Ako zabrániť susedovým mačkám, aby nám nechodili špiniť do záhrady?

sivypegas
6. nov 2017

Psa planujeme kupit ale az za take 2rokt,ine rady?Specialne gely,cierne korenie,nasadena mata a pod vyskusane ale bezuspesne.Ako tie macky odstrasit?

bmuller
7. nov 2017

velky problem je, ze poulicne macky /aj psy/ sa reprodukuju vacsim poctom mladat a viackrat rocne - jasne, ze potom pocty prekracuju unosnu mieru ☹
ale v mnohych lokalitach existuju programy na podporu kastracie maciek, cize macky sa odchytia a sterilizuju zadarmo, potom ich vypustia naspat - treba sa spytat na mestskom/obecnom urade...
http://www.majmesrdce.sk/kastracny-program-maciek/
http://cestazadomovom.sk/nasa-cinnost/kastracny...
http://www.utuloksenica.sk/rs/25/kastracny-prog...

babulkomale
7. nov 2017

@sivypegas macky nelovia od hladu. Maju lovecky pud. Nase su denne krmene a aj tak nosia potkanov, mysi aj vtakov.
Len vitalna macka je schopna nieco ulovit.

sivypegas
autor
8. nov 2017

@luba41 ja nemam rada macky,cize urcite mechcem ziadne macky na svor,to katrovnoe aj mna napadlo,len tu susedu a tak mepoznam,mozno neskor jej to poviem,no ona sa mi zda milovnicka zvierat a asi by ich nedala kastrovat,ved macence aa rozkotulaku to si asi mysli.A Asa ona sa o ne stara len wc nemaju a tak chodia kadit kade,tade.A mne to vadi,pretoze macky nemam rada a este zbierat po nich.

beton
8. nov 2017

@sivypegas ano. toto odporucanie som ziskala od viacerých. nakoniec som to vsak nepouzila, lebo tu su macky take lenive, ze ked sme im odrezali pristupove cesty po zemi, tak sa problem vyriesil. Tieto liezt a skakat nebudu a podla mna ani ziadne hlodavce nechytaju, lebo na to nie su odkazane. Ale je to podla mna velmi logicke, lebo sa boji vacsieho predatora a ked ho zaciti, tak sa z teritoria stiahne.

najk
8. nov 2017

@bmuller v Rakusku su mozno siete proti skorcom, ale zaroven mozu ziadat o povolenie ich odstrelu. Cize ak niekto ma peniaze, osietuje, kto ma menej, striela, tak isto mnohe dalsie staty EU a v 12 tich statoch Eu nemusia ziadat ani o vynimku a strielat rovno. To iba u nas ich nechaju napachat statisicove skody, lebo sa hraju na uzasnych ochranarov. Nejde predsa o to vystrielat ich, ale vyplasit. Padne par jedincov, uroda ochranena. Podla Tvojej logiky by sme mali uplne zrusit aj polovnikov, lebo ved priroda je mocnejsia a aj tak sa stav vrati do povodneho stavu.. toto by si mala ist vysvetlovat niekomu, komu zver neustale nici urodu. Aby bolo jasno, ja mam zvierata rada, ale vobec mi nevadi ich urcita regulacia

bmuller
8. nov 2017

@najk tak ale nehnevaj sa, je rozdiel strielat na vyplasenie skorcov, ktore pachaju statisicove skody (ale aj tak si stojim za tym, ze to clovek im dava podnet na krmenie sa lahko dostupnou potravou, ony nejdu robit skodu umyselne!!)
a tym, ze budem strielat do susedovych maciek, lebo su mi macky nesympaticke...a este sa tym aj bavit!! WTF
can you see any difference?? 😝👎
ani mne nevadi urcite regulacia, ale ludska obmedzenost, co sa pochopenia prirody tyka - ako fakt sorry, ale ja neocakavam napriklad od medveda, ze pochopi, ze ten vonavy smetiak v jeho dosahu by mal sam od seba obchadzat na kilometre.

najk
8. nov 2017

@bmuller Myslim, ze ak niekto do maciek striela, tak to nie je preto, aby sa bavil, ale presne pre ten isty dovod, ako strielaju do tych skorcov - aby ich odplasil a aby sa uz nechceli na to miesto vracat. Ak sa na tom niekto bavi, tak je to samozrejme ubohe, s tym suhlasim..

janifer
9. nov 2017

@lindusss2016 ten kocur, ktory sa obtrel kamoske o tvar (dal jej pusu), je klasicky dedinsky kocur, ktory chodi na zalety na prietrty... a prave sa vratil z jednej takej akcie, bol unaveny niekolko dni nejedol, zubozeny... dobity od nahanaciek za mackami a kamoska rano vstavala a takto ju prekvapila macka u babky. Podstatne je, ze po tom vikende sa jej zhorsil zdravotny stav a potom skoncila v nemocnici na infekcnom, kde uz skonctatovali, ze prekonala toxoplaznmozu a ma protilatky, nijak ju neliecili dalej a prepustili ju.
Nedam ruku do ohna, ci to mala z paradajky, ale tu je poucenie, ze 1. ani babkin kocur nie je safe a 2.bozkavat zvierata netreba

lindusss2016
9. nov 2017

@janifer
Ked sa jej to zhorsilo po tom vikende, tak sa urcite nakazila skor, taky rychly priebeh to nema.
Ale suhlasim, tiez ich nebozkavam. Macky, teda tie dedinske, chytaju hlodavce a tie uz prenasaju kadeco.
Svojho bytoveho kocura som ale bozkavala jedna radost, tomu som neodolala, ale vedela som na milion, ze nema ziadnu infekcnu chorobu a z granul sa nemal ozaj ako.nakazit.

lenka123321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka123321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beky1813
2. jún 2019

@lenka123321 kolko ti ta stranka plati za takéto spamovanie?

dnuera
21. júl 2021

Podobny problem. Pisala som na obecny urad, ten to neriesi. Zo zakona mate pravo nebyt obtazovana susedovymi zvieratami, realita je vsak ina, musite vydrzat lebo macka ma dusu 😁 alebo ju v tichosti skantrit sama, co je asi najefektivnejsi sposob. Sloboda zvierat vam to max odchyti, vykastruje a vypusti vam to tam znova takze problem nevyriesi 😂 zbytocne organizacie milovnikov zvierat co nemaju co robit. Tiez som sa nevedela pred susedov doziadat svojej pravdy a s jej mackou som mala viac prace nez ona,tak jej macka zmizla a je pokoj dokonca lepsie vychadzame ked nelipne na hlupej macke.

avalas
22. sep 2022

@bruneta880 ako sa zarába to mlieko?

foxyfox
19. júl 2023

Aj ja sa pridám, sused má asi 5 mačiek a neustále chodia k nám. Problém je, že náš kocúr je taký dobrák a tie mačky mu vkuse vyžierajú granule a ešte ho aj zbijú. Okrem toho, že ich teda živím zo svojho, sa stalo aj to, že kocúr takmer prišiel o oko a veterina ma stála nemalé peniaze a jeho značné trápenie. Tiež neviem ako si s nimi poradiť. O tom ako revu pod oknami keď sa "hádajú" a bijú s našou mačkou ani nehovorím.