Ako prežívate rakovinu v rodine?

johnie
7. máj 2009

ahojte, neviem ci sa najde niekto, kto chce o tom vobec hovorit, ale predsa...
mala som pred 3 rokmi rakovinu prsnika a viem ako dokaze zmenit zivot zo dna na den, hodiny na hodinu... je to tazke nielen pre samotneho cloveka, ale celu jeho rodinu...
podelte sa o svoje pocity, ja sa podelim so svojimi... 😉

piskotik
10. aug 2012

@mm2008 držte sa a nenechajte tú potvoru zvíťaziť, veľa síl a krajší záver-víťazný, držím palce...

afrika
10. aug 2012

bolo to jedno z najhorších chvíľ v mojom živote....maminka nám umrela na Valentína a tá bolesť z jej odchodu je stále neskutočne veľká

gubcikova
10. aug 2012

@afrika moja mama zomrela pred 5 rokmi stále sa neviem stým vyrovnať a stále mávam stavy,že mi je smutno a plačem

cat
10. aug 2012

Ahojte. My rakovinu totálne ignorujeme, nebavíme sa o nej, nie sme zrútení a veríme,že to bude ok. U nás ju mám ja. Lymfatické uzliny, 2. štádium zo 4, čiže včasné zistenie. Chodím na chemoterapiu raz za 3 týždne, ambulatne na pár hodín. Už som tam spoznala kopec fajn ludí, ktorí majú svoju diagnózu hlboko v paži tak ako ja. Dokonca si dokážeme robiť srandu.. Žijem rovnako ako predtým, teraz sme boli na dovolenke na SK bo zahraničie mi dr. zatrhol..nebudem vysedávať v kúte a rumázgať, nedovolím tomu rakovi aby mi zasahoval do života 😉 A v paži mám aj vypadané vlasy, mám parochňu z pravých ľudských vlasov, na nerozoznanie od mojich pôvodných. Šak ma stáli 500 eury,hh niekto investuje do pobytu pri mori, ja do nového hára 😀 Pondelok idem na 2. chemoterapiu, musím si pripraviť kýbel k posteli bo zas budem celú noc tyčkovať akoby som v tom našla novú zálubu 😀 Nejako som sa rozpísala..no keď už doma o tom nehovoríme, tak aspoň tu sa možem vykvákať 😎

afrika
10. aug 2012

@gubcikova je mi to moc ľúto 😔

afrika
10. aug 2012

@cat držím palce aby si sa vyliečila. 😵 s optimizmom to ide lepšie aj keď verím, že nie vždy sa to dá. u nás ju bohužiaľ ignorovať nešlo, maminka mala jednu z najhorších foriem rakoviny a postup bol strašne rýchly. manžel mal ocina chorého 4 roky no povedal, že to čo mala naša maminka ešte nevidel

mm2008
10. aug 2012

@cat veľa síl ti prajem a vieš čo, môj otec tiež žije aktívne, a my ho v tom podporujeme... ešte chodí aj do práce, hoci on berie chemošku, ktorá nespôsobuje zvracanie ani nič podobné, asi na každé ochorenie je iný typ chemošky.
my doma o chorobe rozprávame otvorene, a tým jej dávame najavo, že my sme silnejší, nech si nemyslí, že nám bude otca pomaly a potichučky "ničiť". presne ako napísala @piskotik - apropo ´dakujem za krásne slová 😉 - nenecháme ju zvíťaziť...

@afrika @gubcikova - je mi to veľmi ľúto, prajem vám veľa síl.

cat
10. aug 2012

@afrika ďakujem.. a je mi to ľúto ohľadom tvojem maminy 😔 tá moja diagnóza má naopak veľmi dobrú prognózu, 80% ľudí sa z lymfómu vylieči, tak sa musím zmestiť do toho čísla..

cat
10. aug 2012

@mm2008 vďaka 😉 my doma keď už, -tak si robíme srandu, napr. včera mi tatko obdivoval náhradné vlasy a hovorím mu : nepožičiam! 😀 😀 Z rodičov som bola prekvapená ako dobre to zobrali, oco je doktor, o lymfóme vie všetko a sám mal v ambulancii sestričku, ktorá sa z toho dostala, tiež kamaráta čo to mal pred 20 rokmi a stále je tu a zdravý...

afrika
10. aug 2012

@cat s takým pozitívnym prístupom sa z toho dostaneš. mňa teraz nedávno držali v nemocke týždeň na podozrenie nádor. ochorenia a poviem ti, že som mala naozaj strach. no verím, že 😵 tvoje detičky ti dodávajú veľkú silu 😵

gubcikova
10. aug 2012

mne zomrela mama na rakovinu žalúdka.mala už ju v štvrtom štádiu.chodila k doktorovi že ju bolí žalúdok a on že to nič nie je.a otec na rakovinu dvanástornika dva roky po nej

afrika
10. aug 2012

@gubcikova život je strašne nespravodlivý. moja maminka mala vaskulárny tumor epiteloidný hemangioendoteliom

cat
10. aug 2012

@gubcikova niektorí doktori by mali vrátiť diplom, to je hrozné čo píšeš..mne naopak hneď robili CT a aj biopsiu,ale zas ak sme chceli výsledok z nej do 3 dní, musel moj muž čakať pred operačkou, vybranú vzorku nádoru mu dali do krabice v nejakom náleve /formaldehyd?/ a musel naštartovať auto a vyraziť z BA do Martina,lebo len tam sú nato odborníci...otras.

gubcikova
10. aug 2012

@afrika no to je.ja som mala 20rokov.nedožila sa dvoch vnučiek a jedného vnuka.no my sme vtedy mali taký rok.v júni 2006 zomrel mojej sestre(mali sme spoločnú mamu)dedko,v decembri babka a v júni 2007 moja mama a v septembri sa mame narodila vnučka.môj otec zomrel v juni 2009 a v oktobri sa mi narodila mama.a kedže ako jeho dcérka som platila 500€ za pohreb,vybavovačky s bruchom pred sebou

gubcikova
10. aug 2012

@cat v decembri jej diagnostikovali rakovinu na začiatku februára ju operovali a doktor nám po operácii povedal,že jej dáva pol roka života.ja som snou bola od rána 7hodiny do 19:00 stále som počúvala o tom čo jej mám obliecť do hrobu,ako ju máme očesať a namalovať.som utekala z domu.a takto to bolo fakt pol roka

afrika
10. aug 2012

@gubcikova 😔 . mne maminka umrela 14.02. a 16.07. som piaty krát potratila.

cat
10. aug 2012

@gubcikova 😔 😢 😔 to mi je velmi lúto..

afrika
10. aug 2012

@gubcikova nám pobedali pol roka a umrela do dvoch mesiacov-no tie dva mesiace ptrežívala naskutočné muky

gubcikova
10. aug 2012

@afrika to mi je ľúto.aj moja mama.každý pohár vody čo vypila sa jej dostal do plúc

afrika
10. aug 2012

@gubcikova ja nerozumiem tomuto svetu... aké to je všetko kruté 😔

piskotik
10. aug 2012

@cat prajem úspešné vyliečenie, detičky ťa potrebujú a veľa optimizmu, ten pri rakovine treba 🙂

piskotik
10. aug 2012

Všetkým veľa síl a chorým len vyliečenie a pevné zdravie

cat
10. aug 2012

@piskotik vďaka 😎

ducky
10. aug 2012

Všem bojujícím s rakovinou držím pěsti, ať tu mrchu porazíte. U nás v rodině takové štěstí nebylo, v květnu zjistili tchánovi na mozku nádor a šlo to tak rychle, že před 14 dny zemřel 😢 😢 😔 😔 3 měsíce a je pryč. Bylo šílené pozorovat, jak z chlapa jako hrom se stává troska a svůj vlastní stín. Kortikoidy mu rozházely totál organismus, takže ve finále měl i cukrovku a jiné další věci. 😔 Bohužel vůbec nereagoval na ozařování, fakt to šlo šíleně rychle. Rakovina je svinstvo, takže ještě jednou, držím všem pěsti, bojujte, co to dá. 😉

pumuckl
10. aug 2012

@barborka08 nebolí ho už nic! Je strašný to uvědomění si, že "už nikdy", ale bohužel to nejde vrátit. ☹ Tchán zemřel v 65letech. Ke konci už na tom byl taky moc špatně. Hrozně zhubnul, zeslábnul, zůstal jen ležet, měl halucinace. Myslel si, že má v květináčích štěnice, odposlouchává ho KGB (roky žil a pracoval v Rusku), mluvily na něho obrazy co měl na zdech doma, on mluvil na ně. ☹ Manžel musel jezdit ty štěnice "likvidovat". Z toho byl zase "normální". ☹ Smrt už byla vysvobozením. Nás to bolí, ale jim už je opravdu líp!

cuculik1
12. aug 2012

vsetky bojovnicky, ci uz tie, ktore bojujete s rakovinou samotne, alebo mate blizkeho clena rodiny obdivujem.....vlastne aj moja mamka je onko pacient, rakovina prsnika, nastastie sa to podchytilo skoro a teraz uz ma za sebou chemo aj radioterapiu a vsetko vyzera dobre, doteraz si pamatam, ako sme sa priblizne pred rokom o diagnoze dozvedeli, mne to povedala lekarka do telefonu a ja som sa tak strasne rozplakala, ze som sa az nadychnut nevedela, postupne citanim o jej chorobe som naberala optimizmus a teraz verim, ze uspesne boj vyhrala.... ocko mal v minulosti dva krat diagnostikovanu rakovinu koze, ale nie melanom, stacila iba chirurgicka liecba.... ale dlhodobo ma problemy s pazerakom, bol uz operovany a prave dnes na spolocnom obede ( uz s rodicmi nebyvam) som si vsimla, ze tazko preglga, az zatvaral oci, ale on sa nikdy na nic nestazuje... tak mam znova strach, citam ze ztazene preglganie je prvym signalom rakoviny pazeraka..... ja viem, nemala by som dopredu hladat diagnozy a bytocne sa znervoznovat, ale to je moja povaha.... a k tomu sa s manzelon zatial neuspesne snazime o baby a na pohode to nikomu nepomaha.... o tyzden mame mat KET po neuspesnom IVF..... , ani si nedokazem predtavit, ako by som dalsiu takuto diagnozu prezila... v com nachadzate silu ist dalej....?

barborka08
13. aug 2012

@piskotik Je mi to tak velmi luto, ze tato strasna choroba znicila aj vasho otecka... ☹ ☹ ☹ Mojmu ockovi diagnostikovali rakovinu hrubeho creva "1. stadium" v juni 2011, po operacii chemo a radio... 5 mesiacov po operacii uz mal 3 velke nadory na peceni a nespocetne mnozstvo metastaz... Srdce ma boli ked pomyslim akym utrpenim presiel, tie strasne bolesti, krvacanie... 😢 😢 😢 Co sa tyka zdravotnictva - je to az sokujuco otrasne, kricala a plakala by som od zlosti ☹ ☹ ☹

@mm2008 Dakujem velmi pekne. Prajem vam velmi vela sil a z celeho srdca si zelam nech sa vas otecko z toho dostane a vylieci. @cuculik Aj vasej mamicke a oteckovi velmi drzim palce a vam velmi vela sil a trpezlivosti, urcite sa babatka dockate. @cat Drzim vam palce a verim ze nad chorobou vyhrate. MUSITE VYHRAT!!!

@afrika @gubcikova Je mi luto ze aj vy ste prisli koli tejto zakernej chorobe o milovaneho rodica. Prajem vam vela sil...
V sobotu sme mali poslednu rozlucku a ja stale nemozem uverit tomu, ze uz nie je medzi nami a ze ho neuvidim... 😢 😢 😢

@ducky Uprimnu sustrast a vela sil 😔 😔 😔

@pumuckl Dakujem za vase slova. Vas svokor musel tiez velmi trpiet, viem ze rodina trpi tiez, ta bezmocnost a bolest sa neda ani opisat... ☹ ☹ ☹ Snad su uz len stastni a nic ich uz neboli... 😢

gubcikova
13. aug 2012

@barborka08 je to hrozné ked stratíš milujúcu osobu a najhoršie je to že ani po rokoch to neprestáva bolieť.mne sa moja mama vrátila v podobe mojej mami.je presne celá ona a zdedila aj po nej meno.

barborka08
13. aug 2012

@gubcikova Naozaj to velmi boli 😢 Vidim jeho fotku a neverim tomu... Neverim ze uz tu nie je... Cele je to ako zly sen a najradsej by som sa zobudila a videla ho zdraveho a plneho sil... 😢 😢 😢
To je krasne ze sa Ti mamicka takto vratila, urcite si priala a aj si praje aby si bola stastna a tesila sa zo zivota a krasnej dcerky.

timbouctou
13. aug 2012

ahoj, i já se přidám. Před dvanácti lety našli mé mámě radovinu prsu už pěkně rozjetou s metastázema ve všech vnitřních ženských orgánech. Chemošky, radio, operace, další chemošky. Chodila jsem do školy tenkrát, musela jsem skončit, protože nebyl nikdo, kdo by se o ní staral, nejmladší sestře bylo 12 a otec ji opustil zrovna v té době. Bylo to peklo, v těch špatných dnes u nás přespávala obvoďačka, rok jsme bojovaly a vyhrály jsme. Pak před dvěma lety onemocněla mámy kamarádka z dětství, bydlí v naší ulici. Před rokem moje mladší sestra ve 30!!! Naštěstí to cítila a donutila doktory, aby jí udělali mamograf. A oni se moc nehrnuli, že prý v tomhle věku je to nepravděpodobné. Kecy. Ale už je v pořádku, vzali jí jen uzlinu zpod paží. No a ta mámy kamarádka to teď má znova, teď už jí dávaj max půl roku, vlezlo jí to na mízní uzliny. To je strašný, nechápu to, jako by tu bylo nějaký hnízdo týhle strašný nemoci. Bože, jak jsem chtěla holčičku tak jsem teď ráda, že nemám.