. Treba to buď vybrať alebo aspon hormonálne ovplyvniť tak, aby sa rast zastavil.

zuzana_kov
25. sep 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

Dobry den, neviem ake vsetky alternativy ste uz nasli, ale ja som prednedavnom nasla toto https://www.facebook.com/protonovecentrum?fref=ts je tam akurat aj pribeh nejakeho pacienta, nehovorim ze je to naj riesenie ale je dobre zvazit vsetky moznosti

emjee
26. sep 2015

@zuzana_kov pisala som im, nie som vhodny kandidat, hoci na stranke maju napisane, ze je to vhodne v podstate na vsetky typy, ktore sa ozaruju (a ja mam byt tiez ozarovana)

pumpkins
8. dec 2015

Precitala som si tu vsetky prispevky, lebo momentalne prezivam velmi tazke obdobie. Mojej mame zistili rakovinu pluc. Neviem ako zvladnem zit bez mamy. Strasne sa bojim najhorsieho. Prislo to tak necakane. Som na dne.

evadek
8. dec 2015

@pumpkins moja...viem ako sa citis..moj otec ma rakovinu prostaty...3 stupen zo 4 ,....bojujeme....nic ine nam neostava...
ake jej dali sance?...aku ma liecbu?

pumpkins
8. dec 2015

Sme na uplnom zaciatku. Mama je v Hagoch. Dnes mi to volala a plakala, ze ma nador a metastazuje jej. Tak zatial neviem aku bude mat liecbu...Caka este na nejake vysledky. ..Mam strach a myslim na najhorsie...Dufam ,ze do konca tyzdna budem vediet viac a aj ona.

terezka1947
8. dec 2015

@pumpkins ☹ ...tak lahke to teda nie je...ale vela zalezi od jej sily,od typu rakoviny,atd...mojej mamke nedavali ani rok...a zila este 5r,samozrejme chemo a opaeracie...striedali sa tazke,ale aj pekne a lahsie mesiace....je to boj na dlhu trasu a chce velmi vela sily=predovsetkym tej jej...ale aj tvojej
velmi drzim palce,aby to nebolo take beznadejne
stale treba verit
pochopitelne,clovek je slaby,pridu aj krizy,plac,smutok,depresia...to vsetko je normalne...ale snaz sa vzdy vstat a ist od zaciatku...a ked mamka uvidi,ze ty veris(naozaj veris).ze to nebude take zle a moze s tebou pocitat,bude sa jej lahsie bojovat...

evadek
8. dec 2015

@pumpkins och..poznam tieto zaciatky...aj moj otec ma metastazy....ale to nie je koniec...dolezita je liecba..niektory pacienti velmi dobre zareaguju na liecbu..plus vhodna strava..vitaminove doplnky....&*V podstate treba bojovat po vsetkych smeroch

pumpkins
8. dec 2015

Som zvedava aku liecbu jej daju a ake budu tie dalsie vysledky. Snad je tam nejaka nadej. Dufam ,ze to nevzda. Tazko sa mi na nu diva ked ju vidim ako place ked odchadzame domov z navstevy. A dakujem Vam za povzbudive slova. Chape len ten co tym presiel...

evadek
9. dec 2015

@pumpkins hlavne je dolezite pozitivne myslenie...aj ked to budete mat teraz s nou tazke...nedovolte jej upadat do depiek...a neplacte pred nou..Jednoducho potrebuje reci typu: mami ty si silna...ty si nasa bojovnicka...oplati sa ti bojovat kvoli vnucatam...ty to das....

pumpkins
9. dec 2015

@evadek Ja viem snazim sa. Ona je v Hagoch este. A dnes cely den neberie telefon. My sa bojime co sa deje...Je to strasny napor na psychiku. A ona sa bojim najhorsieho,lebo pred tyzdom mi volala a mi davala instrukcie co robit po jej smrti. Mna to totalne polozilo. Boze preco nemaju liek na tuto hnusobu.

vydrnik
9. dec 2015

Nahodou som nasla tuto temu.Bohuzial aj u nas v rofine rakovina vzala nekolko clenou rodiny.Pochdzam z Cr tak sa ospravedlnujem ak nektore nazvy budu zle.Moja teta zomrela na rakovinu.bola silna fajciarka moja babka jej sestra zomrela na rakovinu msternice a prsnikou.bolo mi len 13.dedo sa o nu staral do poslednej chvile.zomrela doma a to prezila 7 slabych infarktou.A najhorsie bolo ked zistili rakovinu mojmu ockovi.zil s rakovinou ,6 mesiacou.mal rakovinu pkuc.koniec bol hrozny zil z jednou pkucou.a tiez zomrel doma noko to jeho zelanie zomrel v roku 1999 a ja dodnes niesom s tym zmierena.o to bolo tazsie lebo 3 roky pred ockovou smrtou sa stal nezvestnym moj brat a dodnes nevieme co sa stalo.

janka37
9. dec 2015

@pumpkins velmi vam držim palce viem čo preživate aj moja mamka mala rakovinu pluc a tiež bola v Hagoch potom jej nasadili chemoterapiu ležala v Košiciach ale nevladala bojovať položilo ju to a pred mesiacom nam zomrela neviem sa s tym zmieriť ešte som tam aj bola.

evadek
9. dec 2015

@pumpkins tak ja poznam tie stavy..aj otec sa hocikedy rozplace...a ze co budeme bez neho robit..No my vzdy : co by sme robili, my sa ta tak lahko nezbavimne...este nas tu budes jedovat...a podobne odpovede....
nech nepocita s tym,ze ju budete lutovat....lutost nie je riesenie....iba ak ma bolesti...mozte jej povedat, ze ano mami..je to tazke..si silna...ale ty to zvladnes...my ti verime...
ANo..je to hrozne..poznam to.....ja som si musela ist predpisat antidepresiva..nevedela som fungovat...moj otec je zivitel rodiny a ten najlepsi otec...a chlap akeho poznam.....a moja najmladsia sestra ma 13 ...
Nastuduj si vsetky vitaminove doplnky..stravu....a dajte to ako podporu k liecbe kt. bude nasledovat chemo-alebo radioterapia....
Nas otec ma kopec vitaminov....pije stavy...a totalne zmenil stravovanie...
Rakovinova bunka zije z cukrov a zivocisnych tukov....to znamena...vysadit vsetky sladkosti....maso ( ak tak raz za cas nejake biele ) vela ryb....ziadne mlieko, vajcia...mlieko ak tak kozie....a kozie syry tiez...
Vela sil...a hlavne neplacte pred nou..zatvor sa do izby...vyplac.....a potom sa vrat a bud ok..
Je to tazke..ja takto zijem od maja...cela nasa rodina...
Neviem moja....neviem preco nie je liek....ale je kopec doplnkov kt. funguju ako prirodna chemo a je to dobry doplnok - ako vitamin B17 ...velke davky c-cka zacat na 1000 mg...potom skoncit na 15 gramov denne...kurkuma....
Su dobre publikacie...treba studovat...kupovat ...a veeelmi dobry je koren z pupavy...z toho sa pije caj...

pumpkins
10. dec 2015

@janka37
@evadek My najblizsi sa snazime pomoct svojmu blizkemu bohuzial nie vzdy to ide.@janka37 je mi luto maminky. Vyrovnat sa s jej stratu bude tazke. Ja neviem tiez ako to vsetko dopadne. Zatial studujem a zbieram informacie. Kazdy den je pre mna utrpenie nieco strasne, ale vy to urcite poznate , lebo ste to prezili a prezivate...Dakujem za rady a povzbudive slova velmi si to cenim.

evadek
10. dec 2015

@pumpkins nemas za co...mne pomohli iny,....a stalel pomahaju..netreba sa len vzdavat.....
Vzdy je nadej...vies kolko som ja odvtedy nastudovala?...ved som chodiaca encyklopedia na vitaminy, doplnky....a podobne....🙂
Ale mi to dame...ja viem,ze to je hrozne..ta beznadej.....to zufalstvo....ale uvidis..ono je najhorsie sa s tym vyrovnat.....a potom to uz bude lepsie...Prva faza je zufalstvo...druha bolest...potom prichadza zmierenie..boj...a podobne....
Hlavne naozaj myslite pozitivne...a ked budes nieco potrebovat pis....

rokka
13. dec 2015

@evadek ocinovi zelam vela sil...viem co to je ☹

evadek
14. dec 2015

@rokka Ďakujem-r...zvladli ste to?...ci nie?...ako ste bojovali?..aj alternativne?...´dakujem

rokka
14. dec 2015

@evadek ...no bojovali a hocijako ...ale nedopadlo to tak ako by sme chceli 😢 😢 😢

evadek
14. dec 2015

@rokka to mi je luto...:(
je to hrozne.... fakt....a strasne nespravodlive,ze nam odchadzaju ti najlepsi ludia... :(((
tiez prostata?...

barbapapa
14. dec 2015

@pumpkins prajem vla sil mamine a aj Vam...
Moj ocino mal rakovinu pluc😔

kaya60
14. dec 2015

ahojte, som tu prvy krat, len ta tema ma oslovila, bohuzial Moja mamicka zomrela presne pred tromi rokmi na rakovinu pluc. Zistili jej ju v auguste a na vianoce zomrela. Stihla dostat len prvu davku chemoterapie.Dostala porazku, co bolo asi vykupenie. Mala metastazy na kostiach a v mozgu, bolo to hrozne a ja si dodnes vycitam ze som nepochopila vcas ze sa blizi koniec, stale som si to nechcela pripustit. A este horsie, ze od jej smrti sa nas ocko uplne vzdal, jeho dusa odisla s nou, dostal tazku depresiu a aj napriek liecbe,teraz pred mesiacom nam zomrel 😢 strasne tazko to znasam, vlastne nam rakovina vzala obidvoch rodicov ☹

evadek
14. dec 2015

@kaya60 och..je mi do placu :(((( ...hrozne...
Ja sa tiez toho bojim,ze ocko musi bojovat...lebo moja mamina nie je moc silna...a ak by sa nieco stalo , no ja neviem :( .... a hlavne moja mamina je invalidna...financne ..psychicky..no nechcem mysliet...
Drzte sa....nic ine..len vela sil ti zelam....viem,ze sviatky tak isto ako pre nas nebudu jednoduche..
Zvladas to bez liekov?...Ja som musela najhorsie obdobie zvladat s liekmi....
hnusna choroba---

kaya60
14. dec 2015

@evadek dakujem, vlemi dakujem za povzbudenie, ja som bola na liekoch skoro cele tri roky, pomahalo mi ze som sa strarala o ocka, bolo v tom take urcite naplnenie, a lieky sa mi podarilo vysadit asi meciac pred jeho smrtou, teraz sa bojim ze bez nich to nezvladnem, aj sami zdalo ze hej, ale ako idu sviatky, len placem...

evadek
14. dec 2015

@kaya60 ja viem...uplne ta chapem..mne staci len ten boj s tou chorobou...plus tento rok som-sme prisli o babatko...tiez sa to kopi...
Sustred sa na svoju rodinku, aby si im v ramci moznosti spravila najkrajsie Vianoce....o to sa snazim aj ja...a ked ma premohne depresia, hned si davam lieky...
Som povedala,ze aj ked nevladzem, budem piect..upratovat...a snazit sa im spravit take Vianoce...a dufat, ze nie su posledne...
Mne pomaha to zo seba dostat...a aj plac je sposob terapie...

kaya60
14. dec 2015

@evadek hej, presne tak, chcem pripravit krasne vianoce pre rodinu, pre deti...vlastne som cely ten cas nemohla plakat za mamickou, lebo aby sa ocko netrapil a teraz mam vlastne akoby dvojnasobny smutok. Konecne ale musi ist vsetko von, vyplacem sa, vyrozpravam a je to trosku lepsie. Pomaha aj to, ked clovek vidi ze nie je sam, ze aj ini prezivaju podobne smutky a problemy a kolkokrat aj horsie osudy...a dokazu to, musia, inac to nejde, zivot ide dalej...