Ako prežívate rakovinu v rodine?

johnie
7. máj 2009

ahojte, neviem ci sa najde niekto, kto chce o tom vobec hovorit, ale predsa...
mala som pred 3 rokmi rakovinu prsnika a viem ako dokaze zmenit zivot zo dna na den, hodiny na hodinu... je to tazke nielen pre samotneho cloveka, ale celu jeho rodinu...
podelte sa o svoje pocity, ja sa podelim so svojimi... 😉

mimco
26. dec 2009

Zdravím Vás,
naposledy jsem přispívala v létě a psala jsem o naší mamince jak bojuje strašně dlouho.
V srpnu ještě oslavila padesátiny a dozvěděla se, že sestra je těhotná, že bude babička.

Bohužel 1. 12. nám odešla. Když jsme se v nemocnici od doktora dozvěděli, že je u konce, vzali jsme si jí domů.
Díky mobilní hospicové jednotce jsme se o ni mohli se sestrou starat. Po 11 dnech od propuštění nám ve 2:15 ráno zemřela. Měli jsem to štěstí. že jsme s ní mohli být úplně do konce a držet jí za ruku, dokud naposledy nevydechla 😢 .

By to horor, pořád se mi o tom zdá a čím je to dýl, tím je to horší.

Vím, že jsou Vánoce a lidé by se měli radovat, ale...... 😢

Všem Vám a Vašim blízkým přeju jen a jen zdarví.

tatolu
26. dec 2009

Mimco 😔

tretulka
26. dec 2009

ahojte...aj v nasej rodine sme bojovali s rakovinou...

tatka operovali ked som maturovala, mal nador na hrubom creve, nastastie sa to podchytilo vcas...

na rakovinu pluc zomrela moja mama, 25.12. to bolo 16.rokov 😔 , cele to trvalo 2,5 mesiaca, ten pohlad ked bola na Stedry den sice doma, ale napojena na kysliku a my sme asi 4x volali zachranku...vzdy jej nieco pichli, ulavilo sa jej a nakoniec ju po veceri aj tak zobrali do nemocnice a rano nam zavolali, ze zomrela, mala 54r....ja som mala 19 rokov a strasne ma to zobralo... ☹

ostala som sama s tatkom, o ktoreho som sa starala, medzi nasimi bol velky vekovy rozdiel, tatko mal tedy 70r., 11r. som s nim bola, pred piatimi rokmi isiel do nemocnice s tym, ze ma zapal pluc, nakoniec mi dr. oznamil, ze to nie je zapal, ale metastazy, zistilo sa, ze mal nador na prostate a ten metastazoval do pluc, tatko bol uz velmi spavy, dr. mu daval par dni.... zavolala som bratov a isĺi sme za nim, bavil sa s nami, smial sa, hovoril ako pojde estre na nejake vysetrenia a daju ho do poriadku...rano zomrel.... 😔

pred dvomi tyzdnami mi tuto strasnu dg. oznamil moj milovany brat...uz je po operacii, mal nador na semenniku, v pondelok ma prvu chemoterapiu...a do toho mu den pred Vianocami vyhorel dom, mozno ste to videli v spravach...hroza, dufam, ze sa brat vylieci, prognozy su podla lekara dobre, ale clovek sa aj tak velmi boji... 😔

petrahy
26. dec 2009

mimco 😔 práve pretože sú Vianoce bolí to ešte viac

tretulka to je hrozné ☹ ale neboj treba bojovat hlavu hore ja viem lahko sa to vraví vidím to na vlastnej sestre a mamine

johnie
autor
1. jan 2010

luise, mimco uprimnu sustrast 😢
mna caka teraz v utorok kontrola - mamografia, ultrazvuky, rontgeny ... a uz teraz mam stresy, co bude.
v poslednom case ma chytaju depky, pozeram pred seba do prazdna, ani nerozmyslam nad nicim a pritom myslim na vsetko... je mi divne, tak smutno
esteze tu mam muza a malu, ktori mi vedia zdvihnut naladu hocikedy som mimo - pisem vam to preto, lebo rodina je dolezita, aj ked viem ze je to tazke, lebo chceli by ste pomoct a neda sa, ale podpora, pohladenie pomoze velmi...
mimco mamina urcite odisla s vedomim ze jej milujuca rodina bola pokope pri nej a to mozno bolo to co je "ulahcilo" odchod...
modlim sa za vas vsetkych, chorych aby vyzdraveli a zdravych aby neochoreli

luise
2. jan 2010

Johnie, ďakujem ☹ . Je mi veľmi ľúto, že prežívaš takéto muky a z úprimného srdca Ti želám, aby sa čo najskôr skončili a mohla si byť šťastná so svojou rodinou. Pevne verím, že všetko dobre dopadne a budeš v poriadku... Držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

bramburka
4. jan 2010

ahoj holky,
maminka je moc hubena, ale zdase, ze jak ji zvysily ty léky, že je lepší, uvidíme.
Holky všem vám Mimco, Tretulko, uprimnou soustrast. Není dobré, když lidé umírají na vánoce, já jsem se moc modlila, aby mamka vanoce zvladla a zatím se drží šikulka, v lednu to bude rok od diagnozy...

bramburka
31. jan 2010

holky jak to jde? U nas nic moc. Mamka uz je moc slaboucka.

monkia.pv
31. jan 2010

ahoj holky,pred par dny memu tatinkovi diagnostikovali rakovinu plic a zaludku dneska nastupuje do nemocnice a mel by zacit s chemoterapii!Jsme z toho cela rodina na dne!Tatka nechce ani moc jist.Ach jo.

johnie
autor
31. jan 2010

ahojte...
ja som teraz celkom v pohode, kontrola dopadla ok. len chcem zmenit tu moju doktorku a stale sa neviem odhodlat, neviem ako to cele urobit, lebo kartu mi z OUSA nedaju do inej nemocky. skusime asi trnavu> tam je mila doktorka
vela sil vsetkym prajem 😉

bramburka
31. jan 2010

vsem hodne sil, mamku jsme se rozhodli proti jeji vuli dat do nemocnice. Nejde to, doma neji, nepije-

Monkia, jste na zacatku bude to tezke, ale da se to vybojovat!!!

emilyz
1. feb 2010

bramburka - uz ozaj nic nepomaha? ☹
asi som tu uz zmienovala BioBran - velmi dobry pripravok na zaklade ovsenych vytazkov, ceskou alternativou je Ovosan.
Neskusali ste este terapiu pitim vlastneho mocu? Pouziva sa to vtedy, ked uz lekarske prostriedky zlyhavaju.
Hlavne vela sil prajem! Velmi silno drzim palce!

mimco
1. feb 2010

Bramburka, napsala jsem Vám do IP.
Emilyz- silně pochybuju, že pití vlastní moče něco vyřeší.

bramburka
1. feb 2010

Emily Ovosan jedla, i Gesavit, i MegaCe, vse velmi drahe preparaty...

od 2 h odpo se jeste neozvala, asi ji v nemocnici dali neco na spaní, jinak by zavolala. Akorat mi rikala v nedeli, at si k ni sednu a neco poviidam, ach jo.

mimco
1. feb 2010

Je to MegaCe, měla jsem to na jazyku a neuměla jsem si vzpomenout, opravdu šíleně drahé, mamča to měla bez doplatku a fakt to pomohlo.

mimco
1. feb 2010

Bramburko, ještě jsem chtěla napsat, že pokud to jen trošku jde, buď u ní.
Vidím, že máš malé dítko a druhé na cestě, tak to není jednoduché.
Já děti nemám a sestra byla v pátém měsíci, tak jsme si mohli maminku vzít domů a starat se o ní.
Ale s dětma by to prostě nešlo. Já jsem se prostě zbalila a necelé dva týdny v kuse jsem bydlela u našich.
V nemocnici mamču akorát cpali infuzema, až byla celá nateklá chudinka. Před propuštěním ji dali transfůze, to jí trošku zpravilo, líp se jí dýchalo.

bramburka
2. feb 2010

urcite ji vezmeme domu, jen co ji trochu zavodní a tak. Je i tata v duchodu a hezky se stará. zatím se neozvala, v 9 tam mame volat.

emilyz
2. feb 2010

mimco: existuje terapia pitim vlastneho mocu. Jedna ceska lekarka o tom napisala aj knihu, no teraz neviem, ako sa vola. Dokonca sa ako najlepsi odporuca detsky moc.
bramburka bud silna.

mimco
2. feb 2010

Bramburko, hodně síly tobě i celé rodině. Je mi to líto 😔

giza
2. feb 2010

Tretulka...pripajam sa s podobnou skusenostou a to v tom, ze ked si clovek uz mysli, ze nemoze byt horsie a ma prave dalsiu davku chemoterapie za sebou,kedy travi cas nakloneny nad WC misou viac ako v posteli, tak mu smrst znici dom.... 😠 😠 ...Mama ma rakovinu da sa povedat, ze uz celeho tela, najskor prsnik zarovno s lymfatickymi uzlinami von, popri tom sa prislo i na metastazi v plucach ( ktore sa ako tak vcas stopli) a este aj na nadory na celej kostre....zije od diagnozy uz vyse roka....chemo zabrala, no strach kazdych 1/4 roka z ocakavanych testov na markeri je desiva ....

Drzim palceky vsetkym tu ( Bramburka aj na teba myslim )....mna drzalo najviac nad vodou suvisle s mamininou diagnozou kamaratkyn pripad, kedy jej 12rocny syn neprezil akutnu leukemiu ani po chemo ani po darovani kostnej dreni od brata.... ☹ ☹ 😔 - to bolo este desivejsie, nez vsetko toto dokopy...

bramburka
2. feb 2010

holky maminka zemřela, je to hnusna nemoc, ale dá se vybojovat. Mamka bojovala, ale uz to bylo moc a tak se vcera rozhodla zemrit a zemrela. Jsem rada, ze bez bolesti a držte se holky. pa loučím se s tímto tématem

dvojka
2. feb 2010

Bramburka-upřímnou soustrast 😔 .Je mi to hrozně moc,hrozně moc líto 😢 😢 😢
Maminku už nic nebolí,nic netrápí-vim že to je jen slabá útěcha nebo téměř žádná 😢 ,Přeju hodně sil 😔

momka
2. feb 2010

Bramburka je mi to veľmi, veľmi ľúto, úprimnú sústrasť. 😢 😢 😢

tretulka
2. feb 2010

giza 😔
bramburka, uprimnu sustrast 😔

mimco
3. feb 2010

Brambrurka, upřímnou soustrast. Je mi to moc líto😔.

janula34
3. feb 2010

Bramburka, uprimnu sustrast, je mi to luto. Prajem ti vela sily.

emilyz
4. feb 2010

bramburka je mi to velmi luto. Takisto vyslovujem uprimnu sustrast. Vela sily a nadeje na stretnutie vo vecnosti.

prchalka
4. feb 2010

Ahoj všechny,
zažívám teď pár dnů taky zmatek a strach. Chtěla jsem se nejdřív zeptat, pak zase ne, vlastně nevím, co mám dělat. Přečetla jsem si tady pár příspěvků a tak se teda zeptám... U mě to není nikdo z rodiny, ale můj nejlepší přítel - dávný kamarád.. Jde zřejmě o lymfatický systém. Víc nevím, jen že asi už nastoupil na léčení. Napsala jsem mu podporu, ale on teď určitě nemá náladu.. Znáte někoho takového s tímto onemocněním? Jaké je léčení, šance? Hledala jsem o tom něco na netu, ale nic jasného jsem zatím nenašla. Chtělo by to myslet pozitivně, ale nějak to nejde, mám fakt strach!
Přeju vám všem hodně sil a šťastných konců!
Kdybyste někdo věděl víc, tak raději IP, děkuju!

giza
4. feb 2010

Prchalka - je vela moznosti na lymfy...mama ma ale nie zase charakteru ako kamarat v mojom veku, ktoremu sa to chova podobne ako leukemia....neviem od coho to zavisi...chcelo by to skor na inych strankach skumat a hlavne si vyzistit presne o co ide... 😉 z tohoto neviem nic iba JPP..

pacna
5. feb 2010

Ahojte dievcata moj tatino zomrel pred 2 mesiacmi tak strasne nahle ☹
Zistili mu rakovinu pažeraka potom bol na trubicu aby mohol jest a po 2tyzdnoch od nej mal ist na chemo,lenze nastupil a hned v tu noc odpadol a na druhy den nam zomrel 😖 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

je mi z toho hrozne este teraz bola som pri nom ked umieral.Je mi za nim hrozne ale hrozne smutno ☹ ☹ ☹ ☹ ☹