Ako prežívate rakovinu v rodine?

johnie
7. máj 2009

ahojte, neviem ci sa najde niekto, kto chce o tom vobec hovorit, ale predsa...
mala som pred 3 rokmi rakovinu prsnika a viem ako dokaze zmenit zivot zo dna na den, hodiny na hodinu... je to tazke nielen pre samotneho cloveka, ale celu jeho rodinu...
podelte sa o svoje pocity, ja sa podelim so svojimi... 😉

luise
14. dec 2009

ďakujem... 😔

petrahy
14. dec 2009

luise uprimnu sustrast uplne som to prehliadla ☹
bramburka mamina lezi v nemocnici cca 150km od nas bola som tam a moc ta doktorka nechcela rozpravat vraj nevie a od dnes uz nie je jej osetrujuca doktorka dali jej druhu.
ale robia vsetky vysetrenia odznovu a mozno potom povedia 😒

bramburka
14. dec 2009

Petrahy. věř, že třeba když nevědí, tak ještě doufají v nějakou pozitivnější diagnozu. Ale chápu, že ta nejistota je nejhorší, my jsme paradoxně nesli lip pak tu špatnou zprávu než nejistotu.

binki
14. dec 2009

luise: velmi mne to mrzí, upřimnou soustrast

petrahy
15. dec 2009

bramburka no doktorka mi po telefone nepovie uz nic 😒 asi som bola moc vymudrena pytala som sa na vsetky vysetrenia a hlavne onkomarrkery a to sa doktorke moc nepacilo ked tak ma sa mamina pytat a ona mi ma povedat sama co sa dozvedela. ja som zdravotacka takze vidim do toho dost a takych doktory nemusia. Keby byvala tu u nas vybavim co sa da ale ked je tak daleko pri troch detoch sa neda lietat hore dole a nikoho tam nepoznam

bramburka
16. dec 2009

ahoj holky, ammka byla dnes v Motole a nasadili ji pokusnou léčbu „Preparát je po více než deseti letech prvním lékem, který má prokazatelný přínos pro pacienty bojující s jedním z nejzhoubnějších nádorů. Přípravek Tarceva účinkuje na jiném principu než chemoterapie a je výhradně zacílen na nádorové buňky, proto pacient netrpí nežádoucími účinky, které jsou spojené s podáváním chemoterapie,“ uvádí MUDr. Pěšina

tak držte pěsti......

Petrahy, to je šílená situace, ja nevim, co bych dělala, snad chtěla mluvit s primářem, vedením nemocnice, ale fakt asi po telefonu nic neřeknou...to nam rikaji taky.

jakoubka
16. dec 2009

bramburka-mo,moc držím pěsti 🙂

luise-upřímnou soustrast 😔 😔 😢

petrahy
16. dec 2009

bramburka drzim palce a co sa tyka maminy neviem sama co rozpravala som sa s neutralnou osobou ktora ma pozna a robi cely zivot v zdravotnictve a tiez mi nevie poradit co je lepsie ak by sme chceli preklad tak jedine na onkologiu do bratislavy a tam by ju aj tak mozno neprijali ma moc dg. a je otazne ci by jej okamzite nezlyhala imunita a moj tatino by mi to nikdy neodpustil ved ako by za nou chodil takto ju moze navstevovat denne a mozno ju pustia radsej domov aj tak jej liecbu nenasadili ziadnu ☹

tatolu
16. dec 2009

Petrahy, moja kámoška má brata, už som myslím o tom s Tebou písala... Mal nálezy dosť blízko okolo miechy... V BB sa nakoniec podujali na liečenie - operáciu... Tiež skúšali viacero lekárov-oni sú z Popradu 😉

petrahy
17. dec 2009

mamina mi ani segram od rana nezdviha telefon 😒 segry sa boja najhorsieho poradte mam skusit volat do nemocnice? alebo mam cakat este

petrahy
17. dec 2009

no radsej som zavolala a stale nic nevedia a posielaju ju po kdejakych vysetreniach a telefon asi nema u seba

bramburka
18. dec 2009

Volej do nemocnice! a ptej se! sami nic nereknou!

petrahy
18. dec 2009

volal som ale mamina nam aj tak telefon nezdviha ☹ uz som z toho na nervy kazdy den otravujem doktorov a stale sa nevedia vyjadrit uz som im povedala na rovinu ze som zdravotacka ze chcem vediet vsetko a oni sa nie a nie vyjadrit ani ci ju pustia domov alebo nieco liecba ziadna takze maminina psychika je asi v ........

zuzin78
18. dec 2009

ahojte ,tak mojmu ocinovi diagnostikovali rakovinu, a uz dnes isiel na ozarovanie a aj chemoterapiu. dost nas to zaskocilo, ale musime bojovat. vsetci drzime spolu. v nasej rodine je to uz druhy clovek tento rok co ma rakovinu. moja teta sa z toho dostala, ale stale bude sledovana. a velmi verim, ze aj moj ocino .tazke to budu pre nas zvlastne Vianoce ☹
drzte sa holky, vsetci nasi blizsky sa z toho dostanu

petrahy
18. dec 2009

zuzin78 to je smutne ale zaroven dobre ze uz mu nasadili liecbu cim skorej tym lepsie väčšinou ked sa to podchyti a lieči je velka šanca dostat sa z toho a to ze clovek bude cely zivot sledovany to je uz v pohode prajem Ti aby ste to spolu zvladli ved nadej je vzdy a ked zacala liecba tak snad bude dobre. 😉

emilyz
18. dec 2009

holky drzim palce, hlavne sa nevzdavat a nedat sa odbit lekarmi, trvat na liecbe, lebo casto sa stane, ze aj ked vsetci lekari mavnu rukou, tak liecba zaberie!
Viem, ze teraz je velmi ucinny Avastin, velmi drahy liek, ale ucinny.

bramburka
18. dec 2009

Zuzin, to je velmi dobre znameni, ze dostal chemo i ozarko najednou, drzim pesti!

Petrahy, u mamky taky dlouho trvalo nez nasadili lecbu, ale chtelo by to na rovinu promluvit, bud ji dejte lecbu, enbo ji pustte domu. Moc na tebe myslim, blby je ze jsi daleko, ale asi se holka seber a dojed tam at vis co a jak!

petrahy
18. dec 2009

bramburka ja som tam bola v nedelu a nic ale zacali robit viac vysetreni teraz jej este zistili nieco s klbom a ma asi aj zablokovanu chrbticu dali jej obstrek a v pondelok pojde na dalsie vysetrenia a v utorok ju pustia lebo na Vianoce aj tak nic robit s nou nebudu a potom pojde naspäť do nemocnice aspon to som sa dnes dozvedela koli chrbtici alebo klbu by mala podstupit operaciu ale je velke riziko ze sa nepreberie a neviem ci ma odvahu ist do toho to musi rozhodnut ona

bramburka
18. dec 2009

Petrahy a kde ma teda ty nadory?

petrahy
18. dec 2009

neurolog to uzavrel ako dg.C97 t.j. zhubné nádory s viasnásobným primárnym výskytom na rozličných miestach ale kedze sa stazovala aj na ine tak ju prelozili na interne

bramburka
19. dec 2009

Petrahy a jake ma problemy? bolesti? dalo by se treba nejak pomoci i jinak. Drzim vam pesti.

lenkavano
19. dec 2009

ahoj holky jen jsem sem nakoukla a je mi líto,že máte takové trápení.Všem vám přeju at se vaši blízcí uzdraví,at porazí tu mrchu rakovinu.

petrahy
21. dec 2009

takze primar povedal že ju nepustí a stále robia dookola vysetrenia takze fakt sama neviem ako jej mam pomôcť

bolesti má nevládze na nohy ale má dosť kil a malo pohybu a kedže nemá teploty tak jej nič nenasadia len ked si pýta od bolesti

bramburka
21. dec 2009

Petrahy, to je mi líto, hlavně ež musí být v nemocnici těd pred vanocemi a na vánoce? Bude moci domu, Dr. se boji, no leda na revers. Pokud by bylo neco na mozku, davaji se kortikoidy na otok, tak takhle orpavdu neni jiná léčba. Snad se zvedne mamka. U nás v čechách dají léčbu pokud si pacient pro ní sám "dojde" t.j. dají jí jen schopným chodit, protoze ono se to pak míjí s účinkm, protože cílem má bý zvkvalitnit život, ne ho zničit. Držte se a napiš.

petrahy
21. dec 2009

nakoniec mamina isla domov a ak sa jej stav nezhorší pôjde napäť ležať od 15, januara aspoň tak mi teraz volala no uvidíme cez sviatky skusime vypnúť mozog a čakať na zázrak

bramburka
22. dec 2009

hlavně že je doma, to jí podlě mě dost psychicky pomůže, uvidíš!

petrahy
23. dec 2009

diky snad pomoze neciti sa dobre no uvidime zivot ide dalej

bramburka
25. dec 2009

jake byly vanoce?

tatolu
25. dec 2009

Petrahy, takže mamina je doma 😉
A svoju diagnózu stále nevie?
Myslím na vás všetky 😔

petrahy
26. dec 2009

diagnozu nevie a neciti sa moc dobre ale mysli si ze je to rakovina lebo sme sa o tom bavili keby bolo treba preklad do Blavy tak by suhlasila
a sestra ide tiez na konzultaciu so Blavy na onkologiu a aj zakrok je vsak tehotna tak sa nevedia rozhodnut v januari po konzultacii budem vediet viac

dakujem ze na mna a moju rodinku myslite