Ako zvládate domácnosť pri dieťati?

davidko7
22. máj 2009

Ahojte maminky,veľmi ma zaujima ako zvladate celodenny kolobeh pri dieťati...Moj syn sa doteraz aspoň chvilu hral v ohradke,tak som mohla aspoň niečo uvariť.Žial v poslednej dobe tam vydrži 5 min a potom šialene,ale naozaj šialene plače a chce isť von.Stale sa pri mne mota,neviem ani nič kľudne uvariť,čo stale na neho striehnem.A tak je to cely deň...Stale je pri mne a niečo vyťahuje a ja mam oči na stopkach.Ako je to u vas?
Manžel hovori,že je rozmaznany,že ho mam nechať v ohradke a ignorovat plač-ale to neda,lebo plač hraniči až s hysteriou a cely sa trasie.Možno prišlo obdobie,keď už v ohradke nebude.A ešte za všetko plače-aj teraz...no hroza.Prosim poradte nejake tipy.Už som aj na neho kričala,ale bolo to ešte horšie.

bzuco
22. máj 2009

davidko...ked potrebujem niečo urobiť, dovolím mu všetko.... 😝 vyberať zo skríň, kuchynskej linky...akurát mám potom 2x toľko roboty...ale čo narobím, pokiaľ aspoň dám variť na sporák aby sme nehladovali, tak je to super
na extra super poriadok som sa už vykašľala...aj tak je za chvíľu väčší bordel ako pred riadením
a ak sa ti dá, navar si večer a na druhý deň môžete byť s malým spolu bez toho, aby plakal a chcel byť pri tebe

shaula
22. máj 2009

Davidko, já mám zatím mladší děti, takže to nedovedu posoudit u dítěte ve věku tvého. Ale nechat ho plakat v ohrádce je nesmysl, v tom bych tvému manželovi oponovala. Dítě má prozkoumávat a ne zažívat hysterické stresy v ohrádce. Já to dělám tak, že přes týden nevařím (maximálně rychlovky typu opečená sekaná, když kluci spí). Ohrádku nepoužívám a ani používat nebudu. Případně nemůžeš vařit večer?
A tu ohrádku máš kde? Nepomohlo by mít ji tak, aby na tebe aspoň viděl?

amdeis
22. máj 2009

Ahoj. Ja mam sice len 10 mesacne deti, ktore este nechodia ale zato veselo lozia. My sme museli ohradku zrusit, pretoze je to zalostne maly priestor aj ked sme mali nadstandartnu 1,5x1,5m ohradku. Vyhradili sme im velky priestor ohraniceny kreslami, stenami a skrinami. Aby mali vyhlad tak na dvere sme podavali rozobrane casti drevenej ohradky, ako zabrany, aby videli do kazdej miestnosti. Maju velky priestor na lezenie, statie, pozeraju sa do zrkadla, maju zakutia. Kym to vsetkopoobjavuju mam chvilu cas. U mojich deti som sa naucila, ze pokial potrebujem vytvorit cas na varenie idem k detom . Pohram sa s nimi tak intenzivne, ze sa im ulavi ked ich necham. 😎 Vyjasime sa, vysteklime, vyspievam, potancujeme atd. POtom chcu mat odo mna trosku pokoj a ja mam min pol hodinu na varenie, umyvanie alebo cokolvek. Ak ma zacnu potrebovat a ja nemam este cas tak im spievam alebo pustim oblubene pesnicky. Je ale pravda, ze toto ich ucim od malilinka, ze cas hry sa s trieda s casom kludu bez mamy. A navyse su dvaja, takze nikdy nie su sami. Solomamicky ti mozno poradia lepsie. 😅

prasiatko30
22. máj 2009

bud sa snaz vyuzit jeho siestu na varenie alebo to robit tak ze mu das do ruky nieco s cim ti moze pomoct - moja je sice kustik vacsia ale od malicka som jej prikladala stolicku a pomahala mi hadzat do hrnca alebo proste robit nieco aj ona pri kuchynskej linke - pripadne jej pripravim hracky v kuchyni a tak sa hra pri mne, cita, maluje a rozpravame sa a tak nie je sama zavreta v detskej - ohradku som nepouzivala ani ja a varim kazdy den - to hej snazim sa varit rychle veci. pripadne co robievala bolo to ze sa hrala s hrncami a do nich som jej nahadzala pomarance, zemiaky, mrkve a bolo - tiez varila ale na podlahe 😀 😀 - to hej je treba mat velky pozor aby si ju neoparila alebo teda nezakopla o hrajuce sa dieta ale clovek si casom zvykne 😝

kacka.va
22. máj 2009

já v ohrádce malou nikdy neměla, takže neumím posoudit, vždycky lezla/chodila někde okolo mě. Ale domácnost se zvládá celkem blbě, protože nemám moc spavé dítě, takže většinou buď chodí okolo mě a nebo věci musím dělat až večer, což jde taky dost blbě, protože usíná cca okolo 22 hod.

davidko7
autor
22. máj 2009

No my mame prepojenu kuchyňu s obyvačkou a maly ma ohradku tak,že na mňa vidi.Už som ho nechala aj loziť po koberci a nanosila mu tam hračky,ale stale je pri mne.A to sa fakt ťažko robi...Myslite,že mam zrušiť ohradku?Že už je na ňu velky?

shaula
22. máj 2009

Davidko, když v ní nechce být, tak ji s klidem zruš. Ono je podle mě nejlepší ji ani nezavádět, jak už jsem psala, mám názor, že dítě má zkoumat a ne koukat přes šprušle. Zábranu ve dveřích pokoje sice máme taky podobně jako amdeis. Já jsem v pokoji s nimi a mřížka slouží jen k tomu, aby se mi nerozlézali po celém bytě. Když pak jdu třeba na WC, které je hned naproti, a vidím, jak za ní stojí/klečí, drží se těch šprušliček a smutně koukají... Jsou jak malí vězňové. Já mám prostě k ohrádkám odpor.

prasiatko30
22. máj 2009

ja som malu mala v kupelni este aj pri sprchovani kym som sa nestihala sprchovat este pred odchodom draheho a mala uz bola hora tak najprv bola zaparkovana v kosi v kupelke a neskor som jej znasala hracky a mala sa hrala a ja som sa v klude sprchovala - ako intimita nula bodov ale radsej ako nevediet s cim sa dusi v detskej 😉 a nemali sme ani ohradky ani zabrany na dvere ani nic podobne - proste skus ho len zaujat a mozno ak ti par krat "pomoze" v kuchyni nakoniec ostane v obyvke a bude sa hrat so svojimi hrackami - vies ako zakazane ovocie chuti najsladsie 😉

petka80
22. máj 2009

Já souhlasím se shaulou, ohrádku jsme nikdy neměli a nijak nám nechyběla......... Neumím si nějak představit, co by tam dělala. Vždycky se batolila po celém bytě, mám to všechno zařízené tak, aby se jí nic nemohlo stát. Maximálně když potřebuju, zavřu dveře a jsme jen v jedné místnosti.
Ale teda uvařit s ní nemůžu, protože furt chce koukat do hrnců a taky míchat, tak vařím, když přes poledne spí. No a občas něco poklidím, když spí, většinou ale uklízíme spolu. To ji děsně baví. Nějak se to dá, jednou za čas pořádně uklidím, když manža hlídá, pak už jen tak pouklidím to nejhorší..... 😅
Davidko, fakt bych řekla, že dítě 1,5 r. už je na ohrádku veliký......... 😉

petka80
22. máj 2009

To mi připomíná, že bych měla jít něco dělat, dokud to moje zvíře spí....... 😀

peppapig
22. máj 2009

Tak ja bych teda zrusila tu hroznou ohradu, kterou nazyvam vezenim pro batolata a nechala maleho prozkoumat to co ho zajima (samozrejme zasuvky, cable, schody atd musi byt bezpecne vybavene? Moje M od 8mi do 15ti mesicu byla take dost uknourana pokud jsem mela neco na praci, ale resili jsme to tak, ze si vytahla co mohla z kuchyne a kdyz ji to prestalo bavit posadila jsem ji na linku a 'varila se mnou (mela svoji misu a michala mliko a mouku atd), byla spokojena, ja taky a obed ci vecere byly vzdy na cas na stole. Podobne jsem to delala i s uklidem (M mela svoji haderku a vodu v rozprasovaci a uklizela se mnou).
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1785801&l...
http://www.facebook.com/photo.php?pid=775734&l=...

petka80
22. máj 2009

peppapig - super fotky 🙂 Ta voda v rozprašovači je dobrej nápad, to musím taky pořídit, malá bude nadšená. U nás je totiž voda absolutní top hračka, zalévání a tak, ale zas na to moc nemám nervy, všechno mokrý, tak tohle je dobrá vychytávka.....

Jinak já teda taky dovolím skoro všechno a všichni jsou spokojený..... 😀

A davidko, pohádky ho nebaví? Já občas pustím teletubbies a mám 20 minut klid, děsně ji to baví. Jako celý den to to u nás neběží, ale jednou za čas, proč ne......

akejka
22. máj 2009

davidko ja to zvládam dosť ťažko, lebo mám deti dve...Staršia dcérka je školopovinná, s ňou sa poobede učím a pripravujem do školy...Lucka je od narodenia dosť uplakaná a neustále si vyžaduje pozornosť...stále ma ťahá za ruky, musím s ňou niekam chodiť, keď niečo robím, pýta sa na ruky...
de facto variť, vysávať,...atď môžem, len keď spí. Našťastie je od narodenia zvyknutá spinkávať cez deň doma v postieľke. Von chodíme len poobede, keď ideme pre staršiu do školy a zostávame vonku do večera.
Ale mám to pekne podelené, nevarím denne , ale raz za 2-3 dni, niesme fajnoví, spapáme aj 3 dni po sebe to isté...to by som sa zotročila...takže keď malá spí, jeden deň varím, iné dni upratujem, žehlím...
A dosť veľa vecí robím aj večer popri telke - občas varím do noci, žehlím večer o desiatej...už som zvyknutá...len ma to dosť unavuje...

Aj keby Lucka nevyžadovala neustálu pozornosť, musím ju mať stále na očiach, lebo všetko strká do pusy, hlavne omrvinky a papieriky a už sa nám raz aj dusila...takže ke´d som inde a nepočujem ju, či si spokojne mrmle, nakúkam na ňu stále, čo robí...ešte sama ani nechodí, musím dávať pozor, aby nespadla a nebuchla sa o stolík a pod...

susik77
22. máj 2009

ahoj davidko-my mame tiez prepoj, obyv. s kuchynou, tiez som nikdy nemala ohradku, proste mala mala hracky v obyv., v kuchyni sme nechali v dolnych skrinkach len bezpec. veci-drevene varesky, umele lyzicky, handricky a pod., takze ja varim a mala sa pritom hra. ked ma potrebuje, tak prerusim pracu. robim tiez rychle jedla.
v posl. case mi zaspi vecer okolo17-18. a spi do rana. takze navarim vecer a na druhy den nemusim. vzdy navarim na 2 dni. Usetri to cas 😉
S upratovanim si hlavu nelam, ja pri malej upratujem by oko 😎 rano usteliem spalnu, riad nahadzem do mycky, postavim pracku, rychle vylestim konfer. stolik-mam mikroutierky-tak to je fakt rychlovka 😉

veci ako lestenie nabytku, vysavanie, umyv. WC a kupelne nechavam na vikend. Prip. ak je to moc spinave tak vecer, ked je mm doma 😉

susik77
22. máj 2009

inak, ono sa to vekom strasne zlepsuje. kym zac. liezt tak sme ju museli cele dni nosit, nic som neurobila
😖
teraz ked lestim skrinky, zoberie si handricku a napodobuje ma 😵 zlata 😵
pripadne my mame z obyv. balkon-s velikymi oknami-na celu stenu. mame tam umely travnik. tak ju pustim na balkon sa hrat, vytiahnem zaluzie aby som na nu videla a vydrzi tam aj polhod. v kuse 🙂

kijonkova.k
22. máj 2009

Ahoj,tak mně teda taky příjde,že je na ohrádku dost starý,chce mít volnost, se mu nedivím,že pláče.My ohrádku nemáme,máme 2+kk,takže když vařím,tak vidím na malou,protože veškeré hračky a ten její bordýlek má v obýváku.Jinak je občas taky v koupelně,v ložnici...nechám jí,nemůže se jí nic stát a když zakopne a spadne,tak se nedá nic dělat.Ale nebezpečné věci má z dosahu,tak je relativně v bezpečí.Jinak ráno vysávám a vytírám,když malá sedí v židličce(u toho jí ještě krmím 😖 ),pak si jde hrát a já můžu umýt nádobí,dát prádlo do pračky(to děláme spolu i ho spolu věšíme 😉 ),klidně i utřu prach nebo umyju koupelnu.Záleží taky,jakou má náladu,někdy mi furt visí na noze a to jsem ráda,že aspoň uvařím.Jo a to ještě venčím našeho hafana ☹ No,někdy je to fuška a mám toho plnou...však víte co 😉

luucia
22. máj 2009

Já teda nejsem vůbec zastáncem ohrádek 😝 Dítě má určitě zkoumat a ne být ve vězení 😖 Když je někde něco nebezpečného, tak to schovám nebo uklidím, ale nebudu omezovat dítě v pohybu ohrádkou 😉 Já jsem si od mala malou naučila nato, že si dopoledne hraje sama...takže já můžu v klidu uklidit, uvařit,..samozřejmě k ní odbíhám, není to, že bych si jí celý dopoledne nevšimla..ona už mi ted i "pomáhá" 😅 Nikdy jsem s tím neměla problém a vaření řeším stejně jako peppapig..vaříme spolu 😉

martinka79
22. máj 2009

divoko,a le dá se to... co není hned pčká na potom nožky to nemá tak to neutče, ale můjďáblík ano a kldině i vyleze. 😀 už to tak nežeru, ale pořádek doma je takže mě nic nepřekvapí a navařeno též tak asi pohoda MD dovolená. 🙂
ohrada je pro ovce 😀 ,a le chápu maminyk co ji mají. Já ji nikdy nepotřebovala.

davidko7
autor
22. máj 2009

ďakujem za nazory...a k tej ohradke.Maly sa tam donedavna velmi rad hraval a dokonca sa tam sam pytal/stale ukazoval,že tam chce isť/,mal tam hračky a vedel sa tam zahrať aj 2 hod.Keby od začiatku plakal,tak by som ho samozrejme nenutila,ja nasilu nič nerobim.len teraz je v obdobi,keď už tam nechce byť.Preto ma zaujimalo,ako je to u ostatnych zariadene a ako zvladaju domace prace s dieťaťm za chrbatom 🙂

hancas
22. máj 2009

já mám dva malé rubíře a musím řít že odmala s něma vařím,peru,uklízím a plně v pohodě.ohrádku jsme neměli a myslím si že je to jěště horší když v tom mimi řve a vy jste ještě více nervozní,nechat je volně pobýhat po bytě to je pro nše prcky nej

knobloska
22. máj 2009

My to máme tak, že ohrádku nemáme a nikdy jsme neměli. Já osobně jsem proti tomu, ale moje kamarádky je mají a děti jsou v nich spokojené. Takže každý podle svého. Kristýnka s námi prostě žije, tzn. když jdu na záchod, jde se mnou, motá si papír, vyndavá z krabičky tampóny 😀 , odcháím, jde se mnou. Když se koupu, stojí u vany, hází mi tam hračky a já jí je podávám zpátky. Když vařím, otevřu jí neškodné šuplíky a ona si tam rochá. Jsou okamžiky, kdy jí to nebaví, ale to zas má smůlu, odnesu ji do děcáku a tam se většinou zabaví.
Samozřejmě těch okamžiků, kdy já vařím a ona mi fnuká pod nohama bylo taky dost. A bude 😉
Má rada je....udělej si to tak, aby vám to oběma vyhovovalo a když máš doma občas bordel, tak to neřeš, jinak se z toho zblázníš.

majatob
22. máj 2009

ahojte 🙂
tak my ohradku nemame a rvat bych ho tam urcite nenechavala...ja kdyz varim, malej je se mnou v kuchyni, ma na zemi svoje hrnce, varecky, naberacky a vari si kosticky, spokojenej a nemota se mi pod nohama, kdyz delam cokoli jinyho, bud si hraje v obyvaku (mame propojeny obyvak a loznici a do chodby je zaviraci branka aby tam nemohl sam), kterej mame udelanej tak, ze nemam strach ho tam nechat samotnyho (zadny serepeticky, ubrusy apod., zalepeny zasuvky..) nebo je se mnou a jak uz tu nekdo psal, necham ho treba vyhrabat veci ze skrine (a pak je spolu uklizime) 🙂

kubaka
22. máj 2009

hm - tak já od synova roku navíc podnikám - dělám doma a nechávala jsem si ho třikrát do týdne 4 hodiny dopoledne hlídat. Dělám to i dnes. Udělám věci kolem byznysu, uvařím - a na úklid mám už 4 roky paní. Nemusím vzít vysavač do ruky. Taky se divím, kde na toberu čas. Zvládnu už jen vyprat, obejít s dětmi doktory, koupit věci na ně. Jinak kluci nikdy nikde zavření nebyli - batolili se kolem mě. Člověk se prostě musí smířit s tím, že nic "vklidu" už s malými dětmi neudělá. Taky se mi plete při vaření pod nohama a krámuje hrnce - dodnes. Tak si povídáme, půjčím mu něco "zajímavého" - jako kráječ na vajíčka a on se zabaví. Všude jsou rozházené hračky a krámy po malém, to ovšem neřeším - uklidí se to v neděli večer, pač v pondělí ráno chodí uklízečka.

Jde jen o to, co je důležité a jaké práce a starosti jdou delegovat na někoho jiného. Když jsem nepodnikala, tak jsem měla celý den taky co dělat a měla jsem pocit, že to nestíhám - te'd se nejméně šest hodin věnuju práci a večer ještě šiju. Takže skoro plný úvazek. Máme zahrádku, manžela, co moc nepomůže a příbuzné nemáme... A den má pořád jen 24 hodin.

iloha
22. máj 2009

Ahoj, my s Terezkou uklízíme, vaříme, pereme a vytíráme spolu......chce to se jen obrnit trpělivostí. Nedávno mi spadla do kýble s vodou, když jsem vytírala. Ona se nejdříve přidala, ale za chvíli usoudila, že má hotovo, tak si vzala kočárek a vozila po bytě miminko a najížděla do psa, ten na ní vrčel a nakonec se raději schoval a jak před ním couvla, tak spadla do kýble.......Byla trošku smrdutá, neboť jsem se ten den rozhodla, že po dlouhé době vytřu savem, takže musela celá do vany......... Jinak když vaříme, tak dostane svůj příborový nožík a snaží se škrábat brambory nebo třeba krájet žampiony.........Hračky taky máme všude, ale moc to neřešíme, večer než jde spát se to snažíme alespoň trochu uklidit. Když byla menší bylo to horší, lezla po výškách, na šuplíky aby dosáhla do poliček, protože šuplíky byli zajištěné a to byla pro ni otrava. Nic zajímavého. Teď už si vyleze kam potřebuje, přistrčí si židli a hotovo. Teď například vymyslela, že se bude myt a leze do bidetu.

princeznajasnenka
22. máj 2009

Ahojte mamicky, mam 2 deti, na prvej materskej som bola nestastna, ze nic nezvladam, o 11-tej rano som behala po byte v nocnej koseli, hladna, vecne som mala problem uvarit si nieco nacas, no hroza. Prisla druhá materská a uz by ste ma nespoznali, dodrziavala som nasledovné body a mala som vsetko pod kontrolou aj so skoloupovinnou prvackou. vy co mate skolopovinne deti viete o com je rec:
1/ vstan rano skor ako dieta - za 10 min toho stihnem viac ako ked uz dieta nespi
2/ var vtedy ked mas cas, nie vtedy ked sa ma (ako si to zvykli mnohe maminy, ze doobeda)
3/ ked dieta nespi,venuj sa dietatu nie vareniu
4/ ked sa da, vsetky domace prace a varenie robte spolu s dietatom
5/ rob si tyzdenny plan co budes varit aby si si v predstihu stihla nakupit, ked ti to bude vyhovovat a ked mas na to cas

Na druhej materskej som sa dostala k uzasnemu plastovemu riadu, na kt nechcem robit reklamu, aspon v skratke TW, tam Vam zenicky vydrzi vyvar z polievky 10 dni ani nikto nezisti ze to bolo varene pred 10 dnami
Ked som mala cas, napr vecer o 20.00 hod ked prisiel manzel z roboty, rozpravali sme sa a popritom som navarila, naporcovala som jedlo do mojich super misiek na viac dni
Zrazu som sa dostala do stavu, ze som mala vzdy 3 jedla v chladnicke, minimalne!!!
Aj manzel zasol, na veceru si vyberal na co mal chut, ja som si dala na obed na co som mala chut, doobeda sme chodili von, nemusela som variť.
Teraz uz chodim do prace takze varim malo, ale aj teraz plati, cez vikend sa doobeda nevari. Vo stvrtok vecer si uvarim vývar na nedelu aj maso udusim, v piatok si predpripravim sobotny obed a cez vikend sme spolu ako rodina.
A zacala som varit v mikrovlnke tiez s riadom nemenovanej znacky. Je to super. ked pridem z prace, hodim cibulu do mikrovlnky nech sa sprazi, zatial sa vsetci prezleceme, potom tam dam nieco uvarit napr rizoto, udusit maso na perkelt... a zatial ideme von. Samo sa to uvari, vypne podla nacasovania, prideme domov a mame teplu veceru. Super. Doporucujem vyuzivat vydobytky modernej doby - varné dosky a rúry s časovačom.
Hodite kura do rury, nastavite, idete na hodinu von. Rura sa spusti po polhodine po Vasom odchode, domov pridem ked ho treba zacat podlievat a za polhodku je kura hotove, niektore rodiny maju aj take uzasne mikrovlnky, ktore rozmrazia aj hned ugriluju, ja taku nemam.
A taka knedla, tu robim popri nedelnych ranajkach dam kysnut cesto (3min. kvasok, 10 min. cesto), pripravim ranajky, pokym zieme ranajky knedla je hotova jedna knedla za 8 minut, pocas ranajok spravim 2 a ideme von. Ved maso a polievku som pripravila vo stvrtok.

S detmi je to tak, ze nikdy neviete co Vam den prinesie. Moze byt mrzute chore a vy nemate sancu navarit, ako ste si to naplanovali. Na prvej materskej som v takom pripade hladovala, na druhej som si vyberala z 3 jedal na co mam chut.

Tak vela zdaru maminy.

ygreen
22. máj 2009

šlo by to, ale prdim na to 😅 hraju si s klukem a máme tady občas bordel jak v tanku, a až dorazí manžel, tak hlídá a já to vše poklidim, uvařim, a tak 😉 máme byt jednu velikou cimru, tak když malej spí, tak jsem tichá jak myška 🙂

evi3
22. máj 2009

Nemáme ohrádku, ale zato máme všetko všade 😉 a ja mám spoločnosť pri všetkých mojich denných činnostiach. Navaríme si buď ráno, kým vyrazíme von, alebo večer. Varím jednoduché jedlá, takže to zaberá minimum času, horšie je to s tým, že malá všetko rozťahá po byte, v site na ovocie majú hračky kolotoč, plastové nádoby, varešky, tiež stále na niečo potrebuje 😀, keď sa dostane k toaleťáku, tak ho okamžite roztrhá na márne kúsky. Ale nejako to už neriešim, za chvíľu vyrastie a budem na to nostalgicky spomínať 😉.

Ach, aká som šťastná, keď sa mi podarí vstať o 10min. skor ako dcéra 😎 , čo je ale dosť problematické, lebo stále ešte straší v noci, a vstáva okolo šiestej. No a neviem, 10-dňový vývar, by som si asi nedala 😒 , iba ak z mrazáku, nemenovaný plastový riad može byť naozaj zázračný, ale ja mám radšej čerstvo navarené 😉

janickabez
22. máj 2009

Ahojky uplně to vidím u nás doma 😀 , než navařím a poklidím , tak už abych šla na druhou šichtu uklid po malé 😎 , někdy se nad to povznesu a někdy mě berou čerti, taky nejsem moc ukecanej typ a než ji motivuji k nějaké činnosti tak bych se umluvila, to mě děsně vyčerpává 😝 , ted mi dost vadí že vše háže na zem, protože se mi chce po ohýbání zvracet...takže to někdy řeším že vše smetu smetákem na hromadu sednu k tomu vytřídím hračky, papírky, časáky, kuchyňské náčiní a ostatní věci , co poháže po zemi a pak uklidím hromádky....

dnes jsme měli na zemi a posteli mix drobných hraček, dřevěných kostek, dřevěnýho puzzle, kukuřičných křupek a obsah mé peněženky a to jen hodinu po tom co jsem vysmejčila a vytřela 🙄 😅 ... tak jsem musela nanovo vytáhnout vysavač a vysát ty křupky.... a tak pořád dokola....

bublinkajasminka
23. máj 2009

ja neviem s týmto som nemala nikdy problém klop-klop....ked bola malinká yasmi tak som ju dala do hojdačky, varila som a ona na mňa kukala....a teraz ked je vačšia má už vyše roka hrá sa doobeda sama, ak mám čas prisadnem k nej a rozprávame si, ukazujeme z knižky a poobede ked sa vyspinká sa venujem len jej, vtedy sa "učíme" nové veci, zvieratká a tak....a vždy vstávam skôr ako ona, urobím čo sa dá kým hajá a to mi strašne pomáha...dokážem si urobiť svoju hygienu, raňajky v kľude, namaľovať sa a proste byť oki,..mám čas na seba.... 😉

kacerka
23. máj 2009

Náš syn má volný prostor pohybu po celém bytě - krom koupelny, tam je pod dozorem - mám tam na zemi postavené prací prášky, aviváže atd. Takže tam jsou dveře zavřené, jinak je kdekoliv a už za ním ani neběhám, abych ho kontrolovala - když je někde mimo můj dosah dýl a potichu, tak se tam jdu nenápadně mrknout, co vyvádí. Ale vše nebezpečné máme z jeho dosahu, tak nechápu, proč ho někam zavírat 😉 A že někde něco vytahá a roztahá? Bez toho si už snad ani neumím běžný den s batoletem představit 😉 A nepořádek tohoto druhu mě nechává naprosto chladnou . . . Chvíli to trvalo, než jsme byt přizpůsobili jeho volnému pohybu, ale teď si myslím, že je naprosto bezpečný 😉

Jinak na vytírání a větší úklidy využívám doby, kdy spí 😉 A někdy vařím večer na druhý den, kdy se mu věnuje manžel, nebo už spí - a hlavně vařím na dva dny, abych nemusela u plotny stát každý den 😉