Ako prežívate rakovinu v rodine?

johnie
7. máj 2009

ahojte, neviem ci sa najde niekto, kto chce o tom vobec hovorit, ale predsa...
mala som pred 3 rokmi rakovinu prsnika a viem ako dokaze zmenit zivot zo dna na den, hodiny na hodinu... je to tazke nielen pre samotneho cloveka, ale celu jeho rodinu...
podelte sa o svoje pocity, ja sa podelim so svojimi... 😉

dvojka
4. dec 2009

bramburka-netrpí tvoje mamka ještě depresemi? ☹ 😢
Je mi hrozně líto že vás tohle potakalo a že maminka dál nechce bojovat a vy jste právě tomuhle svědky 😢

Můj bratránek s rakovinou bojuje už přes dvacet let.Má to tak nějak podobně jako Tvá mamka.Vždy když se rýsuje že nemoc je na ústupu vyjde na povrch zase jinde☹.Je to strašně moc smutný tohle pozorovat.
Nicméně jeho drží nad vodou to,že neustále cestuje.

bramburka
4. dec 2009

no mamka asi ma depresi, ted jsem tu s ni byla a byla fakt v pohode, pristupna i homeopatovi a znicehonic mi prestala reagovat a ze ji neni dobre, nepritomny pohled, doufam v homeopata, ze ji opmuze, vzal nas uz v pondeli. aspon vlit do žil trovhu zivota!

dvojka
4. dec 2009

Moje mamka umřela díky depresi,my jsme to bohužel nepoznali,podcenili 😢
Je moc hezké vidět jak stojíte jako rodina při sobě a věř,že ač se to nezdá mamce hrozně moc pomáháte i přes ty její stavy kdy nevnímá-je staršně moc ráda že jí tkhle pomáháš a si sní.
Chápu,že jsi ztrápená,unavená,ale seš dobrá dcera.Klobouk dolů 😵

dvojka
4. dec 2009

A homeopatie jí určitě pomůže.Nejvíc ze všeho jí držíte opravdu nad vodou vy. 🙂

jakoubka
4. dec 2009

My se před tatínkem snažili dělat to co,jako když byl zdravý 😔 ,ale né vždy to šlo.
Bohužel tátu léčili v Praze a my bydlíme v Olomouci ☹

Když ho občas pustili,radovali jsme se ,že je s námi 🙂 😔 ,ale táta si to taky užíval ,věděl,že to může být naposledy 😔 (a taky,že jo 😔 )

bramburka-přeji,ať se mamince vrátí elán a bojovnost.

dvojka-20 let bojuje?smekám 🙂 ať bojuje dál 😉

dvojka
4. dec 2009

jakoubka.hm...To muselo být taky na hlavu ,že jste ho neviděli až zas tak jak by jste chtěli ☹ 😒 ☹ A teda vzít tu sílu a dělat před nemocným člověkem jako že nic to tě obdivuju.
Když umírala moje mamča v nemocnici,to jsme teda ještě nevěděli že umírá,tak jsem před ní neuměla dělat jako že je vše v pořádku ☹ 😔

jakoubka
4. dec 2009

dvoji-my se překonávali 😔 Ale skoro pokaždé jsme nakonec brečeli všichni 😔
Kdyby mě rodina neklamala,že se vylečí,určtě bych tak statečná nebyla.Ale kvůli mé závislosti na taťkovi,mi říkali,že se z toho dostává(ale opak byl pravdou) 😔

Nám řekli,že v Olomouci nemají dostatečné vybavení ☹ ,tak byl v Motole,ale bylo dobře ,že v Praze bydlí jeho sestra a tá byla pořád s ním,ve volnu jsme tam jezdili taky,nebo tatku přivezli 😔

Je to už 10 let,ale pořád je to čerstvý 😔

dvojka
4. dec 2009

Tak dobře že v nejtěžších chvílích měl rodinu při sobě.
Pro takového člověka je každé pohlazení ten nej lék 🙂

Tak nám umřela mamča před 3/4 rokem...A ty ted píšeš že i po deseti letech neni rána zahojená-To snad ani nepřežiju 😢 😔

jakoubka
4. dec 2009

dvoji-to je mi líto 😔
Zvládnout se to musí,ale je to těžký
😔 😢

O to víc,když mám jeho fotku v obýváku a vidím ji pořád 😔

Soucítím s tebou,hlavně v tomto čase 😔

rokka
4. dec 2009

dievčence súcítim s Vami ☹ Ja som toto isté prežívala minulý rok s mojím otcom. Vôbec si teraz neviem vysvetliť tú vnútornú silu, ktorú som mala pred ním, aby som to psychicky celé zvládla. Otcovi zistili rakovinu prostaty a celej rodine sa zrazu zosypal svet ako domček z kariet. Bolo to niečo strašné 😢 Chce to obrovské úsilie fungovať normálne. Otec dovtedy veselý a úžasný človek sa zmenil na kôpku nešťastia. V očiach som mu stále čítala, že vôbec nechápe, čo sa to s ním vlastne porobilo. Držali sme ho stále nad vecou ale nakoniec sa už nedalo ☹ Už sám si prial zomrieť. Mal strašné bolesti a ja som mu to už nakoniec priala tiež, nech sa už netrápi. Raz som to aj v nemocnici nezvládla, psychicky, úplne som skolabovala...ale nie pred ním, on už aj tak nevnímal. Zomrel, bude to už skoro rok, ale dúfam, že mu je už lepšie. V myšlienkach som stále s ním,v duchu sa s ním rozprávam a cítim, že je stále pri nás 🙂

dvojka
4. dec 2009

jakoubka-no to mi povídej
když si pouštím třeba videa,kde si hrála mamča s Kikou a ted už neni nic...Jen prázdnota 😔

Děkuju ☹

Přeju všem nemocným at nad touhle nemocí vyhrajou 🙂 😵

bramburka
4. dec 2009

Rokka, ja vcera byla v tomhle stavu, ze jsem si prala, at to ma uz mama za sebou, na jednu stranu, je to sobecke, ale asi by se vsem ulevilo, hlavne mamce, ale na druhou stranu se nekde vzdycky vzepru a chci to resit. Jeste v utery se mnou mama resila mou tchyni a tak 😀 a ted nevi, kdo volal, kdyz polozi telefon. Ale kdyz ji vidim dopoledne, tak se to ve mě vzepře a prostě ještě bojuju, i kdyz muj tata uz to vzdal, ale on je tu s niporad a kdyz chci aby hlidal malou a mohl by tak prijit na jine myslenky, tak moc nehce, nakonec mi rika, ze mu to moc pomohlo, asi si ho nahraju na diktafon.

ja se strasne bojim toho az uvidim ty videa a fotky, mama s malou si strasne rozumi no asi musim byt silna, ale doprcic, babicky maji preci umirat az jako stařenky!

dvojka
4. dec 2009

říkala jsem si to samé,osud nedovolil aby tomu tak bylo

binki
4. dec 2009

bramburko: vloni moje máma prodělala léčbu rakoviny, úspěšně, byl to pro nás taky šok, měla metastázy. deprese taky byly... měli jsme strach, protože pár let předtím měla mrtvici. pomohlo jí asi to, že jsem s malým byla u ní a taky, že se hodně mazlila s pejskem...je stabilizovaná, klep klep

na podzim nám ochrnul tchán a náš švýcarák dostal rakovinu... další stres... tchán má operaci a už zase chodí, pejsek nám bohužel zemřel, rodiče ho museli nechat uspat a jelikož jsem zrovna v zahraničí, nemohla jsem se s ním ani rozloučit, bylo to dost nečekané... měsíc předtím jsem řešila, jestli uspat kocourka nebo ne, hrozila mu amputace penisu a velmi nekvalitní život, jednou z možností byla kastrace (co čtvrt roku se ucpe a nečurá)
dobrý rodinný přítel zemřel na embolku... podzim na ho...jsem docela unavená

bramburka
4. dec 2009

hruza je to ano, mamka ma pejska i kočku, ale malou strasne rada vidi, blby je, ze mala se pred ni predvadi a tim nadela dost hluku a mama se unavi tim driv, je to tezke, ael na kratsi navstevy ji vodime. Ale spis porad telefonujeme a ja uplacim Xenusku aby ji do telefonu rikala basnicky a tak.

ted jsem prisla domu a tata jsk si to s malou uzil, no ale priste zase budu bojovat aby prijel, on na ni dost prenasi negativni energii, vzajemně se vycucávají, je to takovej začarovanej kruh.

binki
4. dec 2009

bramburko, mně pomohlo se poradit, asi jsem to tady na koníkovi už někde psala, ve sdružení Amelie - na podporu rodin onkologicky nemocných - http://www.programamelie.cz/

luise
4. dec 2009

Och..., je mi to fakt veľmi ľúto. 😔 Prajem veľa síl a hlavne, aby to pre každého bolo lepšie!

bramburka
4. dec 2009

Binki diky zaten kontakt, ja ho mozna vyuziju, ja uz o tom premyslim dyl, ze skocim k nejake psycholozce

lada82
6. dec 2009

Jakoubka, Dvojka... Mne zemrel tatinek ted v srpnu... Ze zacatku jsem si to nechtela uvedomit... ted to na me doleha, a porad brecim... To asi ty blizici se Vanoce... ach jo

Bram vi, jak moc mamince drzim palce!!!

bramburka
6. dec 2009

No holky a aby toho nebylo malo, tak babička, takovej držák ...všechny nas drží, tak ji odvezli do nemocnice, nesmí se tam kvuli chripce a ona mi do telefonu rikala, ze uz umře, že umírá, at tam nechodím, no to snad ne...

Ladi, je to strašně těžky, maminka se říká, že je láska, ale já byla taky vř´ždycky tatínkova, když na tom byl před lety bledě, byla jksem uplně složená. Ted se snaží, je vylečený alkoholik, byl i v Bohnicích a už 4 roky nepije i při těhle stresech! Jsme na něj pyšná a modlím se taky aby ho nic neskolilo.

lada82
6. dec 2009

bram, teda, jeste babicka do toho 😢 snad to nebude tak spatne, ach jo

nam ta tatova smrt uplne rozhodila vsechno... clovek na to porad mysli, a za kazdou blbinou hned vsude vidim rakovinu... desne ☹

bramburka
6. dec 2009

Ja taky prave jak Xenda mela 2 chripky za sebou, uz jsem byla pološílená...no dnes teda mamka hruza na tom svatku, ja jsem uplne cumela, ze slavi svatek a krome me a brachy ji nikdo ani neprinesl darek...ze me ne, je mi jedno, mala to nevnímá, no nic, naše rodina. Jooo pardon Xenuška dostala od strýce 1 kompot (mam jich poděděnejch asi 400 ve spajzu...)

bramburka
6. dec 2009

no ale to neni důležité, samozřejmě. Ale jinak se mi mamka zda malinko malinko lepší. Zítra dám vědět, co etn homeopat. Bude to hokec. pres Prahu v 9 rano, ale snad dorazime.

luise
9. dec 2009

Ahojte, tak táto choroba si v našej rodine vyžiadala opäť jeden život. ☹ V čera jej podľahol srýko... 😔

bramburka
9. dec 2009

Luise, je mi to moc líto, upřímnou soustrast.

Mamka je lepší, ale je nštastna, rika, ze neco zazije, za chvilku se ji to vygumuje a nepamatuje si nic, dnes jsem tam byla cely den a mama mi pak psala SMS, hned jak jsi odesla, vsechno s emi to vymazalo a ja si nepamatuju nic, co mam delat? Ach jo.

mirka755
9. dec 2009

ahoj
moje babička a strejda umřeli na rakovinu střev, babička umřela před rokem na rakovinu vnitřku ☹. Můj táta chodí každý rok na kontrolu střev, protože se mu tam ukazují občas polypy - jen doufám, že se mu něco neukáže. Je to svině tahle nemoc 😢 ☹

luise: upřímnou soustrast

petrahy
14. dec 2009

Ahojte prepacte ale chcem sa spytat da sa este nieco robit ak ma mamina dg. C97 Zhubne nadory s viacnasobnym primarnym vyskytom na rozlicnych miestach ? Prisla som na to vcera. Mamina lezi druhy tyzden v nemocnici a robia jej kopec vysetreni a nic jej nevedia povedat. Toto mala napisane samozrejme len ciselne v prepustacej sprave z neurologie teraz ju prelozili na interne. Doktorka nam to ale nepovedala.

icejane
14. dec 2009

Je to naozaj velmi tazke...a najhorsie je to, ze ta hnusna choroba si nevybera...a ked na nu ochorie male dieta je to cosi strasne o tom vediet nieto este prezivat...velmi drzim vsetkym ktorych tato choroba postihla a aj ich pribuznych prsty aby to zvladli a aby sa nevzdavali... 😉

binki
14. dec 2009

bramburko: tak co homeopat? už jsi tam napsala?

bramburka
14. dec 2009

Petrahy musite si nejakeho dr ocdchytnout, maminka - aspon v CR musi podepsat ze si preje byt informovana a pak vam jsou povinni rict vse na co se zeptate. Samozrejme ze se da neco delat, nasadi ji asi chemoterapii, na nekoho zabira uzasne, na kamaradcinu babi s metastazema vsude, te rekli, ze neni nadeje a ejhle, ona je uplne zdrava!

Binki, byli, dostala troje kapicky, opravdu se zvedla z posetle, ale bolesti ma v boku stale a cim dal vetsi a odpoledne si jiz z dopoledne nic nepamatuje, ale dopo udela hafo prace! no takze celkem uspokojive, Zitra jdou na kontroklu do Motola, da -li panbuh daji ji chemosku v tabletach domu, ale bojim se, ze ji to nedaji. A ze ji v tom nechaji.