Ako zvládate domácnosť pri dieťati?

davidko7
22. máj 2009

Ahojte maminky,veľmi ma zaujima ako zvladate celodenny kolobeh pri dieťati...Moj syn sa doteraz aspoň chvilu hral v ohradke,tak som mohla aspoň niečo uvariť.Žial v poslednej dobe tam vydrži 5 min a potom šialene,ale naozaj šialene plače a chce isť von.Stale sa pri mne mota,neviem ani nič kľudne uvariť,čo stale na neho striehnem.A tak je to cely deň...Stale je pri mne a niečo vyťahuje a ja mam oči na stopkach.Ako je to u vas?
Manžel hovori,že je rozmaznany,že ho mam nechať v ohradke a ignorovat plač-ale to neda,lebo plač hraniči až s hysteriou a cely sa trasie.Možno prišlo obdobie,keď už v ohradke nebude.A ešte za všetko plače-aj teraz...no hroza.Prosim poradte nejake tipy.Už som aj na neho kričala,ale bolo to ešte horšie.

aviv
8. jún 2009

Tak já takové ty normální práce jako žehlení, praní, věšení prádla, zalévání kytek v bytě a na terase, vyndavání myčky, zvládám když je moje 13měsíční dcera vzhůru - taky jí nechávám volně lézt po bytě, vím už, kde co je a i podle zvuku poznám, co asi tak dělá - samosebou ji chodím kontrolovat a nejradši jsem když ji mám pod dohledem - naštěstí máme kuchyn propojenou posuvnými dveřmi s obývákem tak vidím. Žehlím když spí, pro jistotu, peču když je manžel doma, přes den tohoani moc nenavařím, pro sebe jsem líná a pro maou je to hned a večeře dělám až večer. Horší je to s velkým úklidem, to většinou manžel luxuje a meje podlahy když jsme venku. Já jen každý den pořád zametám, protože moje zlatíčko okamžitě schroupá každý drobek, cokoliv najde a po každém krmení musím vytřít - to asi všechny znáte 😀 Na okna si asi někoho pozvem, máme jich totiž hrozně moc a to vážně nestíháme . ale stejně si říkám, že zatím je to pohoda, protože malá mi spí kolem poledne tak dvě hodky, no, až spát nebude tak nevím, ale stále myslím, že dokud mám jen jednoho prcka, tak to jde, se dvěma vážně nevím, ale samosebou do toho časem půjdem 😉 Mám jen nevýhodu, že nemám absolutně nikoho na hlídání, takže jsem s malou 24 hodin denně a pokud si potřebuju kamkoli dojít ( nákupy atak) musím jí brát sebou a když jdu k doktorce musí hlídat manžel. Uvažovala jsem o chůvě alespon na jeden den, ale nějak nenacházím odvahu, pořád mám pocit, že si malou lépe ohlídám sama.

gabak
8. jún 2009

Moja malá je taký víchor.Neusedí na mieste ani chvíľu.Keď bola menšia, nosila som ju v sedačke všade kde som bola aj keď som umývala,varila, musela ma stále vidieť. V postielke mi zostať nechcela nenávidela ju. Keď mala asi rok tak som upratovala vtedy keď išla poobede spať. Za tú hodinku som makala jak šialená.Dlhšie mi nespávala.A žehlím zásadne až večer keď ide spať. Teraz má 3 roky a aj tak sa nezahraje sama.Začala som chodiť do práce, zakže na varenie a domácnosť mám čas až po siedmej večer keď ju dám spať. Je to oveľa väčší blázninec ako predtým. 😝

sheherazada
8. jún 2009

Tak u nás je to tak, že mi Verča taky pořád visí na noze když bych hctěla vařit. takže ohrádku sme nikdy neměli, může všude a může kramřit ve skřínkách. Vstát deset minut před ní by mi neprosšlo, sama se nevzbudím a budík by probral i jí. Na zemi máme bozdel pořád, jako hračky a tak. Neobtěžuju se to ani večer nijak uklízet, to jen někdy, když už mám pocit, že je to hrůza🙂))))Jednou týdně vyluxuju a vytřu. Drobí mi po bytě rohlík, drobky posbírá pes🙂 nežehlím, není to potřeba. Košile ma¨nžel nenosí a to ostatní se vyvěsí a nebo se to vyžehlí za pět minut co to má člověk na sobě🙂 S vařením, no, moc nevařím, občas uvaří manžel, občas já, ale dělám to zásadně když spí, což je dopoledne, takže to je dobrý. No a uštvaná nejsem, jen mám občas pocit, že je tu bozdel. Mít paní na uklízený, sem nadšená🙂)) Ale musela by chodit denně🙂)

dadulik75
10. jún 2009

no caute babule ja som tiez malu nechaval nech sa mota ,ked tak som jej dala umelohmotne misky varecky a nech vari ,strasne sa jej to pacilo a teraz pre zmenu sedava u telky a pozera vystupenie zo skolky co mala starsia na den matiek a ja v kludne varim ,len akurat problem je ten ze skolka mi obcas ide hore krkom lebo ide aj 4-5 krat za sebou 🙂 ale inak super

susika
10. jún 2009

ahojte. tak ja som s malou sama, tatino robí na dlho preč, niekedy aj viac ako meisac ho nevidíme, takže nikto malú nestráži, nepomáha. ohrádku som nikdy nemala ani nič, kam by osm ju "odložila".varila som vždy, ked malá spala, či to bolo cez den alebo večer, ked zaspala. ked nespí, nedá sa nič. všade jej je plno. nedovolím si ani sporák zapnúť, lebo hned kruti gombíkmi, alebo sa naťahuje za hrncom vie, že to nesmie, že to páli, ale jednoducho ju to láka. spolu variť ju nebaví, iba ak 5 minut "mieša"vareškou alebo sa hrá s miskami, povyberá a uprace pol skrine, potom ju na čas zaujmú jej hračky, ale zasa mi je za zadkom, takže ked je hroe, chodíme von, číátame, jednoducho sa zabávame. a po večeroch robím všetko ostantné. je to namáhavé, ale zvykla som si. niekedy všetko postíham, kým alebo ak poobede spí. navarím na dlhšie a mám jeden dva dni pokoj 😀 už to neberiem tak tragicky ako pred rokom 😀

yukki
11. jún 2009

Kika sa tiež nikdy nevedela a ešte stále sa dlhšie nevie zabaviť sama-takže:varím od 5,30 kým vstane a to na dva dni-také dokončovanie varenia sa dá aj s ňou, len komplet obed by bolo ťažké. Pracem poobede, keď spí-ale to len také že umyť riad, pozametať, vytrieť kúpelku, drevo nanosiť...atď. Bývame v dome, samy dve, takže aj ďalšie roboty okolo domu-záhrada, seno, drevo-všetko musíme stihnúť. Je pravda, že to ide na úkor poriadku v domácnosti. Pri sene sa už vie zabaviť, ale kolo dreva sa s ňou nedá, lebo furt sa chytá píly, sekery...tak to som robila zas len ráno, poobede a večer-keď spala. Na nákup chodíme raz za dva dni v čase keď sa dá na biyckli, lebo obchod je 3 km ďaleko, a v zime len tak raz za týždeň. Velký nákup nám prinesie babka raz za dva týždne. Nežehlím-nevládzem. Kým je Kristínka zdravá a nič nám tento režim nenaruší, tak sa to dá.